• Młodziezowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli drużynę w konkursie Gazety Wrocławskiej na najlepszą drużynę pożarniczą. Za ciepłe słowa, miłe gesty, uśmiech, okazaną sympatię i oczywiście za głosy - DZIĘKUJEMY!!!

   

 • Uczennica klasy VI, Milena Adamczewska trenuje jedną ze sztuk walki, TAEKWON-DO w klubie „Tiger”. Ostatnio młoda zawodniczka wzięła udział w turnieju TIGER OPEN CUP 2018, który odbył się w Dzierżoniowie. Milena dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach niejednokrotnie stając na podium:
  II miejsce – techniki szybkościowe Kadeci
  III miejsce – walki semi – hogo Kadeci
  III miejsce – techniki specjalne Kadeci
  GRATULUJEMY
  i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK

  Uczennice klasy Va, Martyna Zając i Ala Anioł po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności siatkarskie. Tym razem dziewczęta wzięły udział w finale TRÓJEK SIATKARSKICH turnieju Kinder + Sport w Wałbrzychu. Młode siatkarki grając w swoich zespołach pokazały wysoki poziom siatkarskich umiejętności. Martyna wspólnie z koleżankami ukończyła turniej na II miejscu, a Ala na VI miejscu.  GRATULUJEMY i czekamy na kolejne tak dobre wiadomości z siatkarskiego boiska.

   

 • SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI

  W dniu 12 maja uczennica klasy IIIa Hanna Suława wzięła udział w Charytatywnych Zawodach Pływackich w miejscowości Rudna (powiat lubiński). Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Shark”, a uczestniczyło w nich 327 zawodników w wieku od 7 do 26 lat z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W swojej grupie wiekowej, na dystansie 50 m Hania zajęła II miejsce. Nie jest to pierwszy sukces pływacki Hani, która już od trzech lat trenuje w Klubie Rekin Świebodzice. Naszej młodej pływaczce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Uczniowie klasy VI mieli okazję doświadczyć, jak mogą być "nawzajem sobie potrzebni" ludzie bardzo młodzi i przedstawiciele starszego pokolenia. W poniedziałek 15 maja szóstoklasiści wzięli udział w spokaniu z panią Władysławą Łach - twórczynią ludową, członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie i jedną z najbardziej doświadczonych sołtysów na Dolnym Śląsku. Dzięki swojej wieloletniej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu dla mieszkańców z terenu sołectwa i gminy Świdnica otrzymała odznaczenie "Zasłużony dla Gminy Świdnica".
  Spotkanie w naszej szkole miało formę warsztatów kulinarnych, podczas których pani Władysława podzieliła się z uczniami wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem przekąsek na rodzinne przyjęcia. Uczniowie zostali zaangażowani do wykonania prostych prac potrzebnych do przygotowania pysznych tortilli z różnymi nadzieniami, przekąski z tuńczykiem podanej na liściach cykorii lub sałaty oraz dwóch rodzajów sałatek. Wspólna uczta na koniec spotkania potwierdziła, że pomysły naszego gościa przypadły uczniom do gustu. Wszystkie przysmaki zostały spałaszowane w ekspresowym tempie! Pani Władysława z przyjemnością opowiedziała uczniom kilka historii związanych z jej życiem i przyznała, że każde spotkanie z uczniami to częściowe spełnianie marzenia z lat młodości - o pracy nauczyciela. Spotkanie było więc dla obu stron cennym doświadczeniem i miłą odskocznią od zwykłego rytmu pracy. Dziękujemy!

 • TORUŃ OCZAMI PIĄTOKLASISTÓW - 11-12.05.2018 - Obrazek 1

  Klasy piąte i czwartoklasiści w dniach 10 -11 maja br. brały udział w wycieczce turystyczno –edukacyjnej do Torunia. Podczas dwóch dni spędzonych poza szkołą wycieczkowiczom towarzyszyła  słoneczna pogoda i niepowtarzalna aura gościnnego miasta Kopernika.  Uczniowie pod opieką p. B. Maliny, p. K. Kality oraz p. M. Janiszewskiej obejrzeli najważniejsze  atrakcje Starego i Nowego Miasta m.in.: Rynek, Krzywą Wieżę, Kościół Mariacki, Bramę Klasztorną, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet. Młodzi turyści  z zainteresowaniem uczestniczyli też w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika, zajęciach w Orbitarium, zwiedzaniu Muzeum Podróżników  oraz seansie w Planetarium.  Wszystkim dopisywały humory, pogoda sprzyjała, a niezwykły zapach toruńskich pierników na długo pozostanie w pamięci…

   

 • GRATULACJE!

  Uczennica klasy IIc, Zuzanna Pietrukiewicz zajęła drugie miejsce i zdobyła nagrodę w XIII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym Jan Paweł II! W konkursie oceniano 354 prace z 49 placówek oświatowych.

  17 maja 2018 roku o godzinie 16:00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy odbędzie się wernisaż prac. Na wernisażu będzie można obejrzeć pracę Zuzanny, a także pracę Martyny Czerniec (uczennicy klasy IIa), której praca również została zakwalifikowana do wystawy.

  Dziewczynom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W poniedziałek 14 maja i we wtorek 15 maja 2018r. odbędą się spotkania z rodzicami. Plan spotkań:

  Poniedziałek

  14 maja - klasy 4-7 szkoła podstawowa godzina 16:00

  14 maja - klasy 2 i 3 gimnazjum godzina 17:00

  Wtorek

  15 maja - klasy 1-3 szkoła podstawowa godzina 16:30

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 • 8 maja klasy piąte wraz z wychowawczyniami i panią Anną Kasprzak uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w nietypowym miejscu. Salami lekcyjnymi tego dnia stały się szklarnie firmy Gama Flora, a wykładowcą pan Marian Gancarczyk – senior, emerytowany nauczyciel i założyciel firmy Gama Flora. Spotkanie było kontynuacją cyklu edukacyjnego realizowanego w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”. Zwiedzając szklarnie uczniowie z ciekawością poznawali zasady uprawy roślin ozdobnych, dowiedzieli się, jak pozyskiwać sadzonki, pielęgnować kwiaty. Przekonali się też, jak pięknie prezentują się kwitnące wiosną różnorodne gatunki kwiatów. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od pana Mariana Gancarczyka kwiat, który zobowiązał się zasadzić i pielęgnować. 
  Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję wśród pięknych kwiatów.

   

 • ENERGIA DO POMAGANIA

  Brawa dla uczennic naszej Szkoły! Inicjatywa Wiktorii Mydłowskiej i Magdaleny Panek z klasy 2a jest doskonałym przykładem pokazującym, że zawsze jesteśmy potrzebni drugiemu człowiekowi.
  Dziewczęta samodzielnie wyszukały miejsce, w którym ich pomoc będzie potrzebna, zorganizowały zbiórkę środków higienicznych, przyborów szkolnych i rozpoczęły regularne wizyty w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Wałbrzychu. Magda i Wiktoria spędzają czas z najmłodszymi dziećmi, gdzie (jak twierdzą dziewczyny) najcenniejszą zapłatą jest uśmiech smileyJak wygląda praca wolontariusza z najmłodszymi? Kto pomaga dziewczynom w opiece? Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem? Pytajcie Wiktorii i Magdy!

 • Sylwia Borkowska została laureatką XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”W dniach 26-27 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki XXII DKR "Pegazik". Nasz powiat reprezentowała Sylwia Borkowska, która zaprezentowała w kategorii proza „Listy” F.i H. von Moltke oraz w kategorii poezja „Przesłanie Pana Cogito” Z. Herberta. Opiekunem artystycznym była p. Dorota GrzeszczukPo wysłuchaniu wszystkich uczestników jury podczas obrad jawnych przyznało wyróżnienia i nagrody. Nasza uczennica zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy!!!

 • W czwartek 26 kwietnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Dorotą Nowakowską zaprosili wszystkich uczniów od klasy czwartej wzwyż na niecodzienny program upamiętniający Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję powtórzyć wiadomości dotyczące tego ważnego wydarzenia w historii Rzeczpospolitej dzięki formule testu wiedzy zaczerpniętej z popularnego telewizyjnego programu z serii "Wielki Test Wiedzy o...". W naszym szkolnym Wielkim Teście Wiedzy "Wokół Konstytucji 3 Maja" wzięły udział dwuosobowe reprezentacje wszystkich klas i zmierzyły sie z trzema rundami pytań o róznym stopniu trudności, przeplatanymi krótkimi występami artystycznymi. Na początek klasa VI na czele z Julią Karaś wykonała pieśń J. Pietrzaka "Taki kraj". Prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartosza Piekielnego z klasy VIIB na początku apelu była szansą na krótką powtórkę najważniejszych treści. Magda Borowska z klasy Vb uatrakcyjniła występ recytacją wiersza Janiny Majewskiej pod tytułem „Czy to można zrozumieć”. Nikodem Nowakowski z klasy Vb w ramach zagadki muzycznej dla uczestników quizu wykonał fragmenty kilku utworów na pianinie, a w całości zaprezentował Preludium A-dur op. 28 nr 7 Fryderyka Chopina. Uczniowie klasy szóstej wystąpili w rolach prowadzących cały program.
  Niespodzianką dla wszystkich był film nakręcony w Urzędzie Gminy Świdnica - Milena i Ola z klasy VI przeprowadziły wywiad z p. Teresą Mazurek, Wójt Gminy Świdnica. Pani Wójt opowiedziała uczniom o obchodach Święta Konstytucji w naszej gminie i jej ulubionych formach świętowania uroczystości państwowych. Na koniec życzyła wszystkim udanego wypoczynku podczas weekendu majowego.
  Forma quizu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii przypadła uczniom do gustu. Głosowali oni na wybrane odpowiedzi za pomocą interaktywnych pilotów, a wyniki wyświetlały się na tablicy po każdym pytaniu. W rozgrywce liczyła się poprawność, ale także czas udzielanych odpowiedzi, emocji zatem nie brakowało. Nad techniczną stroną całego przedsięwzięcia czuwała p. Joanna Michalska w asyście Franka Wolińskiego z klasy VI
  Pani Dyrektor wręczyła słodkie nagrody dla najlepszych duetów, którymi okazali się uczniowie z klasy VB (Zuzaanna i Julia) oraz IIB GIM (Ania i Kacper). Wszystkim występującym i uczestnikom dziękujemy!

 • 21.04. 2018 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie uczniowie klasy III B i II A udali się wraz z p. S. Smok do schroniska „Azyl” w Dzierżoniowie, by podarować psiakom odrobinę radości i wyprowadzić je na spacer.
  Chętnych czworonogów nie brakowało, gdyż w schronisku przebywa 97 psów. Nasi wolontariusze wraz z psiakami nabijali kilometry, potem był czas na czesanie i czułości. Najwięcej radości sprawiły cztery szczeniaki, które od razu skradły serca naszych uczniów, ale nie tylko uczniów….. Pani Sylwia zaadoptowała suczkę „Kokardkę”, tym samym zapewniała jej wspaniały dom. Już wkrótce „drzwi otwarte” i akcja zbierania fantów na loterię. Serdecznie zapraszamy.

 • Udział reprezentacji naszej szkoły w tegorocznym X Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Bystrzycy Górnej zakończył się ogromnym sukcesem naszej szkoły. W pięciu osobnych konkurencjach konkursowych zajęliśmy cztery razy I miejsce! Konkurs rozpoczął sie od rywalizacji wokalistów w konkursie piosenki anglojęzycznej. Naszą szkołę zaprezentowała w pięknym stylu Gabriela Ryngwelska z klasy VIIa. Uczniowie w dwóch drużynach pisali następnie test wiedzy leksykalno-gramatycznej (Bartosz Piekielny i Julia Tobiasz z klasy VIIb) oraz test wiedzy o krajach anglojęzycznych (Zuzanna Szponik i Viktoria Szczypińska z klasy VI). Następnym punktem programu był konkurs recytatorski poezji angielskiej, w którym bezkonkurencyjny był znowu Bartosz, a na koniec drużyny zaprezentowały wybrane przez siebie kraje w bardzo zróznicowanych programach, w których pojawiły się elementy takie jak: prezentacje multimedialne, odgrywane scenki, filmiki, quizy i inne. Sukces zawdzięczamy umiejętnościom językowym, wiedzy i talentom naszych uczniów oraz dobremu przygotowaniu najbardziej wymagającego zadania - 10-minutowej prezentacji wybranego kraju, którym w naszym przypadku była Walia. Uczniów przygotowała p. Dorota Nowakowska. Gratulujemy!!!

 • 20.04.2018

  W piątek, 20 kwietnia, 2018 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pań wychowawczyń: p. Izabeli Rataj i p. Magdaleny Kokoszki, spędzili "BAJKOWĄ NOC W SZKOLE". Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły bardzo punktualnie. Każdy uczeń zamiast tradycyjnego plecaka z książkami przyniósł do szkoły: śpiwór, karimatę, poduszkę, ulubioną maskotkę oraz dobry humor. Podczas wspólnego wieczoru, pierwszoklasiści stworzyli własny regulamin, którego sumiennie przestrzegali, czytali bajki, grali w kalambury oraz poszukiwali „żółtych jajek” z niespodzianką. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce, pokazując swoje taneczne umiejętności. Atrakcją wieczoru była pyszna pizza i wieczorny seans bajkowy . Noc minęła bardzo szybko, a po porannej toalecie i śniadaniu nastąpił czas powrotu do domu. Uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem oraz pytaniem - „Kiedy następna noc w szkole?” Warto dodać, że dla niektórych pierwszoklasistów była to pierwsza noc poza domem – brawo, byliście naprawdę dzielni!

 • 23 kwietnia uczniowie klas I- III uczcili Dzień Ziemi pobytem w Krzyżowej. Celem wycieczki było między innymi zdobycie wiadomości na temat ekologicznych źródeł energii, obserwowanie zjawisk przyrody i konieczności dbania o nią. Oprócz dydaktycznych walorów pobytu w Krzyżowej dzieci miały zapewnione dodatkowe atrakcje. Naszym przewodnikiem była Pani Aleksandra Królak- Wąsowicz. Dzieci wróciły zadowolone i bogate w nowe doświadczenia i umiejętności.

 • Dnia 10.04.2018r. uczniowie z grupy teatralnej SP w Witoszowie Dolnym pod kierunkiem pani Izabeli Rataj, wzięli udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową 105 w Świdnicy. Mali aktorzy przedstawili spektakl pt. „Trzy małe świnki", zdobywając zasłużone wyróżnienie. Natomiast nagrodę indywidualną otrzymała Hanna Konior, która wcieliła się w rolę wilka. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych

  Marta Luterek odniosła kolejny sukces w tym roku i zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, zorganizowanym przez II LO im. S. Banacha w Świdnicy. Konkurs, w formie testu, odbył się 15 marca br. i wzięło w nim udział 44 uczniów z 10 szkół naszego powiatu. Brawo Marta!

 • XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

  Dnia 10 kwietnia 2018r. miał miejsce XVI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy.
  Tematyka konkursu to wiedza o krajach niemieckojęzycznych, a dominujący temat w tej edycji to „Odkryj Emila Krebsa”. Wybór tematu był ściśle związany z realizacją projektu edukacyjnego organizowanego  przez Powiat Świdnicki oraz Fundację  Fondazione  LˡUnione Europea Berlin  we współpracy ze szkołami : Zespołem Szkół Hotelarsko-Turystycznych i II LO w Świdnicy.
  Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół gimnazjalnych. Składał się z części pisemnej sprawdzającej ogólną wiedzę o państwach niemieckojęzycznych i postaci Emila Krebsa, a także z części  ustnej: dla klas gimnazjalnych była to prezentacja postaci Emila Krebsa w formie plakatu: „Entdecke Emil Krebs” (uczniowie musieli zrobić plakat i zaprezentować go w języku niemieckim).
  Cztery uczennice naszej szkoły  znalazły się w dziesiątce laureatów konkursu:
  Anna Pętal – I miejsce
  Karolina Malinowska- III miejsce
  Julia Kot – VI miejsce
  Martyna Czerniec –IX miejsce
  Serdecznie gratulujemy!

 • LAUREACI VII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU JEZYKA NIEMIECKIEGO „Wie weit bist du jetzt?”

  Już po raz siódmy 23.03.2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy miał miejsce Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Był on skierowany w szczególności do uczniów klas drugich i trzecich klas gimnazjalnych.

   Wzięło w nim udział 30 młodych gimnazjalistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego.

  Uczniowie naszej szkoły zajęli w nim następujące miejsca:

  II miejsce: Jakub Krzyśków

  III miejsce: Marta Luterek i Dominik Boesl

  Wyniki konkursu zostały ogłoszone dnia 7 kwietnia podczas Dnia Otwartego III LO.

  Gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć