• Język angielski IV-VI

• Innowacyjne i aktywizujące metody nauczania języka angielskiego: "Rozwijanie umiejętności językowych w oparciu o zagadnienia kinematografii - terminilogii filmowej i praktycznych umiejętności tworzenia materiału filmowego".

Uczniowie poznają słownictwo związane z filmem, czyli nazwy podstawowych gatunków filmowych, zawodów; poznają etapy powstawania dzieła filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem pisania scenariusza. Podczas pracy zespołowej powstaje scenariusz filmu o życiu szkolnym, który uczniowie w kolejnym etapie pracy nagrywają za pomocą kamery. Uczniowie ćwiczą płynność wypowiedzi i wzbogacają słownictwo odgrywając scenki dialogowe wykraczające językowo poza program zajęć języka angielskiego w szkole. Ważnym doświadczeniem jest współpraca, bez której tego rodzaju materiał z pewnością by nie powstał.

Innowacyjne i aktywizujące metody nauczania języka angielskiego: "Rozwijanie umiejętności językowych w oparciu o zagadnienia kultury wybranych krajów anglojęzycznych"

Na zajęciach z języka angielskiego "podróżujemy" po świecie zaglądając do wybranych krajów anglojęzycznych, by poznawać ich kulturę, zwyczaje, symbole narodowe, a przy okazji rozwijać nasze umiejętności językowe. Najpierw poznaliśmy nazwy kontynentów w języku angielskim i nauczyliśmy się rozmiszczać je na kuli ziemskiej. Odgrywaliśmy scenkę odprawy lotniskowej w roli pasażerów i obsługi lotniska oraz ćwiczyliśmy umiejętność formułowania pytań przydatnych w codziennym życiu. Obecnie "zwiedzamy" Irlandię. Znamy już symbole charakterystyczne dla tego kraju i wiemy, jak wygląda typowy dzień naszych rówieśników z zielonej wyspy. Spróbowaliśmy nawet tańca irlandzkiego, ale okazał się bardzo trudny! Następny przystanek: Anglia!