• Spotkanie z Robotami Photonami uczniów klasy 3b

• Uczniowie z klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym rozpoczęli przygodę z sympatycznymi robotami Photonami,

Podczas zajęć dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności z zakresu programowania i kodowania. Photon jest robotem stworzonym w Polsce - jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej. Jego kluczowe elementy związane z obsługą możliwe umiejętności a nawet historia, były opracowane przy ścisłej współpracy z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS.

Umożliwia on naukę programowania poprzez doświadczenia, eksperymenty i zabawę. Producent opracował aż cztery sposoby programowania robota, dopasowane do zróżnicowanych umiejętności dzieci. Dzięki temu możemy stosować robota w zajęciach od klasy pierwszej do ósmej. Ostatnie zajęcia pokazały, że poprzez zabawę możemy się uczyć i doskonalić swoje umiejętności – podkreśla Krystyna Kwaśnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

• Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland