• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca br. na hali sportowej.Harmonogram uroczystości:

  godzina 8:00 klasy 4-7 SP oraz 2 i 3 gimnazjum

  godzina 9:15 klasy 1-3 SP

  ZAPRASZAMY !

 • Sobotnią noc z 9 na 10 czerwca grupa 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym spędziła w szkole bawiąc się i czytając książki. To niezwykłe wydarzenie było związane z IV Ogólnopolską Nocą Bibliotek, do której zgłosiła się biblioteka szkolna.

  Nocne zabawy i harce rozpoczęły się o godzinie 20.00 przy ognisku i były inspirowane zabawami w Indian i kowbojów. Dzieci chętnie upiekły kiełbaski i zjadły wspólną kolację na świeżym powietrzu. Niesamowitą atmosferę „indiańskiego wieczoru” dopełniła przechodząca w okolicy burza. Następnie uczniowie przenieśli się do klas szkolnych, by tam obejrzeć bajki, pobawić się przy muzyce i długo poczytać do poduszki.  Ta szczególna noc była okazją do wspólnej zabawy, czytania i długich rozmów o książkach, filmach i szkole. Uczestnicy nocnego spotkania prezentowali swoje ulubione książki, dzielili się doświadczeniami literackimi, a także poznawali nowości zakupione w ostatnim czasie do biblioteki szkolnej. Na zakończenie czytelniczej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zakładki, naklejki i materiały upamiętniające tegoroczną Noc Bibliotek. Organizatorkami i opiekunami podczas Nocy BiblIotek były pani Izabela Rataj – wychowawczyni klasy  1 b i pani Monika Janiszewska - bibliotekarka i wychowawczyni klasy 5 a.

 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019

  Informacja dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

   WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019 - Obrazek 1Kliknij

   

 • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM

  W związku z kolejnym etapem reformy szkolnictwa w Polsce Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej przesyła list otwarty do rodziców dzieci obecnych klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjów w sprawie rekrutacji i naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Pełną treść listu znajdziecie Państwo klikając w ikonę poniżej.

  LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM - Obrazek 1

   

 • W dniach 24 i 30 maja nasi uczniowie z klas III gimnazjum i IV szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu zainspirowanym programem „Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem nasi podopieczni wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, a ich wykładowcą był pan Stanisław Gabryś, dyrektor i założyciel Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Podczas spotkania młodzież poznała historię powstania witoszowskiego muzeum oraz usłyszała skąd wzięła się u pana Stanisława pasja i zainteresowanie militariami, wojskowością. Zwiedzając muzeum mogli dotknąć prawdziwej historii oraz wysłuchać wielu ciekawostek o zgromadzonych eksponatach.

 • W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Grodziszczu odbył się XI finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca. W konkursie brały udział klasy gimnazjalne oraz szkoły podstawowe z Gminy Świdnica. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie Gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu, jego piękna, walorów turystycznych i historycznych. Do zadań szkoły należało wykonanie plakatu promującego i pokazującego walory miejscowości, z której pochodzą uczniowie oraz wytypowanie drużyny do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Pisarek, Bartosz Piekielny i Aleksandra Paździora z klasy 7b. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania oraz odpowiadali na zadane pytania. Nasza drużyna zajęła I miejsce w konkursie i zdobyła „Laur Młodego Samorządowca”. Serdecznie gratulujemy!  Nagroda zostanie wręczona na najbliższej sesji Rady Gminy Świdnica, na którą zaproszono zwycięską drużynę wraz z opiekunami.

   

 • W dniu 25 maja grupa 45 uczniów z klasy V, VI i VII, wraz z opiekunami dojechała do Myśliborza koło Jawora, gdzie wzięła udział w „V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM”. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych na wzgórzu Rataj, jak również przystąpiły do konkursu. Podczas konkursu przyrodniczo-ekologicznego brały one udział w konkurencjach o bardzo tajemniczych nazwach (Jaka to melodia; Ciasne, ale własne; Kula zgadula), gdzie musiały się wykazać dużą znajomością świata zwierząt i roślin oraz swoją sprawnością fizyczną i manualną. Oprócz naszej szkoły do festynu zaproszone został też inne szkoły z województwa dolnośląskiego i one rywalizowały z nami o nagrody. Rzetelne przygotowanie naszych uczniów, którym zajęła się pani Sylwia Smok, zaowocowało bardzo szybko, gdyż nasza szkoła zajęła w rywalizacji międzyszkolnej II miejsce i tym samym wygrała dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

 • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  Art.13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.52016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  Proszę zapoznać się z pełną informacją:  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1(kliknij na obrazek)

   

 • DNI WOLNE

  UWAGA! 1 czerwca (piątek) i 18 czerwca (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tych dniach prowadzi tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Obecność dziecka w tych dniach należy zgłosić wychowawcy klasy.

   

 • Podsumowaniem projektu „Kod do przyszłości” było zorganizowanie zajęć w postaci Zlotu Młodych Programistów. Była to niezapomniana przygoda dla dzieci i nauczycieli. Organizatorzy przygotowali warsztaty, na których uczniowie wraz z opiekunami zapoznali się z nowymi robotami mobilnymi. Zademonstrowane były nowe technologie, które z sukcesem wykorzystywane mogą być w szkołach.Była to doskonała okazja na zdobycie nowych umiejętności.

 • Młodziezowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli drużynę w konkursie Gazety Wrocławskiej na najlepszą drużynę pożarniczą. Za ciepłe słowa, miłe gesty, uśmiech, okazaną sympatię i oczywiście za głosy - DZIĘKUJEMY!!!

   

 • Uczennica klasy VI, Milena Adamczewska trenuje jedną ze sztuk walki, TAEKWON-DO w klubie „Tiger”. Ostatnio młoda zawodniczka wzięła udział w turnieju TIGER OPEN CUP 2018, który odbył się w Dzierżoniowie. Milena dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach niejednokrotnie stając na podium:
  II miejsce – techniki szybkościowe Kadeci
  III miejsce – walki semi – hogo Kadeci
  III miejsce – techniki specjalne Kadeci
  GRATULUJEMY
  i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK

  Uczennice klasy Va, Martyna Zając i Ala Anioł po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności siatkarskie. Tym razem dziewczęta wzięły udział w finale TRÓJEK SIATKARSKICH turnieju Kinder + Sport w Wałbrzychu. Młode siatkarki grając w swoich zespołach pokazały wysoki poziom siatkarskich umiejętności. Martyna wspólnie z koleżankami ukończyła turniej na II miejscu, a Ala na VI miejscu.  GRATULUJEMY i czekamy na kolejne tak dobre wiadomości z siatkarskiego boiska.

   

 • SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI

  W dniu 12 maja uczennica klasy IIIa Hanna Suława wzięła udział w Charytatywnych Zawodach Pływackich w miejscowości Rudna (powiat lubiński). Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Shark”, a uczestniczyło w nich 327 zawodników w wieku od 7 do 26 lat z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W swojej grupie wiekowej, na dystansie 50 m Hania zajęła II miejsce. Nie jest to pierwszy sukces pływacki Hani, która już od trzech lat trenuje w Klubie Rekin Świebodzice. Naszej młodej pływaczce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Uczniowie klasy VI mieli okazję doświadczyć, jak mogą być "nawzajem sobie potrzebni" ludzie bardzo młodzi i przedstawiciele starszego pokolenia. W poniedziałek 15 maja szóstoklasiści wzięli udział w spokaniu z panią Władysławą Łach - twórczynią ludową, członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie i jedną z najbardziej doświadczonych sołtysów na Dolnym Śląsku. Dzięki swojej wieloletniej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu dla mieszkańców z terenu sołectwa i gminy Świdnica otrzymała odznaczenie "Zasłużony dla Gminy Świdnica".
  Spotkanie w naszej szkole miało formę warsztatów kulinarnych, podczas których pani Władysława podzieliła się z uczniami wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem przekąsek na rodzinne przyjęcia. Uczniowie zostali zaangażowani do wykonania prostych prac potrzebnych do przygotowania pysznych tortilli z różnymi nadzieniami, przekąski z tuńczykiem podanej na liściach cykorii lub sałaty oraz dwóch rodzajów sałatek. Wspólna uczta na koniec spotkania potwierdziła, że pomysły naszego gościa przypadły uczniom do gustu. Wszystkie przysmaki zostały spałaszowane w ekspresowym tempie! Pani Władysława z przyjemnością opowiedziała uczniom kilka historii związanych z jej życiem i przyznała, że każde spotkanie z uczniami to częściowe spełnianie marzenia z lat młodości - o pracy nauczyciela. Spotkanie było więc dla obu stron cennym doświadczeniem i miłą odskocznią od zwykłego rytmu pracy. Dziękujemy!

 • TORUŃ OCZAMI PIĄTOKLASISTÓW - 11-12.05.2018 - Obrazek 1

  Klasy piąte i czwartoklasiści w dniach 10 -11 maja br. brały udział w wycieczce turystyczno –edukacyjnej do Torunia. Podczas dwóch dni spędzonych poza szkołą wycieczkowiczom towarzyszyła  słoneczna pogoda i niepowtarzalna aura gościnnego miasta Kopernika.  Uczniowie pod opieką p. B. Maliny, p. K. Kality oraz p. M. Janiszewskiej obejrzeli najważniejsze  atrakcje Starego i Nowego Miasta m.in.: Rynek, Krzywą Wieżę, Kościół Mariacki, Bramę Klasztorną, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet. Młodzi turyści  z zainteresowaniem uczestniczyli też w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika, zajęciach w Orbitarium, zwiedzaniu Muzeum Podróżników  oraz seansie w Planetarium.  Wszystkim dopisywały humory, pogoda sprzyjała, a niezwykły zapach toruńskich pierników na długo pozostanie w pamięci…

   

 • GRATULACJE!

  Uczennica klasy IIc, Zuzanna Pietrukiewicz zajęła drugie miejsce i zdobyła nagrodę w XIII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym Jan Paweł II! W konkursie oceniano 354 prace z 49 placówek oświatowych.

  17 maja 2018 roku o godzinie 16:00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy odbędzie się wernisaż prac. Na wernisażu będzie można obejrzeć pracę Zuzanny, a także pracę Martyny Czerniec (uczennicy klasy IIa), której praca również została zakwalifikowana do wystawy.

  Dziewczynom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 • 8 maja klasy piąte wraz z wychowawczyniami i panią Anną Kasprzak uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w nietypowym miejscu. Salami lekcyjnymi tego dnia stały się szklarnie firmy Gama Flora, a wykładowcą pan Marian Gancarczyk – senior, emerytowany nauczyciel i założyciel firmy Gama Flora. Spotkanie było kontynuacją cyklu edukacyjnego realizowanego w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”. Zwiedzając szklarnie uczniowie z ciekawością poznawali zasady uprawy roślin ozdobnych, dowiedzieli się, jak pozyskiwać sadzonki, pielęgnować kwiaty. Przekonali się też, jak pięknie prezentują się kwitnące wiosną różnorodne gatunki kwiatów. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od pana Mariana Gancarczyka kwiat, który zobowiązał się zasadzić i pielęgnować. 
  Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję wśród pięknych kwiatów.

   

 • ENERGIA DO POMAGANIA

  Brawa dla uczennic naszej Szkoły! Inicjatywa Wiktorii Mydłowskiej i Magdaleny Panek z klasy 2a jest doskonałym przykładem pokazującym, że zawsze jesteśmy potrzebni drugiemu człowiekowi.
  Dziewczęta samodzielnie wyszukały miejsce, w którym ich pomoc będzie potrzebna, zorganizowały zbiórkę środków higienicznych, przyborów szkolnych i rozpoczęły regularne wizyty w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Wałbrzychu. Magda i Wiktoria spędzają czas z najmłodszymi dziećmi, gdzie (jak twierdzą dziewczyny) najcenniejszą zapłatą jest uśmiech smileyJak wygląda praca wolontariusza z najmłodszymi? Kto pomaga dziewczynom w opiece? Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem? Pytajcie Wiktorii i Magdy!

 • Sylwia Borkowska została laureatką XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”W dniach 26-27 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki XXII DKR "Pegazik". Nasz powiat reprezentowała Sylwia Borkowska, która zaprezentowała w kategorii proza „Listy” F.i H. von Moltke oraz w kategorii poezja „Przesłanie Pana Cogito” Z. Herberta. Opiekunem artystycznym była p. Dorota GrzeszczukPo wysłuchaniu wszystkich uczestników jury podczas obrad jawnych przyznało wyróżnienia i nagrody. Nasza uczennica zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć