• ZEBRANIA Z RODZICAMI 3 TERMINY

  ZEBRANIA Z RODZICAMI 3 TERMINY

  W poniedziałek - 17 września 2018 roku o godz. 17.00 odbędą się spotkania w klasach:

  • 4c,5a,5b,6a,6b,7,8 Szkoły Podstawowej oraz klasy 3a,3b,3c Gimnazjum. Spotkania rozpoczną się zebraniem ogólnym na świetlicy szkolnej.

  We wtorek - 18 września 2018 roku, o godz. 16.30 odbędą się spotkania w klasach:

  • 1-3 Szkoły Podstawowej.

  W piątek - 21 września 2018 roku, o godz. 16.30 odbędą się spotkania w klasach:

  • 4a i 4b Szkoły Podstawowej.
 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS STARSZYCH

  W piątek 22 czerwca 2018 r. w uroczysty sposób zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W hali sportowej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów tym uczniom i uczennicom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 i osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych. Uczniowie klas III gimnazjum podziękowali pani Dyrektor i nauczycielom za ich pracę oraz pożegnali się ze społecznością szkoły. Pani Dyrektor złożyła podziękowania rodzicom i innym osobom zaangażowanym w pracę na rzecz naszej placówki. Ostatnim punktem programu były spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie pozostali uczniowie otrzymali świadectwa zakończenia szkoły. 

 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019

  WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019

  Informacja dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

   WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019 - Obrazek 1Kliknij

   

 • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM

  LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM

  W związku z kolejnym etapem reformy szkolnictwa w Polsce Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej przesyła list otwarty do rodziców dzieci obecnych klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjów w sprawie rekrutacji i naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Pełną treść listu znajdziecie Państwo klikając w ikonę poniżej.

  LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM - Obrazek 1

   

 • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  Art.13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.52016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  Proszę zapoznać się z pełną informacją:  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1(kliknij na obrazek)

   

 • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  Wyniki Turnieju Szachowego:

  Grupa najmłodsza - klasy I-II                Grupa starsza

  1. Ignacy Kryński                                    1. Emila Konarska

  2. Aleksandra Szpytma                            2. Barbara Biela

  3. Wiola Walendowska                             3. Jakub Uczkuronic

  4. Amelia Turek                                       4. Wojciech Majka

  5. Amelia Rakowska                                 5. Hanna Tokarska

  6. Julia Rakowska                                    6. Kamil Rączkowski

  7. Hanna Konior                                      7. Szymon Kacprzak

  Gratulujemy !!!!!!!

 • SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

  20.06.2018r. na boisku w Witoszowie Dolnym odbył się coroczny Szkolny Dzień Sportu. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Reprezentacje klas uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach w formie wyścigów rzędów, konkurencjach na czas i konkurencjach technicznych, np. bieg z pałeczką sztafetową, „sadzenie ziemniaków”, „piłka na noszach”, bieg przez płotki, tor przeszkód, drużynowy skok w dal, rzut woreczkiem do celu, żonglerka piłką nożną, itp. Za każdą konkurencję otrzymywali punkty, które zostały podsumowane.

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce – klasa Va

  II miejsce – klasa Vb i klasa IVb

  III miejsce – klasa VI

  IV miejsce – klasa IVa

  Najważniejsza jednak była sportowa rywalizacja i dobra zabawa a, tego nam nie zabrakło. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

 • WYCIECZKA KLAS VII I VI DO TRÓJMIASTA

  Uczniowie klasy VII a, VII b i VI zwiedzali polskie wybrzeże w dniach 11-15 czerwca. Program wycieczki był bardzo bogaty i gwarantował niezapomniane przeżycia. W pierwszym dniu w drodze nad morze uczniowie odwiedzili Toruń. O Starym Mieście wspaniale i dowcipnie opowiadał licencjonowany przewodnik, który zaimponował uczestnikom swoją bogatą wiedzą o historii i teraźniejszości miasta Mikołaja Kopernika. Po dotarciu do Jastrzębiej Góry wszyscy udali się na wieczorne przywitanie z morzem. Niektórzy odważnie próbowali się pluskać w niezbyt ciepłej wodzie, ale większość nie odważyła się na ten desperacki krok. Drugi dzień wycieczki był bardzo emocjonujący. Grupa udała się do Słowińskiego Parku Narodowego na ruchome wydmy. Kilkukilometrowy spacer wybrzeżem to dość męczące przedsięwzięcie, ale wszyscy sprostali temu wyzwaniu, a wieczorem mieli jeszcze siły na ognisko, gry i zabawy z chustą Klanzy oraz strzelanie z łuku. Trzeci dzień to wycieczka na Półwysep Helski. Tam spacer na cypel, zwiedzanie Fokarium, rejs statkiem, a w drodze powrotnej wizyta we Władysławowie (aleja Gwiazd Sportu oraz Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich). Potem pyszny (jak codziennie) obiadek, a wieczorem dyskoteka. Następny dzień był bardzo męczący, ale pełen wrażeń. Piękne miasto Gdańsk zachwyciło wszystkich swoimi zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Starówka to prawdziwa perła architektury, a Westerplatte to żywa lekcja historii. Dla melomanów koncert organowy w Oliwie, a dla zainteresowanych drugą wojną światową – zwiedzanie okrętu ORP „Błyskawica”. Niektórzy najbardziej cieszyli się z wizyty w Oceanarium w Gdyni i mogliby jeszcze w nim spędzić długie godziny. Tego wieczoru czekała na nas główna atrakcja - kąpiel w morzu. Chociaż woda miała zaledwie 17 stopni, ale oczywiście znaleźli się śmiałkowie, którzy niezrażeni tym faktem, rzucili się w morskie fale, co zostało uwiecznione na zdjęciach i nagraniach filmowych. Niestety - wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł dzień wyjazdu. O 7.30 wyruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku w Malborku, pyszny obiadek w restauracji i dłu...ga jazda autokarem: pogaduszki, oglądanie filmów i odsypianie nieprzespanych nocy. Pozostaną wspomnienia na zimne, jesienne wieczory i cierpliwe oczekiwanie na następny wyjazd z wałbrzyskim biurem Trip-Travel, które spisało się na medal, perfekcyjnie organizując tę pięciodniową wycieczkę nad nasze polskie Morze Bałtyckie.

 • IV OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

  Sobotnią noc z 9 na 10 czerwca grupa 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym spędziła w szkole bawiąc się i czytając książki. To niezwykłe wydarzenie było związane z IV Ogólnopolską Nocą Bibliotek, do której zgłosiła się biblioteka szkolna.

  Nocne zabawy i harce rozpoczęły się o godzinie 20.00 przy ognisku i były inspirowane zabawami w Indian i kowbojów. Dzieci chętnie upiekły kiełbaski i zjadły wspólną kolację na świeżym powietrzu. Niesamowitą atmosferę „indiańskiego wieczoru” dopełniła przechodząca w okolicy burza. Następnie uczniowie przenieśli się do klas szkolnych, by tam obejrzeć bajki, pobawić się przy muzyce i długo poczytać do poduszki.  Ta szczególna noc była okazją do wspólnej zabawy, czytania i długich rozmów o książkach, filmach i szkole. Uczestnicy nocnego spotkania prezentowali swoje ulubione książki, dzielili się doświadczeniami literackimi, a także poznawali nowości zakupione w ostatnim czasie do biblioteki szkolnej. Na zakończenie czytelniczej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zakładki, naklejki i materiały upamiętniające tegoroczną Noc Bibliotek. Organizatorkami i opiekunami podczas Nocy BiblIotek były pani Izabela Rataj – wychowawczyni klasy  1 b i pani Monika Janiszewska - bibliotekarka i wychowawczyni klasy 5 a.

 • TAJEMNICE HISTORII

  W dniach 24 i 30 maja nasi uczniowie z klas III gimnazjum i IV szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu zainspirowanym programem „Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem nasi podopieczni wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, a ich wykładowcą był pan Stanisław Gabryś, dyrektor i założyciel Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Podczas spotkania młodzież poznała historię powstania witoszowskiego muzeum oraz usłyszała skąd wzięła się u pana Stanisława pasja i zainteresowanie militariami, wojskowością. Zwiedzając muzeum mogli dotknąć prawdziwej historii oraz wysłuchać wielu ciekawostek o zgromadzonych eksponatach.

 • KONKURS WIEDZY SAMORZĄDOWEJ - I MIEJSCE

  W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Grodziszczu odbył się XI finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca. W konkursie brały udział klasy gimnazjalne oraz szkoły podstawowe z Gminy Świdnica. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie Gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu, jego piękna, walorów turystycznych i historycznych. Do zadań szkoły należało wykonanie plakatu promującego i pokazującego walory miejscowości, z której pochodzą uczniowie oraz wytypowanie drużyny do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Pisarek, Bartosz Piekielny i Aleksandra Paździora z klasy 7b. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania oraz odpowiadali na zadane pytania. Nasza drużyna zajęła I miejsce w konkursie i zdobyła „Laur Młodego Samorządowca”. Serdecznie gratulujemy!  Nagroda zostanie wręczona na najbliższej sesji Rady Gminy Świdnica, na którą zaproszono zwycięską drużynę wraz z opiekunami.

   

 • V SZKOLNY MYŚLIBORSKI FESTYN PRZYRODNICZY

  W dniu 25 maja grupa 45 uczniów z klasy V, VI i VII, wraz z opiekunami dojechała do Myśliborza koło Jawora, gdzie wzięła udział w „V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM”. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych na wzgórzu Rataj, jak również przystąpiły do konkursu. Podczas konkursu przyrodniczo-ekologicznego brały one udział w konkurencjach o bardzo tajemniczych nazwach (Jaka to melodia; Ciasne, ale własne; Kula zgadula), gdzie musiały się wykazać dużą znajomością świata zwierząt i roślin oraz swoją sprawnością fizyczną i manualną. Oprócz naszej szkoły do festynu zaproszone został też inne szkoły z województwa dolnośląskiego i one rywalizowały z nami o nagrody. Rzetelne przygotowanie naszych uczniów, którym zajęła się pani Sylwia Smok, zaowocowało bardzo szybko, gdyż nasza szkoła zajęła w rywalizacji międzyszkolnej II miejsce i tym samym wygrała dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

 • DNI WOLNE

  DNI WOLNE

  UWAGA! 1 czerwca (piątek) i 18 czerwca (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tych dniach prowadzi tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Obecność dziecka w tych dniach należy zgłosić wychowawcy klasy.

   

 • ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW

  Podsumowaniem projektu „Kod do przyszłości” było zorganizowanie zajęć w postaci Zlotu Młodych Programistów. Była to niezapomniana przygoda dla dzieci i nauczycieli. Organizatorzy przygotowali warsztaty, na których uczniowie wraz z opiekunami zapoznali się z nowymi robotami mobilnymi. Zademonstrowane były nowe technologie, które z sukcesem wykorzystywane mogą być w szkołach.Była to doskonała okazja na zdobycie nowych umiejętności.

 • MDP OGNIKI - III NAJLEPSZA DRUŻYNA POŻARNICZA NA DOLNYM ŚLĄSKU

  Młodziezowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli drużynę w konkursie Gazety Wrocławskiej na najlepszą drużynę pożarniczą. Za ciepłe słowa, miłe gesty, uśmiech, okazaną sympatię i oczywiście za głosy - DZIĘKUJEMY!!!

   

 • MILENA WALECZNA

  Uczennica klasy VI, Milena Adamczewska trenuje jedną ze sztuk walki, TAEKWON-DO w klubie „Tiger”. Ostatnio młoda zawodniczka wzięła udział w turnieju TIGER OPEN CUP 2018, który odbył się w Dzierżoniowie. Milena dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach niejednokrotnie stając na podium:
  II miejsce – techniki szybkościowe Kadeci
  III miejsce – walki semi – hogo Kadeci
  III miejsce – techniki specjalne Kadeci
  GRATULUJEMY
  i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK

  KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK

  Uczennice klasy Va, Martyna Zając i Ala Anioł po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności siatkarskie. Tym razem dziewczęta wzięły udział w finale TRÓJEK SIATKARSKICH turnieju Kinder + Sport w Wałbrzychu. Młode siatkarki grając w swoich zespołach pokazały wysoki poziom siatkarskich umiejętności. Martyna wspólnie z koleżankami ukończyła turniej na II miejscu, a Ala na VI miejscu.  GRATULUJEMY i czekamy na kolejne tak dobre wiadomości z siatkarskiego boiska.

   

 • SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI

  SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI

  W dniu 12 maja uczennica klasy IIIa Hanna Suława wzięła udział w Charytatywnych Zawodach Pływackich w miejscowości Rudna (powiat lubiński). Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Shark”, a uczestniczyło w nich 327 zawodników w wieku od 7 do 26 lat z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W swojej grupie wiekowej, na dystansie 50 m Hania zajęła II miejsce. Nie jest to pierwszy sukces pływacki Hani, która już od trzech lat trenuje w Klubie Rekin Świebodzice. Naszej młodej pływaczce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć