• "EKO-LAPBOOK"

• 9 grudnia podczas Gminnych Mikołajek na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, uczniowie z klasy II b wraz z wychowawcą Izabelą Rataj, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Gminy Świdnica w którym należało wykonać dowolny "Eko - Lapbook" promujący wiedzę na temat ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery (tematyka antysmogowa), ochrony przyrody i segregacji odpadów. Klasa II b zajęła  III miejsce i wygrała gry planszowe, które wręczyła wójt gmity Pani Teresa Mazurek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• "Szlachetna Paczka" dla rodziny ze Świdnicy od klasy VII

• W piątek 7 grudnia uczniowie klasy VII już po raz szósty, jak co roku, wraz se swoimi rodzicami i wychowawczynią zamienili się w prawdziwych Mikołajów, obdarzających prezentami konkretną rodzinę potrzebującą pomocy w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Tym razem zakupione produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, obuwie sportowe i zimowe, stół z czterema krzesłami, wymarzony tablet oraz upominki trafiły do 37-letniej mieszkanki Świdnicy, samotnie wychowującej 3 córki w wieku 17, 11 i 10 lat. Od tej pory rodzina będzie mogła wspólnie spędzać posiłki w wynajmowanym mieszkaniuUczniowie dołączyli do paczki własnoręcznie wykonaną i podpisaną kartkę świąteczną wierząc, że Święta Narodzenia Pańskiego będą w tej rodzinie dużo bardziej radosne, a materialna pomoc przez jakiś czas odciąży ich domowy budżet.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pewnie wiele razy był dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Żeby było radośniej i bardziej kolorowo, zorganizowaliśmy w tym dniu Piżama Party. Klasy prześcigały się w ilości przyniesionych pluszaków i pomysłochych piżamach

I miejsce w konkursie zajęła klasa IV A, II miejsce przypadło klasie VII, a III miejsce zajęła III B gimnazjalna

Na zwycięzców czekały słodkie nagrody, a uczniom podczas lekcji towarzyszyły ulubione misie.
            Dziękujemy za dobrą zabawę.

Opiekun Samorządu Starszego Dorota Grzeszczuk