• POWRÓT CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

    • Tegoroczna inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych” – 20 maja, w kategoriach dzieci (klasy III-IV) i młodzików (klasy VII-VIII) przebiegła pod dyktando uczniów klas sportowych ukierunkowanych na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

     Wśród dzieci (kl. III-IV) najszybciej dystans 400m przebiegł Adam Andrzejewski, a Maciej Cisek był piąty.

     Najlepszym młodzikiem (kl. VII-VIII) okazał się Jakub Kierul, a Wiktor Terka był drugi. Klasowa i klubowa koleżanka Kuby – Martyna Markiewicz finiszem wygrała bieg młodziczek, tuż przed o rok młodszą Martyną Budzyń.

     Bieg juniorek, kolejny już raz, to dominacja Karoliny Malinowskiej – też triathlonistki z GLKS Świdnica i absolwentki Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

     Kolejne zmagania biegowe na stadionie ŚOSiR planowane są na 10 czerwca (Czwartek LA) i 19 czerwca (bieg australijski na dystansie 10km dla uczczenia pamięci Janusza Kusocińskiego).

      

     Ryszard Mydłowski

  • PUCHAR POLSKI I MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONOWYM SUPER SPRINCIE

    

   Po kwietniowych Mistrzostwach Polski w Duathlonie przyszedł czas na kolejną imprezę mistrzowską firmowaną przez Polski Związek Triathlonu, czyli ,,Mistrzostwa Polski w Triathlonowym Super Sprincie”(pływanie – 300m + rower – 8km + bieg – 2,2km) dla juniorów i starszych kategorii wiekowych oraz Puchar Polski dla juniorów młodszych i młodzików. Szczęśliwie, jak na kapryśny maj, w katowickiej ,,Dolinie Trzech Stawów” w minioną sobotę (15.05.2021) wszystkim triathlonistom towarzyszyła piękna pogoda. Nawet temperatura wody przekroczyła 17 stopni C. Sekcja triathlonowa GLKS Świdnica wystawiła swoich reprezentantów do wszystkich kategorii wiekowych :

   W kategorii młodzików, dzielnie walcząca Jagoda Babiarz zajęła siódme miejsce.

   W najmłodszym roczniku juniorów młodszych Jakub Kierul finiszem obronił ósmą lokatę.

   Wśród juniorek, Karolina Malinowska dobiegła ostatecznie na szóstej pozycji.

   Wśród kobiet AGE GROUP Katarzyna Kalita była dziewiąta, ale w swojej kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal !!! Dzień później (16 maja) dołożyła do tego medal brązowy, wywalczony na szosowym klasyku w Złotoryi, w ramach cyklu ,,VIA DOLNY ŚLĄSK”.

    

    

   Ryszard Mydłowski

   • DO MEDALU JEDEN KROK …

     

    Rumia od wielu lat wita wiosną triathlonistów na krajowej konfrontacji w duathlonie (bieg/rower/bieg). W tym roku wyznaczono termin na niedzielę – 25 kwietnia. To już tradycyjne miejsce rozgrywania Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Nawet aura wzięła to pod uwagę i na czas zawodów wyszło słońce, przez co tegoroczny - kwietniowy chłód nie był aż tak uciążliwy. Nie brakowało więc woli walki, co udowodnili swoimi startami młodzi zawodnicy sekcji triathlonowej GLKS Świdnica.

    • Jagoda Babiarz, startując pierwszy rok w kategorii młodzików zajęła 13 miejsce
    • Martyna Markiewicz uplasowała się na 5 miejscu swojego rocznika w poszerzonej od tego roku kategorii juniora młodszego
    • Jakub Kierul, w tej samej kategorii był 7 wśród chłopców swojego rocznika
    • Karolina Malinowska, w kategorii juniorek - po wspaniałym biegu i udanej ucieczce na rowerze od potencjalnych rywalek do brązowego medalu, niespodziewanie dla samej siebie zahaczyła o koło roweru jednej z konkurentek i zakończyła wyścig w karetce (na szczęście bez długotrwałych konsekwencji zdrowotnych!!!)

    W rywalizacji dorosłych zawodników również nie zabrakło naszych przedstawicieli. Katarzyna Kalita ukończyła zawody na 6 miejscu w swojej kategorii wiekowej AGE-GROUP, a Marcin Markiewicz z ,,Żelazna Świdnica” był 15 w bardzo mocno i licznie obsadzonej stawce!!!

     

     

    Ryszard Mydłowski

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
    Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych