• Wystawa lapbooków uczniów klas 3b
     • Wystawa lapbooków uczniów klas 3b

     • Uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem wychowawczyni Izabeli Rataj, przygotowali lapbooki związane z Polską.

      Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki, itd. Im więcej ciekawych, angażujących elementów, tym lepiej.

      Wystawa prac znajduje się w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia.

       

    • 8c z wizytą w Muzeum Broni i Militariów
     • 8c z wizytą w Muzeum Broni i Militariów

     • 23 marca klasa 8c w ramach realizowanego w szkole programu „Edukacja dla starości – nawzajem sobie potrzebni”, wybrała się do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Uczniowie w towarzystwie założyciela muzeum Pana Stanisława Gabrysia mieli okazję zobaczyć kolekcję ponad 2000 eksponatów. Niektóre egzemplarze są unikatowe w skali kraju, Europy a nawet Świata. Młodzież mogła zobaczyć m.in. czołg T-72, samoloty: MIG-21, SU 22, Iskra, działo samobieżne tzw. „Goździk” , broń strzelecką długą i krótką, karabiny, broń automatyczną, przeciwpancerną, transportery lekkie i opancerzone, armaty, wyrzutnie, samochody, motocykle i wiele, wiele innych. Wśród eksponatów podziwiać mogli również odznaczenia i mundury oraz niemałą kolekcję modeli najsłynniejszych machin bojowych. Pan Gabryś bardzo ciekawie opowiadał naszym uczniom historię związaną z poszczególnymi eksponatami, chętnie odpowiadał również na pytania młodzieży. Wizyta w tym niezwykłym muzeum na pewno zostanie naszym uczniom w pamięci.

    • DZIEŃ SPORTU KLAS 6-8
     • DZIEŃ SPORTU KLAS 6-8

     • Uczniowie klas 4-8 powitali 1. Dzień Wiosny na sportowo biorąc udział w sportowych rozgrywkach międzyklasowych, które odbyły się w kategoriach wiekowych. Rano rywalizowały klasy młodsze - czwarte i piąte. W drugiej części dnia aktywni byli uczniowie klas starszych, którzy z ogromnym zaangażowaniem, w bardzo dobrej atmosferze walczyli o punkty dla swoich klasowych drużyn. A oto wyniki:

      Klasy 6:
      I miejsce - klasa 6b

      II miejsce - 6a
      III miejsce - 6c

      Klasy 7-8:
      I miejsce - klasa 7a

      II miejsce - klasa 8c
      III miejsce - klasa 8a
      IV miejsce - klasa 8b

      Brawo za sportową i koleżeńską postawę!

     • Sukces naszych uczniów w Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

     • W piątek 10.03.2023 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się XV Dolnośląski Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych, organizowany przez MDK w ŚwidnicyZaprezentowało się 11 solistów i 8 zespołów, a w jednym z nich - dwoje naszych uczniów, Kalina Nowakowska z klasy 7a na skrzypcach oraz Witold Sikora z klasy 8a na gitarze basowej. Należą im sie gratulacje, bo to właśnie ich zespół "Emdek Band" zdobył Grand Prix w konkursie. Gratulujemy!
      Tu można zobaczyć występ: Emdek Band

     • ZMIANY ROZKŁADU JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

     • Informujemy, iż od tego tygodnia ulega zmianie rozkład jazdy autobusu szkolnego - ODWOZÓW  po 6 godz. lekcyjnej o godz. 13.50.

      Zawieszony zostaje odwóz WE WTORKI do WITOSZOWA GÓRNEGO i POGORZAŁY po 6 godz. lekcyjnej,  do Komorowa i Słotwiny zostaje bez zmian.

      Dodany zostaje kurs W CZWARTKI do Komorowa i Słotwiny po 6 godz. lekcyjnej, czyli o 13.50.

       

    • Konkurs plastyczny "Pani Wiosna"
     • Konkurs plastyczny "Pani Wiosna"

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.”Pani Wiosna”

      Informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Pani Wiosna”, organizowany przez panie ze świetlicy,  został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy 42 prace konkursowe.

      Celem konkursu było rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, pobudzenie do plastycznej wypowiedzi, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności oraz rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych.

      Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

      Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac.

      Po długich naradach jury konkursowe (p. Anna Kucała i p. Katarzyna Bazela) wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej oraz po trzy wyróżnienia. Dla przypomnienia były one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla uczniów klas 1-3, a druga dla uczniów klas 4-8.

       

      Lista zwycięzców:

      Kategoria wiekowa:

       

      Klasy 1-3  

      Miejsce   1 – Amelia Mróz kl. 3b

                       2 – Julia Wajdzik kl. 2b

                       3 – Joanna Szydłowska kl. 3a

      Wyróżnienie:

      Julia Turczyn kl. 1a, Aleksandra Rudzka kl. 3b, Kacper Forystek kl. 3a

       

      Klasy 4-8

      Miejsce   1 – Aleksandra Wajdzik kl. 4c

                       2 – Szymon Wiśniewski kl. 8a

                       3 – Blanka Bednarek kl. 4c

      Wyróżnienie:

      Dominik Wicher kl. 6a, Julia Tomasik kl. 6b, Wojciech Cieliński kl. 4a

       

      Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w świetlicy szkolnej dla klas starszych.

       

      Serdecznie gratuluję zwycięzcom!
      Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

       

    • Wyróżnienie dla Maćka w Konkursie Recytatorskim
     • Wyróżnienie dla Maćka w Konkursie Recytatorskim

     • Eliminacje powiatowe  XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zorganizował Świdnicki Ośrodek Kultury. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu świdnickiego – w dwóch kategoriach – „młodsi” (klasy IV, V, VI) oraz „starsi” (klasa VII i VIII). W sumie w sali lustrzanej w czwartek, 16 marca zaprezentowało się 37 młodych recytatorów.

      Naszą szkołę reprezentowali Hania Konior (kategoria młodsi) oraz Maciek Kaźmierczak (kategoria starsi).

      Obydwoje wspaniale się zaprezentowali,  jurry postanowiło wyróżnić recytację Maćka.

      Gratulujemy serdecznie.

       

     • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy - sukcesy naszych uczennic z kl. 3b

     • Uzdolnione uczennice z naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawcy, Izabeli Rataj, wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji 60. urodzin Bolka i Lolka pod hasłem "Przygody Bolka i Lolka", zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" i upasowały się na wysokich miejscach.

      Amelia Mróz zajęła 3 miejsce, a Weronika Gabryś zdobyła wyróżnienie.

      Warto dodać, że na konkurs wpłynęło ponad 600 prac. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • WIZYTA W DOMU SENIORA

     • W ramach prowadzonego w naszej szkole programu „Edukacja dla starości – nawzajem sobie potrzebni” w czwartek 9 marca uczniowie klasy 8b odwiedzili Dzienny Dom Seniora Wigor. Razem z podopiecznymi placówki wykonywali kartki świąteczne, śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary. Mogli poznać, jak spędzają czas starsi ludzie, ale również opowiadali im o sobie i swoim życiu. Był też poczęstunek - pyszne ciasto, które specjalnie na tę okazję upiekły nasze uczennice, a Gracjan każdemu z seniorów wręczył wykonane przez Hanię J. piękne papierowe tulipany. Te kilka godzin spędzonych towarzystwie starszych skłoniło naszych uczniów do refleksji, mogli pokazać się z innej strony niż w szkole, byli serdeczni i chętni do nawiązywania nowych kontaktów. Zaplanowano już kontynuację współpracy: teraz czekamy na seniorów w Witoszowie.

     • Zaproszenie dla rodziców na spotkanie z certyfikowanym terapeutą uzależnień, Panem Aleksandrem Krzysztofem Matusiakiem.

     • W dniu 13 marca 2023r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie na temat: „Jak rozpoznać że dziecko wchodzi w uzależnienia? - wczesna interwencja w domu”.

      Spotkanie poświęcone będzie wiedzy na temat uzależnień i redukcji skutków psychologicznych izolacji w czasie pandemii wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza ofiar hejtu.

      Prowadzący jest terapeutą uzależnień, który ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe w zakresie przeciwdziałania zjawisku narkomanii; psychoterapią uzależnień zajmuje się od 1995 r. Specjalizuje się w uzależnieniach chemicznych, narkotykach, dopalaczach i nowej scenie narkotykowej. Ponadto na terenie naszej gminy od kilku lat realizuje program profilaktyczny dla uczniów klas starszych „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”.

       

      Bardzo serdecznie zapraszamy.

    • GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
     • GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

     • 7 marca 2023r. na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców z klas 7 i 8. W sportowych zmaganiach wzięły udział drużyny ze szkół z Pszenna, Lutomi, Bystrzycy, Grodziszcza i gospodarz turnieju, drużyna z Witoszowa. 
      Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy rywalizując zgodnie z zasadą fair play zaprezentowali niezłe umiejętności piłkarskie. Niektóre mecze były bardzo zacięte i kończyły się remisem, w innych z kolei padał grad bramek. Najwięcej bramek, bo aż 12 padło w meczu naszej drużyny z piłkarzami z Bystrzycy, mecz zakończył się wynikiem 8 : 4 dla naszych chłopaków. Reprezentanci naszej szkoły rozkręcali się z meczu na mecz, więc było na co popatrzeć. Ostatecznie cały turniej ukończyli na II miejscu. GRATULUJEMY!

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      1. Maciek Kaźmierczak (K) kl. 7

      2. Kuba Drymuch kl. 8c

      3. Kuba Mazurkiewicz kl. 8c

      4. Antek Mróz kl. 8c

      5. Mateusz Adamczyk kl. 8a

      6. Patryk Chojecki kl. 8a

      7. Bartek Krystyniak kl. 8a

      8. Patryk Mizuła kl. 8a

    • Robot Dash i Photon w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy
     • Robot Dash i Photon w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy

     • Kindloteka przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy zaprosiła uczniów klasy 4b wraz z wychowawcą w podróż edukacyjną z robotyki. Podczas spotkania uczniowie, poprzez zabawę, poznali podstawy programowania i kodowania. W podróży  towarzyszył nam m.in. robot Dash i Photon, a pomagały zestawy Makey Makey.

      Spotkali się również z menagerem firmy Amazon panią Kamilą Kuszewską, która przeprowadziła warsztaty na temat kreatywności, zdolności, a także naszych mocnych stron.

      Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Pan przewodnik oprowadzał nas po muzeum opowiadał o życiu kupieckim w dawnej Polsce. Przeprowadził również warsztaty czerpania papieru oraz przedstawił nam wystawę "Z papierem przez dwa tysiąclecia".

      Na zakończenie naszej wycieczki weszliśmy na wieżę ratuszową, by obejrzeć Świdnicę "z lotu ptaka".

       

     • REKRUTACJA

     • Szanowni Rodzice

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym informuje

      o rozpoczęciu rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024

       

      1) Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły wypełniają „Zgłoszenie dziecka do szkoły”

      do obwodu Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym należą miejscowości: Modliszów, Pogorzała , Słotwina , Witoszów Dolny, Witoszów Górny

       

      2) Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem wypełniają „Wniosek o przyjęcie do szkoły”

       

      zgloszenie dziecka do szkoły

      wniosek o przyjecie do klasy I spoza obwodu

       

    • Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim
     • Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim

     • 8.02.2023 r. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej odbył się konkurs recytatorski "Pegazik".

      Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Antoni Knerowicz- Gawryliszyn, Hanna Konior, Kalina Nowakowska, Maciej Kaźmierczak oraz Leyla Kuliczkowska. 

      Recytatorzy zaprezentowali się wspaniale otrzymując 2 wyróżnienia (Kalina Nowakowska i Leyla Kuliczkowska) oraz 2 nagrody - Maciej Kaźmierczak i Hanna Konior. 

      Nagrodzone osoby będą reprezentowały szkołę w etapie powiatowym. 

      Recytatorów przygotowały nauczycielki j. polskiego Monika Janiszewska i Maria Kubica. 

       

    • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu
     • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

     •      Za nami kolejne Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, czyli początek tegorocznego sezonu pływackiego. Przed nami jeszcze półfinał wojewódzki Drużynowych Zawodów Pływackich –    9 lutego, z nadzieją na awans do finału wojewódzkiego, a następnie Mistrzostwa Gminy        w Pływaniu. Kandydatami do gminnej rywalizacji są oczywiście poniedziałkowi medaliści :

      • 25 m stylem grzbietowym klas I-II  

      Dziewczęta :                                                       Chłopcy :

      1. Zofia Wiśniewska      -     29,28                1.   Alan Kordel         -     27,96
      2. Amelia Gaweł             -     31,85                2.   Herbert Galica   -     30,85
      3. Aniela Andrzejewska -     32,37                3.   Jakub Holik         -     34,16

       

      • 25 m stylem grzbietowym klas III-IV

      Dziewczęta :                                                        Chłopcy :

      1. Leyla Kuliczkowska    -     22,66                 1.   Franciszek Kaczmarczyk  -    24,40  
      2. Laura Kołata                -     24,88                 2.   Ksawery Sobaszek           -     25,56
      3. Julia Stypuła                -     25,61                 3.   Filip Bujdasz                      -     25,60

       

      • 25 m stylem dowolnym klas III-IV

      Dziewczęta :                                                         Chłopcy :

      1. Leyla Kuliczkowska     -     18,51                  1.   Ksawery Sobaszek            -     21,69
      2. Laura Kołata                 -     22,90                  2.   Franciszek Kaczmarczyk  -     21,90
      3. Aleksandra Jawień      -     27,43                  3.   Damian Adamczuk           -     23,30

       

      • 50 m stylem grzbietowym klas V-VI

             Dziewczęta :                                                          Chłopcy :

      1.   Julia Rokicka                 -     42,33                   1.   Maciej Sura                       -     43,59

      2.   Natalia Polaczek          -     44,28                    2.   Aleksander Ptak               -     46,65

      3.   Aleksandra Szpytma   -     47,62                    3.   Marcel Gaweł                   -     48,29

       

       

      • 50 m stylem dowolnym klas V-VI

             Dziewczęta :                                                              Chłopcy :

      1. Gabriela Hołdys          -     34,25                       1.   Adam Andrzejewski  -     39,03
      2. Aleksandra Szpytma  -     38,25                        2.   Kamil Nizio                 -     40,28                                                                                                                                                                              Natalia Polaczek         -     38,25                        3.   Aleksander Ptak        -     41,38
      3. Julia Tomasik               -     43,00    

       

      • 50 m stylem klasycznym klas V-VI

             Dziewczęta :                                                                Chłopcy :

      1. Lena Wojciechowska  -     52,55                        1.   Maciej Cisek               -     46,47
      2. Maja Wojtowicz           -     53,28                        2.   Kamil Nizio                 -     50,90
      3. Lena Cech                      -     54,39                        3.   Karol Panek                -     52,19

       

      • 25 m stylem motylkowym klas V-VI

             Dziewczęta :                                                                  Chłopcy :

      1. Julia Rokicka                  -     19,20                         1.   Kacper Rączkowski    -     23,08
      2. Gabriela Hołdys             -     19,53                        2.   Adam Andrzejewski   -     23,53
      3. Karolina Bar                    -     20,26                        3.   Maciej Cisek                -     23,89

       

       

      Katarzyna Kalita

    • 29 stycznia 31. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
     • 29 stycznia 31. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

     • Już z najbliższą niedzielę, 29 stycznia startuje 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gmina Świdnica włącza się w działania na rzecz WOŚP organizując gminny sztab we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Serdecznie zapraszamy na halę sportową w Witoszowie Dolnym, gdzie na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji.

      Jednocześnie informujemy, że tego dnia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku od placu zabaw przy świetlicy "Leśniczówka" w Witoszowie Dolnym w kierunku posesji nr 60 przy ulicy Spacerowej – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

      Parkingi dostępne będą w okolicy cmentarza lub kościoła.

       

    • MINISIATKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
     • MINISIATKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

     • 25 stycznia na sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej odbył się gminny turniej minisiatkówki dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół z Pszenna, Lutomi, Bystrzycy i Witoszowa.
      Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów w grupie dziewcząt i chłopców.  Dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom umiejętności siatkarskich, nie oddając ani jednego seta w całym turnieju i zajmując tym samym I miejsce. Nasi zawodnicy również dzielnie walczyli o każdy punkt, niestety nie udało im się pokonać przeciwników, którzy tym razem okazali się lepsi. Chłopcy ostatecznie zajęli IV miejsce.

      Wszystkim naszym zawodnikom GRATULUJEMY!

       

      Reprezentacja naszej szkoły:

       

      Dziewczęta:

      1. Julia Rokicka kl.6b

      2. Julia Rychel kl.6b

      3. Gabriela Hołdys kl.6b

      4. Ola Szpytma kl.6b

      5. Lena Wojciechowska kl.6b

      6. Maja Wojtowicz kl.6b

      7. Asia Wicher kl.6a

       

      Chłopcy:

      1. Adam Andrzejewski kl.6b

      2. Marcel Gaweł kl.6b

      3. Kamil Nizio kl.6b

      4. Karol Panek kl.6b

      5. Olek Ptak kl.6b

      6. Kacper Rączkowski kl.6b

      7. Danylo Shypka kl.6b

      8. Miłosz Zdybel kl.6b

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych