• DO SIEGO ROKU

  Znalezione obrazy dla zapytania 2019

 • KONKURS NA ŚWIDNICKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Klasa II b wraz z rodzicami pod opieką wychowawcy Izabeli Rataj, wzięła udział w świdnickim konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs już po raz piąty był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Zgodnie z regulaminem szopka powinna być przestrzenna i nawiązywać do szopki krakowskiej. Dzięki wspaniałej współpracy uczniów,rodziców i wychowawcy, dzieci zajęły II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • "GDZIE SIĘ PODZIAŁA GWIAZDA?" - JASEŁKA

  Dnia 21 grudnia kółko teatralne pod opieką p. Izabeli Rataj przedstawiło jasełka pt.,,Gdzie się podziała gwiazda?".Uczniowie przebrani w przepiękne, kolorowe stroje wcielili się w bajkowe postacie i udali się na poszukiwania gwiazdki, którą ktoś ukradł. Zwierzęta bały się, że bez gwiazdy świąt nie będzie. Lecz wszystko dobrze się skończyło i wszyscy mogli udać się do żłóbka. W przedstawieniu wystąpiły również utalentowane skrzypaczki, Maja Wojtowicz, Kalina Nowakowska i Hanna Konior, które zagrały kolędy. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. I wszyscy udaliśmy się na klasowe wigilie. 

 • PROJEKT POLSKO-CZESKI - DRUGIE SPOTKANIE

  PROJEKT POLSKO-CZESKI - DRUGIE SPOTKANIE - Obrazek 1

  W dniach 17-19 grudnia odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowanego przez Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym i Szkołę w Kopidlnie z Republiki Czeskiej. W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów z Polski i 30 uczniów z Czech, którymi opiekowała się sześcioosobowa kadra z zaprzyjaźnionych szkół.
  Spotkanie partnerskie miało świąteczny charakter związany ze zwyczajami i tradycjami polskich Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy projektu z zaangażowaniem brali udział w różnego rodzaju działaniach m. in. w zajęciach językowo-integracyjnych, na których poznawali podstawowe zwroty i słownictwo przydatne w komunikacji podczas wizyty, czy w zajęciach sportowych na sztucznym lodowisku w Świdnicy.
  Celem realizowanego spotkania było również poznanie bogactwa kulturowego i turystycznego regionu. Odbyły się ciekawe wycieczki do zabytkowego Młyna w Siedlimowicach, do Świdnicy na jarmark bożonarodzeniowy oraz do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Podczas odbywających się zajęć artystycznych uczestnicy wykonywali niepowtarzalne ozdoby świąteczne: stroiki, łańcuchy na choinkę i bombki, dekorowali świąteczne pierniki. Najbardziej wyczekiwanym przez uczniów momentem była uroczysta kolacja wigilijna, na której Czesi smakowali polskie potrawy. Prawdziwa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła, gdy wybrzmiały śpiewane przez gości i gospodarzy kolędy w języku czeskim i polskim. Wiele radości i emocji zgromadzonym przyniosło też przedstawienie jasełkowe powstałe w trakcie zajęć artystycznych, w którym uczestnicy wspólnie odegrali bożonarodzeniową historię. W trakcie spotkania wigilijnego, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście rozstrzygnięto przeprowadzony podczas spotkania konkurs świąteczny na najładniejsze bombki i plakaty.
  Partnerska wizyta uczniów i nauczycieli z Kopidlna była doskonałą okazją do poznania i nawiązania bliższych kontaktów. Dzięki wspólnym zajęciom, które miały głównie świąteczny charakter uczniowie mogli poznać siebie, porozmawiać na temat podobieństw i odmienności kulturowych oraz wspólnej historii obu krajów. Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia motywacji uczniów do uczenia się języków obcych. Nauczyciele z obu szkół wymienili się doświadczeniami, które będą mogli wykorzystać w dalszej pracy i podczas kolejnych spotkań, które odbędą się w Republice Czeskiej” – podsumowała spotkanie dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym Krystyna Kwaśnik.
  Mikroprojekt „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

   

 • "EKO-LAPBOOK"

  9 grudnia podczas Gminnych Mikołajek na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, uczniowie z klasy II b wraz z wychowawcą Izabelą Rataj, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Gminy Świdnica w którym należało wykonać dowolny "Eko - Lapbook" promujący wiedzę na temat ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery (tematyka antysmogowa), ochrony przyrody i segregacji odpadów. Klasa II b zajęła  III miejsce i wygrała gry planszowe, które wręczyła wójt gmity Pani Teresa Mazurek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • "Szlachetna Paczka" dla rodziny ze Świdnicy od klasy VII

  W piątek 7 grudnia uczniowie klasy VII już po raz szósty, jak co roku, wraz se swoimi rodzicami i wychowawczynią zamienili się w prawdziwych Mikołajów, obdarzających prezentami konkretną rodzinę potrzebującą pomocy w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Tym razem zakupione produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, obuwie sportowe i zimowe, stół z czterema krzesłami, wymarzony tablet oraz upominki trafiły do 37-letniej mieszkanki Świdnicy, samotnie wychowującej 3 córki w wieku 17, 11 i 10 lat. Od tej pory rodzina będzie mogła wspólnie spędzać posiłki w wynajmowanym mieszkaniuUczniowie dołączyli do paczki własnoręcznie wykonaną i podpisaną kartkę świąteczną wierząc, że Święta Narodzenia Pańskiego będą w tej rodzinie dużo bardziej radosne, a materialna pomoc przez jakiś czas odciąży ich domowy budżet.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pewnie wiele razy był dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

  Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. 

  Do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Żeby było radośniej i bardziej kolorowo, zorganizowaliśmy w tym dniu Piżama Party. Klasy prześcigały się w ilości przyniesionych pluszaków i pomysłochych piżamach

  I miejsce w konkursie zajęła klasa IV A, II miejsce przypadło klasie VII, a III miejsce zajęła III B gimnazjalna

             Na zwycięzców czekały słodkie nagrody, a uczniom podczas lekcji towarzyszyły ulubione misie.
  Dziękujemy za dobrą zabawę.

  Opiekun Samorządu Starszego Dorota Grzeszczuk

  Więcej>>

 • GÓRA GROSZA

  26 listopada 2018r. rusza XIX edycja akcji "GÓRA GROSZA". Nasza szkoła jak co roku przyłącza się do tej szlachetnej zbiórki. Zbieramy przede wszystkim monety najmniejszych nominałów, wrzucamy je tylko do trzech puszek oznaczonych tegorocznym logo rozstawionych na terenie całej szkoły. DZIĘKUJEMY !

   

 • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  W piątek 16 listopada na świetlicy w Komorowie uczniowie klas I-IV mieli okazję pobawić się na Balu Wszystkich Świętych zorganizowanym przez ks. K. Raczyckiego i p. K. Halkowicz. Na zabawę przybyły dzieci przebrane za aniołki i różnych świętych m.in.: Franciszka z Asyżu, Hildegardę, Cecylię, Jana Pawła II, Franciszka z Fatimy, Józefa, Elżbietę, Jerzego, Mikołaja. Na dwugodzinnej zabawie, prowadzonej przez Klaunów Klarę i Patryka, nie zabrakło konkursów, tańca i smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie, dziękując dzieciom za przybycie, ks. Kamil zaprosił je na przyszłoroczny bal. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, więc mamy nadzieję, że za rok zabawa również będzie wspaniała.

 • ŚRODOWISKOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Dyrekcja i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz zespół ludowy „Ale Babki” byli organizatorami środowiskowego spotkania integracyjnego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyło się 14 listopada w świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym. W programie słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły  nie brakowało odniesień do pięknych kart polskiej historii. Uczniowie przedstawili trudną i krwawą drogę Polski do wolności. Recytatorzy wykonali najbardziej znane utwory poetyckie o tematyce patriotycznej. Zespół wokalny zaśpiewał pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom w czasach zaborów oraz podczas zawieruchy wojennej. Część artystyczną zapewnił też zespół "Ale Babki". Po wzruszającym występie rozpoczęło się wspólne śpiewanie „ dla Niepodległej”. Wszystkim akompaniowała kapela pod kierownictwem Zdzisława Christa. Dziękujemy za wspólnie spędzony ten niezwykły dzień - 100-lecia odzyskania Niepodległości!
  Relacja na stronie Gminy

   

 • NAGRODA W GMINNYM KONKURSIE NA WIERSZ
  09.11.2018

  Janek Wicher z klasy 5b zdobył III miejsce w Gminnym Konkurise na wiersz o tematyce patriotycznej pod hasłem "Moja Ojczyzna" w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O talencie sportowym Janka chyba wszyscy wiedzą, ale, jak widać, to niejedyny atut naszego zdolnego ucznia:)

 • HYMN NARODOWY NA 400 GŁOSÓW

  W piątek 9. listopada o godz. 11.11 cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystości odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego. Była to bardzo podniosła chwila i niezapomniane przeżycie jedności i dumy narodowej. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku.

 • UCZNIOWIE SP W WITOSZOWIE DOLNYM NA IV RST PÓŁMARATONIE ŚWIDNICKIM

  UCZNIOWIE SP W WITOSZOWIE DOLNYM NA IV RST PÓŁMARATONIE ŚWIDNICKIM

  Kilkudziesięciu naszych uczniów, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych stanęli na wysokości zadania i w sobotę - 3 listopada startowali lub pomagali w przeprowadzeniu IV RST Półmaratonu Świdnickiego, którego trasa tradycyjnie przebiegała terenami gminnymi. Równolegle do imprezy głównej, na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się biegi dziecięce, przygotowane i przeprowadzone przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, ale przy niezbędnej pomocy wolontariuszek z klas: IIIa, IIIb i IIIc Gimnazjum, zrekrutowanych i kierowanych przez Panią Katarzynę Kalitę. W biegach tych udział wzięli ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Jagoda Babiarz z klasy VIb, która zajęła II miejsce w biegu dziewcząt na dystansie 600 m, Adam Wróblewski, też z klasy VIb – trzeci w biegu chłopców na dystansie 1200 m oraz Aleksandra Szpytma z klasy IV – również trzecia na dystansie 200 m dziewcząt. Kolejna grupa wolontariuszek i wolontariuszy z klas gimnazjalnych, pod opieką Pana Ryszarda Mydłowskiego z entuzjazmem obsługiwała punkt nawadniania i żywienia w Bystrzycy Dolnej. Na mecie, uczestników biegu głównego witali uczniowie z klas VI i VII SP z Panią Katarzyną Halkowicz. Wszystkim wolontariuszom, za ich postawę, pomoc i zaangażowanie dziękowali organizatorzy imprezy – ,,WROACTIW” Wrocław. Na uwagę zasługuje również fakt, że nasi tegoroczni absolwenci, zaszczepieni ideą wolontariatu też byli bardzo widoczni na różnych odcinkach realizacji tego skomplikowanego logistycznie wydarzenia sportowego!!!

   

  Katarzyna Kalita

 • IV RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI
  12.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IV RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI.

 • "KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY."

  Dnia 8 listopada podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Krystyna Kwaśnik wręczyła nagrody uczniom klas I-III za udział w konkursie plastycznym "Kto Ty jesteś? - Polak mały."  Konkurs został zorganizowany przez wychowawców klas drugich: Magdalenę Kokoszkę i Izabelę Rataj. Dzieci wykonały pomysłowe, estetyczne i piękne prace związane z Odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. 

 • "POLSKA - JEJ DROGA DO WOLNOŚCI"

  11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Właśnie tego dnia 1918 roku zakończyła się I wojna światowa, a dla nas po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność. 8 listopada, kółko teatralne z opiekunem panią Izabelą Rataj przygotowało uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Również na scenie zaprezentowały się wszystkie klasy I-III śpiewając pieśni patriotyczne.

 • SUKCESY UCZNIÓW

  SUKCESY UCZNIÓW

   

  Do etapu powiatowego konkursów : zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślazaczek zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

   

  zDolny Ślązak Gimnazjalista:

  j. angielski: Bilska Sara

  j. niemiecki: Malinowska Karolina

  humanistyczny: Amelia Chudy, Magdalena Gursztyn,

                   Michał Kałuski, Miłosz Kozycz

  przyrodzniczy: Michał Kałuski

  matematyczno-fizyczny: Mikołaj Kubuś

   

  zDolny Ślązaczek:

  j. angielski: Piekielny Bartosz, Tobiasz Julia, Jakowicz Martyna

  j. niemiecki: Piekielny Bartosz, Muszewska Maria

  matematyka: Ogrodnik Julia

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • DZIEŃ SZALONEJ FRYZYRY

  Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego już za nami. W czwartek na szkolnych korytarzach królowały „SZALONE FRYZURY”. Chętni uczniowie klas IV – VI mogli popisać się fantazją i zaszaleć ze swoimi włosami czesząc je w szalony sposób. Pomysłów nie brakowało, a na szczególe wyróżnienie, zdaniem przedstawicieli Samorządu zasłużyli: Maja Wojewoda z kl.Va i Tomek Chudziński z kl. IVc. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zabawie dziękujemy i liczymy na dalsze zaangażowanie w kolejnych inicjatywach Samorządu Uczniowskiego.

 • GMINNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

  7.11.2018r. na hali sportowej przy naszej szkole odbył się gminny turniej piłki koszowej dziewcząt i chłopców klas VII – III gim. W rywalizacji wzięły udział drużyny z Lutomi, Pszenna, Bystrzycy, Grodziszcza, Mokrzeszowa, a gospodarzem turnieju była nasza szkolna reprezentacja z Witoszowa. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzca każdej grupy awansował do finału, gdzie walczył o zwycięstwo w całym turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta, mecze wzbudzały wiele emocji, a zawodnicy pokazali świetne umiejętności koszykarskie. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w grupie i w finale zmierzyła się z drużyną z Lutomi. Niestety pomimo swej waleczności uległy przeciwniczkom 2:8 i ostatecznie zajęły II miejsce w turnieju. Chłopcy w swojej grupie zajęli II miejsce i o miejsce na podium walczyła z drużyną z Mokrzeszowa, którą pokonali 10:0, zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju. GRATULUJEMY! REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:
  Karolina Malinowska kl.3a
  Ewelina Malinowska kl.3a
  Ania Paździora kl.3a
  Natalia Zdybel kl.3b
  Ada Labiak kl.3b
  Ania Drożdż kl.3c
  Zuza Pietrukiewicz kl.3c
  Kasia Tłok kl.3c
  Kelly Terka kl.3c
  Martyna Gładysz kl.3c
  Kinga Kubisztal kl.8b
  Damian Sienkiewicz kl.3a
  Sebastian Ponisz kl.3a
  Patryk Koźbiał kl.3a
  Kuba Wicher kl.3a
  Miłosz Kozycz kl.3c
  Miłosz Babicz kl.3c
  Krzysiek Kuczyński kl.3c
  Bartek Twardzicki kl.3c
  Krystian Górecki kl.3c
  Szymon Wolano kl.3c
  Michał Kałuski kl.3c
  Hubert Kurczyński kl.3c

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  Uczinowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 30 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych. Ceremonii Pasowania dokonała Pani dyrektor Krystyna Kwaśnik.
  Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się umiejętnościami artystycznymi i wokalnymi. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć