• ZEBRANIE Z RODZICAMI

  W poniedziałek 18 września 2017r. zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie.

     Godz. 16:00 - rodzice uczniów klas 1-6 .

     Godz. 17:00 - rodzice uczniów klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum .

  Każde spotkanie rozpoczyna się zebraniem ogólnym w świetlicy gimnazjalnej.

 • OBIADY SZKOLNE

  Od poniedziałku 11 września w stołówce szkolnej będą wydawane obiady. Stawka za obiad wynosi 6,50zł. Zapisów na obiady można dokonywać u wychowawców klas oraz w sekretariacie szkoły.

 • Uczennica klasy Vb Julia Polaczek 3.09.2017r. wzięła udział w Strzelińskim Maratonie Rowerowym. Nasza młoda kolarka wystartowała na dystansie „Family” w kategorii FK II. Julia ścigając się ze swoimi rywalami pokazała co potrafi, wyprzedziła ją tylko jedna zawodniczka, a Julka zajęła bardzo wysokie II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • W poniedziałek 4 września 2017 r. o godzinie 8:00 w hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Nasza społeczność szkolna po zmianach wprowadzonych w systemie edukacji powiększyła się do ponad 400 uczniów i ponad 40 nauczycieli. Rok szkolny po raz pierwszy rozpoczęły klasy VII. Pani Dyrektor Krystyna Kwaśnik oraz pani wicedyrektor Agnieszka Malczewska powitały wszystkich uczniów, a zwłaszcza najmłodszych pierwszoklasistów, życząc wszystkim spokojnego roku szkolnego pełnego pozytywnych doświadczeń na drodze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

   

 • W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W hali sportowej świadectwa i nagrody książkowe otrzymali uczniowie wyróżnieni, czyli ci uczniowie klas IV-VI. którzy otrzymali bardzo dobre i wzorowe zachowanie oraz średnią ocen od 4,75 wzwyż, a wsód klas I-III uczniowie wyróżniający się. Pani dyrektor przekazała też listy gratulacyjne rodzicom, którzy w szczególny sposób wspomogli działalność szkoły w minionym roku szkolnym. Wyjątkowym  momentem spotkania było pożegnanie pani Bożeny Dębkowskiej, która przeszła na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę złożyła pani Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Na koniec uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami i rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca! 

 • W czwartek 22 czerwca w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych uczniom wszystkich szkół Gminy Świdnica. Reprezentacja naszej szkoły była w tym roku bardzo silna. Pani Wójt przekazała naszym uczniom 21 stypendiów naukowych i 8 sportowych. Gratulujemy naszym najlepszym uczniom!

 • 21 czerwca, jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wprowadzają się powoli w wakacyjny klimat uczestnicząc w przeróżnych konkurencjach sportowych, zapominając o szkolnych ławkach i książkach.
  Na hali sportowej odbyła się między klasowa rywalizacja w formie wyścigów rzędów, gdzie między sobą walczyły klasy według roczników oraz konkurencje techniczne. Za każdą ukończoną konkurencję drużyny zdobywały punkty, a zwycięzcą została klasa, która tych punktów zdobyła najwięcej. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i woreczek słodkości.

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – klasa VIb
  II miejsce – klasa V
  III miejsce – klasa IVa
  IV miejsce – klasa VIa
  V miejsce – klasa IVb
  Najważniejsza jednak była sportowa rywalizacja i dobra zabawa, a to nasi uczniowie potrafią. Dzień Sportu jest również dobrą okazją do wręczenia nagród specjalnych:
  Nagrodę dla „Najlepszego Sportowca” w tym roku szkolnym otrzymała:
  Kinga Kubisztal VIb
  Nagrodę za „100% frekwencję i ćwiczenie na lekcji WF” otrzymała:
  Malwina Kuska IVb
  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy wytrwałości w nowym Roku Szkolnym.

 • "LEŚNA AKADEMIA SPORTU" W WITOSZOWIE

  12.06.2017r. w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym rozpoczął się nowy projekt „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” (LAS). Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, partnerami są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek LA. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z woj. dolnośląskiego i woj. ościennych.
  Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu. Treningi mają na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia, będących alternatywą dla gier komputerowych i oglądania telewizji.
  W projekcie weźmie udział 25 uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy projektu wezmą udział treningach, które obejmować będą ćwiczenia lekkoatletyczne m.in.: bieg wytrzymałościowy, drabinka koordynacyjna, rzut oszczepem do celu, bieg przez płotki, trójskok w strefach, bieg sztafetowy. W ramach projektu zorganizowany zostanie również rajd terenowy.
  Szkoła wyposażona została w sprzęt sportowy, konieczny do przeprowadzenia zajęć. Każdy z uczniów, biorących udział w treningach, otrzyma poradnik z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania oraz certyfikat uczestnictwa w projekcie. Podsumowaniem zajęć w szkołach będą olimpiady, w których wezmą udział uczniowie biorący udział w zajęciach i treningach sportowych w szkołach. Olimpiady odbywać się będą w kompleksie leśnym, na świeżym powietrzu, pod koniec września 2017r. 

 • PROGRAM EDUKACYJNY BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

  8 czerwca 2017 r. podczas konferencji naukowej pt. „Współczesne zagrożenia – bezpieczeństwo – edukacja, czyli jak uczyć społeczeństwo zasad bezpieczeństwa. Dzieci – młodzież – dorośli – ludzie starsi”, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Zakład Socjologii Edukacji Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Bezpieczny Dolnoślązak, podczas którego podziękowania za udział odebrała pani dyrektor.
  Tegoroczna, druga już edycja programu była realizowana w 53 placówkach edukacyjnych od kwietnia 2016r. do marca 2017r. Nasza szkoła wzięła udział w programie i samodzielnie przygotowała projekt edukacyjny pt. „Czuję się bezpiecznie, bo działam skutecznie”, którego koordynatorem była pani Joanna Jaros. Celem programu było podniesienie świadomości uczniów i nabycie praktycznych umiejętności z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa - jak udzielić pierwszej pomocy, zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacji pożaru czy powodzi, bezpieczeństwo na drodze, w Internecie lub na wakacjach.
  Uczestnicy uczyli się jak reagować na niebezpieczeństwa, jak powiadomić służby, a wartością dodaną stała się możliwość poznania specyfiki działania instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczególny nacisk położony był na tematykę bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami.
  Partnerami programu były m.in. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu, Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, WORD we Wrocławiu, WORD w Legnicy, WORD w Wałbrzychu, Regionalny Oddział KRUS we Wrocławiu, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Starówka, Chorągiew Dolnośląska ZHP, Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Fundacja Edukacja Dla Bezpieczeństwa i Cyberbezpieczeństwa.

 • MISTRZ JUDO

  Uczeń klasy V, Maciek Calów jest zawodnikiem UKS Judo Śwdinica, gdzie aktywnie trenuje, poznając nowe techniki. Reprezentuje również swój klub w licznych zawodach sportowych. W tym roku szkolnym wziął udział w zawodach Judo dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska:
  Super Liga Judo Sobótka
  Super Liga Judo Kobierzyce
  Super Liga Judo Strzelin – III miejsce
  Turniej Judo w Strzegomiu – III miejsce

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Miniony tydzień w naszej szkole upłynął pod hasłem głośnego czytania. W klasach odbyły się akcje czytelnicze, które nawiązywały do XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Podczas zajęć z wychowawcami, lekcji bibliotecznych i nawet spacerów nauczyciele czytali uczniom literaturę dziecięcą, której propozycje wybierali sami uczniowie. Największą popularnością wśród młodych czytelników biblioteki szkolnej od kilku miesięcy cieszy się seria szwedzkich kryminałów dla dzieci „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. To właśnie fragmenty tej książki najczęściej wybrzmiewały w klasach. Czytający nauczyciele zapoznawali też uczniów ze swoimi ulubionymi książkami z dzieciństwa, czytali ciekawe, humorystyczne fragmenty wybranych lektur. Mamy nadzieję, że rozpoczęta w ostatnich dniach roku szkolnego przygoda z książką będzie kontynuowana przez czytelników naszej biblioteki także w czasie wakacji.  

 • W sobotę 10 czerwca br. już po raz trzeci chętni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się na rajd turystyczny. Celem tegorocznej wyprawy był szczyt w środkowej części Gór Sowich - Kalenica (964 m n.p.m.). Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na Przełęczy Jugowskiej. Stamtąd czerwonym szlakiem szkolni piechurzy sprawnie przeszli na szczyt, na którym znajduje się wieża widokowa. Rozciągające się piękne widoki na pasma Parku Krajobrazowego Gór Sowich zatrzymały piechurów dłużej na szczycie. Rodzinna wyprawa stała się dla uczestników okazją do interesujących rozmów, poznania okolicy i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Atrakcją spotkania było pieczenie kiełbasek przy ognisku i bitwa na szyszki, w której z radością uczestniczyli najmłodsi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się więcej chętnych do udziału w rajdzie. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę spotkali się na szlaku i do zobaczenia następnym razem!

 • UTALENTOWANA SIATKARKA

  Uczennica klasy IVa, Martyna Zając osiągnęła ogromny sukces na siatkarskim boisku. Martyna wzięła udział w finale województwa dolnośląskiego w turnieju piłki siatkowej „Kinder + sport”. Martyna grając w turnieju w kategorii „dwójek siatkarskich” zaprezentowała bardzo wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Dziewczęta ukończyły turniej na wysokim II miejscu. GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 • Klasy szóste oraz klasa piąta spędziły tegoroczny Dzień Dziecka bardzo aktywnie - na wycieczkach rowerowych z Witoszowa do Lubachowa. 1 czerwca klasy VIa i VIb, a 2 czerwca klasa V wraz z wychowawczyniami oraz chętnymi rodzicami pokonały trasę wiodącą przez Burkatów i Bystrzycę Górną do Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Dzięki gościnności dyrektora schroniska, pana Sebastiana Krzywdy, turyści rowerowi ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym mogli zregenerować siły przy ognisku z kiełbaskami i przyjemnie spędzić czas na wspólnej zabawie na placu zabaw i boisku. Dodatkową atrakcją dla uczniów odwiedzających schronisko w dniu 1 czerwca było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Burkatowa. Wycieczki rowerowe klas posiadających karty rowerowe stały się już tradycją szkolną. To doskonała forma wspólnego spędzania czasu i okazja do uczenia się zasad bezpiecznego poruszania się rowerem w terenie zabudowanym i poza nim.

 • W Dniu Dziecka klasy 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami i panią B. Maliną wybrały się na „Piknik z książką” do gospodarstwa agroturystycznego w Pogorzale. Dzień w gronie rówieśników bez typowych lekcji, spędzony na świeżym powietrzu przyniósł czwartoklasistom wiele radości i atrakcji. Uczniowie ze smakiem zjedli drugie śniadanie i kiełbaski usmażone nad płomieniami ogniska. Podczas pikniku był czas na zabawy sportowe, mecze w piłkę sitkową i nożną, rozgrywki w badmintona, zabawę w chowanego i frisbee. Na kocach prawdziwi czytelnicy zaczytywali się w swoich ulubionych książkach.  

 • Dnia 28 maja br. w Witoszowie Dolnym odbył się coroczny festyn rodzinny „Mama, tata i ja” organizowany przez placówki oświatowe w Witoszowie Dolnym, Ligę Kobiet Polskich, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Urząd Gminy Świdnica.
  Ponieważ pogoda dopisała, wspólna zabawa na świeżym powietrzu należała do bardzo udanych. Celem festynu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zintegrowanie społeczności lokalnej w działaniach na rzecz dzieci. W tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w myśl zasady: „Dla każdego coś miłego”.
  Impreza rozpoczęła się z prawdziwym „zadęciem” dzięki orkiestrze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która przedstawiła wiązankę utworów muzycznych różnorodnych stylistycznie, wykonanych perfekcyjnie i profesjonalnie. Następnie na scenie pojawiły się kolorowe zespoły: „Mażoretki” - kadetki i juniorki z Miejskiego Domu Kultury w Świdnicy i zespół „Pląs”, prowadzone przez panią Annę Trzeciak. Potem mogliśmy podziwiać wiązankę tańców ludowych w wykonaniu młodych członków zespołu „Krąg” pod opieką pana Wojciecha Skiślewicza. Na scenie pojawili się też najmłodsi - przedszkolaki z Witoszowa. Ich występy były entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Wreszcie przyszedł czas na prezentacje uczniów ze szkoły podstawowej - to laureaci przeglądów wokalnych i Szkolnej Gali Talentów: Maja Nawrot, Gabriela Ryngwelska i Bartosz Piekielny. Na koniec umiejętności taneczne nabyte w ostatnim roku pokazały dzieci uczestniczące w zajęciach szkoły tańca „Hajdasz”. Po przeżyciach związanych z występami artystycznymi przyszła pora na inne atrakcje. Sponsorzy i organizatorzy festynu dla uczestników przygotowali smaczne ciepłe dania, kawiarenkę z pysznymi ciastami, losy z nagrodami, bezpłatne badania zdrowotne (pomiary ciśnienia krwi i cholesterolu). Dzieci z rodzinami brały udział w zawodach sportowo-zręcznościowych w hali sportowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na dmuchanym placu zabaw, malowanie twarzy, układanie fryzur oraz możliwość zwiedzania wozu strażackiego i policyjnego radiowozu. Chętne dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzonego przez policjantów. Dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Świdnicy uczestnicy festynu mogli również przetestować symulator zderzenia i uświadomić sobie, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dodatkowa atrakcją była wizyta Klauna Fifi z pokazem chodzenia na szczudłach, modelowaniem zwierzątek z baloników oraz gigantycznymi bańkami mydlanymi.
  Słoneczna pogoda i szereg różnorodnych atrakcji sprzyjały aktywnemu i rodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez sponsorów: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, piekarnię „Piekarz” i piekarnię I. Kulczycka, firmę Sonel, Bank Zachodni WBK, Mc Donald's, Leroy Merlin Świdnica, drukarnię Pikgroup, Centrum Rozwoju Osobowego „Renesans”, firmę Colgate oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

 • W dniu 24 maja 2017 roku w sali świetlicy w Lutomi Górnej odbył się X finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca przygotowany przez szkołę podstawową w Lutomi Górnej oraz gminny Zespół Oświaty. W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny z gimnazjów oraz szkół podstawowych z Gminy Świdnica. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie Gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego pięknego regionu. Do zadań konkursowych  należało przygotować prezentację multimedialną pt."Najciekawsze miejsce w mojej okolicy” i zaprezentować wybór miejsca w czasie 3 minut. Inne konkurencje to quiz z wiedzy samorządowej,  rozwiązanie krzyżówki z hasłem oraz konkurs: "Znam herb Gminy”- zabawa plastyczna. Po podliczeniu punktów drużyna SP Witoszów Dolny zajęła II miejsce. Opiekunem grupy była pani Jolanta Gałuszka i pani Dorota Nowakowska, które przygotowały prezentację oraz przygotowały uczniów z wiedzy o Gminie. Komentarz do prezentacji przygotowała pani Maria Kubica. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Wiktoria Patynowska (VIa), Adam Pisarek (VIb) oraz Bartosz Piekielny(VIb).
  Serdecznie gratulujemy laureatom!

   

 • !!! BRAWO !!! Uczennica klasy 5 naszej szkoły Milena Adamczewska wzięła udział ze swoją siostrą Natalią Adamczewską w VI Świdnickim Rodzinnym Konkursie Matematycznym i zajęła w nim 2 miejsce. Wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami zostawiając za sobą liczną konkurencję. Milena na co dzień pasjonuje się matematyką i jest pilną uczennicą ciekawą świata. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne !

 • W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. A są to Emilia Konarska  i Filip Trzaska oboje z klasy III B. Emilka i Filip otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy najmłodszym i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu matematyki.

 • 18.05.2017r. na boisku „ORLIK” w Lutomi odbył się turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych z naszej gminy. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: Witoszów, Bystrzyca, Pszenno, Grodziszcze, a gospodarzem turnieju była drużyna z Lutomi.
  Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby młodzi piłkarze mogli zmierzyć się na boisku ze wszystkimi drużynami. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a na boisku można było obserwować zawodników grających zgodnie z zasadami „fair play”. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny z Pszenna.
  Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła w każdym meczu, pokazując sportowe zacięcie i spory potencjał. Chłopcy z zawodów wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
  Reprezentacja naszej szkoły:
  1. Janek Kawałko kl.V

  2. Adam Wróblewski kl. IVb
  3. Mikołaj Szpytma kl. IVb
  4. Igor Swałtek kl. IVa
  5. Kacper Klęsk kl. IIIb
  6. Janek Wicher kl. IIIb
  7. Wojtek Radwański kl. IIIb
  8. Szymon Urbański kl. IIIb
  9. Wojtek Majka kl. IIIa

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć