• Karol Panek uczeń klasy I b ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, brał udział w Turnieju Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego, w kategorii Strick Dance - solista i zajął III miejsce. Karolowi serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

 • SUKCESY JĘZYKOWE

  Serdecznie gratulujemy Bartoszowi Piekielnemu i Julii Tobiasz z klasy 7b, którzy odnieśli sukcesy w  IX POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Bartosz zajął I miejsce w IX POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM ANGIELSKIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ, a Julia Tobiasz otrzymała wyróżnienie w IX POWIATOWYM KONKURSIE GRAMATYCZNO- LEKSYKALNYM. Należy podkreślić fakt, że rywalizowali w jednej kategorii wiekowej z uczniami klas gimnazjalnych. 

 • Kod do przyszłości to inicjatywa nauki kodowania dla dzieci klas I- III, realizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Dzieci uczą się programowania w scratch'u oraz uczą się budowy robotów z klocków Lego WeDo. Na tych zajęciach dzieci uczą się bawiąc i bawią się ucząc.

 • ELIMINACJE GMINNE XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”

  13.02.2018

  9 lutego br. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Dolnej odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. 30 uczestników prezentowało swoje utwory w dwóch kategoriach „młodszej kl. IV-VI” i „starszej kl. VII i gimnazjalne”.

  Naszą szkołę reprezentowały w grupie młodszej uczennice:

  1. Zuzanna Lebioda – opiekun p. M. Janiszewska
  2. Magdalena Borowska – opiekun p. M. Janiszewska
  3. Laura Konior – opiekun p. J. Marciszyn

  W grupie starszej:

  1. Sylwia Borkowska – opiekun p. D. Grzeszczuk
  2. Hanna Szalecka – opiekun p. D. Grzeszczuk

  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie:

  1. M. Kozłowski
  2. M. Braniecka
  3. T. Wagilewicz

  przyznało wyróżnienie

  Laurze Konior

  Zuzannie Lebiodzie

  Hannie Szaleckiej

   

  Nagrodę oraz zakwalifikowanie się do etapu powiatowego otrzymała
  S. Borkowska uczennica klasy III C gimnazjum.
  Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach.

   

  Dorota Grzeszczuk

  ELIMINACJE GMINNE XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK” - Obrazek 1  ELIMINACJE GMINNE XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK” - Obrazek 2

  ELIMINACJE GMINNE XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK” - Obrazek 3  ELIMINACJE GMINNE XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK” - Obrazek 4

 • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

  Karnawał w naszej szkole zakończył się w tym roku dyskoteką. W środę, 7.02.2018r. na szkolnej świetlicy Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną w tym roku szkolnym dyskotekę. W zabawie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Tym razem za muzykę odpowiedzialna była klasa VII, która świetnie się spisała, proponując najnowsze muzyczne hity. Każda klasa tradycyjnie przygotowała smakołyki i napoje, które spożywali podczas przerwy.
  Wszyscy obecni doskonale się bawili i już czekają na kolejną okazję do wspólnych tańców.

 • SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY

  10 i 11 stycznia w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej odbył się

  XXI GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH.

  W przeglądzie wzięło udział 11 zespołów o łącznej liczbie 233 uczestników. Prezentacje kolędowe zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

  Grupa teatralna z  naszej szkoły, pod kierunkiem p. Doroty Grzeszczuk, zaprezentowała się pierwszego dnia w programie pt. „Jasełka na wesoło” W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas III i II gimnazjum oraz uczniowie klas VII. Aktorzy bardzo długo przygotowywali się do występu, ćwicząc role i przygotowując własnoręcznie dekoracje.

  Tegoroczny Przegląd Kolędniczy oceniało jury w składzie:
  1. Elżbieta Chlebowska – Przewodnicząca,
  2. Krzysztof Jas,
  3. Ryszard Dudkowki
  4. Teresa Kmera.

  W ocenie prezentacji jury zwracało uwagę na:
  · dobór scenariusza dla odpowiedniej grupy wiekowej,
  · wyrazistość mowy i kulturę słowa,
  · scenografię, kostiumy i umiejętność odnajdowania się aktorów w przestrzeni teatralnej,
  · śpiew i aranżacje muzyczne,
  · umiejętność wejścia w rolę oraz ogólny wyraz kolędniczej prezentacji,
  · nawiązanie do tradycji i kultury polskich widowisk bożonarodzeniowych.

  Nasza grupa teatralna zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 14-18.

  Jesteśmy dumni z naszego sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu przedstawienia.

   

  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 1  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 2  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 3

  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 4  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 5  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 6

  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 7  SUKCES TATRALNY NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 8

 • ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA DRODZE DOJAZDOWEJ DO SZKOŁY

  Uwaga! Od poniedziałku 5 lutego br. droga dojazdowa do szkoły będzie całkowicie wyłączona z ruchu oraz rozpocznie się przebudowa parkingu na boiska szkolne. Prosimy rodziców o parkowanie samochodów w okolicach świetlicy "Leśniczówka" i kościoła.

  Dziękujemy za wyrozumiałość .

   

 • Ferie to czas nie tylko na leniuchowanie i nabieranie sił przed kolejnym półroczem nauki, ale również na podróże. W dniach 15-17 stycznia 20 uczniów naszej szkoły z panią K. Halkowicz i ks. K. Raczyckim pojechało na 3 - dniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego i Stadion Narodowy. Następny dzień to poznanie pracy w TVP, Centrum Kopernik i jazda na łyżwach na Zimowym Narodowym. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili Belweder, gdzie obejrzeli wystawę dotyczącą Józefa Piłsudskiego, a następnie zostali oprowadzeni po Sejmie. Niektórzy z uczestników wycieczki po raz pierwszy odwiedzili stolicę, inni już wcześniej tam byli, ale nikt nie narzekał na nudę i nawet mroźna pogoda nie zepsuła nastrojów.

 • Jak co roku nasza szkoła zorganizowała dla swoich uczniów zajęcia podczas ferii. Dla najmłodszych uczniów z klas I-IV były to zajęcia o charakterze wyjazdowym.
  16 stycznia - we wtorek, dzieci miały okazję spożytkować pokłady swojej energii w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World na podwrocławskich Bielanach. Tam bowiem przez 2,5 godziny mogły szaleć na gigantycznych zjeżdżalniach, trampolinach, biegać w wielopoziomowych tunelach i labiryntach. Największym powodzeniem cieszyły się elektryczne samochodziki, w których można było jeżdżąc chwilę odpocząć po wyczerpującej zabawie.
  Dwa dni później -18 stycznia odbył się wyjazd do Rzeczki i uczniowie znowu mogli się wesoło bawić, tym razem na zaśnieżonych stokach. Nasze dzieciaki szalały na sankach i nartach korzystając z naturalnego śnieżnego puchu, dla co niektórych uczniów były to pierwsze zjazdy saneczkowe w życiu.

 • ZAJĘCIA SPORTOWO - REKREACYJNE W CZASIE FERII ZIMOWYCH

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Gminę Świdnica. Zajęcia przeprowadzono dla klas siódmych oraz gimnazjalnych.

  W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbył się gminny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Mecze dziewcząt rozgrywano do trzech wygranych setów, natomiast chłopców do dwóch wygranych setów.

  Uzyskano następujące wyniki:

  w kategorii dziewcząt:

  Pszenno - Lutomia 1:3

  Witoszów - Lutomia 1:3

  Witoszów - Pszenno 2:1

  w kategorii chłopców:

  Witoszów – Pszenno  1:2

  Witoszów – Lutomia   2:0

  Mokrzeszów- Lutomia 0:2

  Mokrzeszów- Pszenno 0:2

  Lutomia- Pszenno  0:2

  Witoszów- Mokrzeszów 2:0

  Wśród dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa z Lutomi Dolnej, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Witoszowa Dolnego, a trzecie Szkoła Podstawowa z Pszenna.

  Natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Pszenna, drugie- Szkoła Podstawowa z Witoszowa Dolnego, trzecie- Lutomia Dolna, a czwarte- Mokrzeszów.

  Reprezentacje Szkoły Postawowej w Witoszowie Dolnym wystąpiły w składzie:

  - dziewczęta: Agnieszka Balant, Magdalena Błaszczyk, Karolina Malinowska, Anna Paździora, Anna Pętal, Zuzanna Pietrukiewicz, Wiktoria Wcisło, Weronika Zając.

  - chłopcy: Miłosz Babicz, Sebastian Ciećko, Bartosz Jaworski, Adam Kazimierski, Miłosz Parużyński,  Jakub Szczypiński, Sebastian Terka, Jakub Wicher.

  WIĘCEJ>>

 • 17.01.2018r. na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się kolejny turniej w ramach „FERII NA SPORTOWO”. Tym razem młodzi sportowcy rywalizowali na boisku piłkarskim. Nasza szkoła w turnieju wystawiła dwie drużyny. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, zwycięzca każdej z grup awansował do meczu finałowego, drużyny z drugich miejsc walczyły o trzecie miejsce w turnieju.

  Drużyny z naszej szkoły grały w osobnych grupach, drużyna Witoszów I wygrała wszystkie mecze w grupie i z pierwszego miejsca awansowała do finału. Drużyna Witoszów II zajęła III miejsce w grupie.

  W finale nasza drużyna Witoszów I zmierzyła się z drużyną z Bystrzycy Górnej. Młodzi piłkarze zagrali świetny mecz i zdobyli trzy bramki, nie tracąc ani jednej i ostatecznie wygrali cały turniej, nie przegrywając ani jednego meczu.

  GRATULUJEMY!

   

  Skład drużyny Witoszów I:

  1. Maks Jaworski kl. Va

  2. Brajan Bryk kl. Vb

  3. Dorian Augustyniak kl. Vb

  4. Mikołaj Szpytma kl . Vb

  5. Janek Wicher kl. IVb

  6. Oskar Bielecki kl. VI

  7. Piotrek Wilk kl. VI

   

  Skład drużyny Witoszów II:

  1. Oliwia Gryga kl. Vb

  2. Zuza Gawryliszyn kl. Vb

  3. Oliwia Wasilewicz kl. Vb

  4. Wiktoria Szefler kl. VI

  5. Ola Sandecka kl. VI

  6. Kuba Błaszczyk kl. IVb

  7. Bartosz Korga kl. Vb

  8. Daniel Inglot kl. VI

   

 • 15.01.2018r. w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych klas 5 i 6 szkół podstawowych. Były to pierwsze w tym roku zawody w kolejnej już edycji „FERII NA SPORTOWO”. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z gminnych szkół podstawowych. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach o awans do finału. Reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w grupie, ale niestety w walce o trzecie miejsce uległa drużynie z Lutomi i cały turniej ukończyła na IV miejscu. GRATULUJEMY!

  Reprezentacja naszej szkoły:

  1. Jakub Danko kl. VI
  2. Viktoria Szczypińska kl. VI
  3. Jagoda Babiarz kl. Va
  4. Magdalena Mróz kl. Vb
  5. Maks Jaworski kl. Va
 • Kolędowanie to wciąż żywa tradycja w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, o czym świadczy fakt organizacji corocznego Koncertu Kolęd, który się odbył 6 stycznia 2018 r. w kościele parafialnym. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły w okresie Narodzenia Pańskiego koncertują również w innych miejscach, nie tylko w szkole. W tym roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy świętej, podczas której śpiewał chór „Canticum Novum” pod kierunkiem Pani Katarzyny Bazeli, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych młodych artystów. Wystąpili: Julia Doruch, Julia Karaś, Maja Nawrot, Gabrysia Rewrowska, Gabrysia Ryngwelska, Iwonka Halkowicz oraz Kalinka, Nikodem i Miłosz Nowakowscy. Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko zachowanie pięknej tradycji, ale także łączenie pokoleń. Tegoroczny koncert był bez wątpienia nie tylko prezentacją umiejętności muzycznych uczniów naszej szkoły, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych, ale również niezapomnianą ucztą duchową. Wspaniała publiczność gromkimi brawami wynagradzała wykonawców za piękne występy.

 • SUKCES MARTYNY

  Uczennica klasy Va, Martyna Zając trenuje siatkówkę w świdnickim klubie MKS Polonia Świdnica. W tym roku szkolnym bierze udział w licznych turniejach minisiatkówki startując w kategorii „trójek”. Ostatnio Martyna wzięła udział w turnieju, w którym zabłysnęła, prezentując znakomite umiejętności siatkarskie i wspólnie z koleżankami z zespołu zakończyła turniej na wysokim II miejscu.

  GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 • Nowy Rok kalendarzowy w naszej szkole rozpoczął się wyjątkowo. W piątek, 5 stycznia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się piękny, pełen ciepła i radości "Wieczór Kolęd." Licznie przybyłych gości przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Dyrektor. Rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Witoszowa Dolnego oraz pobliskich miejscowości obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów z klas pierwszych pod kierunkiem pani Izabeli Rataj. Przedstawienie nosiło tytuł "Jeden zero dla Nieba" i opowiadało o odwiecznej walce dobra ze złem. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W drugiej części wieczoru zaprezentowali się uczniowie w solowych występach wokalnych i instrumentalnych. Na scenie wystąpili: Julia Komaiszko z mamą Pauliną,Maja Wójtowicz, Agata i Adela Zaręba, siostry - Róża, Laura i Hanna Konior, Kalina Nowakowska i Nikodem Nowakowski, Szymon Paterak, Jan Kaczmarek, Karolina Bar i Lena Wojciechowska, Szymon Wiśniewski, Adam Wróblewski, Magdalena Biała, Maja Nawrot, Gabriela Rewrowska, Julia Karaś, Iwona Halkowicz i Gabriela RyngwelskaCudownie było móc jeszcze przez chwilę poczuć urok Świąt Bożego Narodzenia, wsłuchując się w piękne polskie kolędy i pastorałki!

 • OGÓLNOPOLSKI SUKCES BARTKA!

  Bartosz Piekielny z klasy 7b zajął 1 miejsce w województwie, a 4 miejsce w kraju, w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "English High Flier". W potyczkach wzięło udział blisko 9 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestników z klasy 7 było 1301, z klasy 6 - 1120, a z klasy 5 - 1274. Nagrodą, którą otrzymuje nasz zwycięzca, jest tygodniowy pobyt na Obozie Talentów 2018 w Serpelicach na Podlasiu, gdzie w programie na uczestników czekają takie atrakcje jak: spływ kajakowy, zajęcia survivalowe, wycieczki i oczywiście... zajęcia z języka angielskiego! Ogromne gratulacje dla naszego utalentowanego mistrza języka angielskiego!
  Bardzo dobry wynik uzyskała także Julia Tobiasz z klasy 7b, która zajęła 7 miejsce w województwie dolnośląskim. Na trzeciej pozycji wśród siódmoklasistów uplasowała się Wiktoria Patynowska (38 w województwie). W rywalizacji uczniów klasy 6 pierwsze trzy pozycje w naszej szkole osiągnęli: Karol Sproski (30), Zuzanna Szponik (37) i Aleksandra Sandecka (41). Wśród piątoklasistów najlepsi byli: Zuzanna Lebioda (46), Martyna Zając (51) i Nikodem Nowakowski (62). Wszystkim życzymy dalszego rozwoju językowych talentów!

 • ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH

  ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły:

  Anna Pętal

  Agnieszka Balant

  Zuzanna Pietrukiewicz

  Martyna Czerniec

  Dawid Dec

  wzięli  udział w konkursie organizowanym w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch“. Organizatorem konkursu był Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictem LektorKlett. Pracą konkursową była kartka z wakacji, zaprojektowana (przód i tył) zgodnie z wszystkimi wytycznymi dostępnymi   na stronie internetowej projektu, która miała nawiązywać do tytułu projektu ”Erlebnisreise mit  Deutsch”.

  Uczniowie naszej szkoły zrobili trzy kartki i dzięki ich udziałowi w konkursie szkoła otrzymała jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego. Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego połączone tematyką podróży wzbogaciły naszą bazę dydaktyczną.

  Szkoła nasza znalazła się wśród szkół wyróżnionych, więc dodatkowo uczniowie  otrzymali gadżety.

  Dorota Penderak-Krzyśków

 • III Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zDolny Ślązaczek

  Bartosz Piekielny z klasy 7b zakwalifikował się do Finału III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek. Maria Muszewska z klasy 5b będzie z kolei reprezentować szkołę w Finale Konkursu Języka Niemieckiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

 • XI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZDOLNYŚLĄZAK GIMNAZJALISTA

  Do finału tego konkursu zakwalifikowały się tylko 3 osoby z powiatu świdnickiego, w tym aż dwie uczennice naszej szkoły: Sara Bilska i Marta Luterek. Dla Marty to podwójny sukces, ponieważ zakwalifikowała się również do finału konkursu z języka niemieckiego. 
  Congratulations and keeping fingers crossed!
  
   
 • GMINNE ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE SIATKOWEJ

  GMINNE ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE SIATKOWEJ - Obrazek 1We wtorek 20 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym odbyły się  Gminne Zawody Sportowe Szkół Podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi  w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Udział wzięły reprezentacje szkół  z Pszenna, Lutomi Dolnej, Bystrzycy Górnej  oraz Witoszowa Dolnego. 

  W kategorii dziewcząt uzyskano następujące wyniki:

  1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Pszennie

  2.miejsce - Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

  3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym.

  W kategorii chłopców uzyskano wyniki:

  1. miejsce - Szkoła Podstawowa  w Pszennie

  2.miejsce - Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym

  3. miejsce - Szkoła Podstawowa  w Lutomii Dolnej

  4.miejsce - Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej.

  Zwycięskie  drużyny  awansowały  do rozgrywek powiatowych.

  Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Karolina Malinowska, Zuzanna Pietrukiewicz, Maria Michalik, Emilia Frankowska, Wiktoria Wcisło, Anna Pętal, Martyna Jasińska, Weronika Zając, Anna Paździora, Anna Janasz, Agnieszka Balant i Magdalena Błaszczyk.

  Natomiast chłopcy grali w składzie: Sebastian Terka, Jakub Szczypiński, Adam Kazimierski, Kacper Klak, Maciej Kolasa, Sebastian Ciećko, Bartosz Jaworski, Maciej Banach, Bartosz Twardzicki i Miłosz Babicz.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć