• Gimnastyka korekcyjna

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

„Żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu, ruch zastąpi każde lekarstwo” - prof. Wiktor Dega

Gimnastyka korekcyjna - osoba prowadząca- Krystyna Kwaśnik. Zajęcia odbywają się w czwartki na 6 godz. lekcyjnej w hali sportowej, w sali lustrzanej, uczęszcza na nie ośmioro dzieci z klas I- III. Głównym celem zajęć jest wspomaganie harmonijnego rozwoju ucznia, w szczególności kształtowanie umiejętności ruchowych oraz korygowanie wad postawy. W czasie zajęć stosowane są głównie zasady nauczania: aktywności, poglądowości, systematyczności, stopniowania trudności i indywidualizacji. Odpowiedni dobór metod i form prowadzenia zajęć jest dostosowany do możliwości i wieku dzieci: częste stosowanie metody zabawowo - naśladowczej oraz bezpośredniej, celowości ruchu, stosowanie metody ruchowej ekspresji twórczej w formie fragmentów zajęć oraz wprowadzanie metody problemowej. Zastosowanie urozmaiconych oryginalnych form ćwiczeń, przyrządów, pomocy i materiałów dydaktycznych w znacznym stopniu pobudza aktywność ruchową dzieci i uatrakcyjnia zajęcia. Dobór ćwiczeń jest ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb dzieci i określonej wady postawy. Podczas doboru ćwiczeń uwzględniana jest również motywacja i upodobania dzieci.