• Wizyta w planetarium "Bajkonur"

• W dniu 11.10. uczniowie naszej szkoły mieli okazję podróżować po wszechświecie, a to wszystko dzięki wizycie mobilnego planetarium „Bajkonur”. Zajęcia były zrealizowane w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Prowadzący zajęcia astronom Pan Tomasz Lewicki w bardzo ciekawy sposób przekazał wiedzę dostosowaną do poszczególnych grup wiekowych. Pod nadmuchiwaną kopułą namiotu, uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami gwieździste niebo.

• Wycieczka do Złotego Stoku - "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu"

• Dnia 29 września 2021 r. odbyła się wycieczka do Złotego Stoku, która została zorganizowana w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Uczniowie podczas zwiedzania kopalni obejrzeli ekspozycje pokazujące mapy i plany kopalni z okresu od XVIII do XX wieku, podziwiali dawne narzędzia górnicze i hutnicze. Z kopalni wyjechali Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem – wielką atrakcją turystyczną, która wywołała wiele krzyku i radości wśród dzieci. Po wyjeździe na peron wszyscy uczniowie obejrzeli pokaz wybijania monet, a następnie udali się na pieczenie kiełbasek i chleba. Po regeneracji sił, cała grupa wyruszyła do Średniowiecznego Parku Techniki. Tutaj każdy mógł zobaczyć bardzo dokładną replikę średniowiecznej osady górniczej z urządzeniami zbudowanymi w skali 1:1. Dodatkową atrakcją było zejścia do pełnego tajemnic, podziemnego tunelu. Wycieczka została zakończona wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze kiedyś wrócą do tajemniczego Złotego Stoku.

• „Kuchnia z cyframi”

W dniach 27-28 września dwadzieścia troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zajęciach kulinarnych, które odbywały się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Dwudniowy wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Na zajęciach teoretycznych prowadzonych przez dyrektora schroniska – pana Sebastiana Krzywdę uczestnicy poznali zasady bhp obowiązujące w kuchni, ciekawostki kulinarne oraz reguły zdrowego żywienia. Praktyczne warsztaty kulinarne odbywały się pod kierunkiem pani Joanny Dolińskiej. Podczas kilku godzin spędzonych w miłej kuchennej atmosferze uczniowie samodzielnie przygotowali bezcukrowe, zdrowe i smaczne potrawy – czekoladowe brownie, owocowe smoothie oraz mini pizzę.  W przerwach między zajęciami znalazł się także czas na rekreacyjne zabawy na świeżym powietrzu oraz długie rozmowy, na które szkolne przerwy są za krótkie. Opiekunami grupy były panie: Sylwia Smok i Monika Janiszewska.

• Mini ZOO w Łącznej

14 września dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym pojechały na wycieczkę do Mini ZOO w Łącznej w ramach projektu Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość karmienia lemurów i kóz, którym pod nadzorem opiekunów podawały określone porcje jedzenia. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw i kupić sobie pamiątki. Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom wiele wrażeń i  radości.