• NAGRODY DLA RECYTATOREK
     • NAGRODY DLA RECYTATOREK

     • Zuzanna Lebioda i Magda Borowska – uczennice z klas VI zostały nagrodzone Główną Nagrodą w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, który odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Nasze uzdolnione recytatorki świetnie zaprezentowały swój repertuar i popisowo zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Gratulujemy im sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

    • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105
     • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105

     • W tegorocznych Powiatowych Dniach Języka Angielskiego organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy nasi uczniowie odnieśli wspaniałe sukcesy. Kalina Nowakowska z klasy III zajęła I miejsce w II Powiatowym Konkursie na Komiks w Języku Angielskim, a Lena Piotrowska zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie. Aleksandra Sandecka z klasy VII wywalczyła III miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w kategorii klas VI-VII. Sara Bilska z klasy IIIc gimnazjalnej zwyciężyła w X Powiatowym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym w kategorii klas VIII-III gim. Tego dnia w Konkursie Recytatorskim Dziecięcej Poezji Anglojęzycznej naszą szkołę dobrze zaprezentował Oskar Bielecki z klasy VII w wierszu pod tytułem "Vacation" Mary Ann Hoberman. 

    • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT
     • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT

     • Dnia 21 lutego klasę 6a odwiedziły pani Małgorzata Prończuk, pracownik Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy oraz pani Anna Rewrowska, wolontariuszka tej instytucji. Na wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, ponieważ panie do szkoły przybyły wraz z podopiecznym schroniska - psem Portosem. Niecodzienna wizyta wiązała się z wirtualną adopcją, jakiej wspólnie podjęła się od października klasa 6a. Była nagrodą za starania i pracę dzieci. Przybyłe panie opowiedziały uczniom, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami, jak funkcjonuje schronisko oraz jak wygląda codzienna praca wolontariuszy w schronisku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii związanych z trudnymi losami zwierząt przebywających w schronisku. Dzięki klasowej inicjatywie, która jest wspierana przez rodziców, uczniowie uczą się odpowiedzialności, budowania przyjaznych relacji ludzko-zwierzęcych oraz prawidłowej opieki nad czworonogami. Ponadto w praktyce poznają ideę wolontariatu, do której po ukończeniu 16 roku życia mogą samodzielnie przystąpić.

    • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA
     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA

     • DZIEŃ WALENTYNEK w naszej szkole upłynął w prawdziwie walentynkowym nastroju. W czasie zajęć szkolnych rozdane zostały kartki walentynkowe, które wcześniej były wrzucane do przygotowanych pudełek. Kartki z miłymi słowami trafiły do wszystkich adresatów.

      Po południu w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W zabawie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV – VI . Odpowiednią do tańca muzykę przygotowały dziewczęta z klasy VI, Martyna Zając, Ala Anioł i Jagoda Babiarz. Dziewczyny świetnie się spisały, ponieważ wszyscy dobrze się bawili. Martyna Zając i Marysia Muszewska poprowadziły również zabawę taneczną, w której uczestniczyli niemal wszyscy młodzi tancerze. Po tanecznych szaleństwach był również czas na krótką przerwę, podczas której uczniowie częstowali się przygotowanymi smakołykami.

    • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW
     • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW

     • Klasa sportowa ukierunkowana na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wciąż o sobie przypomina. Tym razem sukcesem zakończyła start w półfinale wojewódzkim drużynowych zawodów w pływaniu (sztafeta 6x25 m + konkurencje indywidualne na dystansach 50 m i 25 m w stylu motylkowym), w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.
      Chłopcy w składzie: Jakub Kierul - styl dowolny, Adam Wróblewski - styl klasyczny, Jakub Janik - styl grzbietowy, Mateusz Samek - styl klasyczny, Igor Swałtek - styl grzbietowyi Adrian Nizio - styl dowolny, zajęli II miejsce, ulegając jedynie rówieśnikom ze SP nr 4 w Świdnicy, a pozostawiając za sobą rywali z Bielawy, Dzierżoniowa, Świebodzic, Kudowy i SP nr 6 w Świdnicy. Jakub Kierul nagrodzony został również za trzeci rezultat zawodów w stylu dowolnym. Niebawem czeka ich kolejny sprawdzian w finale wojewódzkim!
      D
      ziewczęta w tych samych zawodach, wzmocnione dwoma koleżankami z równoległej klasy zajęły V miejsce. Skład dziewcząt: Martyna Markiewicz - styl klasyczny, Jagoda Babiarz - styl dowolny, Amelia Miałszygrosz - styl dowolny, Weronika Czubacka - styl motylkowy, Alicja Anioł - styl motylkowy, Martyna Zając - styl motylkowy. 
      Zadowolenia z wyników swoich podopiecznych nie kryła trenerka i wychowawczyni – Pani Katarzyna Kalita.

    • TENIS STOŁOWY
     • TENIS STOŁOWY

     • 19.02.2019r. na świetlicy wiejskiej w Lutomi odbył się gminny drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny z Lutomi, Pszenna, Grodziszcza, Mokrzeszowa i z naszej witoszowskiej szkoły. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV – VI i VII – III Gim. w grupach dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a reprezentacja naszej szkoły ukończyła zawody na wysokich lokatach.

      Karolina Malinowska i Anna Paździora z kl. IIIa – I miejsce

      Kuba Danko z kl. VII i Arek Panek z kl. IIIb – III miejsce

      Maks Jaworski z kl. VIa i Bartek Czoraj z kl. Va – II miejsce

    • FERIE W ZAKOPANEM
     • FERIE W ZAKOPANEM

     • Bardzo dużo atrakcji czekało na uczniów, którzy zdecydowali się na wyjazd w czasie ferii z p. K. Halkowicz i ks. K. Raczyckim. Pierwszego dnia wyprawy odwiedzili Wawel i krakowski rynek oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnego dnia wyciągiem wjechali na skocznię narciarską w Zakopanem i pojeździli na lodowisku, a trzeciego dnia wjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr. Resztę dnia aktywnie spędzili na basenie termalnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy na śniegu, którego w Zakopanem było pod dostatkiem, a także spaceru po Krupówkach – słynnym zakopiańskim deptaku. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili sanktuarium w Ludźmierzu, gdzie bp Wojtyła podczas koronacji figury MB Ludźmierskiej złapał wypadające z jej ręki berło. Wydarzenie to uznano za prorocze – został papieżem – i już jako Jan Paweł II odwiedził ponownie to miejsce. Nasi uczniowie pojechali również do Wadowic, rodzinnego miasta Papieża Polaka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i żałowali, że wycieczka tak szybko się skończyła.

    • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO
     • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO

     • Ostatnie dwa dni pierwszego tygodnia ferii grupa uczniów naszej szkoły spędziła na basenie. Młodzi pływacy mogli doskonalić swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników, którzy przed wejściem do wody przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące na basenie. Dziewczęta i chłopcy świetnie się bawili, korzystając ze wszystkich atrakcji naszego basenu.

    • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?
     • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?

     • W kolejnym dniu sportowych ferii uczniowie ze szkół naszej gminy mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem prawdziwych fachowców w tej dziedzinie, z panem Piotrem Snopczyńskim na czele. Znany himalaista przybliżył uczestnikom zasady wspinaczki i asekuracji. Po krótkim wstępie chętni mogli wspiąć się na sam szczyt ścianki różnymi trasami. Trzeba było wykazać się dużą odwagą i sprawnością żeby dotrzeć na szczyt. Nie wszystkim się to udało za pierwszym razem, ale już pod koniec zdecydowana większość zdołała wejść na samą górę.
      W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział: Milena Sproska kl.4c, Judyta Szydłowska kl.4c, Karolina Dudziec kl.4c, Gabryś Idczak kl.4c, Błażej Zborowski kl.4c, Mateusz Biela kl.4b, Basia Biela kl.5b, Magda Biała kl.4a, Magda Mróz kl.6a, Basia Kucała kl.4b i Karol Kucała kl.1b.

    • SPORTOWE FERIE
     • SPORTOWE FERIE

     • Drugi dzień ferii upłynął pod znakiem halowej piłki nożnej. Na hali sportowej przy naszej szkole odbył się turniej halowej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców z klas IV – VI z gminnych szkół podstawowych. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów: Pszenno, Grodziszcze, Mokrzeszów, Bystrzyca, dwa zespoły z Lutomi i dwa z Witoszowa.
      Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansowali do meczu finałowego, a drużyny z drugich miejsc walczyły o miejsce na podium. Drużyna „Witoszów II” zajęła 3 miejsce w grupie, a drużyna „Witoszów I” po rzutach karnych wyszła z grupy z I miejsca i w finale zagrała z drużyną z Lutomi.
      Po bardzo wyrównanym pojedynku mecz zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne były rzuty karne, w których nasza reprezentacja niestety przegrała, zajmując ostatecznie II miejsce w całym turnieju. GRATULUJEMY!
      Reprezentacja naszej szkoły:
      WITOSZÓW I:
      Maks Jaworski kl.6a, Bartosz Korga kl.6a, Krzysiek Czoraj kl.6a, Mikołaj Szpytma kl.6b, Alek Karnas kl.5a, Kuba Matuszyk kl.5a, Filip Łuczak kl.5a, Bartek Czoraj kl.5a
      WITOSZÓW II:
      Kuba Błaszczyk kl.5b, Wiktor Dudziec kl.5b, Mikołaj Calów kl.5b, Patryk Mizuła kl.4a, Bartek Krystyniak kl.4a, Krzysiek Bobal kl.4a, Kuba Mazurkiewicz kl.4c, Grzegorz Kurjata kl.4c

    • ZAJĘCIA SPORTOWO- REKREACYJNE W CZASIE FERII ZIMOWYCH
     • ZAJĘCIA SPORTOWO- REKREACYJNE W CZASIE FERII ZIMOWYCH

     • W pierwszym dniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Gminę Świdnica. W poniedziałek 28 stycznia 2019 roku odbyły się zawody w piłce siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje gminnych szkół podstawowych z Pszenna, Lutomii Dolnej, Grodziszcza, Mokrzeszowa, Bystrzycy Górnej i Witoszowa Dolnego. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a drużyny  składały się zarówno z dziewcząt jak i chłopców. Nasz zespół stanął na wysokości zadania i pokonał wszystkie szkoły po 2:0!
      W zwycięskiej drużynie zagrali: Zuzanna Pietrukiewicz, Kinga Kubisztal, Jakub Danko, Jan Kawałko, Miłosz Babicz, Maciej Szelezin, Bartosz Jaworski, Justyna Jerzyk, Julia Ogrodnik, Emilia Szelezin, Wiktoria Sornat. Opiekunem młodzieży była Pani Anna Jarzębicka.

     • I MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM W PŁYWANIU

     •  

       

       

      KLASY I-II
      STYL GRZBIETOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE - JULIA ROKICKA 25,49 s
      2. MIEJSCE - KATARZYNA PLICHTA 32,72 s
      3 MIEJSCE - LENA WOJCIECHOWSKA 34,47 s
      CHŁOPCY
      1 MIEJSCE – KAMIL NIZIO 25,01 s
      2 MIEJSCE – JAN OLSZEWSKI 33,54 s
      3 MIEJSCE – MATEUSZ STAROŃ 35,09 s
      KLASY III – IV
      STYL GRZBIETOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 25,21 s
      2 MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 25,84 s
      3 MIEJSCE – ADELA ZARĘBA 26,01 s
      CHŁOPCY
      1 MIEJSCE – JAN KACZMARCZYK 30,05 s
      2 MIEJSCE – GRACJAN KRZYŚPIAK 30,11 s
      3 MEIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 30,44 s
      STYL DOWOLNY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 30,59 s
      II MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 35,09 s
      III MIEJSCE – EMILIA MĘCZYWÓR 45,14 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – TOMASZ CHUDZIŃSKI 28,76 s
      II MIEJSCE – WITOLD SIKORA 32,73 s
      III MIEJSCE - PATRYK MIZUŁA 34,29 s
      STYL KLASYCZNY
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 30,55 s
      II MIEJSCE – MILENA JAŚKIEWICZ 32,41 s
      III MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 33,53 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – SZYMON WIŚNIEWSKI 41,43 s
      III MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 42,11 s
      III MIEJSCE – WITOLD SIKORA 43,02 s
      KLASY V-VI
      STYL GRZEBIETOWY 50 M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 47,09 s
      II MIEJSCE - MARTYNA ZAJĄC 47,61 s
      III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 47,87 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 47,56 s
      II MIEJSCE – JAKUB JANIK 48,16 s
      III MIEJSCE – IGOR SWAŁTEK 48,78 s
      STYL DOWOLNY 50 M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 40,86 s
      II MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 41,53 s
      III MIEJSCE – JAGODA BABIARZ 41,82 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 35,45 s
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 39,27 s
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 39,58 s
      STYL KLASYCZNY 50M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 51,75 s
      II MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 53,23 s
      III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 53,24 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE - JAKUB KIERUL 51,48 s
      II MIEJSCE – NIKODEM NOWAKOWSKI 51,87 s
      III MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 53,13 s
      STYL MOTYLKOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 23,16 s
      II MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 24,02 s
      III MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 24,47 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 20,79 s
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 23,67 s
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 26,99 s
      KLASY VII, VIII I III GIMNAZUJM
      STYL GRZBIETOWY 100 M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,02,04
      II MIEJSCE – ALEKSANDRA SANDECKA 2,06,59
      III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,08,20
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,33,79
      II MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,03,67
      III MIEJSCE – BRAJAN BRYK 2,15,25
      STYL DOWOLNY 100M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,31,77
      II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 1,48,26
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,27,60
      II MIEJSCE BRAJAN BRYK 1,58,20
      III MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,00,91
      STYL KLASYCZNY 100M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC – 1,59,09
      II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA – 2,12,91
      III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,18,91
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,54,95
      II MIEJSCE – MACIEJ CALÓW 2,07,03
      III MIEJSCE – JAKUB URBAŃSKI 2,10,92
      STYL MOTYLKOWY 50M
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 42,40 s
      II MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 42,56 s
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE WERONIKA ZAJĄC 56,86 s
      STYL ZMIENNY 100M OPEN
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 1,43,40
      II MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,54,78
      III MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,01,93
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE - JAKUB KAŃSKI 1,39,00
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 1,49,65
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 1,55,38

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • sp-witoszow@wp.pl
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
    • SPWitoszow
  • Galeria zdjęć

    brak danych