• II Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

• W dniu 28 maja 2019 r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem Konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią Polski, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz nauczycieli muzyki, Pani Lidii Bakalarczyk i Katarzyny Bazeli, oprócz Hymnu Narodowego przygotowali i wykonali dwie pieśni o charakterze hymnicznym: „Rotę” oraz „Odę do radości”. Konkurs odbył się w siedzibie Szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia Szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa. Wyniki Konkursu już 11 czerwca 2019 r.

• MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA

• Uczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym w imponującym stylu rozpoczęli sezon startów udziałem w pierwszej edycji Marconi Duathlon Świdnica. W minioną niedzielę (05.05.2019), mimo niskiej temperatury i przy dotkliwym wietrze licznie stawili się w centrum morderczych zmagań kilkuset duathlonistów z całego kraju – na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Startem w GreatKids, polegającym na przebiegnięciu 700 metrów, przejechaniu na rowerze  2 kilometrów i ponownym przebiegnięciu 700 metrów, otworzyli wrota dla rywalizacji dorosłych zawodników w Classic i Sprint Duathlon. Już na rozgrzewce trudno było im ukryć intensywne emocje z powodu perspektywy walki, a także rangi imprezy, kosmicznie wyglądających rowerów czołowych polskich triathlonistów i obecności licznych kibiców. Sygnał startera uwolnił ich skumulowaną energię, a każde przebiegnięte i przejechane 100 metrów dystansu (w sumie 3400 m) niosło dynamiczne zmiany na czele stawki młodych adeptów triathlonu. Na finiszu najszybszy okazał się Jakub Kierul, odpierając dynamiczny atak Mateusza Samka. Zaraz za nimi przybiegł Dorian Augustyniak, a następnie pierwsza z dziewcząt – Martyna Markiewicz, druga – Amelia Miałszygrosz i trzecia – Wiktoria Błądzińska. Chwała  należy się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom! Po odebraniu gratulacji od swoich bliskich, młodzi zawodnicy Pani Katarzyny Kality kibicowali swojej wychowawczyni i trenerce podczas jej zwycięskiej walki w Sprint Duathlon. Na pokonanie 5 km biegu +  20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu potrzebowała 1:14,16 h. Drugie miejsce w tej rywalizacji sensacyjnie zajęła Karolina Malinowska – uczennica 3 klasy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, przygotowana do zawodów również przez Panią Kasię.

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.