• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

• Mamy Laureatkę i finalistę

konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego

Z ogromną radością informujemy, że Marysia Muszewska z klasy VIII już po raz drugi została laureatką Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak, a Oliver Boesl z klasy VI uzyskał tytuł finalisty w tym prestiżowym konkursie.

Finał, czyli ostatni etap tego konkursu po eliminacjach szkolnych i powiatowych, odbył się 12 marca 2021r. we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 47 uczestników ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły.

Nasi uzdolnieni językowo uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi i dużą wiedzą. Finał konkursu miał formę pisemną, test konkursowy sprawdzał umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego,  znajomość bardziej zaawansowanej gramatyki i leksyki, a także znajomość treści wyznaczonej lektury, którą uczniowie musieli przeczytać w języku niemieckim.

Marysia jest wśród 24 uczniów nagrodzonych tytułem laureata. Tytuł ten uprawnia ją między innymi do przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienia z trzeciej części  egzaminu ósmoklasisty - języka obcego.

Serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim  Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.