• Spotkania klas ósmych z doradcą zawodowym

     •           Uczniowie klas ósmych w niedługim czasie będą wybierać szkołę ponadpodstawową. Aby ułatwić im trafny wybór w listopadzie uczestniczyli w cyklu zajęć warsztatowych przeprowadzonych przez  doradcę zawodowego - panią Edytę Zerkę. Celem zawodoznawczych spotkań było nie tylko zapoznanie się z ofertą okolicznych szkół, kierunkami kształcenia, ale też zbadanie predyspozycji zawodowych i określenie mocnych stron. Ośmioklasiści mieli okazję porozmawiać o swoich edukacyjnych planach, uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące dalszej ścieżki rozwoju oraz poznać zasady rekrutacji.

    • Ostatni w tym roku wolontariat
     • Ostatni w tym roku wolontariat

     •    Trudno obecnie wyobrazić sobie sukces jakiejkolwiek imprezy masowej bez znaczącej pomocy wolontariuszu. Tak też było i tym razem, czyli podczas przesuniętego z wiosny na minioną sobotę (27 listopada) triathlonu pod dachem, czyli Marconi Indor Triathlon. Nasi wolontariusze, odpowiedzialni za obsługę części pływackiej, która polegała na pomiarze przepłyniętego dystansu przez ponad siedemdziesięciu uczestników rywalizacji, w pełnym skupieniu przez sześć godzin dokumentowali wysiłek przydzielonych im zawodników.

           Tym razem w roli wolontariuszy, pod opieką Katarzyny Kality sprawdzili się następujący nasi uczniowie :

      • Adela Zaręba
      • Natalia Kunaszowska
      • Piotr Konarski
      • Karolina Dudziec
      • Elena Baranowska
      • Judyta Szydłowska
     • Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła

     • W dniach 15-16.11 do naszej szkoły przyjechało Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła.

      To nowoczesne multimedialne strefy, w których wykorzystujemy m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości przenosząc dzieci w cudowny świat turystyki. To także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą, przygotowane we współpracy z Fundacją Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

      Uczniów przywitał robot humanoidalny, który zaprezentował stoiska, zatańczył i zagrał w kalambury. Na zwiedzających czekało kilka stref, dzięki którym można było m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych atrakcji turystycznych, wziąć udział w wyścigu rowerowym, poznać geografię Polski czy też nauczyć się poprawnie kompletować plecak na kajakową lub górską wyprawę. Wszystko z wykorzystaniem VR czyli rozszerzonej rzeczywistości.

      Uczniowie byli zachwyceni "spotkaniem z turystyką", uświadomili sobie, że Polska to piękny kraj i jest w nim wiele turystycznych atrakcji.

       

    • Apel z okazji Odzyskania Niepodległości
     • Apel z okazji Odzyskania Niepodległości

     • 10.11.2021 w środę w świetlicy szkolnej odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV- VI, delegacje z klas VII i VIII, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Po uroczystym powitaniu oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część artystyczna.

      W programie słowno-muzycznym przygotowanym przez uczestników kółka teatralnego z klas IV i V  nie brakowało odniesień do pięknych kart polskiej historii. Uczniowie przedstawili trudną i krwawą drogę Polski do wolności oraz refleksje dotyczące współczesnego patriotyzmu. Aktorzy wykonali najbardziej znane utwory poetyckie o tematyce niepodległościowej. Zespół wokalny zaśpiewał pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom w czasach zaborów oraz podczas zawieruchy wojennej. Widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami, a pani Dyrektor w podsumowaniu podziękowała za przygotowanie występu i  jeszcze raz przypomniała zebranym uczniom, jaką ważną datą  dla każdego Polaka jest 11 Listopada .

       

    • Gmina Świdnica wolontariatem stoi
     • Gmina Świdnica wolontariatem stoi

     •    Półmaraton Świdnicki coraz bardziej zależny od tradycyjnego już zaangażowania uczniów  i nauczycieli szkół w Witoszowie Dolnym i Lutomi Dolnej. W minioną sobotę – 6 listopada, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i w profesjonalny sposób zadbali o pomoc zawodnikom na trasach biegu głównego i biegów towarzyszących głównej imprezie. O należytą obsadę i opiekę nad wolontariuszami w punktach nawadniania w Bojanicach, Burkatowie i Bystrzycy Dolnej zadbali : Bogumiła Jas, Elżbieta Filip-Całka, Danuta Piątek,  Halina Błaszko i Dominika Dobosz pod wodzą Edyty Zerki, a znaczącą pomocą w przeprowadzeniu biegów dziecięcych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS wykazali się wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kality. Niezależnie od aktywności 61 szkolnych wolontariuszy, sukcesy zanotowali nasi biegacze. W rywalizacji dziecięcej na podium po biegach w swoich kategoriach wiekowych stawali :

      Martyna Budzyń – pierwsze miejsce,

      Bartosz Mazur i Adam Andrzejewski – drugie lokaty.

      W alternatywnym do półmaratonu – biegu na dystansie 5 km na drugiej pozycji wśród kobiet, a pierwszej w kategorii do lat 20-tu przybiegła Karolina Malinowska – triathlonistka z GLKS Świdnica. Kolejne wydarzenie z udziałem naszych wolontariusz już 27 listopada na okoliczność Marconi Triathlon.

      Ryszard Mydłowski

       

    • "Poznaj gospodarstwo rolne" - wycieczka klasy IIIa
     • "Poznaj gospodarstwo rolne" - wycieczka klasy IIIa

     • Dolnośląska Izba Rolnicza rozpoczęła realizację projektu "Poznaj gospodarstwo rolne". Przewodniczący Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu świdnickiego Mariusz Hydzik wraz z delegatem Mariuszem Szczepanikiem, zaprosili dzieci ze szkół podstawowych z terenów miejskich i wiejskich - klas III z powiatu świdnickiego. Z naszej szkoły w wycieczce wzięli udział uczniowie klas IIIa.

      Projekt realizowany wspólnie  z Wójtem gminy Stoszowice, Prezesem Twierdzy Srebrna Góra oraz Oddziałem Terenowym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu.

      Wycieczka rozpoczęła się od żywej lekcji historii, uczniowie zwiedzali jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska - Twierdzę  Srebrna Góra. Następnie odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Pasternaków w Lutomierzu. Wizyta w gospodarswie składała się z trzech etapów: warsztatów serowarskich, zwiedzania gospodarstwa i degustacji serów oraz innych produktów pochodzących z gospodarstwa.

      Uczniowie z bliska mogli zobaczyć zwierzęta, sprzęt rolniczy oraz pomieszczenia gospodarcze, wspólnie wyrabiali ser. Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczka była bardzo udana, a co najważniejsze pouczająca. Bardzo dziękujemy pani Wójt Gminy Świdnica Teresie Mazurek za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

       

    • Biegacze wciąż w natarciu
     • Biegacze wciąż w natarciu

     • Miniony tydzień dostarczył moc wrażeń sportowych, związanych z rywalizacją na bieżni i przełaju. Najpierw podczas kolejnego czwartku lekkoatletycznego (4 listopada) na podium wskoczyli:

      • Julia Rychel – II miejsce w biegu na dystansie 800m
      • Jan Olszewski – III miejsce w biegu na tym samym dystansie
      • Martyna Budzyń – I miejsce w biegu na 1000m

      Nie mniej bogato było w sobotę (6 listopada) na biegach dziecięcych w ramach imprezy towarzyszącej Półmaratonowi Świdnickiemu. Tutaj najwyższe lokaty uzyskali:

      • Martyna Budzyń - I miejsce w biegu na dystansie 1000m
      • Adam Andrzejewski - II miejsce w biegu na dystansie 800m
      • Kamil Nizio - IV miejsce na tym samym dystansie

      W tym roku czeka ich jeszcze grudniowa konfrontacja w ramach jesiennego cyklu czwartków lekkoatletycznych.

        

      Katarzyna Kalita

     • Kampania społeczna Ministra Zdrowia

     • "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

      Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

      Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka.

      W poszczególnych zakładkach - we wskazanym poniżej linku do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia - znajdziecie Państwo m.in. wykaz ośrodków I stopnia referencyjnego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz przychodni specjalistycznych i szpitali, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

      Proszę umieścić informację dotyczącą infolinii 800 12 12 12 na stronie internetowej szkoły, przedszkola czy placówki do ewentualnego wykorzystania przez osoby potrzebujące wsparcia.

      Poniżej linki do zapoznania się:

      https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/inauguracja-kampanii-powiedz-co-czujesz-zdemaskuj-emocje-z-udzialem-wiceminister-marzeny-machalek

       

     • JESIENNY KONKURS JUŻ ZA NAMI!!!

     • Uczniowie klas I, II oraz III przy wsparciu najbliższych, wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik wykonany z darów jesieni. Przyniesione przez uczniów prace były bardzo pomysłowe, kolorowe i w pełni odzwierciedliły obecną porę roku. 27 listopada 2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Bobal oraz Michał Urbańczyk z klasy 2 b, III miejsce zajął Jacek Chudziński z klasy 3 a, II miejsce zajął uczeń klasy 2 a Franciszek Walus, natomiast I miejsce „wywalczył” Wiktor Kowalczyk, uczeń kl. 1 a. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim upominkiem. GRATULUJEMY i życzymy dalszego zaangażowania w szkolne konkursy. Organizatorami konkursu była p. Izabela Rataj i p. Magdalena Kokoszka.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
     Poland
    • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych