• Zajęcia z elementami samoobrony z okazji Dnia Chłopaka

• W Dniu Chłopaka uczniowie klasy 6a wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach sportowo-integracyjnych z elementami samoobrony, poprowadzonymi przez instruktora Krav Magi i właściciela szkoły Akademia Obrony Saggita w Świdnicy, pana Tadeusza Dubickiego. Dla wszystkich była to okazja do poznania kilku podstawowych technik samoobrony w sytuacji, gdy zagrozi nam osoba starsza lub silniejsza. Uczniowie ćwiczyli w parach szlifując nowe techniki. Zajęcia były też dodatkowo okazją do rozmowy z instruktorem na temat wykonywanej przez niego pracy oraz wieloletniego wysiłku doskonalenia zdobywanych umiejętności. Na uczniach duże wrażenie zrobiła informacja, ich dzisiejszy instruktor pracuje także jako ochroniarz gwiazd i VIPów.

• Biegowy sukces w Bielawie

•      W sobotnich (24.09.) zmaganiach biegaczy, w ramach Strefowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, znakomitą skutecznością wykazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym i jej absolwenci :

• Aleksandra Szpytma     -     I miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
            • Karol Panek                    -    II miejsce w biegu na dystansie 600m chłopców
            • Julia Rychel                     -   III miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
            • Wiktoria Molińska         -   III miejsce w biegu na dystansie 800m dziewcząt
            • Martyna Budzyń            -    II miejsce w biegu głównym kobiet na dystansie 2150m
            • Wiktor Terka                  -   III miejsce w biegu głównym mężczyzn na tym samym dyst.

Następna konfrontacja biegaczy już w czwartek (29.09.) w Krzyżowej, podczas Finału Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.

Ryszard Mydłowski

• SUKCESY NASZYCH BIEGACZY

• 24 września w Bielawie odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody, biegi przełajowe – XI Memoriał im. Michała Wojtanowskiego, eliminacje strefowe jesiennych biegów przełajowych. W sportowych zmaganiach wzięło udział wielu biegaczy, w różnych kategoriach wiekowych. W zależności od kategorii sportowcy mieli do pokonania dystanse od 100m do 2150m.

Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 biegaczy. Najmłodszym zawodnikiem był Janek Korczyński z klasy 4b, który zaliczył świetny start, kończąc bieg na 400m na 5 miejscu. Kolejne na stracie zameldowały się dziewczęta z klasy 6b: Ola Szpytma, Julia Rychel, Julia Rokicka i Gabrysia Hołdys. Nasze biegaczki miały do pokonania dystans 600m. Na pierwszym miejscu przybiegła Ola Szpytma, tuż za nią na metę wbiegła Julia Rychel, a na pozycji 4 i 5 uplasowały się kolejno Julia Rokicka i Gabrysia Hołdys. Po dziewczętach na tym samym dystansie wystartowali chłopcy, również z klasy 6b: Karol Panek na metę wbiegł jako drugi, a Janek Olszewski czwarty. Kolejna grupa biegaczy rywalizowała na dystansie 800m. W kategorii dziewcząt wystartowała Wiktoria Molińska z klasy 8c, która ukończyła swój bieg na trzecim miejscu. Ostatni na starcie stanęli chłopcy z klasy 8b: Michał Haręza i Ignacy Rośkowicz. Był to pierwszy start tych zawodników i świetnie sobie poradzili kończąc bieg na 5 i 7 pozycji.

Wszyscy zawodnicy doskonale sobie poradzili na swoich dystansach. Gratulujemy zapału i czekamy na kolejne tak doskonałe wyniki.

Miejsca medalowe:

1. Aleksandra Szpytma – I miejsce

2. Julia Rychel – II miejsce

3. Karol Panek – II miejsce

4. Wiktoria Molińska – III miejsce

• SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKEREM

• Uczniowie klas 6a i 7a gr.1 mieli okazję spotkać się z chłopcem z Australii przebywającym gościnnie w Witoszowie podczas swoich wakacji rodzinnych. Dziewięcioletni Tymon chętnie odpowiedział na pytania starszych kolegów. Zwiedził naszą szkołę i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia w klasie. Była to wyjątkowa okazja, by język angielski naprawdę służył jako narzędzie komunikacji.

• Ubezpieczenie dla uczniów 2022/2023

• Szanowni Państwo,

informuję, że szkoła stwarza możliwość zawarcia  ubezpieczenia grupowego

Następstw Nieszczęśliwych Wypadków   „Twoje Dziecko”,

w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz

Zawarcie ubezpieczenia odbywa się w następujący sposób - wystarczy wejść na  załączony  poniżej  link.

Ważną częścią oferty jest :

1)      Ubezpieczenie szkolne według potrzeb.

Ubezpieczenie obejmuje  6 różnych wariantów. Każdy z rodziców indywidualnie

wybierze polisę dla swojego dziecka, tj. sumę ubezpieczenia i  wysokość składki, którą

chce zapłacić.

2)      Bezgotówkowe zawarcie ubezpieczenia.

Rodzic otrzyma link od Szkoły, za pomocą którego dokona wyboru ubezpieczenia i od

razu opłaci składkę przez system bankowy. Szkoła unika pobierania składek.

3)      Likwidacja roszczenia

Aktualnie w większości Towarzystw odbywa się to przez infolinię lub mailowo.

Placówka Partnerska Allianz  w Świdnicy pomoże w likwidacji roszczenia. Wystarczy

zadzwonić, umówić się na spotkanie. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

4)      Pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia  w wyniku wypadku. W praktyce oznacza to

bezpłatne  prywatne wizyty lekarskie, czy płatne operacje lub rezonans.

Jeśli uczeń ulegnie wypadkowi i będzie potrzebna rehabilitacja, to w przychodni trzeba

czekać od 3-8 miesięcy na bezpłatną rehabilitację. Ubezpieczenie również pokrywa

koszty rehabilitacji.

5)      Wyczynowe uprawianie sportu – ubezpieczenie  obejmuje wypadki wyczynowego

uprawiania sportu,  w zajęciach w szkole i poza szkołą.

Zawarcie ubezpieczenia odbywa się poprzez wejście na załączony link.

Szczegóły u wychowawców klas na wywiadówce.

Proszę o zawarcie ubezpieczenia do  25 września  2022 r

W załączeniu  przysyłam informację do wysłania dla rodziców :

1.       Ulotka ubezpieczenia Twoje Dziecko - zakres

2.       Ogólne Warunki  Ubezpieczenia „ Twoje Dziecko”

3.        Logowanie instrukcja

W razie pytań proszę o kontakt :

Placówka Partnerska Allianz  w Świdnicy

Tel. 500 018 998       kurnicki.piotr@allianz.com.pl