• "Razem łatwiej" - program profilaktyki dla dzieci i młodzieży

• Szanowni Państwo,

W imieniu firmy Cogito oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pragnę serdecznie zaprosić Państwa Szkołę do wzięcia udziału w projekcie:

„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego"

Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tak ważnym projekcie pozwoli zadbać o zdrowie psychiczne uczniów Państwa Szkoły. W tym celu prosimy o wypełnienie deklaracji współpracy (załącznik) i odesłanie w ciągu 3 dni.

Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby nadzór nad programem był jak najbardziej pomocny, dlatego dla Państwa Szkoły został przydzielony koordynator, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące projektu oraz będzie dla Państwa wsparciem w projekcie.  Chcemy, aby w Państwa szkole został wytypowany opiekun, który będzie osobą odpowiedzialną za przepływ informacji między szkołą a naszą firmą.

Małgorzata Maciejewska - bezpośredni opiekun Cogito

tel. kont/ 789838434

Szkolny koordynator - pani psycholog Beata Babicz.

• Warsztaty szkoleniowe dotyczące działań Młodzieżowej Rady Gminy

• W sobotę, 24.02. 24 r.  w świetlicy w Pszennie odbyły się warsztaty szkoleniowe Młodzieżowej Rady Gminy.

Celem tego spotkania było zainteresowanie i zaangażowanie młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Dzięki takim działaniom młodzież rozwija kluczowe umiejętności obywatelskie oraz zyskuje przekonanie, że lokalne sprawy publiczne są ważne i godne ich uwagi. Dobrze działająca młodzież tworzy podwaliny dla aktywnego obywatelstwa w gminie.

Edyta Zerka- opiekun warsztatów

• Zajęcia kulinarne w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie

• W środę 21.02.24 uczniowie z klasy 7a, pod opieką księdza Tomka i wychowawczyni, mieli okazję spędzić część swoich zajęć w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie. To miejsce aktywizujące około 100 starszych mieszkańców Dzierżoniowa, dbających o utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej i umysłowej. Nasi uczniowie tego dnia sprawili stałym bywalcom domu ogromną przyjemność szykując dla nich i wraz z nimi pyszne drugie śniadanie - tosty i gofry. Przy okazji toczyły się rozmowy międzypokoleniowe, a na koniec, dzięki uprzejmości pani dyrektor ośrodka, uczniowie mogli zwiedzić cały obiekt i poznać specyfikę pracy z osobami starszymi. Wyjazd stanowi część realizowanego w szkole programu "Edukacja dla starości - nawzajem sobie potrzebni."

• Finaliści konkursu zDolny Ślązak

• Zaczynamy finały dolnośląskiego konkursu zDolny Ślązak.

Z naszej szkoły aż czterech uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego:

Dominik Muszewski    – matematyka, język polski, fizyka

Kacper Wąsowicz       – język polski, chemia

Jan Kaczmarczyk        – geografia

Stanisław Pawłowski   – język angielski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

• II etap konkursu "Mały Poliglota"

• W I LO w Wałbrzychu odbył się II etap konkursu "Mały Poliglota". Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowali się: Kacper Wąsowicz, Magdalena Wąsowicz i Kalina Nowakowska. Zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie matury, języka niemieckiego, łaciny i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Po zmaganiach testowych wyłoniono Finalistów.

Z naszej trójki do ustnego finału zakwalifikował się Kacper.

Trzymamy kciuki!

• TENIS STOŁOWY

• 12 lutego 2024 roku na świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się gminny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowały cztery drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy: Pszenno, Mokrzeszów, Lutomia i Witoszów. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawodnicy poszczególnych drużyn rozgrywali między sobą mecze singlowe i deble, do dwóch wygranych setów.

Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej, sportowej atmosferze. Niektóre mecze były bardzo zacięte, co pokazywało wyrównany poziom zawodników. Nasi tenisiści, pozytywnie nastawieni z każdym meczem radzili sobie coraz lepiej, co jednak nie wystarczyło do wygranej. Ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy IV miejsce w turnieju.

Reprezentacja naszej szkoły:

1. Kalina Nowakowska kl.8