• Wycieczka do Legnicy
     • Wycieczka do Legnicy

     • W dniu 17. maja grupa uczniów klasy 7a oraz klas szóstych wraz z ks. Tomkiem pojechali do Legnicy. Odwiedzili między innymi Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejsce cudu eucharystycnego.

    • Bieganie ... po schodach mu niestraszne. Spotkanie z mistrzem Edwardem Kościakiem
     • Bieganie ... po schodach mu niestraszne. Spotkanie z mistrzem Edwardem Kościakiem

     • W piątek 19.05.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze sportowcem, biegaczem p. Edwardem Kościakiem. Zorganizowane ono zostało przez panią Anię Suszek, gdzyż nasz gość, mistrz, jest tatą pani Ani.

      Pan Edward opowiedział uczniom o początkach swojej pasji, czyli bieganiu. Rozpoczęła się ona 1960 r., gdy nasz gość był w wojsku. Najpierw bieganie po płaskim terenie, potem po górach, a od 9 lat bieganie po schodach.

      Warto wspomnieć, że nasz gość ma skończone 84 lata i jest najstarszym biegaczem w Polsce, który osiąga znakomite wyniki w tym sporcie. Biega po schodach m. in. w Sky Towerze we Wrocławiu, w najwyższym budynku w Polsce, który ma 49 pięter i 1142 schody. Jego rekord to poniżej 9 minut. Na swoim koncie ma tytuły mistrzowskie, wielokrotnie był mistrzem Polski.

      Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o tym mało widowiskowym sporcie, poprosili o wspólne zdjecia i autografy.

    • PIELGRZYMKA DO LEGNICY
     • PIELGRZYMKA DO LEGNICY

     • W piątek 12 maja młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania brała udział w pielgrzymce do Legnicy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zabytki tego miasta: Zamek Piastowski, kościół pw. Jana Chrzciciela z Mauzoleum Piastów Śląskich, katedrę z najstarszą w Polsce chrzcielnicą. Najważniejszym punktem programu była Msza święta w kościele pw. św. Jacka, gdzie prawie dziesięć lat temu miało miejsce wydarzenie eucharystyczne, o którym opowiedział naszym uczniom miejscowy kapłan.

    • GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
     • GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

     • 11 maja na szkolnym boisku w Pszennie odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiły się tylko dwie drużyny, nasza szkoła i drużyna z Pszenna. Dziewczęta zagrały świetny mecz. Po pierwszej połowie zdecydowanie, bo aż czterema bramkami prowadziła drużyna z Pszenna. Jednak w drugiej połowie nasze dziewczyny złapały „wiatr w żagle” i szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu. Od tego momentu zaczął się prawdziwy, zacięty mecz, bramka za bramkę. Niestety w ostatnich sekundach meczu nasze rywalki zdołały wrzucić do naszej bramki decydującą piłkę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:12 dla drużyny z Pszenna.
      Naszym zawodniczkom należy się ogromne uznanie za ducha walki i postawę godną prawdziwych sportowców. GRATULUJEMY!!!

      Naszą szkołę reprezentowały:

      1. Julia Rychel kl.6b

      2. Julia Rokicka kl.6b

      3. Ola Szpytma kl.6b

      4. Magda Wąsowicz kl.7

      5. Gabrysia Polak kl.8a

      6. Milena Sproska kl.8c

      7. Wiktoria Molińska kl.8c

      8. Natasza Kowalczyk kl.8c

      9. Judyta Szydłowska kl.8c

    • BIEGI PRZEŁAJOWE W ROGOŹNICY
     • BIEGI PRZEŁAJOWE W ROGOŹNICY

     • 6 maja 2023r. w Rogoźnicy odbyły się XXXV Jubileuszowe biegi przełajowe „BIEG PAMIĘCI” Rogoźnica – Gross Rosen 2023.

      Głównymi celami imprezy było:

      • upowszechnienie wiedzy o byłym obozie koncentracyjnym Gross – Rosen,
      • uczczenie pamięci ofiar obozu,
      • propagowanie idei olimpizmu i zasad fair play,
      • rozwijanie zainteresowań historią sportu,
      • popularyzacja biegów jako formy codziennej aktywności fizycznej.

      W zawodach wystartowało wielu zawodników, którzy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansach od 100m do 10km.

      Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zawodnicy reprezentujący naszą szkołę świetnie sobie poradzili na niełatwych trasach. Wszyscy ukończyli swoje biegi, zajmując wysokie lokaty. Zawodnicy z pierwszych sześciu miejsc otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy startujący odebrali medale i koszulki. Najlepszą biegaczką na dystansie 600m z klas 3 okazała się Julia Bawoł, która zajęła VI miejsce, na dystansie 800m najlepsza była Julia Rychel, która zajęła II miejsce, Julia Rokicka V miejsce, Ola Szpytma VI miejsce i Wiktoria Molińska VI miejsce.

      Wśród chłopców, na dystansie 800m najlepszy okazał się Adam Andrzejewski, który zajął II miejsce i Karol Panek miejsce VI.

      Wszystkim naszym zawodnikom GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Julia Bawoł kl.3b

      2. Martyna Liszka kl.3b

      3. Filip Bujdasz kl.3b

      4. Eryk Wolak kl.3b

      5. Maciek Piotrowski kl.3a

      6. Franek Walus kl.3a

      7. Julia Rychel kl.6b

      8. Julia Rokicka kl.6b

      9. Ola Szpytma kl.6b

      10. Adam Andrzejewski kl.6b

      11. Karol Panek kl.6b

      12. Janek Olszewski kl.6b

      13. Maciek Cisek kl.6b

      14. Kacper Bawoł kl.5b

      15. Wiktoria Molińska kl.8c

     • Dzień Ziemi

     • 24 kwietnia uczniowie z klas I- III razem z wychowawcami obchodzili DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczych w Krzyżowej. Mimo deszczowej pogody było super!

      Dziękujemy organizatorom za wspaniale spędzony czas i świetną zabawę

      :)

    • Finał IX Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego
     • Finał IX Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

     • 14 kwietnia 2023r. w I LO w Świdnicy odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla ósmoklasistów. Awansowało do niego 20 uczniów spośród 124 startujących. W konkursie wzięli udział uczniowie 15 szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego. Zawody finałowe nie były łatwe . Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Finał składał się z dwóch części : pisemnej i ustnej. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowała się uczennica klasy 8a Aleksandra Malczewska.

      Gratulujemy Oli udziału w tych matematyczno-przyrodniczych zmaganiach.

     • Wizyta klasy 4a i 4c w ExploraParku w Wałbrzychu

     • 27.03.23 r. uczniowie klas 4a, c wraz z wychowawcami odwiedzili Centrum aktywnej Edukacji w Wałbrzychu.

      ExploraPark - to miejsce, którego głównym przesłaniem jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do nauki przez zabawę. ExploraPark to również miejsce dla rodziców i nauczycieli, którzy w realizacji koncepcji nieformalnego nauczania poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia, dostrzegają szansę na wspieranie zainteresowań, postępów w nauce i rozwój swoich dzieci.

      ExploraPark tworzy warunki do niekonwencjonalnego poznawania świata, a wszystko to w stałej komunikacji pomiędzy dziećmi oraz dziećmi i dorosłymi, przy eksperymentowaniu, zadawaniu pytań i wspólnym poszukiwaniu rozwiązań.

      W zimowej scenerii zwiedlili również wieżę widokową na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie Zdroju. Widać z niej m.in. masyw Ślęży, Góry Sowie, a nawet Sky Tower we Wrocłwiu.Uczestnicy wycieczki niestety nie zobaczyli nic w oddali, ponieważ niebo było zamglone.

       

    • Wycieczka klasy 4b do szklarni
     • Wycieczka klasy 4b do szklarni

     • W ramach programu, w który jest zaangażowana nasza szkoła, pt. „Edukacja dla starości – nawzajem sobie potrzebni”, w piątek 31 marca uczniowie klasy 4b wybrali się do pobliskich szklarni, których właścicielem jest Pan Marian Gancarczyk. Z przejęciem opowiadał on o swojej pasji – ogrodnictwie – która stała się też sposobem na życie. Pokazywał czwartoklasistom, jak wygląda niełatwy proces wyhodowania kwiatów, które potem możemy zasadzić w skrzynkach balkonowych lub przed domem. Odpowiadał na pytania zainteresowanych dzieci, oprowadzał po szklarniach, uczył łacińskich nazw pelargonii. Na zakończenie wycieczki na uczniów czekała słodka niespodzianka i na pamiątkę dla każdego goździk w doniczce, który, właściwie pielęgnowany, na pewno długo będzie cieszył oko:).

    • Gminny Konkurs Matematyczny
     • Gminny Konkurs Matematyczny

     •  

      W dniu 3 kwietnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas 5 i 6. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi i logicznymi. W pierwszej części konkursu pracowali indywidualnie, zdobywając punkty dla siebie, ale też dla swojej drużyny. Drugi etap polegał na pracy zespołowej. Trzyosobowe reprezentacje szkół układały określone wzory z wykorzystaniem tangramu, szukali odbić lustrzanych napisów oraz rozwiązywali logiczne zagadnienia, np.

      Ania i Jarek stoją w kolejce po bilety na koncert. Jarek jest bliżej kasy niż Ania. Między nimi stoją 3 osoby, za Jarkiem stoi 10 osób, a przed Anią 8 osób. Ile osób stoi w kolejce?

      lub

      Mama z córką lepią pierogi. Córka lepi 4 pierogi w ciągu 6 minut, a mama dwa razy więcej pierogów w czasie dwukrotnie krótszym. W jakim czasie ulepią razem 120 pierogów?

       

      W rozgrywkach indywidualnych wyłoniono trójkę najlepszych matematyków  w gminie:

      I miejsce Lena Kutna – SP Grodziszcze,

      II miejsce Gabriela Kubińska – SP Mokrzeszów,

      III miejsce Kacper Hołota – SP Bystrzyca Górna.

      Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grodziszczu w składzie:  Lena Kutna, Michał Mitek, Łukasz Cieślicki.

      Gratulacje dla zwycięzców!

      Wszystkie wymienione wyżej osoby otrzymały karty podarunkowe do sklepu empik ufundowane przez Gminę Świdnica. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska, która przyglądała się rozgrywkom.

      Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu, a szczególnie paniom Danucie Piątek oraz Marii Sztymelskiej, które pracowały w komisji sprawdzającej zadania razem z nauczycielami SP w Witoszowie Dolnym.

       

       

    • Pasowanie na czytelnika uczniów klas I
     • Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

     • W dniu 30.03. 2023 r.  w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

      Uczniowie klas III a i b, wraz z opiekunem koła artystycznego p. Izabelą Rataj, przygotowali przedstawienie o Smerfach.

      Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

      My uczniowie pierwszej klasy,

      Uroczyście przyrzekamy,

      Że będziemy książki kochać,

      Krzywdy zrobić im nie damy

      I wskazówek i rad książek

      Będziemy słuchać z uwagą,

      Obowiązki czytelnika

      Traktować z wielką powagą!   PRZYRZEKAMY.

      Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki do samodzielnego czytania, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.  Nastepnie wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

      Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka z pewnością będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

    • Wystawa lapbooków uczniów klas 3b
     • Wystawa lapbooków uczniów klas 3b

     • Uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem wychowawczyni Izabeli Rataj, przygotowali lapbooki związane z Polską.

      Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki, itd. Im więcej ciekawych, angażujących elementów, tym lepiej.

      Wystawa prac znajduje się w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia.

       

    • 8c z wizytą w Muzeum Broni i Militariów
     • 8c z wizytą w Muzeum Broni i Militariów

     • 23 marca klasa 8c w ramach realizowanego w szkole programu „Edukacja dla starości – nawzajem sobie potrzebni”, wybrała się do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Uczniowie w towarzystwie założyciela muzeum Pana Stanisława Gabrysia mieli okazję zobaczyć kolekcję ponad 2000 eksponatów. Niektóre egzemplarze są unikatowe w skali kraju, Europy a nawet Świata. Młodzież mogła zobaczyć m.in. czołg T-72, samoloty: MIG-21, SU 22, Iskra, działo samobieżne tzw. „Goździk” , broń strzelecką długą i krótką, karabiny, broń automatyczną, przeciwpancerną, transportery lekkie i opancerzone, armaty, wyrzutnie, samochody, motocykle i wiele, wiele innych. Wśród eksponatów podziwiać mogli również odznaczenia i mundury oraz niemałą kolekcję modeli najsłynniejszych machin bojowych. Pan Gabryś bardzo ciekawie opowiadał naszym uczniom historię związaną z poszczególnymi eksponatami, chętnie odpowiadał również na pytania młodzieży. Wizyta w tym niezwykłym muzeum na pewno zostanie naszym uczniom w pamięci.

    • DZIEŃ SPORTU KLAS 6-8
     • DZIEŃ SPORTU KLAS 6-8

     • Uczniowie klas 4-8 powitali 1. Dzień Wiosny na sportowo biorąc udział w sportowych rozgrywkach międzyklasowych, które odbyły się w kategoriach wiekowych. Rano rywalizowały klasy młodsze - czwarte i piąte. W drugiej części dnia aktywni byli uczniowie klas starszych, którzy z ogromnym zaangażowaniem, w bardzo dobrej atmosferze walczyli o punkty dla swoich klasowych drużyn. A oto wyniki:

      Klasy 6:
      I miejsce - klasa 6b

      II miejsce - 6a
      III miejsce - 6c

      Klasy 7-8:
      I miejsce - klasa 7a

      II miejsce - klasa 8c
      III miejsce - klasa 8a
      IV miejsce - klasa 8b

      Brawo za sportową i koleżeńską postawę!

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych