• DZIEŃ DZIECKA

     • DZIEŃ DZIECKA klasy 3a i 3c świętowały w FAMILY PARK- PARK TRAMPOLIN w Świdnicy. Dzieci aktywni i przyjemnie spędziły czas korzystając z oferty sali zabaw.

     • Wycieczka klasy 5a i 5c do zoo we Wrocławiu

     • W poniedziałek 30. maja klasy 5a i 5c, pod opieką wychowawców, p. Bazeli i p. Nowakowskiej, oraz p. Burdka odwiedziły zoo we Wrocławiu. Uczniom dopisało szczęście - opuszczali Witoszów w strugach deszczu, ale po dotarciu na miejsce pogoda poprawiła się i wizyta w najpiękniejszym zoo w Polsce była bardzo udana. Po raz kolejny uczestnicy wycieczki przekonali się, że do zoo zawsze warto jechać, bo przebywanie wśród zwierząt i poznawanie ich to sama przyjemność.

    • Nasza szkoła w międzynarodowym projekcie
     • Nasza szkoła w międzynarodowym projekcie

     •  

      Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym została zaproszona do współpracy przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie, prowadzącą międzynarodowy projekt “Fostering children’s learning process and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO-LEARN”, do przeprowadzenia badania pilotażowego: Narzędzia do diagnozowania funkcjonowania poznawczego i stylów uczenia się dzieci w wieku 11-14 lat PRO-LEARN Teens! Projekt był realizowany w ramach sektora Edukacji Szkolnej programu Erasmus+ przez szkoły i instytucje z pięciu krajów Unii Europejskiej  – Polska, Cypr, Rumunia, Grecja i Włochy. Narzędzie PRO-LEARN Teens jest to elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozowania funkcji poznawczych (uwaga, spostrzeganie, myślenie, pamięć) 
      i rozpoznawania preferowanego stylu uczenia się dzieci (wzrokowy, słuchowy, czytanie/pisanie, kinestetyczny) w wieku od 11 do 14 lat opracowywane przez ekspertów w ramach ww. projektu. Dzięki tym szczegółowym badaniom będziemy mogli określić, w jaki sposób każdy z uczniów uczy się najefektywniej, co przyczyni się do skuteczniejszej nauki dzieci i rozwoju ich funkcji poznawczych, a co za tym idzie, do osiągania większych sukcesów zarówno w nauce jak i w późniejszym życiu. Nasi uczniowie mogli przyczynić się do zgromadzenia danych potrzebnych do analizy psychometrycznej i standaryzacji narzędzia. Szkoła natomiast zyskała promocję na arenie międzynarodowej oraz dostęp do finalnych wersji narzędzi diagnostycznych, udział w szkoleniach oraz pakiet edukacyjny- nauczanie z wykorzystaniem elementów neuropedagogiki dla nauczycieli i pedagogów.

      W pilotażu wzięło udział 55 szkół z całej Polski. Wśród uczestników pilotażu rozlosowano nagrody w postaci „ekart prezentowych Empik”. Z ogromną radością informujemy, że w naszej szkole nagrody wylosowały: Julia Piczóra z klasy VIIIb oraz Eliza Opalach z klasy VIIb. Gratulujemy zwycięzcom!

       Link do nagrania losowania: https://www.oic.lublin.pl/aktualnosci/wyniki-losowania-ekart-prezentowych-empik/ Informacja jest również dostępna  na Facebooku.

       

    • Uczniowie z Witoszowa w Warszawie
     • Uczniowie z Witoszowa w Warszawie

     • W dniach 27 – 29 kwietnia 2022r. grupa 54 uczniów klas VII wraz z opiekunami z naszej szkoły, realizując ogólnopolski program „Poznaj Polskę” mieli okazję zwiedzić  stolicę naszego kraju, Warszawę. Podczas bardzo intensywnych trzech dni uczestnicy wycieczki odwiedzili najciekawsze miejsca stolicy. Zwiedzanie rozpoczęła wciągająca gra terenowa, podczas której uczniowie kierując się wskazówkami na otrzymanej mapie odkrywali  tajemnice Starego Miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z panią przewodnik, która w drodze do Warszawskich Łazienek opowiadała nam o historii miasta i mijanych budynkach, podziwianych z okien autokaru. Wsłuchując się w opowieści pani przewodnik uczestnicy odbyli cudowny spacer po parku łazienkowskim.  Następnym punktem, również w towarzystwie pani przewodnik, była wzruszająca wizyta na zabytkowym cmentarzu Powązki Wojskowe, gdzie można odwiedzić groby pochowanych tam zasłużonych Polaków.

                  Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Łącząc zabawę z nauką uczniowie w niekonwencjonalny sposób odkrywali otaczające nas zjawiska. Korzystając z ponad 450 eksponatów, rozbudzających ciekawość, pozwalających zrozumieć świat i pokazujących, że każdy jest odkrywcą przez całe życie świetnie się bawili. Tego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Narodowe, gdzie uczestnicząc w lekcji muzealnej „Muzealne przeboje” zobaczyli to co najciekawsze w muzeum z obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” na zakończenie zwiedzania. Jeszcze tego samego dnia udało się wjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyć Warszawę z przysłowiowego lotu ptaka, co zrobiło na uczniach ogromne wrażenie.

                  Ostatni dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego. W odkrywaniu tajemnic i poznaniu historii zamku uczestnikom towarzyszył przewodnik. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o niełatwych dziejach zamku jako budynku oraz o jego mieszkańcach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy były piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć jak rozkładana jest murawa na mecz, odwiedzili szatnie, z których korzystają zawodnicy między innymi naszej reprezentacji. Zobaczyli salę odnowy biologicznej i salę konferencyjną, gdzie mogli zasiąść na miejscu kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego.

                  Wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę  historyczną o naszej stolicy, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami bezpiecznie wrócili do swoich domów.

    • "Biegi Pamięci" - Rogoźnica
     • "Biegi Pamięci" - Rogoźnica

     • POWRÓT Z TARCZĄ REPREZENTACJI GMINY Z ,,BIEGÓW PAMIĘCI”

      W ROGOŹNICY

       

           Mocna, choć nieliczna (13-osobowa) grupa biegaczy, głównie ze Szkoły Podstawowej        w Witoszowie Dolnym dzielnie walczyła na zmodyfikowanej od tego roku trasie przełajowej w gościnnej Rogoźnicy. Dokładnie o godzinie jedenastej w minioną, słoneczną sobotę (14.05.2022r.) ruszył pierwszy bieg Strefowych Mistrzostw Ludowych Zespołów Sportowych w Biegach Przełajowych, jak co roku na okoliczność upamiętnienia ofiar – więźniów obozu koncentracyjnego ,,Gross Rosen”, stąd nazwa imprezy - ,,Biegi Pamięci”. Na pozycję               w punktacji gmin i powiatów, w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS szczególny wpływ miały wysokie lokaty wymienionych zawodników :

      • Leyla Kuliczkowska    -     VI miejsce w biegu 200m dz. 2012-2011        (SP Witoszów)
      • Julia Rychel                 -     I miejsce w biegu na  800m dz. 2010-2009     (SP Witoszów)
      • Aleksandra Szpytma  -     V miejsce w biegu na 800m dz. 2010-2009    (SP Witoszów)
      • Adam Andrzejewski   -    III miejsce w biegu na 800m chł. 2010-2009  (SP Witoszów)
      • Martyna Budzyń         -    II miejsce w biegu na 800m dz. 2008-2007     (SP Witoszów)
      • Bartosz Mazur            -    III miejsce w biegu na 1000m chł. 2008-2007 (SP Lutomia)
      • Jakub Kierul                -     I miejsce w biegu na 1000m chł. 2006-2005   (GLKS Świdnica)
      • Patrycja Taratuta       -     I miejsce w biegu na 10km open kobiet          (GLKS Świdnica)

           Tym razem siłą ekipy była nie ilość, a jakość. Podziękowania za waleczność i skuteczność   w walce sportowej wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom złożył Prezes Powiatowego    i Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS – Leszek Noworól.

       

       

      Katarzyna Kalita

          

    • RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE
     • RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE

     • „WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ, zostaw, jeśli masz nadmiar”

      Wiemy z jak trudnymi sytuacjami często muszą mierzyć się nastolatki, dlatego postanowiliśmy podjąć działania w swojej szkole zapewniające stały dostęp do środków higienicznych wszystkim dziewczętom. Akcja ta zakłada zwiększenie dostępności artykułów higienicznych potrzebnych w czasie menstruacji.

      Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu zapobiegania wykluczeniu
       i tabu menstruacyjnego „Różowa Skrzyneczka” i  została zaznaczona na mapie miejsc, gdzie znajdują się skrzyneczki.

      Z inicjatywy nauczyciela WDŻ Pani Katarzyny Halkowicz i pedagoga szkolnego
      Pani Joanny Jaros oraz dzięki aprobacie i wsparciu finansowemu Dyrektora Szkoły,
      Pani Krystyny Kwaśnik zakupiona została skrzyneczka na środki higieniczne dla dziewcząt.

      Pomysł spodobał się społeczności lokalnej w tak dużym stopniu, że od razu znaleźli się sponsorzy. Rodzice jednej z dziewcząt postanowili zakupić drugą „Różową  Skrzyneczkę”, a osoba ze środowiska lokalnego zaprzyjaźniona ze szkołą, zdeklarowała się do wzięcia pod opiekę skrzynek i dopełniania punktów w produkty higieniczne.

      Dzięki takim działaniom skrzyneczki są zawsze pełne i służą osobom potrzebującym!

    • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI
     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI – program edukacyjny dla dziewcząt o higienie okresu dojrzewania.

      W ramach edukacji prozdrowotnej, w ubiegłym tygodniu mieliśmy okazje gościć w naszej szkole prelegentkę z firmy „Procter&Gamble”, Panią Małgorzatę Młynarczyk, która
      w rzetelny i fachowy sposób przekazała wiedzę dziewczętom z klas starszych o problemach okresu dojrzewania, takich jak:
      zmiany fizyczne,  psychiczne i emocjonalne. Wprowadziła dziewczyny w pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić
      w trudnych dla młodych kobiet sytuacjach.

      Program edukacyjny dla dziewcząt „Między nami kobietkami” w ramach zajęć „Wychowania do życia w rodzinie” omawia przemiany i problemy wieku dojrzewania. Program ten był stworzony przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów
       i psychologów oraz wysoko oceniany przez Ministerstwo Zdrowia. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania jak również wyrobienia właściwych nawyków higienicznych.

      Nasze uczennice były pod wrażeniem sposobu  prowadzenia pogadanki przez panią prelegentkę, a spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło atrakcyjny środek edukacyjny dla dziewcząt, tym bardziej, że każda uczestniczka otrzymała specjalny zestaw edukacyjny „Mój zestaw menstruacyjny – wszystko, co musisz wiedzieć o okresie dojrzewania”, który zawierał m.in. książeczkę informującą o zmianach w ich organizmie
      w okresie dojrzewania, opracowaną przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

    • KONKURS ECO-STRÓJ
     • KONKURS ECO-STRÓJ

     • 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w szkole odbył się konkurs pt.”Eco-strój” zorganizowany przez p. Annę  Kucała i Izabelę Rataj.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców oraz propagowanie idei czystego środowiska. Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje pomysłowe stroje z wielkim szykiem na specjalnie przygotowanym wybiegu pokazowym.  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Suszek i p. Magdalena Kokoszka dokonały oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów: - zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu, - pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego, - estetyka wykonania, - sposób zaprezentowania stroju. Zwycięzcami konkursu zostali:Zofia Knerowicz - Gawryliszyn kl. Ia, Amelia Gaweł kl. Ia, Filip Bujdasz kl. IIb, Julian Wilkosz kl. IIb, Maciej Piotrowski kl. IIa, Bianka Banach-Jonek kl. IIIb. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, składamy gratulacje.  Po rozdaniu nagród odbył się obchód wokół szkoły, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami. Dzieci miały ze sobą transparenty o tematyce ekologicznej, wykonane w grupach klasowych. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Ziemi i pokazali jakie są globalne problemy Ziemi. 

    • Życzenia
     • Życzenia

     • Z okazji nadchodzących świąt Pamiątki Zmartchwystania Pańskiego życzę wszystkim nie tylko odpoczynku i oderwania się od codziennej pracy, ale przede wszystkim znalezienia czasu, aby zastanowić się nad słowami, które wypowiedział Anioł..."Jezus prawdziwie zmartwychwstał! Dlatego ja nie szukam Go w przeszłości - jest On dla mnie rzeczywistością każdego dnia...

      Radosnych Świąt Wielkanocnych każdemu z Państwa życzę!

                                                                                                          Dyrektor szkoły 

      " Wielkanocny pacierz"

      Nie umiem być srebrnym aniołem-

      ni gorejącym krzakiem-

      Tyle Zmartwychwstań już przeszło-

      a serce mam byle jakie.

      Tyle procesji z dzwonami-

      tyle już alleluja-

      a moja świętość dziurawa

      na ćwiartce włoska się buja (...)

      I wiem, gdy łzę swoją trzymam

      Jak złoty kamyk z procy -

      Zrozumie mnie mały Baranek

      z najcichszej Wielkiej Nocy.

      Pyszczek położy na ręku

      sumienia wywróci podszewkę-

      Serca mojego ocali

      czerwona chorągiewkę

      KS. Jan Twardowski

       

       

       

     • Wielkanoc

     • W środę 13.04. w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas II pod kierunkiem opiekuna kółka teatralnego Izabeli Rataj. Mali aktorzy śpiewali piosenki o tematyce wielkanocnej. Przedstawienie zostało poświęcone tradycjom wielkanocnym, które przedstawiły najmłodsze dzieci. Nie zabrakło zajączków, kurczaków i kur, ale i Czerwonego Kapturka. Występy najmłodszych wzbudziły radość i zachwyt wszystkich zebranych.

       

     • KONKURS KALIGRAFII KLAS I- III

     • W dwa ostatnie dni marca, reprezentanci kl. I- III wzięli udział w Konkursie Kaligrafii zorganizowanym przez p. Izabelę Rataj i p. Magdalenę Kokoszkę. Zadaniem uczniów było przepisanie podanego tekstu najładniej jak się potrafi, istotny również był kształt liter, ich prawidłowe łączenie oraz ogólna estetyka pracy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 kwietnia 2022 r. Mistrzami kaligrafii zostali: Adriana Uzar, Zuzanna Ignasiak, Maciej Piotrowski,  Joanna Szydłowska, Weronika Gabryś, Wiktor Ciećko, Tymoteusz Awsiukiewicz, Mia Kordel oraz |Julian Nawrot. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!! Kolejny konkurs odbędzie się jesienią, w roku szkolnym 2022/2023, a więc już od dzisiaj zachęcamy do ładnego i czytelnego pisma.

     • Szkolenie z policjantem

     • Uczniowie klas przygotowujących się do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez pana policjanta z wydziału drogowego. Zajęcia były okazją do powtórzenia najważniejszych zasad obowiązujących rowerzystów i zrozumienia, jak ważna jest znajomośc przepisów oraz stosowanie ich na co dzień w życiu. Ma to ogromne znaczenie ze wzgędu na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu.

     • Sukces naszego ucznia!

     •                                                                          MAMY LAUREATA

      DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK

      Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

       

      Z wielką radością informujemy, że Oliver Boesl z klasy VIIb został laureatem prestiżowego konkursu  zDolny Ślązak z języka niemieckiego.

      Finał, czyli ostatni etap tego konkursu po eliminacjach szkolnych i powiatowych, odbył się 11 marca 2022 roku we Wrocławiu. Finałowy test sprawdzał umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, znajomość bardziej zaawansowanej gramatyki i leksyki, a także znajomość treści wyznaczonej lektury, którą uczniowie musieli przeczytać w języku niemieckim. Oliver musiał wykazać się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi i dużą wiedzą.

      Dołączył do grona najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego z języka niemieckiego. Tytuł laureata  uprawnia go m. in. do przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienia z trzeciej części  egzaminu ósmoklasisty - języka obcego.

                                                                                                                                   Wielkie Brawa!!!                              

      Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim  Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

      Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

     • Zbiórka na front dla Ukrainy

     • Do środy (30.03) trwa zbiórka żywności typu dania instant w kubku (gotowe do zalania wodą). Dary można przynosić do szkoły do sali 36, do księdza Tomka lub pani katechetki K. Halkowicz. Zostaną one zawiezione walczącym w Ukrainie.

     • Sukcesy językowe uczennic klasy 8b

     • Gratulujemy Emilii Konarskiej z klasy 8b za zajęcie I miejsca w XII Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim i Niemieckim "Check your English/Prufe dein Deutsch" dla uczniow klas VIII szkół podstawowych miasta Świdnicy i Powiatu Świdnickiego. Organizatorem konkursu jest Szkoła Społeczna w Świdnicy. Składa się on z pisemnego etapu szkolnego oraz pisemnego i ustnego etapu powiatowego. Ostania część miała miejsce 24.03.22. Do konkursu powiatowego zakwalifikowały się: Emilia Konarska, Laura Konior oraz Maja Tomska. Okazały się one zdecydowanie najlepsze w ustnym etapie konkursu, polegającym na przygotowaniu oraz zaprezentowaniu kilkuminutowej scenki w języku angielkim. Jako jedyna drużyna z siedmiu szkół powiatu uzyskały maksymalną liczbę 25 punktów. Dla porównania, pozostałe wyniki to 18-21 punktów. W teście z języka angielskiego indywidualne wyniki naszych uczennic mieściły się w najlepszej piątce. Do zwycięstwa niezbędna była także dobra znajomość języka niemieckiego. Emilka okazała się w tej kombinacji angielsko-niemieckiej najlepsza! Wywalczyła cenne nagrody oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły średniej. Gratulujemy!

     • I Dzień Wiosny - rozgrywki sportowe klas 4-6

     • I Dzień Wiosny był kolorowy, głośny i pełen ruchu! Uczniowie klas, ubrani w wybrane przez swoje klasy barwy, wzięli udział w sportowej rywalizacji międzyklasowej. Z zaangażowaniem brali udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez p. Bogumiłę Malinę, w asyście p. Sylwii Smok. Jak co roku, najwięcej emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny. Dodatkowym wyzwaniem było przebranie jednej z osób z klasy za postać "Wiosny". W tej konkurencji zwycięstwo przypadło klasie 5c z Tosią w roli Wiosny.
      Wyniki rywalizacji sportowej klas 5-6:
      I miejsce - klasa 6 i 5b
      II miejsce - klasa 5a
      III miejsce - klasa 5c
      Wyniki rywalizacji sportowej klas 4:
      I miejsce - klasa 4b
      II miejsce - klasa 4a

     • Dzień bez plecaka, czyli pochwała kreatywności

     • Pomysł Samorządu Uczniowskiego na tematyczny dzień "bez plecaka" okazał sie strzałem w dziesiątkę! Społeczność szkolna wykazała się wyobraźnią i poczuciem humoru. Na koniec dnia wielu uczniów doceniło wygodę i praktyczność plecka szkolnego, ale warto było się pomęczyć! Podziwianie pomysłów uczniów różnych klas dało nam tego dnia wiele radości. Brawa dla wszystkich uczestników zabawy!

    • Udany czwartek witoszowskich sportowców
     • Udany czwartek witoszowskich sportowców

     •             Najpierw, przed południem (17 marca) - na żarowskim basenie, uczniowie klasy triathlonowej błysnęli w ,,Półfinale Wojewódzkim Drużynowych Zawodów Pływackich”          w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego, zajmując trzecie miejsce wśród chłopców i drugie miejsce wśród dziewcząt. Na końcowy sukces złożyły się trzecie miejsca sztafet - 6 x 25m oraz medalowe pozycje w startach indywidualnych :

      • Maja Wojtowicz          -     II  miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
      • Kamil Nizio                   -     II  miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym
      • Jan Olszewski               -     II  miejsce na dystansie 25m stylem motylkowym
      • Adam Andrzejewski    -     II  miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
      • Maciej Cisek                 -     III miejsce na dystansie 25m stylem motylkowym
      • Aleksandra Szpytma   -     III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

           Fakt zajęcia przez drużynę dziewcząt drugiego miejsca daje kwalifikację do finału dolnośląskiego, co dla młodego zespołu oznacza bardzo duży sukces i nagrodę za trudy codziennego wysiłku.

           Z kolei, po południu - na świdnickim stadionie, w trakcie wiosennej inauguracji ,,Czwartków Lekkoatletycznych” uczniowie – sportowcy witoszowskiej podstawówki również wielokrotnie stawali na podium :

      • Martyna Budzyń           -     zwyciężyła na dystansie 1000m (2008-2007)
      • Wiktor Terka                 -     zwyciężył też na dyst. 1000m wśród chłopców (2008-2007)
      • Adam  Andrzejewski    -     zajął II miejsce na dystansie 1000m (2010-2009)
      • Julia Rychel                    -     wywalczyła III miejsce na dystansie 600m (2010-2009)

           Już 7 kwietnia kolejne zmagania ,,czwartkowe” o awans do czerwcowego finału krajowego w Chorzowie.

       

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych