• DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA
     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA

     • DZIEŃ WALENTYNEK w naszej szkole upłynął w prawdziwie walentynkowym nastroju. W czasie zajęć szkolnych rozdane zostały kartki walentynkowe, które wcześniej były wrzucane do przygotowanych pudełek. Kartki z miłymi słowami trafiły do wszystkich adresatów.

      Po południu w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W zabawie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV – VI . Odpowiednią do tańca muzykę przygotowały dziewczęta z klasy VI, Martyna Zając, Ala Anioł i Jagoda Babiarz. Dziewczyny świetnie się spisały, ponieważ wszyscy dobrze się bawili. Martyna Zając i Marysia Muszewska poprowadziły również zabawę taneczną, w której uczestniczyli niemal wszyscy młodzi tancerze. Po tanecznych szaleństwach był również czas na krótką przerwę, podczas której uczniowie częstowali się przygotowanymi smakołykami.

    • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW
     • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW

     • Klasa sportowa ukierunkowana na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wciąż o sobie przypomina. Tym razem sukcesem zakończyła start w półfinale wojewódzkim drużynowych zawodów w pływaniu (sztafeta 6x25 m + konkurencje indywidualne na dystansach 50 m i 25 m w stylu motylkowym), w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.
      Chłopcy w składzie: Jakub Kierul - styl dowolny, Adam Wróblewski - styl klasyczny, Jakub Janik - styl grzbietowy, Mateusz Samek - styl klasyczny, Igor Swałtek - styl grzbietowyi Adrian Nizio - styl dowolny, zajęli II miejsce, ulegając jedynie rówieśnikom ze SP nr 4 w Świdnicy, a pozostawiając za sobą rywali z Bielawy, Dzierżoniowa, Świebodzic, Kudowy i SP nr 6 w Świdnicy. Jakub Kierul nagrodzony został również za trzeci rezultat zawodów w stylu dowolnym. Niebawem czeka ich kolejny sprawdzian w finale wojewódzkim!
      D
      ziewczęta w tych samych zawodach, wzmocnione dwoma koleżankami z równoległej klasy zajęły V miejsce. Skład dziewcząt: Martyna Markiewicz - styl klasyczny, Jagoda Babiarz - styl dowolny, Amelia Miałszygrosz - styl dowolny, Weronika Czubacka - styl motylkowy, Alicja Anioł - styl motylkowy, Martyna Zając - styl motylkowy. 
      Zadowolenia z wyników swoich podopiecznych nie kryła trenerka i wychowawczyni – Pani Katarzyna Kalita.

    • TENIS STOŁOWY
     • TENIS STOŁOWY

     • 19.02.2019r. na świetlicy wiejskiej w Lutomi odbył się gminny drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny z Lutomi, Pszenna, Grodziszcza, Mokrzeszowa i z naszej witoszowskiej szkoły. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV – VI i VII – III Gim. w grupach dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a reprezentacja naszej szkoły ukończyła zawody na wysokich lokatach.

      Karolina Malinowska i Anna Paździora z kl. IIIa – I miejsce

      Kuba Danko z kl. VII i Arek Panek z kl. IIIb – III miejsce

      Maks Jaworski z kl. VIa i Bartek Czoraj z kl. Va – II miejsce

    • FERIE W ZAKOPANEM
     • FERIE W ZAKOPANEM

     • Bardzo dużo atrakcji czekało na uczniów, którzy zdecydowali się na wyjazd w czasie ferii z p. K. Halkowicz i ks. K. Raczyckim. Pierwszego dnia wyprawy odwiedzili Wawel i krakowski rynek oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnego dnia wyciągiem wjechali na skocznię narciarską w Zakopanem i pojeździli na lodowisku, a trzeciego dnia wjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr. Resztę dnia aktywnie spędzili na basenie termalnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy na śniegu, którego w Zakopanem było pod dostatkiem, a także spaceru po Krupówkach – słynnym zakopiańskim deptaku. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili sanktuarium w Ludźmierzu, gdzie bp Wojtyła podczas koronacji figury MB Ludźmierskiej złapał wypadające z jej ręki berło. Wydarzenie to uznano za prorocze – został papieżem – i już jako Jan Paweł II odwiedził ponownie to miejsce. Nasi uczniowie pojechali również do Wadowic, rodzinnego miasta Papieża Polaka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i żałowali, że wycieczka tak szybko się skończyła.

    • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO
     • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO

     • Ostatnie dwa dni pierwszego tygodnia ferii grupa uczniów naszej szkoły spędziła na basenie. Młodzi pływacy mogli doskonalić swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników, którzy przed wejściem do wody przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące na basenie. Dziewczęta i chłopcy świetnie się bawili, korzystając ze wszystkich atrakcji naszego basenu.

    • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?
     • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?

     • W kolejnym dniu sportowych ferii uczniowie ze szkół naszej gminy mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem prawdziwych fachowców w tej dziedzinie, z panem Piotrem Snopczyńskim na czele. Znany himalaista przybliżył uczestnikom zasady wspinaczki i asekuracji. Po krótkim wstępie chętni mogli wspiąć się na sam szczyt ścianki różnymi trasami. Trzeba było wykazać się dużą odwagą i sprawnością żeby dotrzeć na szczyt. Nie wszystkim się to udało za pierwszym razem, ale już pod koniec zdecydowana większość zdołała wejść na samą górę.
      W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział: Milena Sproska kl.4c, Judyta Szydłowska kl.4c, Karolina Dudziec kl.4c, Gabryś Idczak kl.4c, Błażej Zborowski kl.4c, Mateusz Biela kl.4b, Basia Biela kl.5b, Magda Biała kl.4a, Magda Mróz kl.6a, Basia Kucała kl.4b i Karol Kucała kl.1b.

    • SPORTOWE FERIE
     • SPORTOWE FERIE

     • Drugi dzień ferii upłynął pod znakiem halowej piłki nożnej. Na hali sportowej przy naszej szkole odbył się turniej halowej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców z klas IV – VI z gminnych szkół podstawowych. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów: Pszenno, Grodziszcze, Mokrzeszów, Bystrzyca, dwa zespoły z Lutomi i dwa z Witoszowa.
      Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansowali do meczu finałowego, a drużyny z drugich miejsc walczyły o miejsce na podium. Drużyna „Witoszów II” zajęła 3 miejsce w grupie, a drużyna „Witoszów I” po rzutach karnych wyszła z grupy z I miejsca i w finale zagrała z drużyną z Lutomi.
      Po bardzo wyrównanym pojedynku mecz zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne były rzuty karne, w których nasza reprezentacja niestety przegrała, zajmując ostatecznie II miejsce w całym turnieju. GRATULUJEMY!
      Reprezentacja naszej szkoły:
      WITOSZÓW I:
      Maks Jaworski kl.6a, Bartosz Korga kl.6a, Krzysiek Czoraj kl.6a, Mikołaj Szpytma kl.6b, Alek Karnas kl.5a, Kuba Matuszyk kl.5a, Filip Łuczak kl.5a, Bartek Czoraj kl.5a
      WITOSZÓW II:
      Kuba Błaszczyk kl.5b, Wiktor Dudziec kl.5b, Mikołaj Calów kl.5b, Patryk Mizuła kl.4a, Bartek Krystyniak kl.4a, Krzysiek Bobal kl.4a, Kuba Mazurkiewicz kl.4c, Grzegorz Kurjata kl.4c

    • ZAJĘCIA SPORTOWO- REKREACYJNE W CZASIE FERII ZIMOWYCH
     • ZAJĘCIA SPORTOWO- REKREACYJNE W CZASIE FERII ZIMOWYCH

     • W pierwszym dniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Gminę Świdnica. W poniedziałek 28 stycznia 2019 roku odbyły się zawody w piłce siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje gminnych szkół podstawowych z Pszenna, Lutomii Dolnej, Grodziszcza, Mokrzeszowa, Bystrzycy Górnej i Witoszowa Dolnego. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a drużyny  składały się zarówno z dziewcząt jak i chłopców. Nasz zespół stanął na wysokości zadania i pokonał wszystkie szkoły po 2:0!
      W zwycięskiej drużynie zagrali: Zuzanna Pietrukiewicz, Kinga Kubisztal, Jakub Danko, Jan Kawałko, Miłosz Babicz, Maciej Szelezin, Bartosz Jaworski, Justyna Jerzyk, Julia Ogrodnik, Emilia Szelezin, Wiktoria Sornat. Opiekunem młodzieży była Pani Anna Jarzębicka.

     • I MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM W PŁYWANIU

     •  

       

       

      KLASY I-II
      STYL GRZBIETOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE - JULIA ROKICKA 25,49 s
      2. MIEJSCE - KATARZYNA PLICHTA 32,72 s
      3 MIEJSCE - LENA WOJCIECHOWSKA 34,47 s
      CHŁOPCY
      1 MIEJSCE – KAMIL NIZIO 25,01 s
      2 MIEJSCE – JAN OLSZEWSKI 33,54 s
      3 MIEJSCE – MATEUSZ STAROŃ 35,09 s
      KLASY III – IV
      STYL GRZBIETOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 25,21 s
      2 MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 25,84 s
      3 MIEJSCE – ADELA ZARĘBA 26,01 s
      CHŁOPCY
      1 MIEJSCE – JAN KACZMARCZYK 30,05 s
      2 MIEJSCE – GRACJAN KRZYŚPIAK 30,11 s
      3 MEIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 30,44 s
      STYL DOWOLNY 25M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 30,59 s
      II MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 35,09 s
      III MIEJSCE – EMILIA MĘCZYWÓR 45,14 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – TOMASZ CHUDZIŃSKI 28,76 s
      II MIEJSCE – WITOLD SIKORA 32,73 s
      III MIEJSCE - PATRYK MIZUŁA 34,29 s
      STYL KLASYCZNY
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 30,55 s
      II MIEJSCE – MILENA JAŚKIEWICZ 32,41 s
      III MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 33,53 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – SZYMON WIŚNIEWSKI 41,43 s
      III MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 42,11 s
      III MIEJSCE – WITOLD SIKORA 43,02 s
      KLASY V-VI
      STYL GRZEBIETOWY 50 M
      DZIEWCZĘTA
      1 MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 47,09 s
      II MIEJSCE - MARTYNA ZAJĄC 47,61 s
      III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 47,87 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 47,56 s
      II MIEJSCE – JAKUB JANIK 48,16 s
      III MIEJSCE – IGOR SWAŁTEK 48,78 s
      STYL DOWOLNY 50 M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 40,86 s
      II MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 41,53 s
      III MIEJSCE – JAGODA BABIARZ 41,82 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 35,45 s
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 39,27 s
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 39,58 s
      STYL KLASYCZNY 50M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 51,75 s
      II MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 53,23 s
      III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 53,24 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE - JAKUB KIERUL 51,48 s
      II MIEJSCE – NIKODEM NOWAKOWSKI 51,87 s
      III MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 53,13 s
      STYL MOTYLKOWY 25M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 23,16 s
      II MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 24,02 s
      III MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 24,47 s
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 20,79 s
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 23,67 s
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 26,99 s
      KLASY VII, VIII I III GIMNAZUJM
      STYL GRZBIETOWY 100 M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,02,04
      II MIEJSCE – ALEKSANDRA SANDECKA 2,06,59
      III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,08,20
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,33,79
      II MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,03,67
      III MIEJSCE – BRAJAN BRYK 2,15,25
      STYL DOWOLNY 100M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,31,77
      II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 1,48,26
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,27,60
      II MIEJSCE BRAJAN BRYK 1,58,20
      III MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,00,91
      STYL KLASYCZNY 100M
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC – 1,59,09
      II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA – 2,12,91
      III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,18,91
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,54,95
      II MIEJSCE – MACIEJ CALÓW 2,07,03
      III MIEJSCE – JAKUB URBAŃSKI 2,10,92
      STYL MOTYLKOWY 50M
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 42,40 s
      II MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 42,56 s
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE WERONIKA ZAJĄC 56,86 s
      STYL ZMIENNY 100M OPEN
      DZIEWCZĘTA
      I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 1,43,40
      II MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,54,78
      III MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,01,93
      CHŁOPCY
      I MIEJSCE - JAKUB KAŃSKI 1,39,00
      II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 1,49,65
      III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 1,55,38

    • WARSZTATY Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
     • WARSZTATY Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ

     • Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć” pod takim hasłem w naszej szkole w dniach 17.01-23.01.2019r. odbył się program z zakresu profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez certyfikowanego instruktora terapii uzależnień Aleksandra Krzysztofa Matusiaka.
      Program składa się z trzech modułów. Jako pierwsi objęci zostali uczniowie klas V-VIII, którzy mieli możliwość podczas zajęć warsztatowych zdobyć wiedzę na temat negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, alkohol, tytoń) oraz zachowań nałogowych takich jak: tv, hazard, Internet, gry liczbowe i substancje uzależniające. W trakcie warsztatów prowadzący omówił również treści związane z cyberprzemocą, w ramach których uczniowie wyposażeni zostali w wiedzę na temat mechanizmów jej powstawania i umiejscowienia jej w przestrzeni medialnej. Nie zabrakło oczywiście informacji na temat istniejącego prawa stosowanego wobec sprawców hejtu.
      Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia oraz opóźnienie wieku inicjacji, a przez to zmniejszenie zasięgu ryzykownych zachowań. Założenia programu miały na celu pomóc uczniom w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych (umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, opierania się naciskom ze strony otoczenia itp.). Brak takich umiejętności powoduje, że wielu ludzi sięga po chemiczne i coraz częściej behawioralne zastępcze środki radzenia sobie z trudnościami.
      Moduł drugi został przeznaczony dla nauczycieli i wychowawców, którzy będą się szkolić po feriach zimowych. Natomiast moduł trzeci - to spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 18 marca 2019r. na terenie naszej szkoły. Podczas spotkania rodzice zostaną zapoznani z mechanizmami uzależnień; uzależnień od dopalaczy, narkotyków, alkoholu,
      e-papierosów, Internetu, gier komputerowych; interwencji w przypadku podejrzewania, że dziecko angażuje się w zachowania ryzykowne.

      Program przeprowadzony został dzięki współpracy i środkom finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy.

    • Finał WOŚP
     • Finał WOŚP

     • Uczniowie klas gimnazjalnych kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Celem zbiórki pieniędzy jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Gimnazjaliści udowodnili, że "pomaganie jest dziecinnie proste".

      Brawo!

     • zDolny Ślązak Gimnazjalista

     • 7. stycznia, Sara Bilska (uczennica klasy IIIc) wzięła udział w Finale XII KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO zDolny Ślązak Gimnazjalista.

      Gratulujemy!

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Życzenia dla Babć i Dziadków muszą być wyjątkowe, tak jak wyjątkowe są to osoby w naszy życiu, dlatego dzisiaj z okazji ich święta uczniowie klas I-III zaprezentowali specjalny program słowno-muzyczny ze specjalną dedykacją :)

      Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać
      próbując wnukom swoim dogadzać,
      to kocham ich za to ogromnie

      i za to, że zawsze są koło mnie,
      wtedy gdy ich potrzebuję,
      Babciu i Dziadku – dziękuję!

    • CZWÓRKI SIATKARSKIE
     • CZWÓRKI SIATKARSKIE

     • 15 stycznia na hali sportowej przy naszej szkole odbył się gminny turniej czwórek siatkarskich dziewcząt i chłopców klas V i VI. W zawodach wzięły udział drużyny z Lutomi, Pszenna, Bystrzycy, Grodziszcza, a gospodarzem turnieju była reprezentacja naszej szkoły. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sędziami turnieju byli uczniowie naszej szkoły, Kuba Danko z klasy VII i Kacper Klak z klasy IIIb gim., a sędziami przy stolikach punktowych, Miłosz Parużyński i Damian Sienkiewicz z klasy IIIa gim. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły nie dała żadnych szans rywalkom wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta w całym turnieju, zajmując I miejsce. Dziewczęta będą reprezentować naszą gminę na rozgrywkach powiatowych w Świdnicy. Chłopcy pomimo zaciętych bojów nie zdołali wygrać i ostatecznie zakończyli turniej na IV miejscu. GRATULUJEMY! 
      Reprezentacja naszej szkoły: 
      Martyna Zając kl.VIa, Ala Anioł kl.VIa, Asia Mojsej kl.VIa, Jagoda Babiarz kl.VIb, Milena Adamczewska kl.VII

      Maks Jaworski kl.VIa, Bartosz Korga kl.VIa, Krzysiek Czoraj kl.VIa, Adam Wróblewski kl.VIb, Kuba Kierul kl.VIb

    • KONKURS NA ŚWIDNICKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
     • KONKURS NA ŚWIDNICKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • Klasa II b wraz z rodzicami pod opieką wychowawcy Izabeli Rataj, wzięła udział w świdnickim konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs już po raz piąty był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Zgodnie z regulaminem szopka powinna być przestrzenna i nawiązywać do szopki krakowskiej. Dzięki wspaniałej współpracy uczniów,rodziców i wychowawcy, dzieci zajęły II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • "GDZIE SIĘ PODZIAŁA GWIAZDA?" - JASEŁKA
     • "GDZIE SIĘ PODZIAŁA GWIAZDA?" - JASEŁKA

     • Dnia 21 grudnia kółko teatralne pod opieką p. Izabeli Rataj przedstawiło jasełka pt.,,Gdzie się podziała gwiazda?".Uczniowie przebrani w przepiękne, kolorowe stroje wcielili się w bajkowe postacie i udali się na poszukiwania gwiazdki, którą ktoś ukradł. Zwierzęta bały się, że bez gwiazdy świąt nie będzie. Lecz wszystko dobrze się skończyło i wszyscy mogli udać się do żłóbka. W przedstawieniu wystąpiły również utalentowane skrzypaczki, Maja Wojtowicz, Kalina Nowakowska i Hanna Konior, które zagrały kolędy. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. I wszyscy udaliśmy się na klasowe wigilie. 

     • PROJEKT POLSKO-CZESKI - DRUGIE SPOTKANIE

     • ​​​​​​​W dniach 17-19 grudnia odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowanego przez Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym i Szkołę w Kopidlnie z Republiki Czeskiej. W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów z Polski i 30 uczniów z Czech, którymi opiekowała się sześcioosobowa kadra z zaprzyjaźnionych szkół.
      Spotkanie partnerskie miało świąteczny charakter związany ze zwyczajami i tradycjami polskich Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy projektu z zaangażowaniem brali udział w różnego rodzaju działaniach m. in. w zajęciach językowo-integracyjnych, na których poznawali podstawowe zwroty i słownictwo przydatne w komunikacji podczas wizyty, czy w zajęciach sportowych na sztucznym lodowisku w Świdnicy.
      Celem realizowanego spotkania było również poznanie bogactwa kulturowego i turystycznego regionu. Odbyły się ciekawe wycieczki do zabytkowego Młyna w Siedlimowicach, do Świdnicy na jarmark bożonarodzeniowy oraz do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Podczas odbywających się zajęć artystycznych uczestnicy wykonywali niepowtarzalne ozdoby świąteczne: stroiki, łańcuchy na choinkę i bombki, dekorowali świąteczne pierniki. Najbardziej wyczekiwanym przez uczniów momentem była uroczysta kolacja wigilijna, na której Czesi smakowali polskie potrawy. Prawdziwa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła, gdy wybrzmiały śpiewane przez gości i gospodarzy kolędy w języku czeskim i polskim. Wiele radości i emocji zgromadzonym przyniosło też przedstawienie jasełkowe powstałe w trakcie zajęć artystycznych, w którym uczestnicy wspólnie odegrali bożonarodzeniową historię. W trakcie spotkania wigilijnego, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście rozstrzygnięto przeprowadzony podczas spotkania konkurs świąteczny na najładniejsze bombki i plakaty.
      Partnerska wizyta uczniów i nauczycieli z Kopidlna była doskonałą okazją do poznania i nawiązania bliższych kontaktów. Dzięki wspólnym zajęciom, które miały głównie świąteczny charakter uczniowie mogli poznać siebie, porozmawiać na temat podobieństw i odmienności kulturowych oraz wspólnej historii obu krajów. Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia motywacji uczniów do uczenia się języków obcych. Nauczyciele z obu szkół wymienili się doświadczeniami, które będą mogli wykorzystać w dalszej pracy i podczas kolejnych spotkań, które odbędą się w Republice Czeskiej” – podsumowała spotkanie dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym Krystyna Kwaśnik.
      Mikroprojekt „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.


    • "EKO-LAPBOOK"
     • "EKO-LAPBOOK"

     • 9 grudnia podczas Gminnych Mikołajek na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, uczniowie z klasy II b wraz z wychowawcą Izabelą Rataj, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Gminy Świdnica w którym należało wykonać dowolny "Eko - Lapbook" promujący wiedzę na temat ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery (tematyka antysmogowa), ochrony przyrody i segregacji odpadów. Klasa II b zajęła  III miejsce i wygrała gry planszowe, które wręczyła wójt gmity Pani Teresa Mazurek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych