• ZAWODY PŁYWACKIE "O UŚMIECH DZIECKA"

     • W sobotę 29.02.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Zawody Pływackie klas trzeci " O uśmiech dziecka", w którym udział wzięli uczniowie z Witoszowa Dolnego. W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Maja Wojtowicz z klasy 3a z czasem 20.28, a na drugim miejscu uplasowała się Julia Rokicka z klasy 3 b z czasem 21.93. Udział również wzięli chłopcy, którzy bawili się świetnie i mogli zdobyć dodatkowe doświadczenie w nowej dla nich dziedzinie sportowej. Z zawodów uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Gratulujemy!!!

     • WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

     • Piątek nie był zwykłym dniem dla klasy 8a. Zamiast typowych lekcji języka angielskiego wynikających z planu zajęć uczniowie, podzieleni na dwie grupy, dostali podwójną dawkę języka zaserwowaną przez native speakera. John Mork pochodzący z Kanady to nauczyciel zaproszony do klasy przez wychowawczynię klasy 8a, p. Dorotę Nowakowską. Nie każdy miał dotąd okazję rozmawiać po angielsku z osobą posługującą się nim jako językiem macierzystym. Celem zajęć było stworzenie uczniom takiej sposobności, a także ćwiczenie umiejętności komunikacji w języku obcym i podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego jako narzędzia umożliwiającego poznawanie ludzi z innych stron świata. 
      Na początku zajęć John dał uczniom szansę zadania mu nurtujących ich pytań na temat jego życia w Polsce, a także doświadczeń z mieszkania w Kanadzie. Przez 90 minut nauczyciel angażował uczniów pracujących w parach i drużynach w różnorodne zadania wymagające aktywnego posługiwania się językiem mówionym. Czas minął zadziwiająco szybko! O wrażenia można pytać ósmoklasistów!

     • II ETAP KONKURSU "CHECK YOUR ENGLISH"

     • W czwartek 27 lutego Zuzanna Szponik, Aleksandra Sandecka i Milena Adamczewska z klasy 8a wzięły udział w II ustnym etapie Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim "Check your English/Prufe dein Deutsch" w Szkole Społecznej w Świdnicy. Po etapie pisemnym, który miał miejsce przed feriami zimowymi trzyosobowe drużyny ze szkół uczestniczących w konkursie zmierzyły się z zadaniem ustnym polegającym na odegraniu scenki w języku angielskim. Uczniowie wylosowali scenki, a następnie mieli 45 minut na opracowanie dialogów i w końcu zaprezentowanie je przezd jury i pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Nasze dziewczyny poradziły sobie z zadaniem na tyle dobrze, że ich scenka uplasowała się na trzecim miejscu. Punkty zgromadzone w testach z języka angielskiego, niemieckiego oraz w scence nie były wystarczające na nagrody. Na uwagę zasługuje wynik Zuzi, która ze swoimi punktami uplasowała się na 6. pozycji. Życzymy powodzenia w innych wyzwaniach językowych!

     • SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM "Pegazik"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii konkurs "Pegazik".

      W dniu 27.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii "młodsi" Kalina Nowakowska, Adela Zaręba, Jan Kaczmarczyk, natomiast w kategorii "starsi" - Zuzanna Lebioda i Joanna Plewińska. Nasi uczniowie zaprezentowali sie wspaniale, otrzymując nagrodę i wyróżnienia.
      Wyróżnienia odebrały: Zuzanna Lebioda, Kalina Nowakowska i Adela Zaręba.

      Nagrodę otrzymała Joasia Plewińska, która będzie reprezentowała szkołę w etapie powiatowym konkursu w Świdnicy.
      Gratulujemy i trzymamy kciuki za Asię na dalszym etapie konkursu.

     • TENIS STOŁOWY

     • 26 lutego na świetlicy wiejskiej w Lutomi odbył się gminny drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział zespoły z Witoszowa, Pszenna, Bystrzycy, Mokrzeszowa i Lutomi. Mecze rozgrywane były w kategoriach wiekowych, klasa V – VI i VII – VIII, w grupach dziewcząt i chłopców.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepsze drużyny, które będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.
      Chłopcy reprezentujący naszą szkołę: Maksymilian Jaworski z kl. VIIa i Bartosz Czoraj z kl. VIa zajęli II miejsce. Jakub Danko, Daniel Inglot, Jan Kawałko z kl. VIII zajęli IV miejsce.

     • SUKCESY JĘZYKOWE ZUZI SZPONIK

     • Gratulujemy Zuzi Szponik z klasy 8 osiągnięć z języka angielskiego. Zuzia zajęła III miejsce w Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym w ramach XI edycji Dni Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy, który odbył się 4 lutego 2020r. Jej kolejnym sukcesem jest zakwalifikowanie się do II etapu Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Mały Poliglota" organizowanego w I LO z oddziałami dwujęzycznymi w Wałbrzychu. Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięło udział 80 uczniów z kilku okolicznych powiatów, a do następnego etapu przeszło 25 osób. Pięcioro uczniów z naszej szkoły po raz pierwszy brało udział w tym konkursie. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

     • FERIE ZIMOWE

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2020 II Ferie .

      ZAJĘCIA KULINARNO-SPORTOWE

      11 lutego młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wybrali się do Cinema Fun wraz z opiekunami, p. Bogusią i p. Izą. Dzieci bawiły się świetnie. Mogły wspinać się po konstrukcji, grać w piłkarzyki czy też jeździć samochodem po wyznaczonym torze.  Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swych domów.

       W myśl zasady "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH", uczniowie klas III, w 14 lutego - walentynkowy poranek z uśmiechem na twarzy przygotowali sałatkę owocową. Następnie ćwiczy, biegali oraz bawili się w hali sportowej. Na zakończenie wspólnie z panią Izą i panią Magdą uczestnicy usmażyli gofry, które miały kształt zwierząt. Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni i pełni energii na kolejne dni ferii.

     • ŚWIĘTO KRAULA W WITOSZOWIE

     • W piątek 7-go grudnia, kryta pływalnia Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym ponownie gościła najlepszych pływaków z gminnych szkół podstawowych. Po listopadowej rywalizacji "grzbiecistów", przyszedł czas na kolejny styl pływacki. Tym razem młodzi adepci tej pięknej dyscypliny sportu konfrontowali się w stylu dowolnym (technika kraulowa). Przed nimi jeszcze styl klasyczny i motylkowy, ale to już w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020.
      Piątkowe zawody zgromadziły na starcie 88 ,,kraulistów”, w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z nich padły imponujące rezultaty, które można sprawdzić tutaj: wyniki.pdf

     • WICEMISTRZOWIE POWIATU

     • W piątek, 31 stycznia na hali sportowej w Witoszowie odbył się powiatowy turniej siatkówki chłopców klas VII i VIII. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny naszego powiatu: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzegomiu i nasza szkoła – zwycięzcy zawodów gminnych.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Reprezentacja naszej szkoły dosyć łatwo, choć nie bez emocji, wygrała z drużyną ze Świdnicy. Mecz z drużyną ze Strzegomia okazał się dużo trudniejszy, ale wart był obejrzenia. Młodzi siatkarze zaprezentowali niezłe umiejętności i przysporzyli nam wielu wrażeń. Niestety  nasi przeciwnicy okazali się nieco lepsi, wygrywając cały turniej. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w powiecie.

      GRATULUJEMY!

      SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:

      1. Kuba Danko kl. VIII
      2. Janek Kawałko kl. VIII
      3. Janek Kaźmierczak kl. VIII
      4. Oskar Bielecki kl. VIII
      5. Kuba Kierul kl. VIIb
      6. Maks Jaworski kl. VIIa
      7. Krzysiek Czoraj kl. VIIa
     • SUKCES NASZYCH SIATKARZY

     • 29 stycznia na naszej hali sportowej odbył się gminny turniej siatkówki dziewcząt i chłopców klas VII i VIII. W zawodach wzięło udział pięć drużyn ze Szkół Podstawowych naszej gminy: Pszenno, Lutomia, Bystrzyca, Grodziszcze i Witoszów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy każdej grupy zagrali mecze finałowe.
      Dziewczęta i chłopcy reprezentujący naszą szkołę zwyciężyli w swoich grupach i w meczach finałowych zmierzyli się, dziewczęta z drużyną z Pszenna, a chłopcy z drużyną z Lutomi. Nasze siatkarki pomimo swojego zaangażowania uległy przeciwniczkom, kończąc turniej na II miejscu. Chłopcy natomiast, po bardzo zaciętym meczu, który ostatecznie wygrali, zajęli I miejsce i awansowali do rozgrywek powiatowych. GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      DZIEWCZĘTA:                                                        CHŁOPCY:

      1. Alicja Anioł kl. VIIa                                           1. Kuba Danko kl. VIII
      2. Asia Mojsej kl. VIIa                                            2. Janek Kawałko kl. VIII
      3. Zuzanna Szponik kl. VIII                                    3. Janek Kaźmierczak kl. VIII
      4. Milena Adamczewska kl. VIII                            4. Oskar Bielecki kl. VIII
      5. Wiktoria Kozłowska kl. VIII                              5. Maks Jaworski kl. VIIa
      6. Justyna Jerzyk kl. VIII                                        6. Krzysiek Czoraj kl. VIIa
      7. Jagoda Babiarz kl. VIIb                                      7. Kuba Kierul kl. VIIb
      8. Weronika Czubacka kl. VIIb
    • Ogromne brawa dla Marysi!
     • Ogromne brawa dla Marysi!

     • Serdecznie gratulujemy Marysi Muszewskiej, która zakwalifikowała się do finału części ustnej Dolnośląskiego Konkursu "zDolny Ślązak" z języka niemieckiego. 

      Trzymamy kciuki i życzymy jej uzyskania tytułu laureata!

     • Harmonogram zajęć na ferie 2020 r.

     • 11.02.2020r.

      Basen / ścianka wspinaczkowa (zgody rodziców) godz. 9:30 – 13:30

      p. B. Malina, p. A. Kasprzak

       

      11.02.2020r.

      Sala zabaw Cinema fun godz. 8:40 – 11:00

      p. B. Jas, p. I. Rataj

       

      12.02.2020r.

      Teatr – zbiórka godz. 9:15 (szkoła),

      powrót godz. 12:00

      p. K. Kwaśnik, p. A. Malczewska, p. S. Smok

       

      13.02.2020r.

      Piłka halowa godz. 9:30 – 13:30

      p. B. Malina

       

      14.02.2020r.

      Warsztaty kulinarne godz. 9:00 – 13:00

      p. I. Rataj, p. M. Kokoszka

     • KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE

     • Tradycją już się stało, że w okresie, kiedy śpiewamy jeszcze kolędy, nasi uczniowie prezentują swoje talenty w kościele parafialnym. Tak też było w niedzielę 26 stycznia. Po Mszy świętej odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez Panią Katarzynę Bazelę. Zaprezentowali się też instrumentaliści: na pianinie zagrała Adela Zaręba, na gitarach Martyna Zając i Zuzia Lebioda, na skrzypcach Maja Wojtowicz. Na koniec wysłuchaliśmy w przepięknym wykonaniu na trzy instrumenty (pianino, skrzypce i wiolonczela) kolęd w wykonaniu Kalinki, Nikodema i Miłosza Nowakowskich.

     • O PRZEŚLADOWANIACH WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

     • W czwartek 23 stycznia uczniowie starszych klas spotkali się z panem Dariuszem Pacanem, przedstawicielem organizacji Open Doors, która zajmuje się pomocą prześladowanym chrześcijanom różnych denominacji na całym świecie. Uświadamiał on uczniom, że mają ogromne szczęście, że urodzili się w spokojnym kraju, ponieważ inni muszą bardzo cierpieć, a nawet umierać tylko dlatego, że są chrześcijanami. Opowiadał o wojnie w Iraku, obozach uchodźców w Syrii, pokazywał zdjęcia zniszczonych terenów. Zachęcał do wspierania organizacji, ale też do wzajemnej życzliwości i pomocy.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych