• PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

     • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 wypadła dla uczniów naszej Szkoły bardzo pomyślnie. Ograniczona do 12 osób reprezentacja znacznie przyczyniła się do kolejnego z rzędu zwycięstwa Gminy Świdnica w jesiennej edycji Strefowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w czwartek – 20.09.2018 w przyjaznym dla biegaczy Dobrocinie. Szczególny wkład wnieśli ci zawodnicy, którzy plasowali się na linii mety swoich biegów na pozycjach I – X, tak więc na wyróżnienie zasługują:

       

       

      • Karolina Malinowska - I miejsce w kategorii młodziczek
      • Anna Drożdż - II miejsce w kategorii młodziczek
      • Hanna Świerczek - IV miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Mikołaj Szpytma - IV miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Kinga Kubisztal - IV miejsce w kategorii młodziczek                        
      • Wiktoria Błądzińska - V miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Katarzyna Kalita - I miejsce w biegu OPEN kobiet

      Za tydzień kolejna konfrontacja biegaczy. Tym razem areną zmagań młodych adeptów sportu będą trasy na terenie Fundacji Krzyżowa, która w tym roku ugości finalistów Wojewódzkich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS.

    • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA
     • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

     • Wieś Witoszów Górny

      oraz Stowarzyszenie "Daisy"

      zapraszają na

      Święto Ziemniaka,

      które odbędzie się w dniu 22 IX 2018r.

      o godz. 13:00

      Miejsce spotkania: "Agroturystyka Witoszów Górny".

      Zapraszamy na super zabawę!

       

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS STARSZYCH
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS STARSZYCH

     • W piątek 22 czerwca 2018 r. w uroczysty sposób zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W hali sportowej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów tym uczniom i uczennicom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 i osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych. Uczniowie klas III gimnazjum podziękowali pani Dyrektor i nauczycielom za ich pracę oraz pożegnali się ze społecznością szkoły. Pani Dyrektor złożyła podziękowania rodzicom i innym osobom zaangażowanym w pracę na rzecz naszej placówki. Ostatnim punktem programu były spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie pozostali uczniowie otrzymali świadectwa zakończenia szkoły. 

    • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM
     • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM

     • W związku z kolejnym etapem reformy szkolnictwa w Polsce Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej przesyła list otwarty do rodziców dzieci obecnych klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjów w sprawie rekrutacji i naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Pełną treść listu znajdziecie Państwo klikając w ikonę poniżej.

       

    • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
     • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

     • Art.13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.52016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

      Proszę zapoznać się z pełną informacją:  (kliknij na obrazek)

       

    • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
     • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

     • Wyniki Turnieju Szachowego:

      Grupa najmłodsza - klasy I-II                Grupa starsza

      1. Ignacy Kryński                                    1. Emila Konarska

      2. Aleksandra Szpytma                            2. Barbara Biela

      3. Wiola Walendowska                             3. Jakub Uczkuronic

      4. Amelia Turek                                       4. Wojciech Majka

      5. Amelia Rakowska                                 5. Hanna Tokarska

      6. Julia Rakowska                                    6. Kamil Rączkowski

      7. Hanna Konior                                      7. Szymon Kacprzak

      Gratulujemy !!!!!!!

    • SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
     • SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

     • 20.06.2018r. na boisku w Witoszowie Dolnym odbył się coroczny Szkolny Dzień Sportu. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Reprezentacje klas uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach w formie wyścigów rzędów, konkurencjach na czas i konkurencjach technicznych, np. bieg z pałeczką sztafetową, „sadzenie ziemniaków”, „piłka na noszach”, bieg przez płotki, tor przeszkód, drużynowy skok w dal, rzut woreczkiem do celu, żonglerka piłką nożną, itp. Za każdą konkurencję otrzymywali punkty, które zostały podsumowane.

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce – klasa Va

      II miejsce – klasa Vb i klasa IVb

      III miejsce – klasa VI

      IV miejsce – klasa IVa

      Najważniejsza jednak była sportowa rywalizacja i dobra zabawa a, tego nam nie zabrakło. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

    • WYCIECZKA KLAS VII I VI DO TRÓJMIASTA
     • WYCIECZKA KLAS VII I VI DO TRÓJMIASTA

     • Uczniowie klasy VII a, VII b i VI zwiedzali polskie wybrzeże w dniach 11-15 czerwca. Program wycieczki był bardzo bogaty i gwarantował niezapomniane przeżycia. W pierwszym dniu w drodze nad morze uczniowie odwiedzili Toruń. O Starym Mieście wspaniale i dowcipnie opowiadał licencjonowany przewodnik, który zaimponował uczestnikom swoją bogatą wiedzą o historii i teraźniejszości miasta Mikołaja Kopernika. Po dotarciu do Jastrzębiej Góry wszyscy udali się na wieczorne przywitanie z morzem. Niektórzy odważnie próbowali się pluskać w niezbyt ciepłej wodzie, ale większość nie odważyła się na ten desperacki krok. Drugi dzień wycieczki był bardzo emocjonujący. Grupa udała się do Słowińskiego Parku Narodowego na ruchome wydmy. Kilkukilometrowy spacer wybrzeżem to dość męczące przedsięwzięcie, ale wszyscy sprostali temu wyzwaniu, a wieczorem mieli jeszcze siły na ognisko, gry i zabawy z chustą Klanzy oraz strzelanie z łuku. Trzeci dzień to wycieczka na Półwysep Helski. Tam spacer na cypel, zwiedzanie Fokarium, rejs statkiem, a w drodze powrotnej wizyta we Władysławowie (aleja Gwiazd Sportu oraz Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich). Potem pyszny (jak codziennie) obiadek, a wieczorem dyskoteka. Następny dzień był bardzo męczący, ale pełen wrażeń. Piękne miasto Gdańsk zachwyciło wszystkich swoimi zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Starówka to prawdziwa perła architektury, a Westerplatte to żywa lekcja historii. Dla melomanów koncert organowy w Oliwie, a dla zainteresowanych drugą wojną światową – zwiedzanie okrętu ORP „Błyskawica”. Niektórzy najbardziej cieszyli się z wizyty w Oceanarium w Gdyni i mogliby jeszcze w nim spędzić długie godziny. Tego wieczoru czekała na nas główna atrakcja - kąpiel w morzu. Chociaż woda miała zaledwie 17 stopni, ale oczywiście znaleźli się śmiałkowie, którzy niezrażeni tym faktem, rzucili się w morskie fale, co zostało uwiecznione na zdjęciach i nagraniach filmowych. Niestety - wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł dzień wyjazdu. O 7.30 wyruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku w Malborku, pyszny obiadek w restauracji i dłu...ga jazda autokarem: pogaduszki, oglądanie filmów i odsypianie nieprzespanych nocy. Pozostaną wspomnienia na zimne, jesienne wieczory i cierpliwe oczekiwanie na następny wyjazd z wałbrzyskim biurem Trip-Travel, które spisało się na medal, perfekcyjnie organizując tę pięciodniową wycieczkę nad nasze polskie Morze Bałtyckie.

    • IV OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK
     • IV OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

     • Sobotnią noc z 9 na 10 czerwca grupa 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym spędziła w szkole bawiąc się i czytając książki. To niezwykłe wydarzenie było związane z IV Ogólnopolską Nocą Bibliotek, do której zgłosiła się biblioteka szkolna.

      Nocne zabawy i harce rozpoczęły się o godzinie 20.00 przy ognisku i były inspirowane zabawami w Indian i kowbojów. Dzieci chętnie upiekły kiełbaski i zjadły wspólną kolację na świeżym powietrzu. Niesamowitą atmosferę „indiańskiego wieczoru” dopełniła przechodząca w okolicy burza. Następnie uczniowie przenieśli się do klas szkolnych, by tam obejrzeć bajki, pobawić się przy muzyce i długo poczytać do poduszki.  Ta szczególna noc była okazją do wspólnej zabawy, czytania i długich rozmów o książkach, filmach i szkole. Uczestnicy nocnego spotkania prezentowali swoje ulubione książki, dzielili się doświadczeniami literackimi, a także poznawali nowości zakupione w ostatnim czasie do biblioteki szkolnej. Na zakończenie czytelniczej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zakładki, naklejki i materiały upamiętniające tegoroczną Noc Bibliotek. Organizatorkami i opiekunami podczas Nocy BiblIotek były pani Izabela Rataj – wychowawczyni klasy  1 b i pani Monika Janiszewska - bibliotekarka i wychowawczyni klasy 5 a.

    • TAJEMNICE HISTORII
     • TAJEMNICE HISTORII

     • W dniach 24 i 30 maja nasi uczniowie z klas III gimnazjum i IV szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu zainspirowanym programem „Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem nasi podopieczni wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, a ich wykładowcą był pan Stanisław Gabryś, dyrektor i założyciel Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Podczas spotkania młodzież poznała historię powstania witoszowskiego muzeum oraz usłyszała skąd wzięła się u pana Stanisława pasja i zainteresowanie militariami, wojskowością. Zwiedzając muzeum mogli dotknąć prawdziwej historii oraz wysłuchać wielu ciekawostek o zgromadzonych eksponatach.

    • KONKURS WIEDZY SAMORZĄDOWEJ - I MIEJSCE
     • KONKURS WIEDZY SAMORZĄDOWEJ - I MIEJSCE

     • W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Grodziszczu odbył się XI finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca. W konkursie brały udział klasy gimnazjalne oraz szkoły podstawowe z Gminy Świdnica. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie Gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu, jego piękna, walorów turystycznych i historycznych. Do zadań szkoły należało wykonanie plakatu promującego i pokazującego walory miejscowości, z której pochodzą uczniowie oraz wytypowanie drużyny do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Pisarek, Bartosz Piekielny i Aleksandra Paździora z klasy 7b. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania oraz odpowiadali na zadane pytania. Nasza drużyna zajęła I miejsce w konkursie i zdobyła „Laur Młodego Samorządowca”. Serdecznie gratulujemy!  Nagroda zostanie wręczona na najbliższej sesji Rady Gminy Świdnica, na którą zaproszono zwycięską drużynę wraz z opiekunami.

       

    • V SZKOLNY MYŚLIBORSKI FESTYN PRZYRODNICZY
     • V SZKOLNY MYŚLIBORSKI FESTYN PRZYRODNICZY

     • W dniu 25 maja grupa 45 uczniów z klasy V, VI i VII, wraz z opiekunami dojechała do Myśliborza koło Jawora, gdzie wzięła udział w „V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM”. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych na wzgórzu Rataj, jak również przystąpiły do konkursu. Podczas konkursu przyrodniczo-ekologicznego brały one udział w konkurencjach o bardzo tajemniczych nazwach (Jaka to melodia; Ciasne, ale własne; Kula zgadula), gdzie musiały się wykazać dużą znajomością świata zwierząt i roślin oraz swoją sprawnością fizyczną i manualną. Oprócz naszej szkoły do festynu zaproszone został też inne szkoły z województwa dolnośląskiego i one rywalizowały z nami o nagrody. Rzetelne przygotowanie naszych uczniów, którym zajęła się pani Sylwia Smok, zaowocowało bardzo szybko, gdyż nasza szkoła zajęła w rywalizacji międzyszkolnej II miejsce i tym samym wygrała dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

    • DNI WOLNE
     • DNI WOLNE

     • UWAGA! 1 czerwca (piątek) i 18 czerwca (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tych dniach prowadzi tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Obecność dziecka w tych dniach należy zgłosić wychowawcy klasy.

       

    • ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW
     • ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW

     • Podsumowaniem projektu „Kod do przyszłości” było zorganizowanie zajęć w postaci Zlotu Młodych Programistów. Była to niezapomniana przygoda dla dzieci i nauczycieli. Organizatorzy przygotowali warsztaty, na których uczniowie wraz z opiekunami zapoznali się z nowymi robotami mobilnymi. Zademonstrowane były nowe technologie, które z sukcesem wykorzystywane mogą być w szkołach.Była to doskonała okazja na zdobycie nowych umiejętności.

    • MDP OGNIKI - III NAJLEPSZA DRUŻYNA POŻARNICZA NA DOLNYM ŚLĄSKU
     • MDP OGNIKI - III NAJLEPSZA DRUŻYNA POŻARNICZA NA DOLNYM ŚLĄSKU

     • Młodziezowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli drużynę w konkursie Gazety Wrocławskiej na najlepszą drużynę pożarniczą. Za ciepłe słowa, miłe gesty, uśmiech, okazaną sympatię i oczywiście za głosy - DZIĘKUJEMY!!!

       

    • MILENA WALECZNA
     • MILENA WALECZNA

     • Uczennica klasy VI, Milena Adamczewska trenuje jedną ze sztuk walki, TAEKWON-DO w klubie „Tiger”. Ostatnio młoda zawodniczka wzięła udział w turnieju TIGER OPEN CUP 2018, który odbył się w Dzierżoniowie. Milena dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach niejednokrotnie stając na podium:
      II miejsce – techniki szybkościowe Kadeci
      III miejsce – walki semi – hogo Kadeci
      III miejsce – techniki specjalne Kadeci
      GRATULUJEMY
      i życzymy kolejnych sukcesów.

       

    • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK
     • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SIATKAREK

     • Uczennice klasy Va, Martyna Zając i Ala Anioł po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności siatkarskie. Tym razem dziewczęta wzięły udział w finale TRÓJEK SIATKARSKICH turnieju Kinder + Sport w Wałbrzychu. Młode siatkarki grając w swoich zespołach pokazały wysoki poziom siatkarskich umiejętności. Martyna wspólnie z koleżankami ukończyła turniej na II miejscu, a Ala na VI miejscu.  GRATULUJEMY i czekamy na kolejne tak dobre wiadomości z siatkarskiego boiska.

       

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych