• "Człowiek bez barier roku 2023"

     • Niezwykła historia hartu ducha, odwagi i wiary. Spotkanie z Przemysławem Wieczorkiem niezwykłym sportowcem, pedagogiem i terapeutą.

    • Pasowanie na czytelnika
     • Pasowanie na czytelnika

     • Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną, to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki zostaje na długo w pamięci dziecka.

      Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników klas pierwszych, które odbyło się 18.04. 24 r., było dla nich ogromnym przeżyciem.

      Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Nauczyciel biliotekarz, w któtkim wstępie, zwrócił się do dzieci, które dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

      Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przepiękne przedstawienie pt. "Pinokio",w wykonaniu koła artystycznego z klas 3-4, które wyreżyserowała pani Izabela Rataj.

      Nastepnie dzieci skupione i poważne obiecały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości sumienne wykonywać obowiązki czytelnika.

      Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiatkowe książeczki, z serii Klasyka baśni, które jak co roku, podarowała nam Hurtownia Książek z Tuliszkowa.

      Biblioteka, naszym młodym czytelnikom, będzie kojarzyła się z miejscem przyjaznym, ciekawym i bezpiecznym.

    • Gminny Konkurs Matematyczny
     • Gminny Konkurs Matematyczny

     • W dniu 16 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny klas 5 i 6. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi i logicznymi. W pierwszej części konkursu pracowali indywidualnie, zdobywając punkty dla siebie, ale też dla swojej drużyny. Drugi etap polegał na pracy zespołowej. Trzyosobowe reprezentacje szkół szukały odbić lustrzanych napisów oraz rozwiązywały matematyczne i logiczne zadania, np. o treści:

      „Mamy sześć jednakowych z wyglądu kul: 2 żółte, 2 białe i 2 czerwone. W dwóch parach jednokolorowych kule ważą po 100 g, a w trzeciej parze jedna kula waży 99 g, a druga 101 g. Ile należy wykonać najmniej ważeń na wadze szalkowej, aby znaleźć kulę ważącą 99 g?”

      lub

      „Ojciec jest dziewięć razy starszy od syna. Za 5 lat będą mieli razem 50 lat. Ile lat teraz ojciec, a ile syn? O ile lat ojciec jest starszy od syna obecnie? Zapisz obliczenia.”

       

      W rozgrywkach indywidualnych wyłoniono trójkę najlepszych matematyków  w gminie:

      I miejsce Jacek Mazur – SP Pszenno,

      II miejsce Sebastian Kuchta – SP Bystrzyca Górna,

      III miejsce Wojciech Grudziński – SP Bystrzyca Górna.

      Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej w składzie: Sebastian Kuchta, Wojciech Grudziński oraz Jan Sowa.

      Gratulacje dla zwycięzców!

      Wszystkie wymienione wyżej osoby otrzymały karty podarunkowe do sklepu Empik ufundowane przez Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmę „Wer-Med”. Były to plecaki na laptopy, słuchawki oraz pendrive. Dyplomy i nagrody wręczyła Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Pani Maria Jaworska.

      Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu oraz za pracę w komisji sprawdzającej zadania razem z nauczycielami SP w Witoszowie Dolnym.

       

       

    • Fanty dla Kuby Wiśniewskiego
     • Fanty dla Kuby Wiśniewskiego

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

       

      w naszej szkole w najbliższych dniach do piątku 26 kwietnia br. organizowana jest zbiórka charytatywna na rzecz ucznia z klasy 5b – Kuby Wiśniewskiego, który choruje na białaczkę. Bardzo prosimy o pomoc i przynoszenie do wychowawców klas fantów przeznaczonych na loterię. Mogą to być nowe zabawki, książki, artykuły papiernicze, akcesoria sportowe itp. Dodatkowo istnieje też możliwość wsparcia finansowego w postaci złożenia dowolnej kwoty do puszki, z którą każdego dnia w ustalonych godzinach będą chodzić wolontariusze.  

       

      Pozyskane fanty oraz pieniądze zostaną przekazane na organizację pikniku charytatywnego, który odbędzie się 1 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Burkatowie.

      W imieniu przyjaciół i Rodziny Kuby bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

     • Bilet miesięczny z Komorowa i ze Świdnicy

     • Numer rachunku bankowego dedykowanego do wpłat za bilety miesięczne na linii z Komorowa do Witoszowa oraz ze Świdnicy do Witoszowa.

      Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” Spółka a o.o., ul. Inżynierska 6, 58-100 Świdnica

      ING Bank Śląski S.A. 38 1050 1908 1000 0090 8042 6126

      W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, dla którego będzie wystawiony bilet miesięczny. Opłatę, w wyskości 35 zł,  proszę dokonywać do piątego dnia każdego miesiąca za dany miesiąc.

     • Lista uczniów klasy I

     • Zapisy do klasy I

      na rok szkolny 2024/2025

       

      Informujemy, że w dniu 15 kwietnia 2024r.

       w holu budynku Szkoły Podstawowej zostanie wywieszona lista kandydatów zakwalifikowanych
      i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia
      do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

       

    • DZIEŃ Z KULTURĄ KLASY 7A
     • DZIEŃ Z KULTURĄ KLASY 7A

     • W piątek 12.04.24 klasa 7a, pod opieką wychowawczyni D. Nowakowskiej i p. M. Janiszewskiej, spędziła dzień na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie najpierw wzięłi udział w zajęciach pod nazwą "Podchody z królami" w Muzeum Narodowym. Podczas 90-minutowego spotkania pan przewodnik - niezwykły pasjonat i znawca w swojej dziedzinie - przedstawił grupie dzieła malarskie, rzeźby oraz numizmaty związane z postaciami królów polskich. Drugim miejscem odwiedzonym tego dnia była Opera Wrocławska. Uczniowie, którzy kilka miesięcy temu zwiedzali operę jako obiekt historyczny, tym razem weszli w role widzów dzieła operowego adaptowanego dla młodszej widowni. Był to Odczarowany flet - spektakl bazujący na Czarodziejskim flecie z librettem Schikanedera. Klasa 7a tego dnia podróżowała pociągiem, co dla niektórych uczniów było nowym doświadczeniem.

    • SUKCES NASZYCH PIŁKAREK RĘCZNYCH
     • SUKCES NASZYCH PIŁKAREK RĘCZNYCH

     • 12 kwietnia na boisku przy szkole w Pszennie odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt klas VII i VIII. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Bystrzyca, Pszenno i Witoszów. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” po 30 minut. Turniej przebiegał w przyjaznej, sportowej atmosferze. Wszystkie zawodniczki grały zgodnie z zasadami fair play, z szacunkiem traktując swoje rywalki, respektując również postanowienia sędziego. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę pokazały swoje możliwości, walcząc o każdą piłkę, nie dając rywalkom chwili wytchnienia. W świetnym stylu rozgromiły swoje przeciwniczki, wygrywając z Pszennem 18 : 6, a z Bystrzycą 17 : 3. Dziewczęta zasłużenie zdobyły I miejsce. GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Magda Wąsowicz kl.8

      2. Emilia Męczywór kl.8

      3. Ola Pisarek kl.8

      4. Maja Gabryelska kl.8

      5. Nikola Korkiewicz kl.8

      6. Asia Wicher kl.7a

      7. Julia Rychel kl.7b

      8. Ola Szpytma kl.7b

      9. Gabrysia Hołdys kl.7b

      10. Lena Cech kl.7b

    • Spotkanie uczennic z klas 7 i 8 z panią kosmetyczką
     • Spotkanie uczennic z klas 7 i 8 z panią kosmetyczką

     • We wtorek 9. kwietnia dziewczęta z klas 7a, 7b, 7c i 8a, w ramach prezentu z okazji Dnia Kobiet otrzymanego od chłopców ze swoich klas, wzięły udział w spotkaniu ze znaną i cenioną w Świdnicy kosmetyczką i właścicielką salonu kosmetycznego panią Magdą M. (Magdalena Matyga-Kruk). Prelekcja dotyczyła najważniejszych zasad dotyczących codziennej pielęgnacji skóry oraz zdrowych nawyków wpływających na jej stan. Dziewczynki miały wiele pytań, a na koniec spotkania otrzymały miły upominek - pomadkę z filtrem UV.

    • APEL PRZEDŚWIĄTECZNY
     • APEL PRZEDŚWIĄTECZNY

     • Podczas apelu w dniu poprzedzającym przerwę świąteczną pani Dyrektor Krystyna Kwaśnik złożyła życzenia uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Spotkanie to było tez okazją do wyróżnienia wszystkich uczniów, któzy w ostatnim kwartale osiągneli sukcesy reprezentując naszą szkołę w różnych konkursach przedmiotowych i sportowych.
      Szczególne gratulacje zostały skierowane do laureatów i finalistów konkursów zDolny Ślązak: Dominika Muszewskiego (laureat z języka polskiego, matematyki i fizyki), Kacpra Wąsowicza (laureat z języka polskiego), Jana Kaczmarka (finalista z geografii) oraz Stanisława Pawłowskiego (finalista z j. angielskiego).
      Słodkie upominki otrzymali też laureatki gminnego konkursu ortograficznego - Berenika Lewicka (II miejsce) i Emilia Męczywór (III miejsce) oraz uczestnicy wojewódzkiego etapu zawodów pływackich. Wśród wyróżnionych znalazła się też Magdalena Wąsowicz, która zajęła III miejsce w Powiatowych Potyczkach z Języka Angielskiego i Niemieckiego, w Konkursie Recytatorskim "Pegazik" do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kłodzku, zakwalifikowali się Leyla Kuliczkowska i Maciej Kaźmierczak.
      Dodatkowo p. Dorota Nowakowska wręczyla nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu wiedzy o Irlandii zorganizowanego z okazji Dnia Św. Patryka. Nagrodzeni to: Oliwia Szymańska (I miejsce), Amelia Cora (II miejsce) oraz Bianka Banach i Szymon Paterak (III miejsce).
      Wszystkim gratulujemy!

     • „MIĘDZYPOKOLENIOWO ŚWIĄTECZNIE”

     • W ramach programu „Edukacja do starości”, w który zaangażowała się nasza szkoła, w piątek 15 marca odbyło się kolejne spotkanie uczniów z seniorami, tym razem w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie. Uczniowie z klasy 7c wraz z podopiecznymi ośrodka z wielkim zaangażowaniem wykonywali kartki świąteczne z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Gotowe kartki zostaną wysłane do przyjaciół Domu Seniora.

    • LAUREACI I FINALIŚCI w zDolnym Ślązaku
     • LAUREACI I FINALIŚCI w zDolnym Ślązaku

     • 16 października 2023 rozpoczęła się kolejna edycja dolnośląskich  konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak, która obejmowała  9 osobnych konkursów z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii.

      Są to konkursy o zasięgu wojewódzkim. Składają się z 3 etapów – eliminacji szkolnych, etapu powiatowego i finału wojewódzkiego. W konkursach mogą brać uczniowie klas 4 – 8.  Każdy z konkursów ma swój regulamin oraz zakres wymagań.

      Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w finale wojewódzkim, uzyskując najwyższe tytuły laureata i finalisty.

      DOMINIK MUSZEWSKI ZOSTAŁ LAUREATEM Z TRZECH PRZEDMIOTÓW: FIZYKI, JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI.

      KACPER WĄSOWICZ - ZOSTAŁ LAUREATEM Z JĘZYKA POLSKIEGO

      JAN KACZMARCZYK - FINALISTA Z GEOGRAFII

      STANISŁAW PAWŁOWSKI FINALISTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Konkursy wymagają wysokich umiejętności i wiedzy z poszczególnych przedmiotów, a laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Finalista konkursu otrzymuje dodatkowe 7 punktów rekrutacyjnych.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY

    • Gminny Konkurs Ortograficzny
     • Gminny Konkurs Ortograficzny

     • W dniu 15.03.2024 w Szkole Podstawowej w Pszennie odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi tekstami, które zawierały mnóstwo pułapek ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas VII- VIII i trzy z klas IV-VI.

      Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Po sprawdzeniu prac przez Komisję  Konkursową przyznano nagrody i wyróżnienia. Reprezentacja naszej szkoły odniosła znaczące sukcesy:

      W kategorii klas VII- VIII:

      II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymała Berenika Lewicka- uczennica klasy VIII.

      III miejsce- Emilia Męczywór- uczennica klasy VIII.

       

      W kategorii klas IV- VI

      I wyróżnienie otrzymała Amelia Cora- uczennica klasy V

      Wszyscy uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział w tych niezwykle trudnych i wymagających znakomitej znajomości reguł potyczkach ortograficznych.

       

    • POWIATOWE POTYCZKI Z ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO
     • POWIATOWE POTYCZKI Z ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

     • 14 marca 2024 r. w Szkole Społecznej w Świdnicy odbył się finał XIV Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „CheckYour English/PrüfeDeinDeutsch” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. W etapie szkolnym wzięło udział 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu konkursu: Kalina Nowakowska, Magdalena Wąsowicz i Kacper WąsowiczEtap powiatowy składał się z części pisemnej i ustnej. W części ustnej, drużynowej, 3-osobowe ekipy z każdej szkoły zaprezentowały trzyminutowe wystąpienia w języku angielskim na wylosowane zagadnienia. Nasza drużyna zmierzyła się z tematem bycia świadkiem kradzieży, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. O zwycięstwie w tym konkursie zdecydowanie decyduje dobra znajomość obu języków, w czym świetni okazali sie Magda i Kacper.
      Magda została laureatką zdobywając III miejsce, a wśród wyróżnionych znalazł się Kacper. Lauraci poza nagrodami rzeczowymi otrzymają również dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. GRATULUJEMY!

    • HALOWA PIŁKA NOŻNA
     • HALOWA PIŁKA NOŻNA

     • 14 marca na hali sportowej przy naszej szkole odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców klas VII i VIII. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy: Lutomia, Grodziszcze, Bystrzyca, Pszenno, Mokrzeszów i Witoszów, który pełnił rolę gospodarza turnieju.

      Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepszą drużynę turnieju. Zawody przebiegały w przyjemnej, sportowej atmosferze, a na boisku nie brakowało emocji. Młodzi sportowcy zaprezentowali niezłe piłkarskie umiejętności. Niektóre mecze były bardzo zacięte, co pokazuje tylko wyrównany poziom zawodników.

      Reprezentanci naszej szkoły do każdego meczu wychodzili z nową energią i zmotywowani, jednak to nie wystarczyło do sięgnięcia po najlepsze miejsca w turnieju. Jeden mecz zakończyli remisem, jeden wygrali, a trzy zakończyły się przegraną. Ostatecznie nasi piłkarze zajęli V miejsce w turnieju. GRATULUJEMY!

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      1. Janek Kaczmarczyk kl.8

      2. Szymon Paterak kl.8

      3. Szymon Danieluk kl.8

      4. Ignacy Kryński kl.8

      5. Maciek Cisek kl.7b

      6. Adam Andrzejewski kl.7b

      7. Olek Ptak kl.7b

      8. Kacper Bawoł kl.6b

      9. Sebastian Chrzan kl.6a

    • Leyla i Maciej w finale Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
     • Leyla i Maciej w finale Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

     • Wczoraj, w Świdnickim Ośrodku Kultury, odbyły się Powiatowe Eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowali Leyla Kuliczkowska - kategoria młodsi oraz Maciej Kaźmierczak - kategoria starsi. Obydwoje recytatorzy wspaniale się zaprezentowali i awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu w Kłodzku. 
      Ogromny sukces uczniów, a także nauczycieli. Leylę przygotowywała pani Agata Zobków, a Maćka pani Maria Kubica.

      GRATULUJEMY!

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych