• Ogólnopolskie Wybory Książek

      • W dniach 29-30.05.2024 r. w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek.

        Akcję przygotowała redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole".

        Dlaczego wzięliśmy w niej udział?

        • By poznać preferencje Twoich uczniów.
        • By wspólnie zebrać dane od kilkuset tysięcy uczniów z całej Polski, wspólnie organizując największe badanie czytelnicze w historii.
        • By środowisko bibliotek miało wpływ na ogólnopolską dyskusję na temat zmiany kanonu lektur i roli bibliotek w ramach reformy edukacji.
        • By promować nasze biblioteki w ramach szkoły i lokalnej społeczności jako miejsca aktywne, zaangażowane, słuchające potrzeb uczniów, stworzone by być dla nich komfortowym azylem.
        • By promować czytanie książek wśród dzieci i młodzieży, takich, jakie lubią.

        W naszej szkole w głosowniu wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz nauczyciele. Do specjalnie przygotowanej, "prawdziwej" urny uczestnicy głosowania wrzucali karty do głosowania z tytułami 3 ulubionych książek.

        Obecnie trwa liczenie głosów (tytułów książek), o ich wynikach powiadomimy niebawem na stronie internetowej szkoły oraz gazetce ściennej przed biblioteką szkolną.

         

      • Podaruj książkę bibliotece

      •              

              Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj    książkę bibliotece szkolnej”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.

                    

        Jeżeli przeczytałeś lektury lub książki, które warto polecić innym – przekaż je do biblioteki. Nie skazuj ich na zapomnienie i zarastanie kurzem na półce Twojej domowej biblioteczki. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji. Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym.

        Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

         

        Uwolnij książkę!
        Książka czytana żyje dalej!

      • Pasowanie na czytelnika

      • Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną, to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki zostaje na długo w pamięci dziecka.

        Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników klas pierwszych, które odbyło się 18.04. 24 r., było dla nich ogromnym przeżyciem.

        Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

        Nauczyciel biliotekarz, w któtkim wstępie, zwrócił się do dzieci, które dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

        Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przepiękne przedstawienie pt. "Pinokio",w wykonaniu koła artystycznego z klas 3-4, które wyreżyserowała pani Izabela Rataj.

        Nastepnie dzieci skupione i poważne obiecały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości sumienne wykonywać obowiązki czytelnika.

        Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiatkowe książeczki, z serii Klasyka baśni, które jak co roku, podarowała nam Hurtownia Książek z Tuliszkowa.

        Biblioteka, naszym młodym czytelnikom, będzie kojarzyła się z miejscem przyjaznym, ciekawym i bezpiecznym.

      • O kundelku, który nie znał drogi do domu.

      • Drodzy Czytelnicy z przyjemnością informujemy,  iż w naszych bibliotecznych zbiorach znajdziecie książkę ,,O kundelku, który nie znał drogi do domu" autorstwa Edyta Grzegory. Książka ta jest skierowana do osób, dla których los zwierząt nie jest obojętny.
        Dziękujemy Fundacji Trop z  Warszawy, która bezpłatnie podarowała nam 3 egzemplarze książeczek.

        23.02.24 r. odbyły się warsztaty w klasach 2a i 3b związane z tą lekturą, przeczytaliśmy fragment książki, by zachęcić do samodzielnego przeczytania, obejrzeliśmy prezentację dotycząca ras psów, a także zrobiliśmy plakaty.

         

      • Biblioteka - dobrym miejscem dla człowieka.Ogólnopolski Program dla Bibliotek.

      • Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka. To Ogólnopolski Program dla Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka też włączyła się w akcje promujące czytelnictwo, budujące wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego i spokojnego.

        Uczestnicząc w tym programie, będziemy realizować różne działania czytelnicze.

        Koordynatorem działań jest nauczyciel bibliotekarz- Bogumiła Jas

      • Przerwa na czytanie.

      • Od 1.02. w naszej bibliotece szkolnej mamy "Przerwę na czytanie". Czytamy w bibliotece 10 minut dziennie - codziennie (oprócz weekendu). W tym czasie nie wypożyczamy, nie kserujemy, nie odrabiamy lekcji itd to jest czas na czytanie.

        Zapraszam od 11.30-11.40.

      • W bibliotece damy Ci spokój.

      • To realizacja trzeciej propozycji działań w ramach rocznego programu dla bibliotek. Jej charakter nawiązuje do nazwy programu: „Biblioteka – dobre miejsca dla człowieka”. Polega na przedstawieniu biblioteki uczniom jako bezpiecznego miejsca, azylu od nadmiaru bodźców, gwaru i stresu. Miejsca, w którym nic nie muszą, za to mogą się wyciszyć i odpocząć psychicznie.

        W bibliotece damy ci spokój.

      • CZYTAJĄCE MIESIĄCE

      •    CZYTAJĄCE MIESIĄCE

        W bibliotece szkolnej od grudnia do maja eksponowane są wystawki tematyczne: np. „Miesiąc czytania Disneya”, „Miesiąc czytania książek świątecznych”, „Miesiąc czytania książek o zawodach”, „Miesiąc czytania bajek i baśni”, „Miesiąc czytania ciekawostek”, „Miesiąc czytania książek o zwierzakach”.

         

        W GRUDNIU BĘDZIEMY CZYTAĆ KSIĄŻKI ŚWIĄTECZNE

        W STYCZNIU I LUTYM - CZYTAMY KSIĄŻKI O ZWIERZĘTACH


        Za wypożyczoną książeczkę uczeń otrzyma świąteczną naklejkę, a w styczniu i lutym naklejkę ze zwierzętami.
         

         

      • Rewia okładek - konkurs

      • Nie ocenia się książki po okładce, ale nasza biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najpiękniejszą okładkę książki. 

        Zapraszam do zabawy, przyjdźcie do biblioteki szkolnej i wybierzcie okładkę książki, która, wg Was , jest najpiękniejsza. Wskazane przez Was egzemplarze wystawimy na regale w bibliotece.

         OTO NAJPIĘKNIEJSZE OKŁADKI, WG GŁOSOWANIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

        I   MIEJSCE                         II MIEJSCE

                                         

         

        III MIEJSCE                          IV  MIEJSCE                   

         

         

      • Młodzieżowe Słowo Roku

      • Według naszych uczniów Młodzieżowym Słowem Roku jest:

         

        REL (Definicja: z ang. relatable; czuję to samo, mam tak samo, prawdziwe zgadzam się z tobą. Potwierdzenie tego, co mówił przedmówca.)

        Plebiscyt biblioteki na Młodzieżowe Słowo Roku

        Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN pod patronatem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, w którym weźmiemy udział. Jest przedsięwzięciem popularyzującym język polski wśród młodzieży, zapoczątkowanym w 2016 roku w ramach projektu Słowa klucze i programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

        Plebiscyt ma na celu wyłonienie najciekawszych i najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. To dla nas okazja do zabawy językiem polskim i refleksji nad ciągłymi zmianami, które w nim zachodzą. Zależy nam, by plebiscyt wywoływał pozytywne emocje i przebiegał w przyjaznej atmosferze oraz z zachowaniem zasad etykiety i etyki.

        Uczniowie naszej szkoły też wzięli udział w tej akcji i.... wymyślają słowa. 8 listopada okaże się jakie słowo wygrało w naszej szkole, a 15.11 ogłoszony będzie wynik ogólnopolski.

        Miłej zabawy. Koordynator akcji Bogumiła Jas- nauczyciel bibliotekarz

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • W tym roku szkolnym również wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania.

        Lektorami byli p. dyrektor, rodzice uczniów klas 1 oraz nauczyciel bibliotekarz.

         

      • Rummikub w Bibliotece Miejskiej w Świdnicy

      • Rummikub to doskonała gra towarzyska. Prosta, wciągająca i inna w każdej rozgrywce.

        Do dyspozycji mamy: 104 kości z liczbami, w czterech kolorach o wartościach od 1 do 13 oraz jokery.

        Gra polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami, wykładając na stół sekwencję lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawsza możliwość to ingerencja w już ułożone płytki. Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich płytek ze swojej tabliczki. Gra Rummikub wspiera rozwój logicznego myślenia, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość.

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
      • 74-853-88-29
      • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
        Poland
      • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych