• Klasa VIIIa

    •   

     Klasa VIIIa

     wych. Monika Janiszewska

     Wirtualna adopcja "Smerfetki' ze Schroniska dla zwierząt w Świdnicy

     Dnia 11 października podjęliśmy przy wsparciu mamy Gabrysi - p. Anny Rewerowskiej i za zgodą naszych rodziców decyzję o wirtualnej adopcji suczki Smerfetki ze Schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Chcąc poprawić jej los, bo to jej historia ujęła nas najbardziej, oficjalnie zdecydowaliśmy się otoczyć suczkę naszą opieką. Teraz to my możemy wyprowadzać ją na spacery, pokrywać koszty karmy, leczenia. Jesteśmy przekonani, że robimy coś wyjątkowego i  nie możemy doczekać się spotkania z naszym klasowym pupilem.

        

      

     Dzień Chłopaka

     Dziewczyny z klasy 6 a stanęły przed ważnym zadaniem - zorganizowaniem dla pięciu "Rodzynków " Dnia Chłopaka. Przygotowana przez nie  uroczystość przebiegła miło i sympatycznie. 

        

      

     Rok szkolny 2018/2019

     Rozpoczęliśmy klasę 6 w nowym składzie uczniowskim. Teraz nasza klasa liczy 24 osoby. Przewodniczącą klasy została Martyna Zając, zastępcą Barbara Guźlińska, skarbnikiem Julia Krowicka. 

     Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

      

     Dzień sportu - I miejsce 

       

     Podsumowanie projektu "Nawzajem sobie potrzebni"

       

       

     IV OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

      

      

       

       

       

      

      

      

     Wycieczka do Torunia

      

      

      

     Zajęcia z rehabilitantką p. M. Plewińską


        

       

     Pasowanie na czytelnika

      

      

      

     Gala Talentów

      

      

     Wielkanocne życzenia

      

      

     Kiermasz świąteczny

      

     Wigilia

     •   

      

      

      

      

      

     Mikołajkowe gry planszowe

         

       

     Makiety Placu Broni

      

      

     Przegląd pieśni niepodległościowych

      

      

     Dzień Pluszowego Misia

      

      

     Koniec roku szkolnego 2017/2018

      

     1 czerwca razem z klasą 4b wybraliśmy się na „Piknik z książką”. Gdy dojechaliśmy autobusem do Pogorzały, przeszliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, w którym mieliśmy spędzić Dzień Dziecka. Wszyscy z radością przeszli po drewnianym moście i wbiegli po rosie na miejsce pikniku. Na początku nad ogniskiem piekliśmy kiełbaski, chleb i panki. Śniadanie jedliśmy na kocach. Przez cały czas bawiliśmy się  w różne zabawy np. rzucanie frisbee, chowanego, graliśmy w piłkę nożną i siatkową. Na kocach czytaliśmy książki, bawiliśmy się finger spinnerami. Opiekowały się nami  panie, które rozdały nam soczki i lody. Moim zdaniem piknik był ciekawy i zabawny. Na pikniku była piękna pogoda. Obserwowaliśmy przyrodę, widzieliśmy jaszczurki, a w małym stawie pływały kijanki. Na niebie nie było chmur, wiał lekki wietrzyk, świeciło słońce.

     Maja Grzegorzewska

      

      

      

     Uczymy się ekologii w Krzyżowej

     24 marca br. uczestniczyliśmy w ciekawej wycieczce edukacyjnej do Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Celem wyjazdu była przede wszystkim edukacja ekologiczna, poznanie sposobów pozyskiwania czystej energii. Z przyjemnością zwiedziliśmy ważne miejsca – ekologiczny Domek Ogrodnika oraz wystawę upamiętniającą historię pojednania polsko- niemieckiego. Był też czas na krótką zabawę na tęczowym placu zabaw.

      

      

      

     Naszą klasę na VII Szkolnej Gali Talentów reprezentowały wysportowane dziewczyny: Ala, Martyna i Weronika. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy niegasnącego zapału i wytrwałości w treningach. Brawo!

      

      

     Wizyta w Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym

     W dniu 14 marca br. wzięliśmy udział w wycieczce edukacyjnej do wrocławskich instytucji kultury. Naszym celem było obejrzenie i poznanie Panoramy Racławickiej oraz udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Największe wrażenie zrobił na nas przekaz malowidła upamiętniającego bitwę pod Racławicami. Mieliśmy wrażenie, że powstańcza bitwa rozgrywa się na żywo przed naszymi oczami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też lekcja muzealna, podczas której poznawaliśmy ciekawostki o muzealnych eksponatach. Urzekły nas zabytkowe przedmioty, które służyły ludziom w dawnych epokach, niepowtarzalne rzeźby oraz klimat ciszy i skupienia, który panował w pięknym gmachu Muzeum. 

      

      

     Dzień Kobiet w naszej klasie

     Chłopcy nie zapomnieli o swoich sympatycznych koleżankach z klasy i w Dniu Kobiet przygotowali dla nich miłe niespodzianki. Dziewczynki otrzymały miłe życzenia, ozdobne gumki do włosów i słodkie czekoladki. 

      

      

     Za nami kolejna dyskoteka karnawałowa. Przyszliśmy na nią przebrani za różne postacie. Podczas głosownia dostrzeżono i nagrodzono strój Maksa Jaworskiego, który przebrał się za gangstera. Nam podobał się Dawid w roli górla, Weronika Czubacka w stroju pszczółki, Asia i Martyna jako czarownice oraz Ala, która była piratką. Nowością na naszym klasowym spotkaniu było zrezygnowanie z niezdrowych przekąsek takich jak chipsy i słodycze. Po ostatnich warsztatach edukacyjnych na temat zdrowego żywienia zdecydowaliśmy się na apetyczne kanapki , soki i smaczne owoce.  

      

     Zdrowo się odżywiamy!

     7 lutego br. razem z klasą 4b uczestniczyliśmy w prozdrowotnych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez hipermarket Tesco. Zajęcia odbywały się w ramach programu pn. „Od uprawy do potrawy” i miały charakter wycieczki edukacyjnej, podczas której jej poznawaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Zapoznaliśmy się różnorodnością zdrowej żywności, warunkami jej przygotowywania i przechowywania. Zdobyliśmy wiedzę o pochodzeniu produktów, konieczności różnicowania diety, poszanowaniu żywności i przemyślanych zakupach. Podczas wycieczki mogliśmy spróbować wielu zdrowych produktów i przygotować z nich smaczne i pożywne drugie śniadanie – jogurt naturalny z ulubionymi owocami i bakaliami.

     Udział w programie był dla nas świetną zabawą i niezapomnianą nauką, by na co dzień wybierać produkty pełnowartościowe w miejsce mocno przetworzonych. Wskazówki z warsztatów wcielamy już w życie – nie zapominamy o owocach przygotowując śniadanie do szkoły.   

      

      

      

      

      

     Wycieczka do kina na film pt. „Sing”

     Film, który oglądaliśmy bardzo się nam podobał. Wzruszyły nas historie wyjątkowych bohaterów, którzy musieli pokonać wiele przeciwności, aby zrealizować swoje marzenia związane z karierą piosenkarzy. Bardzo podobały się nam piosenki oraz tańce w wykonaniu uczestników filmowego konkursu (szczególnie rozbawiła nas pomysłowa świnka Rosita i jeżozwierzyca Ash). Przekonaliśmy się, że przyjaźń może zdziałać cuda, prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie zostawi w potrzebie i że nigdy nie należy rezygnować z realizowania marzeń.

      

      

     Wizyta w Śnieżce

     Dnia 12 stycznia 2017r. wybraliśmy się na wyjątkowo słodką wycieczkę do zakładu produkującego słodycze w Świebodzicach – „Śnieżki - Invest” SP z o.o. Zwiedzając fabrykę wszyscy musieliśmy ubrać ochronne czepki i zachować ostrożność przy pracujących taśmach i maszynach. Panie, które nas oprowadzały bardzo ciekawie opowiadały nam o produktach, procesie powstawania cukierków oraz o historii i legendzie zakładu. Dowiedzieliśmy się m.in., że w fabryce stosuje się tradycyjne, sprawdzone i naturalne składniki, które gwarantują, że każdy cukierek to produkt najwyższej jakości. Podczas zwiedzania mogliśmy skosztować do woli gorącej polewy, różnego rodzaju produktów, wśród których najsmaczniejsze okazały się „Michałki”.

      

      

      

      

     Spotkanie wigilijne

     Nasze spotkanie opłatkowe przebiegło w odświętnej i uroczystej atmosferze. Przygotowaliśmy je wspólnie i z dużym zaangażowaniem. Każdy z nas wywiązał się ze swoich zadań. Przygotowaliśmy smaczne potrawy i własnoręcznie wykonaliśmy dla siebie świąteczne kartki z życzeniami. Szczególną kartkę wysłaliśmy dla naszej pani – Violetty Malickiej. Tego dnia każdy z nas usłyszał i wypowiedział serdeczne życzenia, śpiewał kolędy i skosztował świątecznych potraw. 

      

      

      

     Mikołajkowy turniej gier planszowych

     W klasie 4a jest wielu miłośników gier planszowych, dlatego 6 grudnia uczniowie razem ze swoją panią zapewnili sobie porcję świetnej zabawy urządzając Mikołajkowy turniej gier planszowych. Tego dnia w klasie toczyły się emocjonujące zmagania uczące logicznego myślenia, kojarzenia, refleksu i niekiedy cierpliwości. Przy stolikach rozegrały się prawdziwe pojedynki logiczne, zręcznościowe, strategiczne i quizowe. Wśród gier pojawiły się m.in.: Monopoly, Kalambury, Halii Galli, Bingo oraz Karty Uno.

     Miłą niespodzianką były też odwiedziny pomocnika św. Mikołaja, który każdemu uczestnikowi gier wręczył upominek sponsorowany przez firmę Colgate.

      

     Andrzejkowe wróżby

     30 listopada na klasowym spotkaniu bawiliśmy się w tradycyjne wróżby i zabawy andrzejkowe. W organizację spotkania włączyli się wszyscy uczniowie. Emocje budziło odgadywanie imion sympatii, planowanie przyszłych zawodów i zabawne wróżby ukryte w słodkich babeczkach.

      

     Wizyta w teatrze

     Dnia 22 listopada byliśmy w teatrze na sztuce pt. „Przygody Mikołajka” Spektakl przypadł nam do gustu, a zabawne przygody znanego nam z lekcji j. polskiego Mikołajka rozbawiły nas do łez. Na scenie zobaczyliśmy m.in.: przygodę z rozbitym wazonem, przygotowania do sztuki o piratach, zabawę w Indian, spotkanie z Ludwinią. Podobały nam się kreacje aktorów, szczególnie rola profesora,  którego uczniowie obdarzyli znaczącym przezwiskiem” Rosół”. Entuzjazm uczniów francuskiej szkoły udzielił się także nam. Rozbawieni i w dobrych humorach wróciliśmy do naszych szkolnych obowiązków.

      

     Pierwsza dyskoteka w klasie 4a

     W środę 19 października odbyła się pierwsza dyskoteka tym roku szkolnym. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Nasza klasa miała swój udział w przygotowaniu dekoracji oraz wspólnego poczęstunku w klasie. Spędziliśmy razem bardzo miło czas i chętnie tańczyliśmy przy naszych ulubionych przebojach muzycznych.

      

     Dzień Chłopaka

     Dziewczyny w naszej klasie stanęły przed poważnym zadaniem – zorganizowaniem chłopcom ich święta. Zdecydowały, że podarują swoim kolegom upominki – malutkie latarki oraz słodycze.

      

     Klasa 4a na starcie!

     Za nami pierwszy tydzień w klasie czwartej. Zdążyliśmy poznać naszych nowych nauczycieli, poznaliśmy sale, w których odbywają cię nasze lekcje. Dostaliśmy komplet podręczników do wszystkich przedmiotów oraz kluczyki do szafek uczniowskich. Teraz zabieramy się za naukę!

      

      

     wych. Violetta Malicka

      

     WIGILIA

      

     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      

      

     WIGILIA

       

      

     MIKOŁAJKI

        

     Nasz Klub Śniadaniowy

      

                         

      

     Korzystając ze słonecznej pogody nasza klasa wybrała się na jesienny spacer. Wyznając zasadę "w zdrowym ciele zdrowy duch" finiszowaliśmy na placu zabaw z dawką dobrych humorów.

                        

      

      

     Pora na sen – to temat ostatnich naszych zajęć. Prezentowaliśmy nasze piżamki i rozmawialiśmy o znaczeniu snu w życiu ludzi i zwierząt. Śmiechu było dużo i zabawy z „przytulaskami”, które niektórzy z nas przyniesli. 

                

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych