• Zajęcia sportowe

    •  

     ZAJĘCIA SPORTOWE – AKTYWNE I ZDROWE

     SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU

      

     Podczas zajęć sportowych uczennice i uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu gier zespołowych, jak również podejmowania indywidualnej aktywności fizycznej. Poznają różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Celem zajęć jest wyposażenie uczestników w niezbędną wiedzę, tak aby w przyszłości świadomie podejmowali przeróżne formy aktywności fizycznej.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

                       W ramach projektu „Moja szkoła” grupa uczennic i uczniów naszej szkoły uczestniczy w zajęciach sportowych. Celem zajęć jest rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, poznanie podstawowych umiejętności oraz zasad i przepisów różnych dyscyplin sportowych, a przede wszystkim wytwarzanie nawyku aktywności fizycznej indywidualnej i zespołowej.

     Podczas zajęć uczennice i uczniowie doskonalą umiejętności z zakresu gier zespołowych. Poznają również alternatywne formy aktywnego spędzania czasu wolnego zarówno zespołowych jak i indywidualnych. Tak aby po zakończeniu zajęć mogli świadomie wybrać odpowiednią dla siebie formę aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

        

      

        

      

        

      

     KICKBOXING

     W ramach zajęć sportowych realizowanych w projekcie „Moja szkoła” uczennice i uczniowie wzięli udział w profesjonalnie przeprowadzonym treningu kickboxingu. Zajęcia przeprowadził trener świdnickiego klubu pan Arkadiusz Kaczmarek. Uczestnicy zajęć poznali podstawowe techniki uderzeń i kopnięć stosowanych w kickboxingu. Trener zaprezentował również kilka technik samoobrony. Zajęcia prowadzone były w sposób bardzo intensywny i interesujący. Uczennice i uczniowie wykonywali wszystkie polecenia trenera jak na prawdziwych kickboxerów przystało. Z zajęć wyszli zmęczeni, ale zadowoleni.

        

      

        

      

        

      

      

     TENIS STOŁOWY

                 W ramach kolejnych zajęć sportowych projektu „Moja szkoła” uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu gry w tenisa stołowego. Uczestnicy projektu to bardzo sprawni uczniowie, żadna dyscyplin sportowych nie stwarza im większych problemów. Nie inaczej było z tenisem stołowym. Niektóre zagrania były na najwyższym poziomie.

        

      

     ŚCIANKA WSPINACZKOWA

                 Na ostatnich zajęciach uczestnicy projektu mieli okazję sprawdzić się w zupełnie innej formie aktywności – na ściance wspinaczkowej. Ta niecodzienna aktywność angażuje wszystkie partie mięśniowe o czym na własnej skórze przekonali się uczestnicy zajęć.

        

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych