Projekt "ROZWIJANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH"

W  naszej szkole od 01.10.2019r. rozpoczęły się zajęcia przyrodnicze, w których biorą udział dzieci klas 5-7 chcących poszerzać swoje zainteresowania w zakresie przyrody. Program kół pozwala  zwrócić uwagę uczniów na otaczający świat, zainteresować jego pięknem oraz koniecznością ochrony jego zasobów. Uczestnictwo w zajęciach daje uczniom możliwość samorealizacji, poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką oraz odkrywania tajemnic przyrody na drodze eksperymentów. Otwiera drzwi do zdobywania umiejętności poprzez doświadczenia, obserwacje i pomiary, a także samodzielnego dochodzenia do wniosków. Pobudza również aktywność dzieci, uczy współdziałania w zespole, kształtuje właściwie postawy i charakter młodego człowieka. Wzmaga poczucie więzi z przyrodą.

W ramach projektu odbywają się zajęcia matematyczno-informatyczne. Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas 5. Program zajęć pozwala na rozwijanie zdolności oraz zainteresowań matematyczno-informatycznych, kształtowanie sprawności manualnej oraz wyobraźni geometrycznej, rozwijanie pamięci i umiejętności abstrakcyjnego myślenia oraz logicznego rozumowania. Zajęcia rozwijają osobowość poprzez wyrabianie pracowitości, systematyczności, wytrwałości i dociekliwości. Rozwijają potrzebę i umiejętność dzielenia się swoją wiedzą i pomysłami z innymi uczniami. Przygotowują do samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz szukania informacji.