• 29 stycznia 31. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

Już z najbliższą niedzielę, 29 stycznia startuje 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gmina Świdnica włącza się w działania na rzecz WOŚP organizując gminny sztab we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Serdecznie zapraszamy na halę sportową w Witoszowie Dolnym, gdzie na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji.

• 29 stycznia 31. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
        • MINI SIATKÓWKA  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
          • MINI SIATKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

25 stycznia na sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej odbył się gminny turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół z Pszenna, Lutomi, Bystrzycy i Witoszowa.
            Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów w grupie dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom umiejętności siatkarskich, nie oddając ani jednego seta w całym turnieju i zajmując tym samym I miejsce. Nasi zawodnicy również dzielnie walczyli o każdy punkt, niestety nie udało im się pokonać przeciwników, którzy tym razem okazali się lepsi. Chłopcy ostatecznie zajęli IV miejsce.

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ORGANIZACJI "OPEN DOORS"

Podczas trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan naszą szkołę odwiedził Pan Dariusz Pacan, przedstawiciel organizacji Open Doors, której celem jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji i prześladowań z powodu chrześcijańskiej wiary. Uczniowie klas ósmych i siódmej dowiedzieli się, w których krajach chrześcijanie są najbardziej prześladowani, jakie są formy tego prześladowania, w jaki sposób możemy zaangażować się w pomoc gnębionym ludziom. Prelegent zaakcentował rolę języka jako niezwykłej broni, którą każdy z nas może się posłużyć aby pomóc innym. Język może zranić, ale może też uratować komuś życie. Nie wolno nam milczeć, przechodzić obojętnie, kiedy widzimy krzywdę drugiego człowieka. Nawet na korytarzu szkolnym możemy doświadczać prześladowań i naszym obowiązkiem jest reagowanie. Pan Dariusz Pacan na zakończenie prosił o zapamiętanie ważnej myśli: „Nie bójmy się wrogów –

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ORGANIZACJI "OPEN DOORS"
          • Świąteczne wydruki na drukarce 3D

Uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielem informatyki z ciekawością przystąpili do opanowania drukarki 3D, która pojawiła się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria przyszłości. Projektowaliśmy nasze modele na stronie Skrimarket, gdzie znajduje się wiele darmowych modeli 3D, następnie część z nich została wydrukowana. Niestety długi jest czas wydruku, ale zaglądaliśmy w trakcie wydruku do wnętrza drukarki i obserwowaliśmy, jak cały proces przebiegał. Wybrani uczniowie obiecali, że wydrukowane ozdoby świąteczne zawisną na ich choinkach w domu. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

• Partnerzy i certyfikaty

• Kalendarz