Nawigacja

Ważne informacje

ZAPISY DO SZKOŁY więcejMUNDURKI SZKOLNE

Informujemy, że zakup mundurków szkolnych jest możliwy w sklepie
Moda Sport Hurtownia Odzieżowa, ul.Armii Krajowej 7 (za PZU), tel. (74) 857 83 18
poniedziałek - piątek 900 - 1700, sobota 900 - 1400
jak również poprzez zamówienie na stronie internetowej rennox-mundurki.pl

plan_lekcji_II półrocze

Wiadomości

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca br. na hali sportowej.Harmonogram uroczystości:

  godzina 8:00 klasy 4-7 SP oraz 2 i 3 gimnazjum

  godzina 9:15 klasy 1-3 SP

  ZAPRASZAMY !

 • Sobotnią noc z 9 na 10 czerwca grupa 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym spędziła w szkole bawiąc się i czytając książki. To niezwykłe wydarzenie było związane z IV Ogólnopolską Nocą Bibliotek, do której zgłosiła się biblioteka szkolna.

  Nocne zabawy i harce rozpoczęły się o godzinie 20.00 przy ognisku i były inspirowane zabawami w Indian i kowbojów. Dzieci chętnie upiekły kiełbaski i zjadły wspólną kolację na świeżym powietrzu. Niesamowitą atmosferę „indiańskiego wieczoru” dopełniła przechodząca w okolicy burza. Następnie uczniowie przenieśli się do klas szkolnych, by tam obejrzeć bajki, pobawić się przy muzyce i długo poczytać do poduszki.  Ta szczególna noc była okazją do wspólnej zabawy, czytania i długich rozmów o książkach, filmach i szkole. Uczestnicy nocnego spotkania prezentowali swoje ulubione książki, dzielili się doświadczeniami literackimi, a także poznawali nowości zakupione w ostatnim czasie do biblioteki szkolnej. Na zakończenie czytelniczej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zakładki, naklejki i materiały upamiętniające tegoroczną Noc Bibliotek. Organizatorkami i opiekunami podczas Nocy BiblIotek były pani Izabela Rataj – wychowawczyni klasy  1 b i pani Monika Janiszewska - bibliotekarka i wychowawczyni klasy 5 a.

 • Informacja dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

   WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2018/2019 - Obrazek 1Kliknij

   

 • W związku z kolejnym etapem reformy szkolnictwa w Polsce Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej przesyła list otwarty do rodziców dzieci obecnych klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjów w sprawie rekrutacji i naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Pełną treść listu znajdziecie Państwo klikając w ikonę poniżej.

  LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW DZIECI KLAS VII i II GIMNAZJUM - Obrazek 1

   

 • W dniach 24 i 30 maja nasi uczniowie z klas III gimnazjum i IV szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu zainspirowanym programem „Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem nasi podopieczni wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, a ich wykładowcą był pan Stanisław Gabryś, dyrektor i założyciel Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Podczas spotkania młodzież poznała historię powstania witoszowskiego muzeum oraz usłyszała skąd wzięła się u pana Stanisława pasja i zainteresowanie militariami, wojskowością. Zwiedzając muzeum mogli dotknąć prawdziwej historii oraz wysłuchać wielu ciekawostek o zgromadzonych eksponatach.

 • W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Grodziszczu odbył się XI finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca. W konkursie brały udział klasy gimnazjalne oraz szkoły podstawowe z Gminy Świdnica. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie Gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu, jego piękna, walorów turystycznych i historycznych. Do zadań szkoły należało wykonanie plakatu promującego i pokazującego walory miejscowości, z której pochodzą uczniowie oraz wytypowanie drużyny do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Pisarek, Bartosz Piekielny i Aleksandra Paździora z klasy 7b. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania oraz odpowiadali na zadane pytania. Nasza drużyna zajęła I miejsce w konkursie i zdobyła „Laur Młodego Samorządowca”. Serdecznie gratulujemy!  Nagroda zostanie wręczona na najbliższej sesji Rady Gminy Świdnica, na którą zaproszono zwycięską drużynę wraz z opiekunami.

 • W dniu 25 maja grupa 45 uczniów z klasy V, VI i VII, wraz z opiekunami dojechała do Myśliborza koło Jawora, gdzie wzięła udział w „V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM”. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych na wzgórzu Rataj, jak również przystąpiły do konkursu. Podczas konkursu przyrodniczo-ekologicznego brały one udział w konkurencjach o bardzo tajemniczych nazwach (Jaka to melodia; Ciasne, ale własne; Kula zgadula), gdzie musiały się wykazać dużą znajomością świata zwierząt i roślin oraz swoją sprawnością fizyczną i manualną. Oprócz naszej szkoły do festynu zaproszone został też inne szkoły z województwa dolnośląskiego i one rywalizowały z nami o nagrody. Rzetelne przygotowanie naszych uczniów, którym zajęła się pani Sylwia Smok, zaowocowało bardzo szybko, gdyż nasza szkoła zajęła w rywalizacji międzyszkolnej II miejsce i tym samym wygrała dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

 • Art.13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.52016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  Proszę zapoznać się z pełną informacją:  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1(kliknij na obrazek)

   

 • UWAGA! 1 czerwca (piątek) i 18 czerwca (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tych dniach prowadzi tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Obecność dziecka w tych dniach należy zgłosić wychowawcy klasy.

   

 • Podsumowaniem projektu „Kod do przyszłości” było zorganizowanie zajęć w postaci Zlotu Młodych Programistów. Była to niezapomniana przygoda dla dzieci i nauczycieli. Organizatorzy przygotowali warsztaty, na których uczniowie wraz z opiekunami zapoznali się z nowymi robotami mobilnymi. Zademonstrowane były nowe technologie, które z sukcesem wykorzystywane mogą być w szkołach.Była to doskonała okazja na zdobycie nowych umiejętności.

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć