• Pasowanie pierwszoklasistów

• 19 października 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Krystynę Kwaśnik. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października  uczniowie z klas IV- VIII i pracownicy szkoły spotkali się w świetlicy, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim serdeczne i szczere życzenia, wręczył też piękne kwiaty, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienną, żmudną pracę nauczycieli i wszystkich innych pracowników szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zespół kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marii Kubicy przygotował pełen humoru program kabaretowy polegający na parodii życia szkolnego. Przedstawienie było wzbogacone piosenkami wykonywanymi przez szkolny chór pod opieką pani Katarzyny Bazeli. Publiczność wspaniale się bawiła, a więc aktorzy osiągnęli zamierzony cel. Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom za przedstawienie i w swoim wystąpieniu podkreśliła wartość pracy wszystkich osób zatrudnionych w szkole, dzięki którym uczniowie mogą się wszechstronnie rozwijać w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. To była naprawdę wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

• Wizyta w planetarium "Bajkonur"

• W dniu 11.10. uczniowie naszej szkoły mieli okazję podróżować po wszechświecie, a to wszystko dzięki wizycie mobilnego planetarium „Bajkonur”. Zajęcia były zrealizowane w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Prowadzący zajęcia astronom Pan Tomasz Lewicki w bardzo ciekawy sposób przekazał wiedzę dostosowaną do poszczególnych grup wiekowych. Pod nadmuchiwaną kopułą namiotu, uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami gwieździste niebo.

• PIERWSZY SUKCES NA INAUGURACJĘ SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

•      Pierwszy start i od razu w randze mistrzowskiej oraz rekordowej obsadzie, a także przy pięknej pogodzie, czyli trzy razy na TAK !!! Taki obraz towarzyszył Mistrzostwom Dolnego Śląska Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, które po raz kolejny udało się zorganizować na gościnnym terenie Fundacji ,,Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym ponownie pozostawiła swój trwały ślad na karcie zmagań dolnośląskich biegaczy :

• Hubert Hołdys uplasował się na drugiej pozycji w rywalizacji młodzików na dystansie 1000 metrów
            • Martyna Budzyń i Kamil Nizio zajęli siódme miejsca w swoich biegach
            • Katarzyna Kalita, oddziałując własnym przykładem, zwyciężyła w biegu seniorek

Początek sportowych zmagań w bieżącym roku szkolnym imponujący. Następne zawody biegowe już 7 października w Świdnicy na kolejnym ,,Czwartku Lekkoatletycznym”. Przypomnę, że 16 września, na inaugurację jesiennej edycji ,,czwartków” rywalizację dziewcząt na dystansie 1000 m wygrała Martyna Budzyń.

Katarzyna Kalita

• Wycieczka do Złotego Stoku - "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu"

• W dniu 29 września 2021 r. odbyła się wycieczka do Złotego Stoku, która została zorganizowana w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu   w gminie Świdnica”. Uczniowie podczas zwiedzania kopalni obejrzeli ekspozycje pokazujące mapy i plany kopalni z okresu od XVIII do XX wieku, podziwiali dawne narzędzia górnicze  i hutnicze. Z kopalni wyjechali Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem – wielką atrakcją turystyczną, która wywołała wiele krzyku i radości wśród dzieci. Po wyjeździe na peron wszyscy uczniowie obejrzeli pokaz wybijania monet, a następnie udali się na pieczenie kiełbasek i chleba. Po regeneracji sił, cała grupa wyruszyła do Średniowiecznego Parku Techniki. Tutaj każdy mógł zobaczyć bardzo dokładną replikę średniowiecznej osady górniczej z urządzeniami zbudowanymi w skali 1:1. Dodatkową atrakcją było zejścia do pełnego tajemnic, podziemnego tunelu. Wycieczka została zakończona wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze kiedyś wrócą do tajemniczego Złotego Stoku.

• Dzień z historią w Krzyżowej

• Dnia 4 października klasa szósta udała się na całodniową wycieczkę do „Krzyżowej”. Celem wyjazdu był udział w warsztatach historycznych i integracyjnych przygotowanych przez pracowników Fundacji „Krzyżowa”: panią Aleksandrę Królak – Wąsowicz oraz panią Adelajdę Lebiodę. W pięknym otoczeniu Pałacu oraz kompleksu zabytkowych budynków uczniowie poznawali historię i charakter miejsca, działalność opozycjonistów Kręgu z Krzyżowej, uświadamiali sobie ideę tolerancji oraz grozę XX-wiecznych totalitaryzmów.  Pogodny i wyjątkowo słoneczny dzień składał się z wielu różnorodnych aktywności. Podczas gry plenerowej oraz  warsztatowych ćwiczeń szóstoklasiści budowali klasowe relacje oparte na wzajemnej współpracy, szacunku i umiejętności słuchania. Miłym punktem wyjazdu było też klasowe ognisko, zabawy na placu zabaw oraz rywalizacja podczas meczu piłki nożnej. Opiekunami wycieczki były panie: Anna Tendziagolska i Monika Janiszewska.

Nowa galeria Dzień z historią w Krzyżowej została dodana do albumu fotograficznego