• RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE
     • RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE

     • „WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ, zostaw, jeśli masz nadmiar”

      Wiemy z jak trudnymi sytuacjami często muszą mierzyć się nastolatki, dlatego postanowiliśmy podjąć działania w swojej szkole zapewniające stały dostęp do środków higienicznych wszystkim dziewczętom. Akcja ta zakłada zwiększenie dostępności artykułów higienicznych potrzebnych w czasie menstruacji.

      Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu zapobiegania wykluczeniu
       i tabu menstruacyjnego „Różowa Skrzyneczka” i  została zaznaczona na mapie miejsc, gdzie znajdują się skrzyneczki.

      Z inicjatywy nauczyciela WDŻ Pani Katarzyny Halkowicz i pedagoga szkolnego
      Pani Joanny Jaros oraz dzięki aprobacie i wsparciu finansowemu Dyrektora Szkoły,
      Pani Krystyny Kwaśnik zakupiona została skrzyneczka na środki higieniczne dla dziewcząt.

      Pomysł spodobał się społeczności lokalnej w tak dużym stopniu, że od razu znaleźli się sponsorzy. Rodzice jednej z dziewcząt postanowili zakupić drugą „Różową  Skrzyneczkę”, a osoba ze środowiska lokalnego zaprzyjaźniona ze szkołą, zdeklarowała się do wzięcia pod opiekę skrzynek i dopełniania punktów w produkty higieniczne.

      Dzięki takim działaniom skrzyneczki są zawsze pełne i służą osobom potrzebującym!

    • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI
     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

     • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI – program edukacyjny dla dziewcząt o higienie okresu dojrzewania.

      W ramach edukacji prozdrowotnej, w ubiegłym tygodniu mieliśmy okazje gościć w naszej szkole prelegentkę z firmy „Procter&Gamble”, Panią Małgorzatę Młynarczyk, która
      w rzetelny i fachowy sposób przekazała wiedzę dziewczętom z klas starszych o problemach okresu dojrzewania, takich jak:
      zmiany fizyczne,  psychiczne i emocjonalne. Wprowadziła dziewczyny w pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić
      w trudnych dla młodych kobiet sytuacjach.

      Program edukacyjny dla dziewcząt „Między nami kobietkami” w ramach zajęć „Wychowania do życia w rodzinie” omawia przemiany i problemy wieku dojrzewania. Program ten był stworzony przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów
       i psychologów oraz wysoko oceniany przez Ministerstwo Zdrowia. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania jak również wyrobienia właściwych nawyków higienicznych.

      Nasze uczennice były pod wrażeniem sposobu  prowadzenia pogadanki przez panią prelegentkę, a spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło atrakcyjny środek edukacyjny dla dziewcząt, tym bardziej, że każda uczestniczka otrzymała specjalny zestaw edukacyjny „Mój zestaw menstruacyjny – wszystko, co musisz wiedzieć o okresie dojrzewania”, który zawierał m.in. książeczkę informującą o zmianach w ich organizmie
      w okresie dojrzewania, opracowaną przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

    • KONKURS ECO-STRÓJ
     • KONKURS ECO-STRÓJ

     • 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w szkole odbył się konkurs pt.”Eco-strój” zorganizowany przez p. Annę  Kucała i Izabelę Rataj.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców oraz propagowanie idei czystego środowiska. Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje pomysłowe stroje z wielkim szykiem na specjalnie przygotowanym wybiegu pokazowym.  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Suszek i p. Magdalena Kokoszka dokonały oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów: - zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu, - pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego, - estetyka wykonania, - sposób zaprezentowania stroju. Zwycięzcami konkursu zostali:Zofia Knerowicz - Gawryliszyn kl. Ia, Amelia Gaweł kl. Ia, Filip Bujdasz kl. IIb, Julian Wilkosz kl. IIb, Maciej Piotrowski kl. IIa, Bianka Banach-Jonek kl. IIIb. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, składamy gratulacje.  Po rozdaniu nagród odbył się obchód wokół szkoły, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami. Dzieci miały ze sobą transparenty o tematyce ekologicznej, wykonane w grupach klasowych. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Ziemi i pokazali jakie są globalne problemy Ziemi. 

    • Życzenia
     • Życzenia

     • Z okazji nadchodzących świąt Pamiątki Zmartchwystania Pańskiego życzę wszystkim nie tylko odpoczynku i oderwania się od codziennej pracy, ale przede wszystkim znalezienia czasu, aby zastanowić się nad słowami, które wypowiedział Anioł..."Jezus prawdziwie zmartwychwstał! Dlatego ja nie szukam Go w przeszłości - jest On dla mnie rzeczywistością każdego dnia...

      Radosnych Świąt Wielkanocnych każdemu z Państwa życzę!

                                                                                                          Dyrektor szkoły 

      " Wielkanocny pacierz"

      Nie umiem być srebrnym aniołem-

      ni gorejącym krzakiem-

      Tyle Zmartwychwstań już przeszło-

      a serce mam byle jakie.

      Tyle procesji z dzwonami-

      tyle już alleluja-

      a moja świętość dziurawa

      na ćwiartce włoska się buja (...)

      I wiem, gdy łzę swoją trzymam

      Jak złoty kamyk z procy -

      Zrozumie mnie mały Baranek

      z najcichszej Wielkiej Nocy.

      Pyszczek położy na ręku

      sumienia wywróci podszewkę-

      Serca mojego ocali

      czerwona chorągiewkę

      KS. Jan Twardowski

       

       

       

     • Wielkanoc

     • W środę 13.04. w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas II pod kierunkiem opiekuna kółka teatralnego Izabeli Rataj. Mali aktorzy śpiewali piosenki o tematyce wielkanocnej. Przedstawienie zostało poświęcone tradycjom wielkanocnym, które przedstawiły najmłodsze dzieci. Nie zabrakło zajączków, kurczaków i kur, ale i Czerwonego Kapturka. Występy najmłodszych wzbudziły radość i zachwyt wszystkich zebranych.

       

     • KONKURS KALIGRAFII KLAS I- III

     • W dwa ostatnie dni marca, reprezentanci kl. I- III wzięli udział w Konkursie Kaligrafii zorganizowanym przez p. Izabelę Rataj i p. Magdalenę Kokoszkę. Zadaniem uczniów było przepisanie podanego tekstu najładniej jak się potrafi, istotny również był kształt liter, ich prawidłowe łączenie oraz ogólna estetyka pracy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 kwietnia 2022 r. Mistrzami kaligrafii zostali: Adriana Uzar, Zuzanna Ignasiak, Maciej Piotrowski,  Joanna Szydłowska, Weronika Gabryś, Wiktor Ciećko, Tymoteusz Awsiukiewicz, Mia Kordel oraz |Julian Nawrot. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!! Kolejny konkurs odbędzie się jesienią, w roku szkolnym 2022/2023, a więc już od dzisiaj zachęcamy do ładnego i czytelnego pisma.

     • Szkolenie z policjantem

     • Uczniowie klas przygotowujących się do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez pana policjanta z wydziału drogowego. Zajęcia były okazją do powtórzenia najważniejszych zasad obowiązujących rowerzystów i zrozumienia, jak ważna jest znajomośc przepisów oraz stosowanie ich na co dzień w życiu. Ma to ogromne znaczenie ze wzgędu na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu.

     • Sukces naszego ucznia!

     •                                                                          MAMY LAUREATA

      DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK

      Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

       

      Z wielką radością informujemy, że Oliver Boesl z klasy VIIb został laureatem prestiżowego konkursu  zDolny Ślązak z języka niemieckiego.

      Finał, czyli ostatni etap tego konkursu po eliminacjach szkolnych i powiatowych, odbył się 11 marca 2022 roku we Wrocławiu. Finałowy test sprawdzał umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, znajomość bardziej zaawansowanej gramatyki i leksyki, a także znajomość treści wyznaczonej lektury, którą uczniowie musieli przeczytać w języku niemieckim. Oliver musiał wykazać się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi i dużą wiedzą.

      Dołączył do grona najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego z języka niemieckiego. Tytuł laureata  uprawnia go m. in. do przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienia z trzeciej części  egzaminu ósmoklasisty - języka obcego.

                                                                                                                                   Wielkie Brawa!!!                              

      Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim  Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

      Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
    • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych