• KOSZYKARZE I KOSZYKARKI ZE ZŁOTEM

•      W czwartek - 24 listopada, w Bystrzycy Górnej odbył się gminny turniej piłki koszowej klas 4-6.     W turnieju wzięło udział pięć reprezentacji, zarówno chłopców jak i dziewcząt : SP Mokrzeszów,       SP Lutomia Dolna, SP Bystrzyca Górna, SP Pszenno oraz nasze złotka. Po fenomenalnej grze, w której dominowała współpraca w zespole oraz świetna indywidualna sprawność naszych uczniów, rywalizacja nie mogła skończyć się inaczej, jak zwycięstwami dziewcząt oraz chłopców i to we wszystkich rozegranych meczach.

SKŁAD REPREZENTACJI DZIEWCZĄT : Julia Rokicka, Julia Rychel, Julia Tomasik, Ola Szpytma , Maja Wojtowicz, Gabriela Hołdys.

SKŁAD REPREZENTACJI CHŁOPCÓW : Adam Andrzejewski, Maciej Cisek, Maciej Kaźmierczak, Miłosz Zdybel, Karol Panek, Aleksander Ptak i Kamil Nizio.

Zwycięzcom gratulujemy !

Katarzyna Kalita

• 7.Półmaraton Świdnicki

• Za nami 7. RST Półmaraton Świdnicki, wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych, sportowych imprez. Rangę wydarzenia podnosi fakt, iż udział w nim wzięli nie tylko mieszkańcy gminy i miasta Świdnicy czy też ogólnie całego powiatu Świdnickiego, ale także biegacze z innych krajów: Anglii, Irlandii, Chin, Ukrainy i Niemiec.Trasa biegu tradycyjnie przebiegała przez miejscowości gminy Świdnica, na których kolorowe strefy kibica stworzyli mieszkańcy Opoczki, Bystrzycy Dolnej, Makowic, Bojanic i Burkatowa.Brawa dla sołectw, przez które przebiegała trasa biegu, słowa uznania dla gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, uczniów i nauczycieli gminnych Szkół, mieszkańców - wolontariuszy.

Jesteście niezastąpieni. Cieszymy się, że jak zwykle mogliśmy na Was liczyć!

Uczennice naszej szkoły: Milena Sproska, Natasza Kowalczyk, Emilia Buda, Elena Baranowska, Natalia Kunaszowska, Lena Duszenko, Wiktoria Molińska i Judyta Szydłowska oraz opiekun p.Bogumiła Jas, wraz z zaprzyjaźnioną szkołą w Lutomi Dolnej, zorganizowały punkt nawadniania w Bystrzycy Dolnej.

Więcej o półmaratonie oraz szczegółowe wyniki końcowe znajdą Państwo na oficjalnej stronie RST Półmaratonu: http://polmaraton.swidnica.pl

• Poznaj Polskę

• Pod koniec września uczestnikami wycieczki projektowej  „Poznaj Polskę” byli uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Uczniowie podróżowali po Wrocławiu zabytkowym tramwajem z prawdziwym konduktorem, biletami, „dziwnym” kasownikiem ale także kartami pracy, które pozwoliły samodzielnie poznawać, główkować…

Następną odsłoną wycieczki był spacer po wrocławskim rynku w nieodłącznym towarzystwie krasnali:), których nie sposób policzyć… Na dziś jest ich podobno 800.

Pyszny obiad w restauracji Polka dodał im sił na kolejny punkt programu, Hydropolis

Jedyne w Polsce, super nowoczesne muzeum o wodzie zachwyciło dzieci a wykonane doświadczenia bardzo się podobały… Może ktoś zostanie znanym chemikiem, naukowcem?

Jak wiemy wycieczki kształcą, rozwijają zainteresowania, wyobraźnię, uczą zachowania się w różnych sytuacjach, pokazują jak piękny jest świat wokół nas. Dlatego warto w nich uczestniczyć!

• POMOC DLA RODZINY PO POŻARZE

• 31.10.2022 w domu rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wybuchł pożar. Konieczny jest całkowity remont, gdyż w obecnym stanie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Potrzebne są środki, by pomóc  odbudować dom. Istnieje możliwość udzielenia wsparcia finansowego poprzez udział w zbiórce organizowanej w szkole przez samorząd uczniowski lub za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

• Trzy klasy w Toruniu

• W dniach 27-28 października trzy klasy ze SP w Witoszowie Dolnym (klasa 6a, 6c oraz 7a) wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Torunia. Korzystając z przepięknej pogody uczniowie zwiedzili najważniejsze atrakcje pięknego Torunia. Wycieczka została częściowo dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji w ramach programu "Poznaj Polskę". W programie uczniowie zwiedzili miasto z przewodnikiem, Muzeum Piernika, Planetarium, centrum nauki Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Park Pamięci Narodowej będący hołdem dla Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zakupów z pierniczkami w roli głównej.