• „MIĘDZYPOKOLENIOWO ŚWIĄTECZNIE”

     • W ramach programu „Edukacja do starości”, w który zaangażowała się nasza szkoła, w piątek 15 marca odbyło się kolejne spotkanie uczniów z seniorami, tym razem w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie. Uczniowie z klasy 7c wraz z podopiecznymi ośrodka z wielkim zaangażowaniem wykonywali kartki świąteczne z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Gotowe kartki zostaną wysłane do przyjaciół Domu Seniora.

    • LAUREACI I FINALIŚCI w zDolnym Ślązaku
     • LAUREACI I FINALIŚCI w zDolnym Ślązaku

     • 16 października 2023 rozpoczęła się kolejna edycja dolnośląskich  konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak, która obejmowała  9 osobnych konkursów z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii.

      Są to konkursy o zasięgu wojewódzkim. Składają się z 3 etapów – eliminacji szkolnych, etapu powiatowego i finału wojewódzkiego. W konkursach mogą brać uczniowie klas 4 – 8.  Każdy z konkursów ma swój regulamin oraz zakres wymagań.

      Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w finale wojewódzkim, uzyskując najwyższe tytuły laureata i finalisty.

      DOMINIK MUSZEWSKI ZOSTAŁ LAUREATEM Z TRZECH PRZEDMIOTÓW: FIZYKI, JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI.

      KACPER WĄSOWICZ - ZOSTAŁ LAUREATEM Z JĘZYKA POLSKIEGO

      JAN KACZMARCZYK - FINALISTA Z GEOGRAFII

      STANISŁAW PAWŁOWSKI FINALISTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Konkursy wymagają wysokich umiejętności i wiedzy z poszczególnych przedmiotów, a laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Finalista konkursu otrzymuje dodatkowe 7 punktów rekrutacyjnych.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY

    • Gminny Konkurs Ortograficzny
     • Gminny Konkurs Ortograficzny

     • W dniu 15.03.2024 w Szkole Podstawowej w Pszennie odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi tekstami, które zawierały mnóstwo pułapek ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas VII- VIII i trzy z klas IV-VI.

      Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Po sprawdzeniu prac przez Komisję  Konkursową przyznano nagrody i wyróżnienia. Reprezentacja naszej szkoły odniosła znaczące sukcesy:

      W kategorii klas VII- VIII:

      II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymała Berenika Lewicka- uczennica klasy VIII.

      III miejsce- Emilia Męczywór- uczennica klasy VIII.

       

      W kategorii klas IV- VI

      I wyróżnienie otrzymała Amelia Cora- uczennica klasy V

      Wszyscy uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział w tych niezwykle trudnych i wymagających znakomitej znajomości reguł potyczkach ortograficznych.

       

    • POWIATOWE POTYCZKI Z ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO
     • POWIATOWE POTYCZKI Z ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

     • 14 marca 2024 r. w Szkole Społecznej w Świdnicy odbył się finał XIV Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „CheckYour English/PrüfeDeinDeutsch” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. W etapie szkolnym wzięło udział 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu konkursu: Kalina Nowakowska, Magdalena Wąsowicz i Kacper WąsowiczEtap powiatowy składał się z części pisemnej i ustnej. W części ustnej, drużynowej, 3-osobowe ekipy z każdej szkoły zaprezentowały trzyminutowe wystąpienia w języku angielskim na wylosowane zagadnienia. Nasza drużyna zmierzyła się z tematem bycia świadkiem kradzieży, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. O zwycięstwie w tym konkursie zdecydowanie decyduje dobra znajomość obu języków, w czym świetni okazali sie Magda i Kacper.
      Magda została laureatką zdobywając III miejsce, a wśród wyróżnionych znalazł się Kacper. Lauraci poza nagrodami rzeczowymi otrzymają również dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. GRATULUJEMY!

    • HALOWA PIŁKA NOŻNA
     • HALOWA PIŁKA NOŻNA

     • 14 marca na hali sportowej przy naszej szkole odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców klas VII i VIII. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy: Lutomia, Grodziszcze, Bystrzyca, Pszenno, Mokrzeszów i Witoszów, który pełnił rolę gospodarza turnieju.

      Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepszą drużynę turnieju. Zawody przebiegały w przyjemnej, sportowej atmosferze, a na boisku nie brakowało emocji. Młodzi sportowcy zaprezentowali niezłe piłkarskie umiejętności. Niektóre mecze były bardzo zacięte, co pokazuje tylko wyrównany poziom zawodników.

      Reprezentanci naszej szkoły do każdego meczu wychodzili z nową energią i zmotywowani, jednak to nie wystarczyło do sięgnięcia po najlepsze miejsca w turnieju. Jeden mecz zakończyli remisem, jeden wygrali, a trzy zakończyły się przegraną. Ostatecznie nasi piłkarze zajęli V miejsce w turnieju. GRATULUJEMY!

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      1. Janek Kaczmarczyk kl.8

      2. Szymon Paterak kl.8

      3. Szymon Danieluk kl.8

      4. Ignacy Kryński kl.8

      5. Maciek Cisek kl.7b

      6. Adam Andrzejewski kl.7b

      7. Olek Ptak kl.7b

      8. Kacper Bawoł kl.6b

      9. Sebastian Chrzan kl.6a

    • Leyla i Maciej w finale Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
     • Leyla i Maciej w finale Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

     • Wczoraj, w Świdnickim Ośrodku Kultury, odbyły się Powiatowe Eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowali Leyla Kuliczkowska - kategoria młodsi oraz Maciej Kaźmierczak - kategoria starsi. Obydwoje recytatorzy wspaniale się zaprezentowali i awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu w Kłodzku. 
      Ogromny sukces uczniów, a także nauczycieli. Leylę przygotowywała pani Agata Zobków, a Maćka pani Maria Kubica.

      GRATULUJEMY!

    • Sukcesy pływaków
     • Sukcesy pływaków

     • W miniony wtorek - 5.03.2024r. Żarów gościł w swoim kompleksie wodnym młodych adeptów pływania, którzy zjechali ze strefy wałbrzyskiej na coroczny półfinał wojewódzki drużynowych zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Liczna reprezentacja naszej szkoły uzyskała wspaniale wyniki i awanse do finału wojewódzkiego. Pierwsze na starcie stanęły reprezentantki klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie: Leyla Kuliczkowska, Aleksandra Wajdzik, Hanna Wiśniewska, Julia Bawoł, Zuzanna Wójcik i Amelia Mróz zajmując drugie miejsce, a tym samym  awansując do finału wojewódzkiego, który już 19 marca we wrocławskiej
      "Orbicie". Wpływ na to miały, oprócz rezultatu sztafety 6x25m, indywidualne wyniki startu dziewcząt:

      Leyla Kuliczkowska – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 25m

      Julia Bawoł – 3 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m

      Hanna Wiśniewska – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m

      Reprezentacja chłopców w tej samej kategorii, w składzie: Franciszek Kaczmarczyk, Michał Łysiak, Ksawery Sobaszek, Filip Bujdasz, Eryk Wolak i Franciszek Walus po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu.

      W rywalizacji klas: 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta, w składzie: Julia Rokicka, Julia Rychel, Aleksandra Szpytma, Gabriela Hołdys, Lena Cech i Natalia Polaczek wygrały sztafetową rywalizację (6x50m), a po startach indywidualnych wróciły na tarczy z workiem medali:

      Julia Rokicka – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Julia Rychel – 3 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Aleksandra Szpytma – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Lena Cech – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Natalia Polaczek – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Gabriela Hołdys – 1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

           Chłopcy, startując w składzie: Jan Olszewski, Maciej Cisek, Adam Andrzejewski, Kacper Rączkowski, Maciej Sura i Aleksander Ptak zajęli w walce o drużynową nominację do finału wojewódzkiego drugie miejsce, na co niewątpliwy wpływ miały ich indywidualne sukcesy:

      Adam Andrzejewski – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Aleksander Ptak – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Maciej Cisek – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Kacper Rączkowski – 3 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Jan Olszewski – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Maciej Sura – 1 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 100m

            Zawodnikom gratulujemy i życzymy motywacji do dalszej pracy.

    • Nasi uczniowie wyróżnieni w Stypendiadzie Polonistycznej
     • Nasi uczniowie wyróżnieni w Stypendiadzie Polonistycznej

     •      Ponad 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypednialnym Stypendiada Polonistyczna, który odbył się w dniach 13-15 grudnia 2023 r. Temu popularnemu przedsięwzięciu przyświecają cele: propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, rozwijanie zainteresowań literackich oraz sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności ich stosowania.
           W ramach projektu odbyły się trzy konkursy: czytelniczy „Kreator”, ortograficzny „Ortograf” oraz literacki „Polonus”. Uczniowie skorzystali z pełnej oferty Firmy Edukacyjnej „Orzeł”. Największą popularnością cieszył się konkurs czytelniczy, bowiem znajomością treści utworów literackich pragnęło wykazać się 37 dzieci. Z ortograficznymi pułapkami zmierzyło 11 uczniów, a talentem literackim popisało się 6 uczestników Stypendiady. Stopień trudności zadań był dostosowany zarówno do wieku uczniów, jak i obowiązujących treści programowych.
           29 lutego br. poznaliśmy wyniki. Miło nam poinformować, że Tytuł „Orła literackiego” i wyróżnienie w konkursie „Polonus” zdobyli:

      Marcela Frycz – kl. VIIc

      Emilia Męczywór – kl. VIII

      Kacper Wąsowicz – kl. VIII

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Pomóżmy naszemu uczniowi

     • Jakub jest uczniem klasy 5 w naszej szkole, nie bądźmy obojętni na chorobę, która ponownie go dotknęła.

      Szanowni Państwo prosimy przekażcie 1,5 %, by wesprzeć Kubę w chorobie.

      Dziękujemy!

    • Historyczne spotkanie triathlonistów
     • Historyczne spotkanie triathlonistów

     •  W czwartek – 29 lutego, klasa 7b udała się na inspirujące spotkanie z Adrianem Kosterą, który bije rekord Guinessa w najdłuższym triathlonie na świecie. „Wyzwanie 365-Triathlon” polega na przepłynięciu 1205,1 km, przejechaniu na rowerze 31132 km i przebiegnięciu  7833 km.  Adrian Kostera rozpoczął swoją przygodę w czerwcu ubiegłego roku. Zaliczony ma już etap pływacki i kolarski. Obecnie jest na etapie biegowym. Pokonał już 2725 km. Pozostało mu jeszcze trzy miesiące, które od jutra aktywnie spędzi na Polanie Jakuszyckiej. Spotkanie ultratrathlonisty z młodymi adeptami triathlonu obfitowało w wiele pytań i ciekawych odpowiedzi. Następnie wszyscy razem z radością przebiegli 3 km.  Był to wyraz wsparcia dla Adriana i jego niebywale trudnego wyzwania.

    • Zajęcia zawodoznawcze z firmą Budimex
     • Zajęcia zawodoznawcze z firmą Budimex

     • W poniedziałek 26 lutego 2024 klasy 7a, 7b i 8a miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego podczas spotkania z panią Dagmarą Kolendą, reprezentuującą firmę Budimex. To największa firma budowlana w Polsce, która obok zadań związanych z budownictwem infrastrukturalnym, kubaturowym, hydrotechnicznym i innymi, angażuje się w działania edukacyjne. Budimex współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi m.in. organizując spotkania, wykłady i zajęcia warsztatowe dla studentów. Firma prowadzi również program praktyk dla studentów, z których wielu trafia w ich szeregi. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o działalności firmy oraz możliwościach pracy w takiej branży. Pani Dagmara w ciekawy sposób mówiła uczniom na temat ścieżki wyboru kariery zawodowej, podkreślając wagę rozwijania własnych talentów i podejmowania odważnych decyzji zgodnych z naszymi zainteresowaniami. Miłym akcentem były gadżety firmowe oraz upominki dla wszystkich uczniów i szkoły.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
    • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych