• PODRĘCZNIKI DO RELIGII – rok szkolny 2023 / 2024

     •  

      Wszystkie podręczniki zostały wydane przez wydawnictwo JEDNOŚĆ.

       

      KLASA                         TYTUŁ PODRĘCZNIKA

      Kl. I                               POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT

      Kl. II                              ODKRYWAM KRÓLESTWO BOŻE

      Kl. III                             POZNAJĘ JEZUSA – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. IV                            ODKRYWAM ŻYCIE Z JEZUSEM – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. V                             SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY SZUKAJĄ PRAWDY – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. VI                            SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY ODKRYWAJĄ PIĘKNO – podręcznik + ćwiczenia

      KL. VII                          SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY CZYNIĄ DOBRO – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. VIII                          SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY ZDOBYWAJĄ ŚWIĘTOŚĆ – podręcznik + ćwiczenia

       

    • Nasi stypendyści
     • Nasi stypendyści

     • Pani wójt Gminy Świdnica, Teresa Mazurek, wręczyła stypendia naukowe i sportowe uczniom wszystkich gminnych szkół podstawowych. Uczniowie z naszej szkoły stanowili najwięlszą grupę z wszystkich nagrodzonych, którzy w dniu 21.06.23 w świetlicy wiejskiej w Lutomii Górnej odebrali swoje dyplomy. Szczególne gratulacje należą się najlepszej uczennicy naszej szkoły, czyli Prymusowi Szkoły, a jednocześnie Prymusowi Gminy Świdnica - Amelii Corze z klasy 4c, której średnia ocen wyniosła 6,0. Statuetkę Osobowości Szkoły, decyzją rady pedagogicznej, otrzymał w tym roku Kacper Wąsowicz z klasy 7a. Nasza szkoła została także nagrodzona pucharem za II miejsce w Międzyszkolnej Lidze Sportowej. Wszystkim wyróżnionym za osiągnięcia naukowe i sportowe ogromnie gratulujemy! Tak trzymajcie!

    • Wycieczka klasy 6a szlakiem do ruin Starego Książa i Stadniny Ogierów
     • Wycieczka klasy 6a szlakiem do ruin Starego Książa i Stadniny Ogierów

     • We wtorek 20 czerwca klasa 6a wraz z wychowawcą, panią Dorotą Nowakowską, oraz panią Anną Tendziagolską wędrowała szlakami turystycznymi w dolinie Pełcznicy do ruin Starego Książa oraz Stadniny Ogierów w Książu. Wiele osób z klasy po raz pierwszy odwiedziło atrakcje turystyczne w naszej najbliższej okolicy. Zielony szlak prowadzący od rozdroża pod Starym Książem do Zamku Książ najbardziej przypadł do gustu uczniom z klasy 6a. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie stadniny koni z przewodnikiem. Warto poznawać najbliższą okolicę!

    • Euroweek - warsztaty językowe w języku angielskim
     • Euroweek - warsztaty językowe w języku angielskim

     • Celem programu, w którym wzięło udział 22 uczniów z klasy 7a, 6a i 6b, jest promowanie wśród uczestników rozwijania ważnych umiejętności potrzebnych w życiu w naszych czasach: przede wszystkim zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, zdolności przywódczych i interpersonalnych, pewności siebie, współpracy w zespole, kreatywności. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów świata pozwalają także zdobywać wiedzę o innych kulturach. 

      Tego doświadczyli nasi uczniowie podczas pobytu od 14 do 18 czerwca 2023 w jednym z ośrodków fundacji Euroweek w Długopolu Dolnym, u stóp Gór Bystrzyckich. Stanowili część grupy około 80 uczniow z 4 różnych szkół podstawowych biorących udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Turcji, Wietnamu i Kolumbii. Zajęcia odbywały się na powietrzu i w salach konferencyjnych, w dużej grupie i różnorodnych mniejszych zespołach. Wymagały wielkiego zaangażowania i kreatywności, ale przy okazji bawiły wszystkich uczestników, co z pewnością częściowo oddają zdjęcia zrobione podczas warsztatów. 

      Udział w przygodzie Euroweek został poprzedzony wycieczką krajoznawczą w Górach Bystrzyckich. Uczniowie wraz z opiekunami, paniami Dorotą Nowakowską i Anną Tendziagolską przeszli z Poniatowa niebieskim szlakiem przez Górę Jagodna do schroniska PTTK w Spalonej. Pogoda tego dnia i podczas całego pobytu była wspaniała, co dodatkowo umiliło wspólnie spędzony czas.

    • TRIATHLONOWE ŚWIĘTO W WITOSZOWIE DOLNYM
     • TRIATHLONOWE ŚWIĘTO W WITOSZOWIE DOLNYM

     • W poniedziałek 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, klasa sportowa ukierunkowana na triathlon miała swoje pierwsze zawody triathlonowe, w których 16 uczniów płynęło 200 m, jechało na rowerze 5 km i przebiegło 1 km. Startowali w trzech "falach", a o kolejności decydował czas uzyskany na mecie. Na rezultat wpływ miało wiele czynników - nie tylko szybkość pokonania odcinków: pływackiego, rowerowego i biegowego, ale także czas spędzony w strefie zmian. Za rok konfrontować się będą z krajową konkurencją na dwukrotnie dłuższych dystansach, dlatego wewnętrzna rywalizacja to pierwszy krok do pewności działania podczas startów w cyklu Pucharu Polski Młodzików.

      Poniedziałkowym zawodom towarzyszyły wielkie emocje, szczególnie że obserwatorami byli rodzice uczestników, dyrektor szkoły – Krystyna Kwaśnik, dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego – Alicja Masłyk, inni uczniowie szkoły - głośno dopingując startujących, a także przygodne osoby.

           Miejsca na podium w rywalizacji dziewcząt:

      1. Julia Rokicka                    -     20:30
      2. Julia Rychel                      -     20:46
      3. Gabriela Hołdys               -     20:58

           Miejsca na podium w rywalizacji chłopców:

      1. Jan Olszewski                   -     21:30
      2. Kamil Nizio                        -     22:13
      3. Karol Panek                       -     22:25 

      Uczestnikami tych zawodów byli również: Aleksandra Szpytma, Julia Tomasik, Maja Wojtowicz, Gabriela Góralska, Weronika Sola, Lena Wojciechowska, Karolina Bar, Adam Andrzejewski, Maciej Cisek i Marcel Gaweł. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że triathlon to trudna dyscyplina sportu i wymaga wszechstronnych umiejętności, a poniedziałkowe zmagania dodały im motywacji do dalszej pracy.

       

    • Akcja czytelnicza w naszej szkole
     • Akcja czytelnicza w naszej szkole

     • Miesięcznik "Biblioteka" co roku organizuje akcję czytelniczą pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam".

      Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

      Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

      W naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami polonistami też wzięli udział w tej akcji.

       

    • PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
     • PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

     • 6 czerwca na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się gminne zawody piłki ręcznej chłopców. W sportowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny: Pszenno, Lutomia, Grodziszcze i Witoszów. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie w turnieju decydowała ilość wygranych meczy oraz stosunek zdobytych i straconych bramek. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, niektóre mecze były bardzo wyrównane i walka toczyła się do ostatniego gwizdka. Reprezentanci naszej szkoły z meczu na mecz grali coraz lepiej, niestety tym razem musieli uznać wyższość innych drużyn, kończąc turniej na IV miejscu. Należy im się jednak uznanie za sportowego ducha i walkę do końca.

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      1. Antek Mróz kl.8c

      2. Kuba Drymuch kl.8c

      3. Gabryś Idczak kl.8c

      4. Michał Haręza kl.8b

      5. Mateusz Adamczyk kl.8a

      6. Krzysztof Bobal kl.8a

      7. Janek Kaczmarczyk kl.7

      8. Dominik Muszewski kl.7

      9. Szymon Paterak kl.7

     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

     • W sobotę 3. czerwca na placu zabaw koło "Leśniczówki" odbył się fetyn zorganizowany we współpracy Rady Sołeckiej Witoszowwa Dolnego oraz Rady Rodziców naszej szkoły. Pogoda dopisała. Uczestnicy też! 

    • MOVE Week
     • MOVE Week

     • Od 22 do 31 maja nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

      O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy. Uczniowie młodszych klas świetnie się bawili realizując kolejne sportowe wyzwania.  Dodatkowo, w naszej placówce odbyły się międzyklasowe zawody sportowe w młodszych klasach. Nasi młodzi sportowcy rywalizowali w przeróżnych konkurencjach: rzucali do kosza, skakali na skakankach, kręcili hula hop, pokonywali tor przeszkód.

      Uczniowie klas starszych świętowanie zaczęli od spotkania z niezwykłym sportowcem,  Panem Edwardem Kościniakiem. Pan Edward opowiedział uczniom  o swojej pasji, czyli bieganiu. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął od biegania po płaskim terenie, potem po górach, a od 9 lat biega po schodach. Warto wspomnieć, że Pan Edward ma skończone 84 lata i jest najstarszym biegaczem w Polsce, który osiąga znakomite wyniki w tym sporcie. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści sportowca, który swoją postawą pokazał im, że w sporcie nie ma barier.

      W kolejnych dniach nasi uczniowie wzięli udział w przeróżnych sportowych wyzwaniach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zabawy z elementami lekkoatletyki, pływanie, wycieczka rowerowa, rozgrywki w palanta a nawet tańce. Nasi młodzi sportowcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w sportowych atrakcjach przygotowanych z myślą o dobrej zabawie z nutką rywalizacji. A nam, jako organizatorom szkolnych obchodów Move Week, zależało przede wszystkim na rozruszaniu naszej szkolnej społeczności i integracji międzyklasowej. Widząc zapał i radość naszych uczniów z uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu można uznać, że nasz cel został osiągnięty.

      Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom.

      Sami zobaczcie, jak się bawiliśmy!

      #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu

      @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk"

    • Wystawa zabawek w kl. 4b
     • Wystawa zabawek w kl. 4b

     • Uczniowie klasy 4b, wraz z wychowawcą Moniką Janiszewską, z okazji Dnia Dziecka przygotowali wystawę zabawek.

      Każdy uczeń przyniósł do szkoły swoją ulubioną zabawkę, opisał ją tzn. nazwa zabawki, pochodzenie oraz właściciel.

      Gratulujemy wspaniałego pomysłu.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

       

    • Katarzyna Kalita i jej złoty medal w Triathlonie
     • Katarzyna Kalita i jej złoty medal w Triathlonie

     • Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników był to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentantka Świdnicy Katarzyna Kalita zdobyła złoty medal.

      O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc.

      Start był zdecydowanie udany dla Katarzyny Kality ze Świdnicy, która wywalczyła złoty medal w kategorii K30-34 Sprint. JBL Triathlon Sieraków.

    • Wycieczka do Legnicy
     • Wycieczka do Legnicy

     • W dniu 17. maja grupa uczniów klasy 7a oraz klas szóstych wraz z ks. Tomkiem pojechali do Legnicy. Odwiedzili między innymi Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejsce cudu eucharystycnego.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
     Poland
    • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych