• FERIE NA SPORTOWO – SIATKÓWKA
     • FERIE NA SPORTOWO – SIATKÓWKA

     • 15.01.2018r. w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych klas 5 i 6 szkół podstawowych. Były to pierwsze w tym roku zawody w kolejnej już edycji „FERII NA SPORTOWO”. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z gminnych szkół podstawowych. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach o awans do finału. Reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w grupie, ale niestety w walce o trzecie miejsce uległa drużynie z Lutomi i cały turniej ukończyła na IV miejscu. GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Jakub Danko kl. VI
      2. Viktoria Szczypińska kl. VI
      3. Jagoda Babiarz kl. Va
      4. Magdalena Mróz kl. Vb
      5. Maks Jaworski kl. Va
    • KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE
     • KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE

     • Kolędowanie to wciąż żywa tradycja w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, o czym świadczy fakt organizacji corocznego Koncertu Kolęd, który się odbył 6 stycznia 2018 r. w kościele parafialnym. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły w okresie Narodzenia Pańskiego koncertują również w innych miejscach, nie tylko w szkole. W tym roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy świętej, podczas której śpiewał chór „Canticum Novum” pod kierunkiem Pani Katarzyny Bazeli, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych młodych artystów. Wystąpili: Julia Doruch, Julia Karaś, Maja Nawrot, Gabrysia Rewrowska, Gabrysia Ryngwelska, Iwonka Halkowicz oraz Kalinka, Nikodem i Miłosz Nowakowscy. Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko zachowanie pięknej tradycji, ale także łączenie pokoleń. Tegoroczny koncert był bez wątpienia nie tylko prezentacją umiejętności muzycznych uczniów naszej szkoły, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych, ale również niezapomnianą ucztą duchową. Wspaniała publiczność gromkimi brawami wynagradzała wykonawców za piękne występy.

    • SUKCES MARTYNY
     • SUKCES MARTYNY

     • Uczennica klasy Va, Martyna Zając trenuje siatkówkę w świdnickim klubie MKS Polonia Świdnica. W tym roku szkolnym bierze udział w licznych turniejach minisiatkówki startując w kategorii „trójek”. Ostatnio Martyna wzięła udział w turnieju, w którym zabłysnęła, prezentując znakomite umiejętności siatkarskie i wspólnie z koleżankami z zespołu zakończyła turniej na wysokim II miejscu.

      GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!

    • WIECZÓR KOLĘD
     • WIECZÓR KOLĘD

     • Nowy Rok kalendarzowy w naszej szkole rozpoczął się wyjątkowo. W piątek, 5 stycznia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się piękny, pełen ciepła i radości "Wieczór Kolęd." Licznie przybyłych gości przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Dyrektor. Rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Witoszowa Dolnego oraz pobliskich miejscowości obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów z klas pierwszych pod kierunkiem pani Izabeli Rataj. Przedstawienie nosiło tytuł "Jeden zero dla Nieba" i opowiadało o odwiecznej walce dobra ze złem. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W drugiej części wieczoru zaprezentowali się uczniowie w solowych występach wokalnych i instrumentalnych. Na scenie wystąpili: Julia Komaiszko z mamą Pauliną,Maja Wójtowicz, Agata i Adela Zaręba, siostry - Róża, Laura i Hanna Konior, Kalina Nowakowska i Nikodem Nowakowski, Szymon Paterak, Jan Kaczmarek, Karolina Bar i Lena Wojciechowska, Szymon Wiśniewski, Adam Wróblewski, Magdalena Biała, Maja Nawrot, Gabriela Rewrowska, Julia Karaś, Iwona Halkowicz i Gabriela RyngwelskaCudownie było móc jeszcze przez chwilę poczuć urok Świąt Bożego Narodzenia, wsłuchując się w piękne polskie kolędy i pastorałki!

    • OGÓLNOPOLSKI SUKCES BARTKA!
     • OGÓLNOPOLSKI SUKCES BARTKA!

     • Bartosz Piekielny z klasy 7b zajął 1 miejsce w województwie, a 4 miejsce w kraju, w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "English High Flier". W potyczkach wzięło udział blisko 9 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestników z klasy 7 było 1301, z klasy 6 - 1120, a z klasy 5 - 1274. Nagrodą, którą otrzymuje nasz zwycięzca, jest tygodniowy pobyt na Obozie Talentów 2018 w Serpelicach na Podlasiu, gdzie w programie na uczestników czekają takie atrakcje jak: spływ kajakowy, zajęcia survivalowe, wycieczki i oczywiście... zajęcia z języka angielskiego! Ogromne gratulacje dla naszego utalentowanego mistrza języka angielskiego!
      Bardzo dobry wynik uzyskała także Julia Tobiasz z klasy 7b, która zajęła 7 miejsce w województwie dolnośląskim. Na trzeciej pozycji wśród siódmoklasistów uplasowała się Wiktoria Patynowska (38 w województwie). W rywalizacji uczniów klasy 6 pierwsze trzy pozycje w naszej szkole osiągnęli: Karol Sproski (30), Zuzanna Szponik (37) i Aleksandra Sandecka (41). Wśród piątoklasistów najlepsi byli: Zuzanna Lebioda (46), Martyna Zając (51) i Nikodem Nowakowski (62). Wszystkim życzymy dalszego rozwoju językowych talentów!

     • ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH

     • Uczniowie naszej szkoły:

      Anna Pętal

      Agnieszka Balant

      Zuzanna Pietrukiewicz

      Martyna Czerniec

      Dawid Dec

      wzięli  udział w konkursie organizowanym w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch“. Organizatorem konkursu był Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictem LektorKlett. Pracą konkursową była kartka z wakacji, zaprojektowana (przód i tył) zgodnie z wszystkimi wytycznymi dostępnymi   na stronie internetowej projektu, która miała nawiązywać do tytułu projektu ”Erlebnisreise mit  Deutsch”.

      Uczniowie naszej szkoły zrobili trzy kartki i dzięki ich udziałowi w konkursie szkoła otrzymała jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego. Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego połączone tematyką podróży wzbogaciły naszą bazę dydaktyczną.

      Szkoła nasza znalazła się wśród szkół wyróżnionych, więc dodatkowo uczniowie  otrzymali gadżety.

      Dorota Penderak-Krzyśków

    • III Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zDolny Ślązaczek
     • III Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zDolny Ślązaczek

     • Bartosz Piekielny z klasy 7b zakwalifikował się do Finału III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek. Maria Muszewska z klasy 5b będzie z kolei reprezentować szkołę w Finale Konkursu Języka Niemieckiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

     • XI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZDOLNYŚLĄZAK GIMNAZJALISTA

     • Do finału tego konkursu zakwalifikowały się tylko 3 osoby z powiatu świdnickiego, w tym aż dwie uczennice naszej szkoły: Sara Bilska i Marta Luterek. Dla Marty to podwójny sukces, ponieważ zakwalifikowała się również do finału konkursu z języka niemieckiego. 
      Congratulations and keeping fingers crossed!
      
       
     • GMINNE ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE SIATKOWEJ

     • We wtorek 20 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym odbyły się  Gminne Zawody Sportowe Szkół Podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi  w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Udział wzięły reprezentacje szkół  z Pszenna, Lutomi Dolnej, Bystrzycy Górnej  oraz Witoszowa Dolnego. 

      W kategorii dziewcząt uzyskano następujące wyniki:

      1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Pszennie

      2.miejsce - Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

      3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym.

      W kategorii chłopców uzyskano wyniki:

      1. miejsce - Szkoła Podstawowa  w Pszennie

      2.miejsce - Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym

      3. miejsce - Szkoła Podstawowa  w Lutomii Dolnej

      4.miejsce - Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej.

      Zwycięskie  drużyny  awansowały  do rozgrywek powiatowych.

      Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Karolina Malinowska, Zuzanna Pietrukiewicz, Maria Michalik, Emilia Frankowska, Wiktoria Wcisło, Anna Pętal, Martyna Jasińska, Weronika Zając, Anna Paździora, Anna Janasz, Agnieszka Balant i Magdalena Błaszczyk.

      Natomiast chłopcy grali w składzie: Sebastian Terka, Jakub Szczypiński, Adam Kazimierski, Kacper Klak, Maciej Kolasa, Sebastian Ciećko, Bartosz Jaworski, Maciej Banach, Bartosz Twardzicki i Miłosz Babicz.

     • Finał III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego Zdolny Ślązaczek

     • Do etapu finałowego(część pisemna)

      III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego Zdolny Ślązaczek zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły

      Marysia Muszewska.

      Marysia jest jedną z dwóch osób, które zakwalifikowały się do Finału Konkursu Języka Niemieckiego z terenu powiatu świdnickiego.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • JASEŁKA DLA KLAS IV-VI I WIGILIE KLASOWE
     • JASEŁKA DLA KLAS IV-VI I WIGILIE KLASOWE

     • W piatek 22 grudnia społeczność szkoły rozpoczęła świętowanie Narodzenia Pańskiego od tradycyjnego przedstawienia jasełkowego oraz spotkań "wigilijnych" wszystkich klas.

    • KLASA VI DLA SENIORÓW
     • KLASA VI DLA SENIORÓW

     • Uczniowie klasy VI dobrze czują się w roli "Mikołajów"... Po raz kolejny wzięli udział w akcji "Szlachetna paczka", ale postanowili zrobić coś jeszcze. Przygotowali drobne upominki dla mieszkańców Domu Seniora MARCONI w Świdnicy - samodzielnie wykonali kartki świąteczne oraz aniołki z wełny owczej i zapakowali ładnie dołączając czekoladki. Czteroosobowa reprezentacja klasy odwiedziła seniorów i przekazała przygotowane drobiazgi wraz z życzeniami. Była to okazja okazja do poznania mieszkańców domu seniora i odbycia kilku indywidualnych rozmów. Uczniowie podczas klasowej wigilii podzielili się swoimi wrażeniami i utwierdzili kolegów z klasy w przekonaniu, że warto myśleć o innych i pomagać im na miarę własnych możliwości.

    • DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OKAZANE SERCE…
     • DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OKAZANE SERCE…

     • Uczniowie klas I – III włączyli się w akcje społeczną: PODARUJ PREZENT NA ŚWIĘTA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI. Akcja w naszej szkole trwała do 11 grudnia i polegała na zbiórce nowych zabawek (klocków, gier, puzzli, lalek), które tuż przed Wigilią zostaną przekazane maluchom z Przylądka Nadziei. Wierzymy, że zebrane prezenty, chociaż na chwilę oderwą myśli dzieci od ich choroby. Wszystkim darczyńcom bardzo DZIĘKUJEMY!


       

    • SIATKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
     • SIATKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

     • 14.12.2017r. na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół w Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej, Pszenna, Mokrzeszowa, Grodziszcza i Witoszowa Dolnego, która była gospodarzem turnieju. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Zwycięzcy każdej grupy grali w finale o pierwsze miejsce w turnieju, drużyny z drugiego miejsca walczyły o trzecie miejsce.

      Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły awansowały do finału z pierwszego miejsca, wygrywając mecze w grupie z dużą przewagą. W meczu finałowym, pomimo walecznej postawy uległy drużynie z Pszenna i ostatecznie zakończyły turniej na wysokim II miejscu.

      Chłopcy zakończyli mecze grupowe na drugim miejscu i o trzecie miejsce w turnieju zagrali z drużyną z Pszenna, gdzie odnieśli pewne zwycięstwo i ostatecznie zajęli III miejsce.

      GRATULUJEMY!!!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Martyna Zając kl. Va

      2. Alicja Anioł kl. Va

      3. Jagoda Babiarz kl. Va

      4. Zuza Szponik kl. VI

      5. Milena Adamczewska kl. VI

      6. Emilia Szelezin kl. VIIb

       

      1. Kuba Danko kl. VI

      2. Janek Kawałko kl. VI

      3. Oskar Bielecki kl. VI

      4. Brajan Bryk kl. Vb

      5. Adam Wróblewski kl. Vb

      6. Maks Jaworski kl. Va

    • XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK
     • XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

     • Dnia 13 grudnia 2017 roku grupa "starszych" przystąpiła do szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Pegazik". Najlepszymi recytatorami okazali się:

      • Sylwia Borkowska
      • Hanna Szalecka
      • Bartosz Piekielny

      Grupa ta będzie reprezentowała naszą szkolę w eliminacjach gminnych.


      Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki podczas kolejnych etapów!

    • Bezpieczna praca w gospodarstwach rolnych 
     • Bezpieczna praca w gospodarstwach rolnych 

     • Już po raz kolejny uczniowie klas gimnazjalnych Gminy Świdnica, mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. Po etapach szkolnych, wyłoniono drużyny dwuosobowe, które dnia 12 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej reprezentowały poszczególne placówki.

      Konkurs ten był poprzedzony cyklem szkoleń dla młodzieży klas gimnazjalnych Gminy Świdnica, organizowanych przez inspektora KRUS – panią Lucynę Jabłonkę.

      Przedsięwzięcie to zorganizowane było przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 17 reprezentowaną przez p. kierownik Urszulę Dembińską i p. inspektor Lucynę Jabłonkę, a także Państwową Inspekcję Pracy reprezentowaną przez radcę p. Jacka Grygotowicza. Wśród Gości obecni byli p. Maria Jaworska – dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej – p. E. Marcińska oraz nauczyciele - opiekunowie drużyn konkursowych.

      Gospodarz konkursu, dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, p. Krystyna Kwaśnik podkreśliła ogromne znaczenie oraz zasadność uświadamiania dzieciom i młodzieży tematyki bezpieczeństwa.

      Komisję Konkursową stanowili przedstawiciele KRUS i PIP, którzy oceniali zarówno prezentacje multimedialne jak i przygotowanie teoretyczne uczestników quizu. Zwycięzcą została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, drugie miejsce należało do gospodarzy ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zaś trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.

    • ZEBRANIA Z RODZICAMI
     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • W poniedziałek 11 grudnia 2017r. odbędą się spotkania z rodzicami. Porządek zebrań:

      godzina 16:00 - klasy 1, 2, 3,

      godzina 17:00 - klasy 4, 5, 6, 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

      W tym dniu zapraszamy również rodziców na Kiermasz Świateczny do świetlicy szkolnej w budynku "B". 

    • "SZLACHETNA PACZKA" SPAKOWANA!
     • "SZLACHETNA PACZKA" SPAKOWANA!

     • W piątek 8 grudnia, zgodnie z wieloletnią już tradycją, uczniowie klasy VI, przy wsparciu rodziców i wychowawczyni, przygotowali "Szlachetną Paczkę". Zakupione wcześniej produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, odzież i obuwie zimowe, telewizor oraz upominki wymarzone przez 7-osobową rodziną potrzebująca wsparcia z Boguszowa Gorc, zostały zapakowane w 24 paczki i ozdobione przez uczniów, a następnie przewiezione busem do magazynu w Boguszowie Gorcach przez jednego z rodziców. Uczniowie dołączyli także "swojej" rodzinie własnoręcznie wykonaną i podpisana kartkę świąteczną z życzeniami, pełni nadziei, że przygotowane wspólnie w naszej szkole dary uczynią te święta i cały nadchodzący rok piękniejszy w ich życiu!

    • KONKURS WOKALNO- RECYTATORSKI„KAŻDY Z NAS KOCHA ŚWIĄTECZNY CZAS…”
     • KONKURS WOKALNO- RECYTATORSKI„KAŻDY Z NAS KOCHA ŚWIĄTECZNY CZAS…”

     • W środę, 6 grudnia 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się KONKURS RECYTATORSKO – MUZYCZNY „Każdy z nas kocha świąteczny czas…”. W konkursie udział wzięło siedemnastu uczniów z klas I – III. Uczestnicy zaprezentowali się w wybranej przez siebie kategorii (piosenka, wiersz o tematyce świątecznej oraz wiersz świąteczny napisany samodzielnie). Jury oceniało opanowanie tekstu, umiejętności aktorskie, wokalne, wymowę oraz ogólne wrażenie artystyczne. „Mali” aktorzy i piosenkarze zachwycali swoimi umiejętnościami oraz pomysłowością w doborze prezentowanych piosenek, a także wierszy. Wspólnie spędzony czas oraz towarzysząca konkursowi świąteczna atmosfera dostarczyły wszystkim wielu wrażeń i radości. Organizatorzy konkursu: pani Izabela Rataj i pani Magdalena Kokoszka dziękują uczestnikom za ogromne zaangażowanie.


       

    • KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT
     • KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

     • 23.11.2017r. na hali sportowej w Witoszowie odbyły się kolejne zawody sportowe. Tym razem w koszykarskich zmaganiach rywalizowały dziewczęta z gminnych szkół podstawowych. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w sportowej, przyjaznej atmosferze dzięki postawie młodych koszykarek. Zawodniczki naszej szkoły dzielnie walczyły w każdym meczu, prezentując dobre umiejętności koszykarskie. Ostatecznie dziewczęta zakończyły turniej na IV miejscu.

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Milena Adamczewska kl.VI

      2. Ola Sandecka kl.VI

      3. Zuza Szponik kl.VI

      4. Wiktoria Kozłowska kl.VI

      5. Ala Anioł kl.Va

      6. Martyna Zając kl.Va

      7. Jagoda Babiarz kl. Va

      8. Oliwia Gryga kl.Vb

      9. Zuza Gawryliszyn kl.Vb

      10. Malwina Kuska kl.Vb

      11. Magda Borowska kl.Vb

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych