• GŁOSUJCIE NA OGNIKI - MDP WITOSZÓW DOLNY!!!
     • GŁOSUJCIE NA OGNIKI - MDP WITOSZÓW DOLNY!!!

     • GŁOSUJCIE NA OGNIKI - MDP WITOSZÓW DOLNY!!!
      Dziś 6 kwietnia o godz. 8.00 ruszył plebiscyt Gazety Wrocławskiej STRAŻAK DOLNEGO ŚLĄSKA 2018. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza nominowana została MDP Witoszów Dolny - „OGNIKI”MDP Ogniki to grupa młodzieży Witoszowa Dolnego, która aktywnie bierze udział w życiu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Od 2 lat reprezentuje Witoszów Dolny w zawodach sportowych. W roku 2017 w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” młodzi adepci OSP zostali podczas zajęć edukacyjno-sportowych zapoznani z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Uczuleni zostali również na sprawy związane z bezpieczeństwem i konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych z ogromnym zaangażowaniem podjęli się kontynuowania tradycji obecnej w Polsce od XVIII wieku - w skupieniu stanęli z wartą honorową przy Grobie Pańskim.
      MDP Ogniki OSP Witoszów Dolny (MG.1): SMS pod nr 72355 o treści MG.1; koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 8 maja do godz. 21.00.
      POKAŻCIE, ŻE ZASŁUGUJĄ NA POCHWAŁĘ - GŁOSUJCIE !!!!

      Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscyty/osp/a/strazak-dolnego-slaska-2018-nominuj-strazakow-ochotnikow-jednostki-osp-dziewczyny-strazakow-i-mlodziezowe-druzyny-pozarnicze,13026532/

    • APEL WIELKANOCNY KLAS I-III
     • APEL WIELKANOCNY KLAS I-III

     • W środę 28.03 odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. Izabeli Rataj - opiekuna koła teatralnego. Wszystkim obecnym widzom zostały przybliżone i przypomniane tradycje wielkanocne. Na scenie nie zabrakło kolorowych pisanek, zajączków oraz żółtych kurczaczków. Występ „małych aktorów” wzbudził zachwyt, radość i wprowadził nas w wyjątkowy – świąteczny nastrój.

    • APEL WIELKANOCNY KLAS STARSZYCH
     • APEL WIELKANOCNY KLAS STARSZYCH

     • 28.03.2018 odbył się w naszej szkole uroczysty, przedświąteczny apel wielkanocny, w którym uczestniczyła społeczność uczniowska z klas IV-VII klasy gimnazjalne, grono pedagogiczne, grupa rodziców i opiekunów. Spotkanie rozpoczął Samorząd Uczniowski, który życzył wszystkim zebranym zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz wręczył nauczycielom drobne upominki.
      Zespół teatralny pod kierunkiem pani Marii Kubicy zaprezentował przedstawienie wielkanocne pod tytułem "Mój Chrystus połamany", którego tekst skłaniał widzów do głębszych refleksji dotyczących m.in. sensu cierpienia, istoty człowieczeństwa i właściwych wyborów życiowych. W roli Jezusa wystąpił Karol Firlej z klasy VIIa. Inscenizacja była wzbogacona utworami wokalnymi w wykonaniu uczennic z klasy VI i VIIa oraz utworami instrumentalnymi. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami, doceniając ich zaangażowanie i profesjonalną grę aktorską. W drugiej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała zespołowi teatralnemu za wzruszające misterium wielkanocne, a wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzyła spokojnych, ciepłych, prawdziwie wiosennych Świąt Wielkanocnych.

       

    • GALA LAUREATÓW I FINALISTÓW IX POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
     • GALA LAUREATÓW I FINALISTÓW IX POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

     • 27 marca odbyła się Gala laureatów i finalistów IX Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch” dla szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji „Naszej Szkole” w Świdnicy. Sam konkurs odbył się 16 marca w siedzibie szkoły społecznej, a wzieło w nim udział 35 uczniów klas szóstych z 11 szkół podstawowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Trzyosobowe zespoły z każdej szkoły zmierzyły się z zadaniem sprawdzającym umiejętność stworzenia i zaprezentowania krótkich wypowiedzi ustnych – scenek językowych. W drugim etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy zawierające zadania zamknięte i otwarte sprawdzające wiadomości i umiejętności gramatyczno-leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. O wyniku konkursu zdecydowała łączna suma punktów uzyskanych przez ucznia w I i II etapie. Organizatorzy wyłonili grupę 10 najlepszych. Zostali oni nagrodzeni dyplomami finalistów wyróżnionych i laureatów oraz nagrodami rzeczowymi. Finalistką wyróżnioną w konkursie została Zuzanna Szponik z klasy VI. Gratulujemy!

      Relacja na swidnica24.pl

    • Spotkanie klas piątych z panem Marianem Gancarczykiem
     • Spotkanie klas piątych z panem Marianem Gancarczykiem

     • 22 marca br. klasy piąte spotkały się z panem Marianem Gancarczykiem – seniorem, emerytowanym nauczycielem i założycielem firmy Gama Flora. Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego przez szkolę pod nazwą „Nawzajem sobie potrzebni”. Podczas lekcji zaproszony gość ciekawie opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych związanych z edukacją, pracą w szkole oraz tworzeniem firmy ogrodniczej zajmującej się uprawą kwiatów. Uczniowie chętnie słuchali ciekawostek o tym, jak kiedyś wyglądała edukacja, jakimi wskazówkami należy się kierować wybierając zawód oraz jak ważne jest, by w życiu odnaleźć swoją pasję. Pan Gancarczyk zaprosił także uczniów na kolejne spotkanie do swojej firmy, podczas którego uczniowie będą mogli poznać zasady funkcjonowania szklarni, w których uprawia się rośliny kwitnące.

    • WOLONTARIAT W SCHRONISKU „Azyl”
     • WOLONTARIAT W SCHRONISKU „Azyl”

     • Pierwsze promienie wiosennego słońca sprawiły, że 13-osobowa grupa gimnazjalistów z klas IIa, IIb i IIIb pod opieką p. D. Grzeszczuk i p. S. Smok pojechała 24.03.2018 r. do schroniska w Dzierżoniowie, by „wybiegać” psiaki, których ze względu na warunki pogodowe, dawno już nie widziała. Radości nie było końca. Cieszyły się czworonogi i uczniowie. Trzeba było wykazać się niezłą kondycją sportową, by sprostać wyzwaniu. Na spacer wyprowadziliśmy ok. 39 psów. W schronisku jest ich obecnie 102. Pokonaliśmy wiele kilometrów, by dać psiakom odrobinę radości.

      W wolontariacie wzięli udział: A. Mackiewicz, J. Ruszkowska, W. Zając, W. Mytych, K. Malinowska, E. Malinowska, N. Zdybel, S. Hauzer, K. Krowicki, J. Wrzeszcz, K. Knapik, M. Błaszczyk i A. Wojtusiak.

      Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

    • FINALISTKA ETAPU POWIATOWEGO DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”
     • FINALISTKA ETAPU POWIATOWEGO DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”

     • Eliminacje powiatowe Konkursu „Pegazik” w kategorii ,,starsi’’ zorganizowano w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury 23.03.2018r. W zmaganiach wzięło udział łącznie 21 wykonawców, ocenianych przez jury w składzie – Violetta Sobczak, harcmistrzyni, skarbnik komendy hufca ZHP w Świdnicy, Wanda Karaśkiewicz, poetka, oraz Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

      Drugiego dnia eliminacji powiatowych konkursu ,,Pegazik’’ młodzi recytatorzy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie i fragmenty prozy. Tym razem dominowała Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek i J.K. Rowling. ,,Cień’’, ,,Noc w hotelu’’ czy też ,,Harry Potter i Zakon Feniksa’’ . Poziom prezentacji, jak zauważyło jury, był bardzo wysoki.

      Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Borkowska ucz. klasy IIIc pod opieką p. D. Grzeszczuk, która zachwyciła komisję konkursową „Listami” Helmuta i Freyi von Moltke oraz „Przesłaniem Pana Cogito” Z. Herberta. Sylwia zajęła I miejsce w kategorii starsi!

      Laureaci otrzymali nagrody książkowe i awans do ostatniego już etapu wojewódzkiego, który zostanie zorganizowany 27 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku. Gratulujemy!

    • 41 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • 41 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • 20.03.218r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbył się kolejny  powiatowy etap 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanym przez ZOSP RP.

      Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

      W eliminacjach wzięło udział 36 uczestników szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca w etapie  miejsko-gminnym.  Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowali się Aleksandra Paździora , Mateusz Łach – szkoła podstawowa i Aleksandra Kieruńczak i Michał Kubiński – gimnazjum.

      W eliminacjach powiatowych:

      I miejsce w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe) zdobyła nasza uczennica Aleksandra Paździora, natomiast na III miejsc  zakwalifikował się  Mateusz Łach.

      W II grupie wiekowej (gimnazja) Michał Kubiński zajął IV miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Opiekun: Sylwia Smok

      Galeria

    • TURNIEJ SPORTOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
     • TURNIEJ SPORTOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

     • Tradycyjnie 21.03. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Każda z klas wystawiła swoją drużynę, która rywalizowała w 8 konkurencjach m.in: skoki przez kręconkę, przeciąganie liny, biegi z piłką lekarską, sztafety czy wyścigi minihockiem.
      Po raz pierwszy udział w naszym turnieju, oprócz klas gimnazjalnych, wzięły klasy VII i VI. Dzielnie walczyły we wszytkich konkurencjach, wykazując się sportowym duchem.
      Niepokonana po raz drugi okazała się klasa IIa i zajęła I miejsce, po zaciekłej walce klasa IIIa zajęła II, a klasa IIb - III miejsce. Specjalną nagrodę dla najmłodszych uczestników otrzymała klasa VI.
      Imprezie towarzyszyła jak zawsze super zabawa i atmosfera.

      Ogłoszono także wyniki głosowania na najsympatyczniejszą i najładniejszą dziewczynę w szkole. Tytuł MISS Szkoły otrzymała Maria Michalik z klasy IIIb, a Najsympatyczniejszą okazała się Aleksandra Kieruńczak z klasy IIIa.
      Dziękujemy wszystkim za super zabawę!

    • GOŚĆ GALI TALENTÓW
     • GOŚĆ GALI TALENTÓW

     • Istotnym punktem uświetniającym VIII Szkolną Galę Talentów było spotkanie z panem Mateuszem Dratwą - absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Lotniczych w Dęblinie, konstruktorem dronów i szybowców. Zaproszony gość opowiedział uczniom o swojej pasji – konstruowaniu nowoczesnych urządzeń latających, sterowaniu szybowcami i dronami. Pan Mateusz zaprezentował etapy projektowania, budowania i zasady działania dronów – urządzeń pozwalających obserwować świat z góry bez konieczności unoszenia się nad ziemią. Zainteresowani uczniowie uzyskali odpowiedzi na zadawane przez nich pytania - jak wysoko i jak długo może latać dron, ile waży, jak wygląda nauka sterowania i latania. Wyjątkową atrakcją spotkania było obejrzenie filmu nagranego z kamery zamontowanej na dronie krążącym nad kompleksem szkolnym oraz możliwość wykonania próby z otwarciem spadochronu.
      Pan Mateusz w rozmowie z uczniami przyznał, że o lataniu marzył od dawna. Już jako dziecko uwielbił patrzyć w niebo i obserwować, jak latają po nim samoloty. Przyznał, że w spełnieniu jego marzeń pomogła mu determinacja, pracowitość oraz długie godziny ćwiczeń. Tego też na zakończenie swoich prezentacji życzył wszystkim uczniom naszej szkoły.

       

    • SZKOLNA GALA TALENTÓW
     • SZKOLNA GALA TALENTÓW

     • Wiosną w naszej szkole budzą się talenty!
      Już po raz ósmy uczniowie naszej szkoły w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Podczas tegorocznej VIII Szkolnej Gali Talentów z przyjemnością podziwialiśmy interesujące występy utalentowanych w różnych dziedzinach uczniów. W tym roku po raz kolejny najliczniejszą grupę reprezentowali umuzykalnieni uczniowie, którzy umilili widowni czas muzyką i śpiewem wykonywanym na żywo. Ciekawość wzbudziły również sportowe dyscypliny tj. karate, jeździectwo, tenis ziemny i taekwondo. Oryginalne prace zaprezentowali uczniowie interesujący się modelarstwem i sztuką malarską. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali też recytacji i obejrzeli pokazy taneczne. Galę poprowadzili Martyna Zając i Oskar Bielecki. A oto lista uczestników Szkolnej Gali Talentów:

      1. Szymon Wiśniewski, pianino.

      2. Hanna Konoir, śpiew.

      3. Karol Panek, taniec.

      4. Kalina Nowakowska, skrzypce.

      5. Laura Konior, flet i śpiew.

      6. Barbara Biela, Emilia Konarska, taekwondo.

      7. Zuzanna Szponik, Milena Rośkowicz, Martyna Boguszewska oraz Julia Karaś, jeździectwo.

      8. Maja Grzegorzewska i Amelia Matuszyk, taniec.

      9. Maja Nawrot, śpiew i gitara.

      10. Adela Zaremba, pianino.

      11. Helena i Barbara Guźlińskie oraz Emilia Wilmanowicz, śpiew.

      12. Gabriela Rewrowska, skrzypce.

      13. Julia Łysoń, rysunki.

      14. Bartosz Piekielny, recytacja.

      15. Nikodem Nowakowski, pianino.

      16. Nikola Wojtowicz, gitara.

      17. Martyna Budzyń, rysunki.

      18. Szymon Kacprzak, gitara.

      19. Klaudia Kudłacik i Maja Wojewoda, taniec.

      20. Adam Wróblewski, flet.

      21. Zuzanna Strzelewicz i Wiktoria Szefler, karate.

      22. Zuzanna Lebioda, gitara i recytacja.

      23. Gabriela Ryngwelska, śpiew.

      24. Michał Haręza, tenis ziemny.

      25. Basia i Mateusz Biela oraz Oliwer Boesl, modelarstwo.

      26. Magdalena Borowska, rysunki.

      27. Kinga Podkówka, Maja Wojewoda i Amelia Matuszyk, taniec.

      Gratulujemy uczestnikom wspaniałych umiejętności i osiągniętych sukcesów. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pasji, pracy i wielkiego talentu! Zachęcamy wszystkich do spełniania swoich marzeń, rozwijania zainteresowań i wytrwałej pracy, która pozwala się tak profesjonalnie prezentować scenie.

       

    • IX POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
     • IX POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

     • W piątek 16 marca w Szkole Społecznej w Świdnicy odbył się konkurs językowy IX Powiatowe Potyczki z Językiem Angielskim i Niemieckim 'Check your English / Prufe dein Deutsch", w którym od kilku lat bierzemy udział, odnosząc w nim sukcesy. Konkurs składa się z części drużynowej, w której trzyosobowe zespoły uczniów klas szóstych prezentują wylosowane scenki w języku obcym. W drugiej części uczniowie piszą indywidualnie test sprawdzający wiedzę o krajach anglojęzycznych i umiejętności językowe.
      Jury przyznało punkty drużynom za prezentację scenek. Konkurencja ta wymagała od uczniów przygotowania pięciu różnych scenek w wybranych przez organizatorów sytuacjach i przedstawienia jednej z nich. Z dumą informujemy, że drużyna z naszej szkoły była najlepsza! Julia Karaś, Aleksandra Sandecka oraz Zuzanna Szponik stanęły na wysokości zadania i pokonały wszystkie pozostałe szkoły (11 innych szkół z powiatu świdnickiego) uzyskując jako jedyna drużyna maksymalną liczbę punktów! Zuzia Szponik uzyskała wynik indywidualny plasujący ja w gronie finalistów i laureatów potyczek. We wtorek 27 marca odbędzie sie gala wręczania nagród w Szkole Społecznej, na którą zostali zaproszeni rodzice i uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 70%. 

    • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • 16 marca 2018r. odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. Areną ortograficznych zmagań i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Pszennie. Uczniowie gminnych placówek oświatowych wzięli udział w konkursie w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz klasa VII waz z kl. II i III oddz. gimnazjalne.
      W pierwszej kategorii naszą szkołę reprezentowały:
      1. Adamczewska Milena – opiekun M. Kubica
      2. Kunicka Martyna – opiekun M. Janiszewska
      3. Muszewska Maria – opiekun M. Janiszewska

      Kategorię starszych reprezentowały:
      1. Borkowska Sylwia
      2. Luterek Marta - opiekun D. Grzeszczuk
      3. Slatan Hanna
      Komisja (Grzeszczuk Dorota - przewodnicząca) p
      o sprawdzeniu prac konkursowych przyznała w pierwszej kategorii wiekowej kl. IV-VI szkół podstawowych wyróżnienie dla Mileny Adamczewskiejz klasy 6b.
      W drugiej kategorii wiekowej kl. VII szkoły podstawowe oraz kl. II ; III gimnazjum - II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii dla Marty Luterek.
      Zwycięzcom i opiekunom gratulujemy!

    • "Ratujemy i uczymy ratować"
     • "Ratujemy i uczymy ratować"

     • Dnia, 16 marca 2018r. uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w Programie Edukacyjnym „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”, który prowadzony jest Fundację WOŚP. Uczniowie przy wsparciu pań wychowawczyń – p. Izabeli Rataj i p. Magdaleny Kokoszki opanowali podstawowe czynności ratujące życie. Pierwszoklasiści zapamiętali numer 112 oraz zrozumieli, że wezwanie pomocy to rzecz najważniejsza. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a na ich zakończenie stwierdzili, że były one bardzo ciekawe, a zdobyta wiedza i umiejętności w przyszłości pomogą prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

    • ZEBRANIA Z RODZICAMI
     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • W dniach 19 i 20 marca 2018r. odbędą się w naszej szkole spotkania z rodzicami. Harmonogram spotkań:

      19 marca poniedziałek

      godzina 16:00 klasy 4-6

      godzina 17:00 klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum

      20 marca wtorek

      godzina 16:00 klasy 1-3

      ZAPRASZAMY!

    • HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW
     • HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

     • 15.03.2018r. w hali sportowej w naszej szkole odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział drużyny z Lutomi, Bystrzycy, Pszenna, Grodziszcza, a gospodarzem rozgrywek była drużyna z naszej szkoły.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Tegoroczny turniej był na bardzo wyrównanym poziomie. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętych bojach, przegranym meczu z drużyną z Pszenna 0:1 i remisach z pozostałymi drużynami ukończyła turniej na IV miejscu. Gratulujemy!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Brajan Bryk kl. Vb

      2. Mikołaj Szpytma kl. Vb

      3. Dorian Augustyniak kl. Vb

      4. Maks Jaworski kl. Va

      5. Oskar Bielecki kl. VI

      6. Wiktor Węglarz kl. VI

      7. Wojtek Majka kl. IVa

      8. Bartek Grzechynia kl. IVa

      9. Janek Wicher kl. IVb

    • Laureat III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek
     • Laureat III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek

     • Mamy kolejnego Laureata! Bartosz Piekielny z klasy 7b został laureatem III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek 2017/18. Laureatów wyłoniono w wyniku zsumowania punktów zdobytych w części pisemnej i ustnej finału. Do grona laureatów zalicza się 80% Finalistów z najlepszymi wynikami uzyskanymi łącznie w części finałowej. Po raz drugi Bartek znalazł się w gronie najlepszych uczniów z języka angielskiego w województwie dolnośląskim (obok tylko jednej uczennicy ze Świdnicy). 

     • Laureatka XI Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista

     • Marta Luterek znalazła się w wąskim gronie 25 laureatów XI Konkursu Języka Angielskiego w ramach dolnośląskiego konkursu  zDolny Ślązak Gimnazjalista. Jest to olbrzymi sukces, tym bardziej, że Marta uzyskała tytuł laureata również w  konkursie języka niemieckiego tegorocznego zDolnego Ślązaka. GRATULACJE!

    • Laureaci XI Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista
     • Laureaci XI Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista

     • Gratulujemy Marcie Luterek i Dominikowi Boesl, którzy zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Wśród 28 najlepszych gimnazjalistów z j. niemieckiego z całego województwa dolnośląskiego znalazło się troje z powiatu świdnickiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły.

      W związku z uzyskaniem tytułu laureata Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista Marta i Dominik są zwolnieni z części językowej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując maksymalną liczbę punktów za tę część.

      W tym roku szkolnym z egzaminu z części językowej zwolniony jest także ubiegłoroczny laureat Jakub Krzyśków.

      Dorota Penderak-Krzyśków

    • NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI
     • NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI

     • 8 i 9 marca uczniowie klas siódmych spotkali się z panią Władysławą Łach - aktywną seniorką, która od kilkudziesięciu lat piastuje urząd sołtysa wsi Komorów. Spotkanie było jednym z przedsięwzięć w ramach programu realizowanego przez naszą szkołę - "Nawzajem sobie potrzebni".
      Pani Władysława opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach i przeżyciach z czasów dzieciństwa i młodości, ale przede wszystkim skoncentrowała się na jednej ze swoich pasji- poezji, która towarzyszy jej od wielu lat. Inspiracją do tworzenia utworów poetyckich jest dla pani Łach życie- jego blaski i cienie, sukcesy i porażki. Prezentując własne utwory, koncentrowała się przede wszystkim na temacie ojczyzny- kraju rodzinnego - jego pięknie, tragicznej przeszłości i nadziejach związanych z przyszłością. Uczniowie zainspirowani twórczością poetki postanowili stworzyć własne utwory poetyckie i wydać je w tomiku "A to Polska właśnie". Powstały już nawet pierwsze utwory. Oto jeden z nich - autorstwa Justyny Reich z klasy VIIa:
      BARWY OJCZYZNY
      Ojczyzna, kraj - tak, to Polska
      waleczna i piękna Pani.
      To miasto, ten las, ta wioska,
      chcę żyć i pracować dla niej.
      Płakała, cierpiała, krwawiła,
      nikt goić ran jej nie umiał.
      Aż wolność swą wywalczyła,
      kto Polak - ten to rozumiał.
      Nie płacze już moja matka,
      jej oczy nie ronią już łez.
      Polska - to ta mała chatka,
      a przed nią pachnący bez.
      Nie słyszę armat wystrzałów,
      śpię cicho i spokojnie.
      Jak dobrze - możemy pomału
      na zawsze zapomnieć o wojnie.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych