• Ferie zimowe 2023/24

     • W dzisiejszym świecie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw, dlatego warto pokazywać, że można wypoczywać i bawić się bez telewizji oraz internetu. Wszyscy czasem potrzebujemy relaksu i chwili wytchnienia. Dlatego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym uczniowie podczas ferii zimowych mieli możliwość wziąć udział w różnych formach zajęć.

      Każdy dzień poświęcony byl innemu tematowi: teatr, kino, robotyka, warsztaty lawendowe i kulinarne. Dzieci miały również możliwość brania udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych tj.: lodowisko, basen, park trampolin. Wszystkie zajęcia pozwalały podobiecznym ciekawie i bezpieczne spędzić wolny czas. Zaplanowanych było mnóstwo atrakcji. Wszystkie pod okiem nauczycieli.

      To była już kolejna edycja zimowiska organizowana w szkole, ciesząca się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Każdego roku dzieci są zachwycone.

      To był wspaniały i niezapomniany czas. 

     • Ferie zimowe z drukiem 3D

     • „Weź to druknij” – ferie zimowe z drukiem 3D
      W dniu 16 stycznia br. grupa 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Weź to druknij” zorganizowanych przez Dolnośląskie Centrum Druku 3D we Wrocławiu.
      Celem feryjnego wyjazdu było poznanie nowoczesnych rozwiązań popularnego druku 3D i możliwości jego zastosowania w różnych dziedzinach współczesnego życia.  Uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzili nowoczesne przedsiębiorstwo, poznali warunki pracy specjalisty druku i modelowania 3D, obserwowali typy drukarek i zastosowane technologie. Podczas warsztatów uczniowie w praktyce zdobyli podstawy użytkowania drukarek, obsługiwali roboty i wykonywali testowe modele. Wiele wrażeń oraz radości dostarczyło uczestnikom spotkanie z wyjątkowym psem robotem, który został wydrukowany na drukarce 3D.
      Feryjny wyjazd pokazał odpoczywającym od szkoły uczniom, że na spotkanie z nauką zawsze jest dobry czas. 
      Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Joanna Michalska i Monika Janiszewska.

    • Wyjazd do Wrocławia w czasie ferii zimowych
     • Wyjazd do Wrocławia w czasie ferii zimowych

     • Informujemy, że w czasie ferii 16.01.(we wtorek) organizujemy wyjazd do centrum druku 3D na Bielanach Wrocławskich. Zbiórka uczniów o godz. 8.20 na parkingu koło przedszkola, wyjazd o godz. 8.30. Planowany powrót około godz. 15.

      Opiekunami wycieczki są p.Monika Janiszewska i p. Joanna Michalska.

    • KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"
     • KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

      pt.”Kartka Bożonarodzeniowa”

       

      Informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty! Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Celem konkursu było rozbudzenie dziecięcej wyobraźni oraz twórczej inwencji dziecka i kreatywności, a także rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

      Po długich naradach jury konkursowe (p. Anna Kucała i p. Katarzyna Bazela) wybrało cztery zwycięskie prace oraz trzy wyróżnienia. Dla przypomnienia prace były oceniane w kategoriach wiekowych klas 4-8.

       

      Lista zwycięzców:

       

      Miejsce    1 - Aleksandra Rudzka kl. 4b

                       2 - Zuzanna Babicz kl. 6b

                       2 - Julia Rokicka kl.7b

                       3 - Karol Kucała kl. 6b

      Wyróżnienie:

      Bianka Dudzik kl. 4b, Katarzyna Plichta kl. 6b, Martyna Liszka kl. 4b

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
      Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

       

       

    • GMINNY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VII i VIII
     • GMINNY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VII i VIII

     • 15 grudnia na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się kolejne zawody z cyklu „Gminnej ligi szkół”. Tym razem rywalizowali siatkarze i siatkarki z klas 7 i 8. W turnieju wzięło udział pięć drużyn chłopców; Lutomia, Pszenno, Bystrzyca, Mokrzeszów i Witoszów oraz cztery drużyny dziewcząt; Lutomia, Pszenno, Mokrzeszów i Witoszów.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W grupie dziewcząt nasze siatkarki nie miały sobie równych i pewnie wygrały wszystkie mecze w turnieju, tym samym zajmując I miejsce. W grupie chłopców rywalizacja była bardziej zacięta, a nasi siatkarze z każdym kolejnym meczem grali coraz lepiej. Walczyli o każdy mały punkt, jednak ich determinacja i sportowe zacięcie nie wystarczyły i ostatecznie ukończyli turniej na IV miejscu.
      Wszystkim naszym siatkarzom i siatkarkom GRATULUJEMY!
      Reprezentacja naszej szkoły:

      DZIEWCZĘTA:

      1. Milena Jaśkiewicz kl.8

      2. Asia Wicher kl.7a

      3. Julia Rokicka kl.7b

      4. Julia Rychel kl.7b

      5. Lena Cech kl.7b

      6. Maja Wojtowicz kl.7b

      7. Gabrysia Hołdys kl.7b

      CHŁOPCY:

      1. Janek Kaczmarczyk kl.8

      2. Dominik Muszewski kl.8

      3. Szymon Paterak kl.8

      4. Szymon Danieluk kl.8

      5. Kacper Wąsowicz kl.8

      6. Mateusz Cegielski kl.7a

      7. Maciek Cisek kl.7b

      8. Janek Olszewski kl.7b

    • Amelia Gaweł i jej akrobatyczny sukces
     • Amelia Gaweł i jej akrobatyczny sukces

     • Ponad 450 zawodników z 16 klubów wzięło udział w mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej, które rozegrane były w Hali sportowej "Tęcza" w Złotoryi. To największa impreza akrobatyczna i pierwszy czempionat województwa organizowany przez Złotoryjskie Towarzystwo Akrobatyczne Aurum.

      Na listach startowych było 456 zawodników i zawodniczek, wśród nich  uczennica z klasy III Amelia Gaweł.

      Akrobatka z naszej szkoły zajęła bardzo wysokie 6 miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, jesteśmy z Ciebie dumni.

       

     • WARSZTATY KLASY 6B NA BARCE

     • W dniu 12.12.23 r. klasa VI b i dwóch uczniów z kl. Va wraz z opiekunami p. E. Ślusarczyk i B. Maliną uczestniczyła w warsztatach farbowania koszulek w „Odra Centrum” we Wrocławiu. Obiekt ten mieści się na barce pod  mostem Grunwaldzkim. Jest pięknie zaaranżowany. Wnętrza zachwycają klimatem związanym z rzeką Odrą. Uczniowie wysłuchali prelekcji p. Natalii związanej z ekologią, produkcją ubrań, nadmiernym zużywaniem wody i koniecznością ograniczania zakupów odzieży. Następnie każdy z uczestników przywiózł swoją koszulkę i zaczęła się zabawa z farbami. Efekt można podziwiać na zdjęciach.

    • Warsztaty integracyjno-kulinarne z elementami języka angielskiego klasy 7a
     • Warsztaty integracyjno-kulinarne z elementami języka angielskiego klasy 7a

     • Uczniowie klasy 7a przeżyli dwa intensywne dni poza murami szkoły pracując nad rozwojem wszechstronnych umiejętności. W poniedziałek i wtorek 11-12 grudnia 2023, podczas klasowego pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, zgodnie z pomysłem i pod opieką pani wychowawczyni Doroty Nowakowskiej i pani Anny Tendziagolskiej, wzięli udział w kilku warsztatach edukacyjnych.
      Pierwszym punktem programu były zajęcia o charakterze integracyjnym z elementami poznawania swoich predyspozycji zawodowych poprowadzone przez doradców zawodowych Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy i Świebodzicach. Po południu uczniowie bawili się podczas tańców integracyjnych, w budynku i na podwórku, oraz podczas innych gier zespołowych. Oczywiście podczas wyjazdu pod opieką dwóch anglistek nie mogło zabraknąć elementów językowych. Uczniowie podzieleni na zespoły kilkuosobowe pracowali nad plakatami prezentującymi pięć krajów anglojęzycznych, poszukując informacji na temat ich stolic, populacji, symboli narodowych, kuchni i głównych atrakcji turystycznych. Prace zostaną zaprezentowane w szkole. Kolację i śniadanie uczniowie szykowali sobie sami, co dodatkowo stanowiło okazję do współdziałania i nauki wielu życiowych umiejętności. Wieczór wzbogacił występ wokolany koleżanek z klasy oraz nauka tradycyjnego tańca angielskiego tańczonego w kole. Ważny był także czas spędzony wspólnie w gronie kolegów według własnego pomysłu pomiędzy moderowanymi punktami programu i po zajęciach. Tego nie mogło zabraknąć!
      Drugi dzień przebiegał pod hasłem "wspólne gotowanie". Uczniowie klasy 7 mieli niecodzienną okazję współpracować i uczyć się od starszych kolegów z 5 klasy Technikum Hotelarsko-Turystycznego w Świdnicy, którzy podjęli się zadania wspólnego przygotowania czterech przysmaków kuchni brytyjskiej. Zadanie było tym trudniejsze i ciekawsze, że przepisy były raczej nieznane i po angielsku. Wszyscy pracowali z przejęciem i zaangażowaniem, a efekty były wyśmienite - bułeczki English Scones, słona przekąska Pigs in a Puff Pastry Blanket, placuszki Classic Crumpets oraz deser Apple Crumble with Vanilla Custard wszystkim smakowały. Dodatkowym bonusem dla wszystkich była prezentacja multimedialna oraz pełna praktycznych wskazówek pogadanka na temat zdrowego żywienia, poprowadzona przez panią Magdalenę Duć, nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZSH-T i dietetyka. Cały pomysł pomógł zorganizować dyrektor Schroniska w Lubachowie i nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSH-T w Świdnicy - pan Sebastian Krzywda. Nasi uczniowie dowiedzieli się także o specyfice szkoły hotelarsko-turystycznej, a dzięki spotkaniu z uczniami i nauczycielami w praktycznym wydaniu może niektórzy rozważą wybór tej placówki po ósmej klasie.
      Intensywnie, różnorodnie, edukacyjnie, wspólnie - tak lubimy jeździć na wycieczki. I niekoniecznie dalego od domu:)

    • Wielki sukces Kacpra i Magdy w Konkursie Języka Niemieckiego
     • Wielki sukces Kacpra i Magdy w Konkursie Języka Niemieckiego

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego oraz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

      29 listopada 2023r. odbyła się XVIII edycja Konkursu Języka Niemieckiego oraz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Zespole Szkół Hotelarsko -Turystycznych w Świdnicy. Konkurs był przeznaczony dla  uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dla klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Oprócz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, motywem przewodnim tegorocznej edycji był temat „Deutsche Erfindungen, die die Welt revolutionierten” -”Niemieckie wynalazki, które zrewolucjonizowały świat”. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test pisemny w j. niemieckim, w którym były pytania realioznawcze dotyczące państw niemieckojęzycznych oraz pytania związane z niemieckimi wynalazcami i ich odkryciami.  Zadaniem dodatkowym dla laureatów ze szkół podstawowych była prezentacja plakatu pod hasłem „Deutsche Erfindungen, die die Welt revolutionierten”.
      Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VIII: Magdalena Wąsowicz i Kacper Wąsowicz. Z wielką dumą informujemy, że Kacper zajął I miejsce, a Magda II miejsce.
      Serdecznie dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy kolejnych  sukcesów!!!

    • CZWÓRKI SIATKARSKIE KLAS IV – VI
     • CZWÓRKI SIATKARSKIE KLAS IV – VI

     • 8 grudnia na hali sportowej w Bystrzycy Górnej odbył się gminny turniej minisiatkówki. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w Lutomi, Grodziszczu, Pszenna, Bystrzycy i Witoszowa. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, w grupach dziewcząt i chłopców.
      Turniej przebiegał w przyjaznej, sportowej atmosferze. Młodzi siatkarze i siatkarki starali się zaprezentować jak najlepiej swoje umiejętności i sportowego ducha, walcząc o każdy punkt. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę w całym turnieju przegrały tylko jeden mecz i zakończyły zawody na II miejscu. Chłopcy również świetnie sobie poradzili. Jednak w ich grupie aż trzy zespoły miały po dwa mecze wygrane i dwa przegrane. Decydowały więc wygrane i przegrane pojedyncze sety. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że ostatecznie nasi chłopcy uplasowali się na IV miejscu.
      Wszystkim naszym sportowcom GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      DZIEWCZĘTA:

      1. Lena Klęsk kl.6b

      2. Marysia Nowak kl.6b

      3. Nina Porabik kl. 6b

      4. Julia Bargielewicz kl. 5b

      5. Hania Wiśniewska kl. 5b

      CHŁOPCY:

      1. Kacper Bawoł kl.6b

      2. Tomek Cisek kl. 6b

      3. Karol Kucała kl. 6b

      4. Emil Baranowski kl. 6a

      5. Sebastian Chrzan kl. 6a

      6. Kacper Kilanowski kl. 6a

     • ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

     • Nasza szkoła włączyła się do akcji " Zostań Dawcą szpiku".Zapraszamy potencjalnych dawców do rejestracji 26.11.2023r. ( niedziela) godz. 11.00- 15.00- boczne wejście do szkoły.

      Prosimy otworzyć plakat, aby dowiedzieć sie więcej o pani Patrycji , która bardzo potrzebuje naszej pomocy.

      plakat_A3_PKL011(2).pdf

    • KOSZYKÓWKA KLAS 4-6
     • KOSZYKÓWKA KLAS 4-6

     • 16 listopada po raz pierwszy na nowej sali w Grodziszczu odbył się gminny turniej koszykówki dziewcząt i chłopców klas 4-6.  W zawodach wystartowało pięć zespołów ze szkół naszej gminy: Lutomia, Bystrzyca, Pszenno, Witoszów i Grodziszcze, jako gospodarz turnieju. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” w grupie dziewcząt i chłopców. Zawody przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze, a na boisku można było zobaczyć młodych koszykarzy, którzy rywalizowali zgodnie z zasadami „fair play”. Reprezentanci naszej szkoły rozkręcali się z każdym kolejnym meczem, grając zespołowo, wspierając się na boisku i poza nim. Pokazali duch prawdziwych sportowców, walcząc do ostatniego gwizdka. Ostatecznie nasze dziewczyny zakończyły turniej na V miejscu, a chłopcy na III. Naszym młodym koszykarzom i koszykarkom gratulujemy!

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      Dziewczęta:

      1. Julia Bawoł kl.4b

      2. Leyla Kuliczkowska kl.5c

      3. Oliwia Szymańska kl.5c

      4. Lena Krawczyk kl.6a

      5. Lena Klęsk kl.6b

      6. Marysia Nowak kl.6b

      7. Kasia Plichta kl.6b

      Chłopcy:

      1. Emilian Baranowski kl.6a

      2. Sebastian Chrzan kl. 6a

      3. Michał Sawa kl.6b

      4. Kacper Bawoł kl.6b

      5. Tomek Cisek kl.6b

      6. Karol Kucała kl.6b

      7. Wojtek Starybrat kl.6b

    • Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej
     • Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

     • Podwójny sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim                      Poezji Patriotycznej

       

      W środę 08.11.2023 r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna edycja  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Organizatorem przedsięwzięcia jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy.

      Jak co roku finał konkursu poprzedziły przesłuchania na szczeblu miejskim, które zostały przeprowadzone w dniach 2-3 listopada w świdnickim Klubie Bolko w dwóch kategoriach wiekowych. W recytatorskie szranki stanęło troje uczniów naszej szkoły: Julian Nawrot – kl. IVb, Amelia Cora – kl. Vc i Stanisław Pawłowski – kl. VIIc.

      Adepci sztuki deklamacji zaprezentowali zróżnicowany repertuar. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów, a recytacjom towarzyszyły wzruszenia i ogromne emocje. Spośród 38 wykonawców komisja oceniająca wyłoniła  13 finalistów. W ich gronie znaleźli się Julian Nawrot i Stanisław Pawłowski.

      Miło nam poinformować, że zmagania liryczne chłopców zostały uwieńczone sukcesem, bowiem jury przyznało Nagrodę Główną Julianowi Nawrotowi oraz Wyróżnienie Stanisławowi Pawłowskiemu.

      Recytatorom dziękujemy za dostarczone wrażenia artystyczne oraz piękne reprezentowanie naszej szkoły, nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych laurów.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "Do Hymnu"

     • W dniu 9 listopada 2023 r. o godz. 8.15 nasza szkoła weźmie udział w przesłuchaniach do ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Do Hymnu”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Projekt jest bardzo ważnym elementem w zakresie edukacji patriotycznej. Efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

      Cele konkursu:

      • doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,

      • edukację muzyczną poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,

      • rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,

      • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

      Przesłuchania konkursowe odbędą się w hali sportowej przy szkole w czwartek 9 listopada 2023. W wykonaniu naszych uczniów będzie można usłyszeć hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę.”

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
    Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych