• TENIS STOŁOWY

     • 26 lutego na świetlicy wiejskiej w Lutomi odbył się gminny drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział zespoły z Witoszowa, Pszenna, Bystrzycy, Mokrzeszowa i Lutomi. Mecze rozgrywane były w kategoriach wiekowych, klasa V – VI i VII – VIII, w grupach dziewcząt i chłopców.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepsze drużyny, które będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.
      Chłopcy reprezentujący naszą szkołę: Maksymilian Jaworski z kl. VIIa i Bartosz Czoraj z kl. VIa zajęli II miejsce. Jakub Danko, Daniel Inglot, Jan Kawałko z kl. VIII zajęli IV miejsce.

     • SUKCESY JĘZYKOWE ZUZI SZPONIK

     • Gratulujemy Zuzi Szponik z klasy 8 osiągnięć z języka angielskiego. Zuzia zajęła III miejsce w Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym w ramach XI edycji Dni Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy, który odbył się 4 lutego 2020r. Jej kolejnym sukcesem jest zakwalifikowanie się do II etapu Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Mały Poliglota" organizowanego w I LO z oddziałami dwujęzycznymi w Wałbrzychu. Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięło udział 80 uczniów z kilku okolicznych powiatów, a do następnego etapu przeszło 25 osób. Pięcioro uczniów z naszej szkoły po raz pierwszy brało udział w tym konkursie. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

     • FERIE ZIMOWE

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2020 II Ferie .

      ZAJĘCIA KULINARNO-SPORTOWE

      11 lutego młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wybrali się do Cinema Fun wraz z opiekunami, p. Bogusią i p. Izą. Dzieci bawiły się świetnie. Mogły wspinać się po konstrukcji, grać w piłkarzyki czy też jeździć samochodem po wyznaczonym torze.  Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swych domów.

       W myśl zasady "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH", uczniowie klas III, w 14 lutego - walentynkowy poranek z uśmiechem na twarzy przygotowali sałatkę owocową. Następnie ćwiczy, biegali oraz bawili się w hali sportowej. Na zakończenie wspólnie z panią Izą i panią Magdą uczestnicy usmażyli gofry, które miały kształt zwierząt. Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni i pełni energii na kolejne dni ferii.

     • ŚWIĘTO KRAULA W WITOSZOWIE

     • W piątek 7-go grudnia, kryta pływalnia Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym ponownie gościła najlepszych pływaków z gminnych szkół podstawowych. Po listopadowej rywalizacji "grzbiecistów", przyszedł czas na kolejny styl pływacki. Tym razem młodzi adepci tej pięknej dyscypliny sportu konfrontowali się w stylu dowolnym (technika kraulowa). Przed nimi jeszcze styl klasyczny i motylkowy, ale to już w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020.
      Piątkowe zawody zgromadziły na starcie 88 ,,kraulistów”, w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z nich padły imponujące rezultaty, które można sprawdzić tutaj: wyniki.pdf

     • WICEMISTRZOWIE POWIATU

     • W piątek, 31 stycznia na hali sportowej w Witoszowie odbył się powiatowy turniej siatkówki chłopców klas VII i VIII. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny naszego powiatu: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzegomiu i nasza szkoła – zwycięzcy zawodów gminnych.
      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Reprezentacja naszej szkoły dosyć łatwo, choć nie bez emocji, wygrała z drużyną ze Świdnicy. Mecz z drużyną ze Strzegomia okazał się dużo trudniejszy, ale wart był obejrzenia. Młodzi siatkarze zaprezentowali niezłe umiejętności i przysporzyli nam wielu wrażeń. Niestety  nasi przeciwnicy okazali się nieco lepsi, wygrywając cały turniej. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w powiecie.

      GRATULUJEMY!

      SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:

      1. Kuba Danko kl. VIII
      2. Janek Kawałko kl. VIII
      3. Janek Kaźmierczak kl. VIII
      4. Oskar Bielecki kl. VIII
      5. Kuba Kierul kl. VIIb
      6. Maks Jaworski kl. VIIa
      7. Krzysiek Czoraj kl. VIIa
     • SUKCES NASZYCH SIATKARZY

     • 29 stycznia na naszej hali sportowej odbył się gminny turniej siatkówki dziewcząt i chłopców klas VII i VIII. W zawodach wzięło udział pięć drużyn ze Szkół Podstawowych naszej gminy: Pszenno, Lutomia, Bystrzyca, Grodziszcze i Witoszów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy każdej grupy zagrali mecze finałowe.
      Dziewczęta i chłopcy reprezentujący naszą szkołę zwyciężyli w swoich grupach i w meczach finałowych zmierzyli się, dziewczęta z drużyną z Pszenna, a chłopcy z drużyną z Lutomi. Nasze siatkarki pomimo swojego zaangażowania uległy przeciwniczkom, kończąc turniej na II miejscu. Chłopcy natomiast, po bardzo zaciętym meczu, który ostatecznie wygrali, zajęli I miejsce i awansowali do rozgrywek powiatowych. GRATULUJEMY!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      DZIEWCZĘTA:                                                        CHŁOPCY:

      1. Alicja Anioł kl. VIIa                                           1. Kuba Danko kl. VIII
      2. Asia Mojsej kl. VIIa                                            2. Janek Kawałko kl. VIII
      3. Zuzanna Szponik kl. VIII                                    3. Janek Kaźmierczak kl. VIII
      4. Milena Adamczewska kl. VIII                            4. Oskar Bielecki kl. VIII
      5. Wiktoria Kozłowska kl. VIII                              5. Maks Jaworski kl. VIIa
      6. Justyna Jerzyk kl. VIII                                        6. Krzysiek Czoraj kl. VIIa
      7. Jagoda Babiarz kl. VIIb                                      7. Kuba Kierul kl. VIIb
      8. Weronika Czubacka kl. VIIb
    • Ogromne brawa dla Marysi!
     • Ogromne brawa dla Marysi!

     • Serdecznie gratulujemy Marysi Muszewskiej, która zakwalifikowała się do finału części ustnej Dolnośląskiego Konkursu "zDolny Ślązak" z języka niemieckiego. 

      Trzymamy kciuki i życzymy jej uzyskania tytułu laureata!

     • Harmonogram zajęć na ferie 2020 r.

     • 11.02.2020r.

      Basen / ścianka wspinaczkowa (zgody rodziców) godz. 9:30 – 13:30

      p. B. Malina, p. A. Kasprzak

       

      11.02.2020r.

      Sala zabaw Cinema fun godz. 8:40 – 11:00

      p. B. Jas, p. I. Rataj

       

      12.02.2020r.

      Teatr – zbiórka godz. 9:15 (szkoła),

      powrót godz. 12:00

      p. K. Kwaśnik, p. A. Malczewska, p. S. Smok

       

      13.02.2020r.

      Piłka halowa godz. 9:30 – 13:30

      p. B. Malina

       

      14.02.2020r.

      Warsztaty kulinarne godz. 9:00 – 13:00

      p. I. Rataj, p. M. Kokoszka

     • KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE

     • Tradycją już się stało, że w okresie, kiedy śpiewamy jeszcze kolędy, nasi uczniowie prezentują swoje talenty w kościele parafialnym. Tak też było w niedzielę 26 stycznia. Po Mszy świętej odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez Panią Katarzynę Bazelę. Zaprezentowali się też instrumentaliści: na pianinie zagrała Adela Zaręba, na gitarach Martyna Zając i Zuzia Lebioda, na skrzypcach Maja Wojtowicz. Na koniec wysłuchaliśmy w przepięknym wykonaniu na trzy instrumenty (pianino, skrzypce i wiolonczela) kolęd w wykonaniu Kalinki, Nikodema i Miłosza Nowakowskich.

     • O PRZEŚLADOWANIACH WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

     • W czwartek 23 stycznia uczniowie starszych klas spotkali się z panem Dariuszem Pacanem, przedstawicielem organizacji Open Doors, która zajmuje się pomocą prześladowanym chrześcijanom różnych denominacji na całym świecie. Uświadamiał on uczniom, że mają ogromne szczęście, że urodzili się w spokojnym kraju, ponieważ inni muszą bardzo cierpieć, a nawet umierać tylko dlatego, że są chrześcijanami. Opowiadał o wojnie w Iraku, obozach uchodźców w Syrii, pokazywał zdjęcia zniszczonych terenów. Zachęcał do wspierania organizacji, ale też do wzajemnej życzliwości i pomocy.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • 24 stycznia 2020 r. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły, przygotowali program artstyczny dla swoich najukochańszych BABĆ I DZIADKÓW.

     • SUKCESY MAŁYCH AKTORÓW

     • 10 oraz 16 stycznia dzieci z kółka teatralnego, pod kierunkiem Pani Izabeli Rataj wzięły udział w Świdnickim i Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. Uczestniczy zaprezentowali niezwykle wzruszający spektakl teatralny  pt. "Dziewczynka z zapałkami" H. Ch. Andersena w połączeniu z Narodzeniem Jezusa. Mali aktorzy dali z siebie wszystko. Ich wysiłek nagrodzony zostały nie tylko brawami, ale również dyplomami i upominkami. Nowy Rok dla trzecioklasistów zaczął się od samych sukcesów. W Świdnickim Przeglądzie zdobyli WYRÓŻNIENIE, a w Gminnym NAGRODĘ. Profesjonalnie odegrane role oraz oryginalne aranżacje i choreografia sprawiły, że jury postanowiło docenić uczniów klas III.

     • NAJLEPSI W GMINIE

     • We wtorek 14 stycznia na hali sportowej przy naszej szkole odbył się gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas V i VI. W zawodach wzięły udział cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Dziewczęta zagrały systemem „każdy z każdym”, a chłopcy grali w dwóch grupach, gdzie zwycięzcy każdej z grup zmierzyli się w finale. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.
      Reprezentacja naszej szkoły, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wygrała wszystkie swoje mecze i ukończyła turniej na I miejscu. Nasze młode siatkarki i siatkarze będą reprezentować gminę w rozgrywkach powiatowych. GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

                Dziewczęta:

      1. Jagoda Babiarz kl.VIIb

      2. Weronika Czubacka kl.VIIb

      3. Alicja Korczyńska kl.VIb

      4. Martyna Budzyń kl.VIb

      5. Hania Tokarska kl.VIa

       Chłopcy:

      6. Maks Jaworski kl.VIIa

      7. Wojtek Radwański kl.VIb

      8. Janek Wicher kl.VIb

      9. Kuba Błaszczyk kl.VIb

      10. Wiktor Dudziec kl.VIb

      11. Bartek Duszenko kl.VIb

     • SZKOLNE JASEŁKA

     • W piątek 20 grudnia w świąteczny nastrój wprowadziła nas przygotowana przez panią K. Halkowicz klasa 5a, która przedstawiła tradycyjne jasełka. Młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie inscenizacji i z przejęciem przedstawili historię narodzin Pana Jezusa. Pięknym ubogaceniem jasełek były kolędy śpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem pani K. Bazeli. Zaprezentowali się też instrumentaliści: mogliśmy usłyszeć kolędy grane na skrzypcach, gitarze czy keyboardzie. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim szczęśliwych, spędzonych w rodzinnym gronie, Świąt Narodzenia Pańskiego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych