• Wycieczka z przygodą klasy Vc
     • Wycieczka z przygodą klasy Vc

     •  

      6 października br. uczniowie klasy Vc pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę z przygodą do Srebrnej Góry. Celem wyprawy było poznanie regionu, podniesienie sprawności fizycznej uczniów, a także przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się na szlakach turystycznych. Wyjazd ponadto był szansą na pogłębienie wiedzy historycznej na temat unikatowej budowli w skali dziedzictwa kulturowego Europy jaką jest Twierdza Srebrnogórska. Miejscowy przewodnik z grupy rekonstrukcyjnej, ubrany w charakterystyczny mundur pruski, w nietuzinkowy sposób przybliżył zwiedzającym dzieje tego obiektu.

       

      Wycieczka obfitowała również w ekstremalne atrakcje z dużą dawką adrenaliny, bo pod okiem wyszkolonych instruktorów uczniowie uczestniczyli w zajęciach alpinistycznych - zaliczyli zjazd na linie oraz trening wspinaczkowy na filarze 30-metrowego wiaduktu. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia łucznicze. Po wyczerpujących zmaganiach poszukiwacze emocji niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek. Na przygotowanym przez organizatorów stanowisku czekał więc na nich ciepły poczęstunek - kiełbaski z ogniska, które tego dnia smakowały jak nigdy.

       

      Wszyscy bez wyjątku czerpali radość z aktywnego wypoczynku. Zarówno pogoda, piękny krajobraz jak i wyśmienite nastroje sprzyjały przedniej zabawie. To będą niezapomniane wspomnienia.

       

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach od 11-13 października 51 uczniów z klas 7-8  uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, historią miasta, oraz rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.

      Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania  Łazienek Królewskich. Potem udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, poszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza  i pojechaliśmy na Cmentarz Powązkowski, na którym oglądaliśmy groby żołnierzy walczących w wojnach o niepodległość Polski.  W drugim dniu zwiedziliśmy budynek Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, wjechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, odbyliśmy wycieczkę metrem. Tego dnia  duże wrażenie zrobiły na nas wizyty w Muzeum Polin oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego, w których poprzez interaktywne zajęcia mogliśmy się przekonać, jak wyglądały wydarzenia  powstańcze, życie polskich Żydów na przestrzeni długich wieków wspólnej historii. Ostatni dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego, podczas którego poznaliśmy historię siedziby królów, oglądaliśmy wytworne sale i rekwizyty z epoki króla Stanisława Poniatowskiego. Ostatnim już punktem wyjazdu do Warszawy było zwiedzanie stadionu PGE Narodowy.

      Wycieczka do Warszawy była niezapomnianym przeżyciem. Mogliśmy poznać historię, kulturę i piękno tego miasta. Spędziliśmy wspólnie wspaniały czas, podczas którego dopisywała nam pogoda i dobre nastroje.

      Opiekunami podczas wyjazdu były panie: J. Michalska, S. Smok, K. Kalita oraz M. Janiszewska.

       

    • Historyczny sukces uczniów klasy sportowej z Witoszowa Dolnego
     • Historyczny sukces uczniów klasy sportowej z Witoszowa Dolnego

     • Triathlonowa młodzież w natarciu

       

           To co nie udało się pierwszej klasie sportowej ukierunkowanej na triathlon Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, dokonali ich następcy …

           W noworudzkim kompleksie sportowym, po raz kolejny przeprowadzono Finał Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Dwuboju Nowoczesnym – bardzo trudnej dyscyplinie, gdzie po przebiegnięciu kilometra trzeba jeszcze przepłynąć 100 metrów. Triathloniści z Witoszowa Dolnego od lat ,,pukali” do niedostępnych drzwi, otwartych dotychczas wyłącznie dla dużych szkół wrocławskich, aż do pamiętnego piątku – szóstego października 2023 roku. To w tym dniu, zdeterminowane na walkę : Gabriela Hołdys i Julia Rokicka, na początek znakomicie zaprezentowały się w biegu. Zaprocentowały tutaj niewątpliwie tegoroczne starty w ,,Czwartkach Lekkoatletycznych” i w Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej, gdzie dziewczęta rywalizowały na zbliżonych dystansach. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie kryła Katarzyna Kalita, motywująca jednocześnie wychowanki do maksymalnego zaangażowania na pływalni, gdzie czekała je nie mniej trudna walka, bo głównie z rywalkami z pływackich klas sportowych. Dziewczęta i z tą presją poradziły sobie doskonale. Po najlepszych swoich tegorocznych rezultatach na pływalni pozostało już tylko wyczekać na werdykt sędziów, skrupulatnie przeliczających wyniki na punkty … Emocje sportowe przeszły w uzasadnione emocje nadziei na historyczny sukces, stąd ogromna radość po końcowym komunikacie sędziów, który wybrzmiał głośno i wyraźnie : trzecie miejsce w Finale Wojewódzkim Dwuboju Nowoczesnego dla drużyny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym !!! Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że startująca poza konkursem (za zgodą organizatorów) – Julia Rychel uzyskała wynik zbliżony do rezultatów swoich koleżanek, co w sposób naturalny, poprzez wewnętrzną rywalizację tworzy realne oczekiwanie na jeszcze lepszy wynik za rok.

    • PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW KLAS IV – VI
     • PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW KLAS IV – VI

     • 4 października na boisku „Orlik” w Lutomi odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców klas IV – VI. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z gminnych szkół podstawowych: SP Bystrzyca, SP Pszenno, SP Grodziszcze, SP Lutomia i SP Witoszów.

      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepszą drużynę w turnieju. Zawody przebiegały w przyjemnej, sportowej atmosferze, a młodzi piłkarze rywalizowali zgodnie z zasadami „fair play”. Nasi piłkarze okazali się najmłodszą grupą, w której grało tylko dwóch szóstoklasistów, pozostali zawodnicy to uczniowie klas czwartych. Pomimo tego chłopcy od pierwszego meczu starli się dorównać starszym kolegom, prezentując niezłe umiejętności piłkarskie. Ostatecznie nasi piłkarze zakończyli turniej na IV miejscu. Gratulujemy!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Kacper Bawoł kl. VIb

      2. Sebastian Chrzan kl.VIa

      3. Filip Bujdasz kl. IVb

      4. Nataniel Goździejewski kl. IVb

      5. Michał Harasiuk kl. IVb

      6. Wiktor Kulik kl. IVb

      7. Filip Migdalewicz kl. IVb

      8. Kuba Reymont kl. IVb

      9. Eryk Wolak kl. IVb

    • BIEGI PRZEŁAJOWE
     • BIEGI PRZEŁAJOWE

     • 29 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w „Międzypokoleniowym przełajowym biegu pojednania” w Krzyżowej, pod hasłem: „Aktywna Wieś”. Celem imprezy było m.in. uczczenie pojednania polsko-niemieckiego, wspieranie inicjatyw służących solidarności międzypokoleniowej, tworzenie warunków do wartościowego spędzania czasu wolnego.

      W rywalizacji wzięła udział bardzo liczna grupa biegaczy, od przedszkolaków do seniorów. Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Nasi młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 400 m - klasy IV, do 800 m – klasy VI, VII i VIII. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali świetną formę. Najwyżej uplasował się Maciek Kaźmierczak z kl.8, który swój bieg ukończył na V miejscu. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła Emilka Męczywór z kl.8, kończąc bieg na VIII miejscu, tuż za nią na metę wbiegły Julia Rychel i Julia Rokicka z kl. VIIb. Pozostali nasi zawodnicy również świetnie się spisali i ukończyli swoje biegi na  punktowanych w klasyfikacji miejscach.

      Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Julia Bawoł kl.4b

      2. Martyna Liszka kl.4b

      3. Filip Bujdasz kl.4b

      4. Eryk Wolak kl.4b

      5. Jakub Reymont kl.4b

      6. Hubert Paterak kl.4a

      7. Maciej Piotrowski kl.4a

      8. Alan Zięba kl.4a

      9.Dawid Kulik kl.5c

      10. Kacper Bawoł kl.6b

      11. Tomasz Cisek kl.6b

      12. Gabriela Hołdys kl.7b

      13. Julia Rokicka kl.7b

      14. Julia Rychel kl.7b

      15. Aleksandra Szpytma kl.7b

      16. Maciej Cisek kl.7b

      17. Kamil Nizio kl.7b

      18. Szymon Nowak kl.7b

      19. Jan Olszewski kl.7b

      20. Karol Panek kl.7b

      21. Aleksander Ptak kl.7b

      22. Emilia Męczywór kl.8

      23. Maciej Kaźmierczak kl.8

      24. Szymon Paterak kl.8

     • PODRĘCZNIKI DO RELIGII – rok szkolny 2023 / 2024

     •  

      Wszystkie podręczniki zostały wydane przez wydawnictwo JEDNOŚĆ.

       

      KLASA                         TYTUŁ PODRĘCZNIKA

      Kl. I                               POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT

      Kl. II                              ODKRYWAM KRÓLESTWO BOŻE

      Kl. III                             POZNAJĘ JEZUSA – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. IV                            ODKRYWAM ŻYCIE Z JEZUSEM – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. V                             SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY SZUKAJĄ PRAWDY – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. VI                            SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY ODKRYWAJĄ PIĘKNO – podręcznik + ćwiczenia

      KL. VII                          SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY CZYNIĄ DOBRO – podręcznik + ćwiczenia

      Kl. VIII                          SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY ZDOBYWAJĄ ŚWIĘTOŚĆ – podręcznik + ćwiczenia

       

    • Nasi stypendyści
     • Nasi stypendyści

     • Pani wójt Gminy Świdnica, Teresa Mazurek, wręczyła stypendia naukowe i sportowe uczniom wszystkich gminnych szkół podstawowych. Uczniowie z naszej szkoły stanowili najwięlszą grupę z wszystkich nagrodzonych, którzy w dniu 21.06.23 w świetlicy wiejskiej w Lutomii Górnej odebrali swoje dyplomy. Szczególne gratulacje należą się najlepszej uczennicy naszej szkoły, czyli Prymusowi Szkoły, a jednocześnie Prymusowi Gminy Świdnica - Amelii Corze z klasy 4c, której średnia ocen wyniosła 6,0. Statuetkę Osobowości Szkoły, decyzją rady pedagogicznej, otrzymał w tym roku Kacper Wąsowicz z klasy 7a. Nasza szkoła została także nagrodzona pucharem za II miejsce w Międzyszkolnej Lidze Sportowej. Wszystkim wyróżnionym za osiągnięcia naukowe i sportowe ogromnie gratulujemy! Tak trzymajcie!

    • Wycieczka klasy 6a szlakiem do ruin Starego Książa i Stadniny Ogierów
     • Wycieczka klasy 6a szlakiem do ruin Starego Książa i Stadniny Ogierów

     • We wtorek 20 czerwca klasa 6a wraz z wychowawcą, panią Dorotą Nowakowską, oraz panią Anną Tendziagolską wędrowała szlakami turystycznymi w dolinie Pełcznicy do ruin Starego Książa oraz Stadniny Ogierów w Książu. Wiele osób z klasy po raz pierwszy odwiedziło atrakcje turystyczne w naszej najbliższej okolicy. Zielony szlak prowadzący od rozdroża pod Starym Książem do Zamku Książ najbardziej przypadł do gustu uczniom z klasy 6a. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie stadniny koni z przewodnikiem. Warto poznawać najbliższą okolicę!

    • Euroweek - warsztaty językowe w języku angielskim
     • Euroweek - warsztaty językowe w języku angielskim

     • Celem programu, w którym wzięło udział 22 uczniów z klasy 7a, 6a i 6b, jest promowanie wśród uczestników rozwijania ważnych umiejętności potrzebnych w życiu w naszych czasach: przede wszystkim zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, zdolności przywódczych i interpersonalnych, pewności siebie, współpracy w zespole, kreatywności. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów świata pozwalają także zdobywać wiedzę o innych kulturach. 

      Tego doświadczyli nasi uczniowie podczas pobytu od 14 do 18 czerwca 2023 w jednym z ośrodków fundacji Euroweek w Długopolu Dolnym, u stóp Gór Bystrzyckich. Stanowili część grupy około 80 uczniow z 4 różnych szkół podstawowych biorących udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Turcji, Wietnamu i Kolumbii. Zajęcia odbywały się na powietrzu i w salach konferencyjnych, w dużej grupie i różnorodnych mniejszych zespołach. Wymagały wielkiego zaangażowania i kreatywności, ale przy okazji bawiły wszystkich uczestników, co z pewnością częściowo oddają zdjęcia zrobione podczas warsztatów. 

      Udział w przygodzie Euroweek został poprzedzony wycieczką krajoznawczą w Górach Bystrzyckich. Uczniowie wraz z opiekunami, paniami Dorotą Nowakowską i Anną Tendziagolską przeszli z Poniatowa niebieskim szlakiem przez Górę Jagodna do schroniska PTTK w Spalonej. Pogoda tego dnia i podczas całego pobytu była wspaniała, co dodatkowo umiliło wspólnie spędzony czas.

    • TRIATHLONOWE ŚWIĘTO W WITOSZOWIE DOLNYM
     • TRIATHLONOWE ŚWIĘTO W WITOSZOWIE DOLNYM

     • W poniedziałek 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, klasa sportowa ukierunkowana na triathlon miała swoje pierwsze zawody triathlonowe, w których 16 uczniów płynęło 200 m, jechało na rowerze 5 km i przebiegło 1 km. Startowali w trzech "falach", a o kolejności decydował czas uzyskany na mecie. Na rezultat wpływ miało wiele czynników - nie tylko szybkość pokonania odcinków: pływackiego, rowerowego i biegowego, ale także czas spędzony w strefie zmian. Za rok konfrontować się będą z krajową konkurencją na dwukrotnie dłuższych dystansach, dlatego wewnętrzna rywalizacja to pierwszy krok do pewności działania podczas startów w cyklu Pucharu Polski Młodzików.

      Poniedziałkowym zawodom towarzyszyły wielkie emocje, szczególnie że obserwatorami byli rodzice uczestników, dyrektor szkoły – Krystyna Kwaśnik, dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego – Alicja Masłyk, inni uczniowie szkoły - głośno dopingując startujących, a także przygodne osoby.

           Miejsca na podium w rywalizacji dziewcząt:

      1. Julia Rokicka                    -     20:30
      2. Julia Rychel                      -     20:46
      3. Gabriela Hołdys               -     20:58

           Miejsca na podium w rywalizacji chłopców:

      1. Jan Olszewski                   -     21:30
      2. Kamil Nizio                        -     22:13
      3. Karol Panek                       -     22:25 

      Uczestnikami tych zawodów byli również: Aleksandra Szpytma, Julia Tomasik, Maja Wojtowicz, Gabriela Góralska, Weronika Sola, Lena Wojciechowska, Karolina Bar, Adam Andrzejewski, Maciej Cisek i Marcel Gaweł. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że triathlon to trudna dyscyplina sportu i wymaga wszechstronnych umiejętności, a poniedziałkowe zmagania dodały im motywacji do dalszej pracy.

       

    • Akcja czytelnicza w naszej szkole
     • Akcja czytelnicza w naszej szkole

     • Miesięcznik "Biblioteka" co roku organizuje akcję czytelniczą pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam".

      Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

      Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

      W naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami polonistami też wzięli udział w tej akcji.

       

    • PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
     • PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

     • 6 czerwca na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się gminne zawody piłki ręcznej chłopców. W sportowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny: Pszenno, Lutomia, Grodziszcze i Witoszów. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie w turnieju decydowała ilość wygranych meczy oraz stosunek zdobytych i straconych bramek. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, niektóre mecze były bardzo wyrównane i walka toczyła się do ostatniego gwizdka. Reprezentanci naszej szkoły z meczu na mecz grali coraz lepiej, niestety tym razem musieli uznać wyższość innych drużyn, kończąc turniej na IV miejscu. Należy im się jednak uznanie za sportowego ducha i walkę do końca.

      REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY:

      1. Antek Mróz kl.8c

      2. Kuba Drymuch kl.8c

      3. Gabryś Idczak kl.8c

      4. Michał Haręza kl.8b

      5. Mateusz Adamczyk kl.8a

      6. Krzysztof Bobal kl.8a

      7. Janek Kaczmarczyk kl.7

      8. Dominik Muszewski kl.7

      9. Szymon Paterak kl.7

     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

     • W sobotę 3. czerwca na placu zabaw koło "Leśniczówki" odbył się fetyn zorganizowany we współpracy Rady Sołeckiej Witoszowwa Dolnego oraz Rady Rodziców naszej szkoły. Pogoda dopisała. Uczestnicy też! 

    • MOVE Week
     • MOVE Week

     • Od 22 do 31 maja nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

      O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy. Uczniowie młodszych klas świetnie się bawili realizując kolejne sportowe wyzwania.  Dodatkowo, w naszej placówce odbyły się międzyklasowe zawody sportowe w młodszych klasach. Nasi młodzi sportowcy rywalizowali w przeróżnych konkurencjach: rzucali do kosza, skakali na skakankach, kręcili hula hop, pokonywali tor przeszkód.

      Uczniowie klas starszych świętowanie zaczęli od spotkania z niezwykłym sportowcem,  Panem Edwardem Kościniakiem. Pan Edward opowiedział uczniom  o swojej pasji, czyli bieganiu. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął od biegania po płaskim terenie, potem po górach, a od 9 lat biega po schodach. Warto wspomnieć, że Pan Edward ma skończone 84 lata i jest najstarszym biegaczem w Polsce, który osiąga znakomite wyniki w tym sporcie. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści sportowca, który swoją postawą pokazał im, że w sporcie nie ma barier.

      W kolejnych dniach nasi uczniowie wzięli udział w przeróżnych sportowych wyzwaniach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zabawy z elementami lekkoatletyki, pływanie, wycieczka rowerowa, rozgrywki w palanta a nawet tańce. Nasi młodzi sportowcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w sportowych atrakcjach przygotowanych z myślą o dobrej zabawie z nutką rywalizacji. A nam, jako organizatorom szkolnych obchodów Move Week, zależało przede wszystkim na rozruszaniu naszej szkolnej społeczności i integracji międzyklasowej. Widząc zapał i radość naszych uczniów z uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu można uznać, że nasz cel został osiągnięty.

      Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom.

      Sami zobaczcie, jak się bawiliśmy!

      #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu

      @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk"

    • Wystawa zabawek w kl. 4b
     • Wystawa zabawek w kl. 4b

     • Uczniowie klasy 4b, wraz z wychowawcą Moniką Janiszewską, z okazji Dnia Dziecka przygotowali wystawę zabawek.

      Każdy uczeń przyniósł do szkoły swoją ulubioną zabawkę, opisał ją tzn. nazwa zabawki, pochodzenie oraz właściciel.

      Gratulujemy wspaniałego pomysłu.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

       

    • Katarzyna Kalita i jej złoty medal w Triathlonie
     • Katarzyna Kalita i jej złoty medal w Triathlonie

     • Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników był to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentantka Świdnicy Katarzyna Kalita zdobyła złoty medal.

      O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc.

      Start był zdecydowanie udany dla Katarzyny Kality ze Świdnicy, która wywalczyła złoty medal w kategorii K30-34 Sprint. JBL Triathlon Sieraków.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych