• Pasowanie pierwszoklasistów

     • 19 października 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Krystynę Kwaśnik. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października  uczniowie z klas IV- VIII i pracownicy szkoły spotkali się w świetlicy, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim serdeczne i szczere życzenia, wręczył też piękne kwiaty, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienną, żmudną pracę nauczycieli i wszystkich innych pracowników szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zespół kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marii Kubicy przygotował pełen humoru program kabaretowy polegający na parodii życia szkolnego. Przedstawienie było wzbogacone piosenkami wykonywanymi przez szkolny chór pod opieką pani Katarzyny Bazeli. Publiczność wspaniale się bawiła, a więc aktorzy osiągnęli zamierzony cel. Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom za przedstawienie i w swoim wystąpieniu podkreśliła wartość pracy wszystkich osób zatrudnionych w szkole, dzięki którym uczniowie mogą się wszechstronnie rozwijać w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. To była naprawdę wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

     • Wizyta w planetarium "Bajkonur"

     • W dniu 11.10. uczniowie naszej szkoły mieli okazję podróżować po wszechświecie, a to wszystko dzięki wizycie mobilnego planetarium „Bajkonur”. Zajęcia były zrealizowane w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Prowadzący zajęcia astronom Pan Tomasz Lewicki w bardzo ciekawy sposób przekazał wiedzę dostosowaną do poszczególnych grup wiekowych. Pod nadmuchiwaną kopułą namiotu, uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami gwieździste niebo.

     • PIERWSZY SUKCES NA INAUGURACJĘ SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

     •      Pierwszy start i od razu w randze mistrzowskiej oraz rekordowej obsadzie, a także przy pięknej pogodzie, czyli trzy razy na TAK !!! Taki obraz towarzyszył Mistrzostwom Dolnego Śląska Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, które po raz kolejny udało się zorganizować na gościnnym terenie Fundacji ,,Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym ponownie pozostawiła swój trwały ślad na karcie zmagań dolnośląskich biegaczy :

      • Hubert Hołdys uplasował się na drugiej pozycji w rywalizacji młodzików na dystansie 1000 metrów
      • Martyna Budzyń i Kamil Nizio zajęli siódme miejsca w swoich biegach
      • Katarzyna Kalita, oddziałując własnym przykładem, zwyciężyła w biegu seniorek

           Początek sportowych zmagań w bieżącym roku szkolnym imponujący. Następne zawody biegowe już 7 października w Świdnicy na kolejnym ,,Czwartku Lekkoatletycznym”. Przypomnę, że 16 września, na inaugurację jesiennej edycji ,,czwartków” rywalizację dziewcząt na dystansie 1000 m wygrała Martyna Budzyń.

       

      Katarzyna Kalita

    • Wycieczka do Złotego Stoku - "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu"
     • Wycieczka do Złotego Stoku - "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu"

     • W dniu 29 września 2021 r. odbyła się wycieczka do Złotego Stoku, która została zorganizowana w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu   w gminie Świdnica”. Uczniowie podczas zwiedzania kopalni obejrzeli ekspozycje pokazujące mapy i plany kopalni z okresu od XVIII do XX wieku, podziwiali dawne narzędzia górnicze  i hutnicze. Z kopalni wyjechali Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem – wielką atrakcją turystyczną, która wywołała wiele krzyku i radości wśród dzieci. Po wyjeździe na peron wszyscy uczniowie obejrzeli pokaz wybijania monet, a następnie udali się na pieczenie kiełbasek i chleba. Po regeneracji sił, cała grupa wyruszyła do Średniowiecznego Parku Techniki. Tutaj każdy mógł zobaczyć bardzo dokładną replikę średniowiecznej osady górniczej z urządzeniami zbudowanymi w skali 1:1. Dodatkową atrakcją było zejścia do pełnego tajemnic, podziemnego tunelu. Wycieczka została zakończona wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze kiedyś wrócą do tajemniczego Złotego Stoku.

       

    • Dzień z historią w Krzyżowej
     • Dzień z historią w Krzyżowej

     • Dnia 4 października klasa szósta udała się na całodniową wycieczkę do „Krzyżowej”. Celem wyjazdu był udział w warsztatach historycznych i integracyjnych przygotowanych przez pracowników Fundacji „Krzyżowa”: panią Aleksandrę Królak – Wąsowicz oraz panią Adelajdę Lebiodę. W pięknym otoczeniu Pałacu oraz kompleksu zabytkowych budynków uczniowie poznawali historię i charakter miejsca, działalność opozycjonistów Kręgu z Krzyżowej, uświadamiali sobie ideę tolerancji oraz grozę XX-wiecznych totalitaryzmów.  Pogodny i wyjątkowo słoneczny dzień składał się z wielu różnorodnych aktywności. Podczas gry plenerowej oraz  warsztatowych ćwiczeń szóstoklasiści budowali klasowe relacje oparte na wzajemnej współpracy, szacunku i umiejętności słuchania. Miłym punktem wyjazdu było też klasowe ognisko, zabawy na placu zabaw oraz rywalizacja podczas meczu piłki nożnej. Opiekunami wycieczki były panie: Anna Tendziagolska i Monika Janiszewska.

      Nowa galeria Dzień z historią w Krzyżowej została dodana do albumu fotograficznego

    • „Kuchnia z cyframi” - Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica.
     • „Kuchnia z cyframi” - Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica.

     • W dniach 27-28 września dwadzieścia troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zajęciach kulinarnych, które odbywały się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Dwudniowy wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica”. Na zajęciach teoretycznych prowadzonych przez dyrektora schroniska – pana Sebastiana Krzywdę uczestnicy poznali zasady bhp obowiązujące w kuchni, ciekawostki kulinarne oraz reguły zdrowego żywienia. Praktyczne warsztaty kulinarne odbywały się pod kierunkiem pani Joanny Dolińskiej. Podczas kilku godzin spędzonych w miłej kuchennej atmosferze uczniowie samodzielnie przygotowali bezcukrowe, zdrowe i smaczne potrawy – czekoladowe brownie, owocowe smoothie oraz mini pizzę.  W przerwach między zajęciami znalazł się także czas na rekreacyjne zabawy na świeżym powietrzu oraz długie rozmowy, na które szkolne przerwy są za krótkie. Opiekunami grupy były panie: Sylwia Smok i Monika Janiszewska.

      Nowa galeria „Kuchnia z cyframi”-Rozwój kompetencji kluczowych została dodana do albumu fotograficznego

     • Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica

     • 14 września dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym pojechały na wycieczkę do Mini ZOO w Łącznej w ramach projektu Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość karmienia lemurów i kóz, którym pod nadzorem opiekunów podawały określone porcje jedzenia. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw i kupić sobie pamiątki. Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom wiele wrażeń i  radości.

    • Spotkanie z kuratorem sądowym
     • Spotkanie z kuratorem sądowym

     •  Pierwszy tydzień powrotu wszystkich uczniów do Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym upłynął pod hasłem promowania zdrowia i bezpieczeństwa.
      W dniu 02.06.2021r. Kurator sądowy Pan Maciej Więcek z Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świdnicy przeprowadził z uczniami naszej szkoły pogadankę na temat: „Odpowiedzialność karna nieletniego”. Pogadanka ta była niezwykle istotna dla społeczności szkolnej i dzięki niej uczniowie dowiedzieli się o wielu ważnych zagadnieniach. Poznali odpowiedź między innymi na takie pytania: co to znaczy być nieletnim?, Czym się różni demoralizacja od czynu karalnego? Jakie można zastosować środki wychowawcze wobec nieletnich? Na spotkaniu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu co sprawiło, że pogadanka wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów. Młodzieży przybliżono także specyfikę wykonywanego zawodu - kurateli sądowej, co wywołało kolejną dyskusję.
           Udział w spotkaniu był też wstępem do zbliżających się wakacji, gdyż poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa. Pan kurator zapoznał młodzież ze znakiem „HELP ME” – „POMÓŻ MI”, który oznacza że ktoś jest ofiarą przemocy, bądź uprowadzenia.
      To prosty gest ręki, który można wykonać bez wzbudzania podejrzeń naszego oprawcy.      Sygnał ten warto zapamiętać, bo w ten sposób możemy komuś pomóc. Wystarczy pokazać otwartą dłoń, a następnie złożyć ją w pięć chowając kciuk do środka.
      Ofiary przemocy domowej w obawie przed oprawcą często nie informują osób postronnych o rozgrywającym się dramacie. Z myślą o takich osobach powstał międzynarodowy znak „pomóż mi”. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Gdy tylko zobaczymy taki znak niezwłocznie skontaktujmy się z najbliższą jednostką Policji (tel. 112) lub zadzwońmy na Niebieską Linię tel. 22 668 70 00
      TO BARDZO WAŻNE- GEST RATUJĄCY ŻYCIE ‼

    • Warsztaty z terapeutą
     • Warsztaty z terapeutą

     • W dniach od 28 maja do 1 czerwca br. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole certyfikowanego instruktora terapii uzależnień  - pana Krzysztofa Aleksandra Matusiaka, który przeprowadził kolejny cykl warsztatów profilaktycznych dla uczniów klas VI-VIII pod nazwą  „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”, dotyczący zdrowia psychicznego, izolacji i pandemii.
      W trakcie trzygodzinnych spotkań uczniowie zdobywali fachową wiedzę na temat szkodliwości różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, skutków ich zażywania oraz mechanizmów uzależnień. Istotnym tematem przeprowadzonych zajęć było także podzielenie się doświadczeniami związanymi z procesem zdalnego nauczania oraz uświadomienie młodym ludziom problemu uzależnienia od ekranów komputera i telefonu. Uczestnicy warsztatów uczyli się sztuki odmawiania, świadomego korzystania z Internetu oraz uzyskali informacje, gdzie i do kogo można zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Przyjazna atmosfera i profesjonalizm prowadzącego sprawiały, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami.
      Dzięki dofinasowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy Świdnica,  cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w kolejnym cyklu spotkań z Panem Krzysztofem Matusiakiem i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia w nowym roku szkolnym.

     • POWRÓT CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

     • Nowa galeria POWRÓT CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH została dodana do albumu fotograficznego

      Tegoroczna inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych” – 20 maja, w kategoriach dzieci (klasy III-IV) i młodzików (klasy VII-VIII) przebiegła pod dyktando uczniów klas sportowych ukierunkowanych na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

      Wśród dzieci (kl. III-IV) najszybciej dystans 400m przebiegł Adam Andrzejewski, a Maciej Cisek był piąty.

      Najlepszym młodzikiem (kl. VII-VIII) okazał się Jakub Kierul, a Wiktor Terka był drugi. Klasowa i klubowa koleżanka Kuby – Martyna Markiewicz finiszem wygrała bieg młodziczek, tuż przed o rok młodszą Martyną Budzyń.

      Bieg juniorek, kolejny już raz, to dominacja Karoliny Malinowskiej – też triathlonistki z GLKS Świdnica i absolwentki Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

      Kolejne zmagania biegowe na stadionie ŚOSiR planowane są na 10 czerwca (Czwartek LA) i 19 czerwca (bieg australijski na dystansie 10km dla uczczenia pamięci Janusza Kusocińskiego).

       

      Ryszard Mydłowski

     • „Mistrzostwa Polski w Triathlonowym Super Sprincie”

     • Nowa galeria „Mistrzostwa Polski w Triathlonowym Super Sprincie” została dodana do albumu fotograficznego

      Po kwietniowych Mistrzostwach Polski w Duathlonie przyszedł czas na kolejną imprezę mistrzowską firmowaną przez Polski Związek Triathlonu, czyli „Mistrzostwa Polski w Triathlonowym Super Sprincie” (pływanie – 300m + rower – 8km + bieg – 2,2km) dla juniorów i starszych kategorii wiekowych oraz Puchar Polski dla juniorów młodszych i młodzików. Szczęśliwie, jak na kapryśny maj, w katowickiej ,,Dolinie Trzech Stawów” w minioną sobotę (15.05.2021) wszystkim triathlonistom towarzyszyła piękna pogoda. Nawet temperatura wody przekroczyła 17 stopni C. Sekcja triathlonowa GLKS Świdnica wystawiła swoich reprezentantów do wszystkich kategorii wiekowych :

      W kategorii młodzików, dzielnie walcząca Jagoda Babiarz zajęła siódme miejsce.

      W najmłodszym roczniku juniorów młodszych Jakub Kierul finiszem obronił ósmą lokatę.

      Wśród juniorek, Karolina Malinowska dobiegła ostatecznie na szóstej pozycji.

      Wśród kobiet AGE GROUP Katarzyna Kalita była dziewiąta, ale w swojej kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal !!! Dzień później (16 maja) dołożyła do tego medal brązowy, wywalczony na szosowym klasyku w Złotoryi, w ramach cyklu ,,VIA DOLNY ŚLĄSK”.

       

       

      Ryszard Mydłowski

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

     •                                                                                                                                            Wrocław 2021-05-17                                                                                                                                                                                    

                                                                                         

       Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

       

      Trzecia fala pandemii koronawirusa opadła, dzienna liczba zachorowań zmniejszyła się do kilku tysięcy. Wprowadzone obostrzenia oraz masowe szczepienia realizowane w ramach Narodowego Programu  Szczepień przeciw COVID-19 „#Szczepimy się” przyniosły pożądane efekty. Przy tak intensywnym tempie szczepień za kilka tygodni powinniśmy osiągnąć
      w naszym kraju odporność populacyjną.

      Po długich miesiącach wymuszonej przez pandemię koronawirusa nauki zdalnej stopniowo wracamy do szkół: dzieci już uczęszczają do przedszkoli
      i klas I-III w szkołach podstawowych, od 17 maja w trybie hybrydowym zostaną wznowione zajęcia w klasach IV-VIII w szkołach podstawowych oraz
      we wszystkich klasach w szkołach ponadpodstawowych, od 31 maja nauka stacjonarna stanie się powszechna.

      Marzenia się spełniają, tęsknota nie jest na próżno. Powrót
      do normalności w oświacie na naszych oczach staje się faktem. Aż się chce wykrzyknąć - nareszcie! Powrót do szkół jest wielką radością, spełnieniem oczekiwań, realizacją pragnień. Przede wszystkim wszakże jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników szkolnych wspólnot, a także osób
      i instytucji związanych z edukacją. Nie będzie jednorazowym wydarzeniem,
      ale procesem. Przed nami trudny czas adaptacji, odnawiania relacji, reintegracji zespołów uczniowskich i pracowniczych, odbudowy wspólnoty. Powrotu
      do formy psychicznej i fizycznej po długotrwałej izolacji. Uzupełniania zaległości i realizacji podstaw programowych z poszczególnych przedmiotów. Klasyfikacji uczniów i promocji do klasy następnej, wszak zajęcia dydaktyczne kończą się już 25 czerwca. Wśród wielu uczniów i rodziców pojawiają się
      - co naturalne - obawy jak będzie wyglądał powrót do szkoły, lęk przed wzmożonymi wymaganiami i falą tsunami sprawdzianów. 

       W tych wyjątkowych chwilach gorąco dziękując za rzetelną i ofiarną pracę oraz ufając w kompetencje Koleżeństwa bardzo proszę o codzienny, promienny uśmiech, zwielokrotnioną empatię, życzliwość i wyrozumiałość. Proszę o wsparcie okazywane wszystkim uczestnikom szkolnej wspólnoty
      i sobie nawzajem.                     

      Mądrzy nauczyciele w starożytnym Rzymie mawiali: „nil mirari, nil indignari, sed intellegere” - nie dziwić się, nie oburzać, ale zrozumieć. Podążmy tym tropem. Wymagania powinny być dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów. Liczba sprawdzianów (zwłaszcza tych obejmujących większą liczbę jednostek lekcyjnych) winna mieścić się
      w granicach rozsądku i być zgodna z postanowieniami wewnątrzszkolnego systemu oceniania. Roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych muszą zostać wystawione zgodnie z przepisami prawa oświatowego. Uzupełnianie braków oraz nadrabianie zaległości, które powstały podczas nauczania
      na odległość potrwa dłużej niż kilka czy kilkanaście dni. Znów sięgnę
      do skarbnicy mądrości starożytnych Rzymian: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo, sic homo doctus fit non vi, sed saepe studendo” (Tak jak kropla drąży skałę/kamień nie siłą, ale ciągłym padaniem, tak człowiek zdobywa wiedzę nie gwałtownie, nie od razu, lecz przez systematyczną naukę).

      Spieszę poinformować, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy
      187 mln zł na dodatkowe zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów, będą one dla uczniów dobrowolne. W ramach przeciwdziałania hipokinezji (długotrwałej bezczynności ruchowej) wdrażany jest ministerialny program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”, przygotowany
      we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego w całym kraju.
      W szkołach uruchomione zostaną dodatkowe, dobrowolne zajęcia aktywizujące fizycznie uczniów. Szkolenia adresowane do nauczycieli wychowania fizycznego oraz wychowania wczesnoszkolnego wzbogacające ich warsztat pracy oraz uprawniające do prowadzenia tych dodatkowych zajęć przeprowadzi Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia dodatkowe, zarówno przedmiotowe, jak i aktywizujące ruchowo, będą realizowane
      w czerwcu br. oraz od początku nowego roku szkolnego 2021/2022.
      O szczegółach i terminach będziemy na bieżąco informować szkoły. Zapraszam ponadto do częstego odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji
      i Nauki (www. mein.gov.pl) i Kuratorium Oświaty (www.kuratorium.wroclaw.pl). Obie strony stanowią źródło rzetelnej, aktualnej i użytecznej informacji.   

      Koleżanki i Koledzy! 

      Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Ciekawych czyli wyjątkowych, trudnych, niebezpiecznych. Z jednej strony obfitujących w niepokój i rozterki,
      z drugiej pełne ważnych zadań i wyzwań. Tym bardziej potrzebne są dobroć
      i solidarność, zaangażowanie i cierpliwość .

      Jesteśmy wychowawcami i nauczycielami (a każdy nauczyciel wychowuje), którzy nie od wczoraj znają swój pedagogiczny fach. Dysponujemy dużą wiedzą i sporym doświadczeniem, doskonalimy się, dzielimy dobrymi praktykami. Mamy wokół siebie wielu życzliwych ludzi
      i pomocnych organizacji. Jestem święcie przekonany, że wspierając się
      i zgodnie współdziałając sprostamy bezprecedensowemu  wyzwaniu, jakim jest powrót do szkół po kilkumiesięcznej przerwie.

      A poza tym, jak to pisała nasza poetessa Agnieszka Osiecka: „Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie!”.

                                                             Z wyrazami szacunku i serdecznością

                                                                                    Roman Kowalczyk   

                                                                             Dolnośląski Kurator Oświaty

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych