• Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października  uczniowie z klas IV- VIII i pracownicy szkoły spotkali się w świetlicy, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim serdeczne i szczere życzenia, wręczył też piękne kwiaty, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienną, żmudną pracę nauczycieli i wszystkich innych pracowników szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie z klasy Vb, pod kierunkiem pani Marii Kubicy, przygotowali pełen humoru program kabaretowy polegający na parodii życia szkolnego. Przedstawienie było wzbogacone piosenkami wykonywanymi przez szkolny chór pod opieką pani Katarzyny Bazeli oraz przez utwory muzyczne, które zaprezentowali: Hanna Konior, Szymon Janas- Śłowy i Karol Kucała. Publiczność wspaniale się bawiła, a więc aktorzy osiągnęli zamierzony cel. Pani Dyrektor podziękowała młodym wykonawcom za przedstawienie i w swoim wystąpieniu podkreśliła wartość pracy wszystkich osób zatrudnionych w szkole, dzięki którym uczniowie mogą się wszechstronnie rozwijać w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. To była naprawdę wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

    • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
     • GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     • 13 października na boisku „Orlik” w Lutomi Dolnej odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców klas 7 i 8. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z gminnych szkół podstawowych: Witoszów, Lutomia, Pszenno, Mokrzeszów, Bystrzyca, Grodziszcze.
      Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom umiejętności piłkarskich, remisując tylko w jednym meczu 0:0 z drużyną z Mokrzeszowa, a pozostałe bez straty bramki, dzięki świetnej grze naszego bramkarza Kuby Drymucha, wygrywając. Dzięki takiej bezbłędnej grze reprezentanci naszej szkoły wywalczyli w turnieju pierwsze miejsce. Drużyna z Witoszowa będzie reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.

      LISTA ZAWODNIKÓW:

      1. Maciej Kaźmierczak kl.7

      2. Patryk Chojecki kl.8a

      3. Patryk Mizuła kl.8a

      4. Bartosz Krystyniak kl.8a

      5. Mateusz Adamczyk kl.8a

      6. Gabriela Polak kl.8a

      7. Antoni Mróz kl.8c

      8. Jakub Drymuch kl.8c

      9. Jakub Mazurkiewicz kl.8c

      Gratulujemy bardzo dobrego występu i życzymy powodzenia w kolejnym turnieju.

       

    • MIĘDZYPOKOLENIOWY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA
     • MIĘDZYPOKOLENIOWY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA

     • 29 września na terenie Fundacji w Krzyżowej odbyły się zawody biegowe pod hasłem „Od aktywności fizycznej do sportu i zdrowia”. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 610 zawodników i zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowała grupa 14 biegaczy, którzy rywalizowali na różnych dystansach w zależności od rocznika. 
      Najmłodsi nasi reprezentanci biegli na dystansie 400m. W tej kategorii wystartowało 59 zawodników, Hugo Budny z klasy 4b ukończył bieg na 29 miejscu, a Janek Korczyński z klasy 4b na 36. Kolejna grupa rywalizowała na dystansie 800m, wśród 87 zawodniczek w tym biegu na miejscu 9 przybiegła Julia Rychel, Gabrysia Hołdys była 21, Julia Rokicka 24, Aleksandra Szpytma 33, wszystkie zawodniczki z klasy 6b. W grupie chłopców wystartowało 92 zawodników, Karol Panek z klasy 6b ukończył bieg na 30 miejscu, Adam Andrzejewski z klasy 6b na 36, Jan Olszewski z klasy 6b na 44, Maciej Cisek z klasy 6b na 46 i Kacper Bawoł z klasy 5b na 57 miejscu. W kolejnej grupie wystartowała Wiktoria Molińska z klasy 8c, która na 61 zawodniczek przybiegła 43. W ostatniej grupie szkół podstawowych wystartowało 71 chłopców, Ignacy Rośkowicz ukończył bieg na 19 miejscu, a Michał Haręza na 23, oboje z klasy 8b.
      Wszystkim zawodnikom gratulujemy wytrwałości i zapału, życząc kolejnych sportowych sukcesów.

     • Nowy harmonogram odwozów

     • Z dniem 10 października 2022 roku tj. poniedziałek zostają  zmienione grafiki odwozów autobusami szkolnymi.

      Każdego dnia będą odwozy po 5 i 7 lekcji. Dodatkowo: w poniedziałek i wtorek po 6 lekcji oraz poniedziałek i środę po 8 lekcji

      Nowe grafiki zostaną zamieszczone na stronie szkoły w zakładce Uczniowie i Rodzice.

      Dzieci z Witoszowa Dolnego – kierunek PGR będą odwożone raz dziennie, zawsze ostatnim kursem danego dnia.

      Przywozy zostają bez zmian.

       

     • Wydłużony termin zawarcia ubezpieczenia

     • Informujemy, że  został wydłużony termin zawarcia ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków  „ Twoje Dziecko „    do dnia 15 października.br.

       

     • Prawie jak survival- wycieczka klasy 5b na Ślężę

     • Pod koniec września uczniowie klasy 5 b, wraz z wychowawczynią oraz drugim opiekunem, wybrali się na wędrówkę na Górę Ślężę.

      Ślęża to idealny cel na pierwszą wycieczkę w góry. Uczniowie wraz z opiekunami wchodzili na szczyt żółtym szlakiem, który nie był zbyt wymagający, dlatego wszyscy zdobyli Ślężę bez problemu.

      Zwiedzili, niestety tylko z zewnątrz, gdyż był zamknięty, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, dom turysty PTTK, w którym mogli nabyć książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej albo podbić swoją, rozpalili ognisko i bawili się doskonale. Brawo dla pana kierowcy, który również zdobył szczyt Ślęży.

       

     • Zajęcia z elementami samoobrony z okazji Dnia Chłopaka

     • W Dniu Chłopaka uczniowie klasy 6a wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach sportowo-integracyjnych z elementami samoobrony, poprowadzonymi przez instruktora Krav Magi i właściciela szkoły Akademia Obrony Saggita w Świdnicy, pana Tadeusza Dubickiego. Dla wszystkich była to okazja do poznania kilku podstawowych technik samoobrony w sytuacji, gdy zagrozi nam osoba starsza lub silniejsza. Uczniowie ćwiczyli w parach szlifując nowe techniki. Zajęcia były też dodatkowo okazją do rozmowy z instruktorem na temat wykonywanej przez niego pracy oraz wieloletniego wysiłku doskonalenia zdobywanych umiejętności. Na uczniach duże wrażenie zrobiła informacja, ich dzisiejszy instruktor pracuje także jako ochroniarz gwiazd i VIPów.

    • Biegowy sukces w Bielawie
     • Biegowy sukces w Bielawie


     •      W sobotnich (24.09.) zmaganiach biegaczy, w ramach Strefowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, znakomitą skutecznością wykazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym i jej absolwenci :

      • Aleksandra Szpytma     -     I miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
      • Karol Panek                    -    II miejsce w biegu na dystansie 600m chłopców
      • Julia Rychel                     -   III miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
      • Wiktoria Molińska         -   III miejsce w biegu na dystansie 800m dziewcząt
      • Martyna Budzyń            -    II miejsce w biegu głównym kobiet na dystansie 2150m
      • Wiktor Terka                  -   III miejsce w biegu głównym mężczyzn na tym samym dyst.

           Następna konfrontacja biegaczy już w czwartek (29.09.) w Krzyżowej, podczas Finału Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.


      Ryszard Mydłowski


     • SUKCESY NASZYCH BIEGACZY

     • 24 września w Bielawie odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody, biegi przełajowe – XI Memoriał im. Michała Wojtanowskiego, eliminacje strefowe jesiennych biegów przełajowych. W sportowych zmaganiach wzięło udział wielu biegaczy, w różnych kategoriach wiekowych. W zależności od kategorii sportowcy mieli do pokonania dystanse od 100m do 2150m.

      Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 biegaczy. Najmłodszym zawodnikiem był Janek Korczyński z klasy 4b, który zaliczył świetny start, kończąc bieg na 400m na 5 miejscu. Kolejne na stracie zameldowały się dziewczęta z klasy 6b: Ola Szpytma, Julia Rychel, Julia Rokicka i Gabrysia Hołdys. Nasze biegaczki miały do pokonania dystans 600m. Na pierwszym miejscu przybiegła Ola Szpytma, tuż za nią na metę wbiegła Julia Rychel, a na pozycji 4 i 5 uplasowały się kolejno Julia Rokicka i Gabrysia Hołdys. Po dziewczętach na tym samym dystansie wystartowali chłopcy, również z klasy 6b: Karol Panek na metę wbiegł jako drugi, a Janek Olszewski czwarty. Kolejna grupa biegaczy rywalizowała na dystansie 800m. W kategorii dziewcząt wystartowała Wiktoria Molińska z klasy 8c, która ukończyła swój bieg na trzecim miejscu. Ostatni na starcie stanęli chłopcy z klasy 8b: Michał Haręza i Ignacy Rośkowicz. Był to pierwszy start tych zawodników i świetnie sobie poradzili kończąc bieg na 5 i 7 pozycji.

      Wszyscy zawodnicy doskonale sobie poradzili na swoich dystansach. Gratulujemy zapału i czekamy na kolejne tak doskonałe wyniki.

      Miejsca medalowe:

      1. Aleksandra Szpytma – I miejsce

      2. Julia Rychel – II miejsce

      3. Karol Panek – II miejsce

      4. Wiktoria Molińska – III miejsce

     • SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKEREM

     • Uczniowie klas 6a i 7a gr.1 mieli okazję spotkać się z chłopcem z Australii przebywającym gościnnie w Witoszowie podczas swoich wakacji rodzinnych. Dziewięcioletni Tymon chętnie odpowiedział na pytania starszych kolegów. Zwiedził naszą szkołę i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia w klasie. Była to wyjątkowa okazja, by język angielski naprawdę służył jako narzędzie komunikacji.

     • Ubezpieczenie dla uczniów 2022/2023

     • Szanowni Państwo,

      informuję, że szkoła stwarza możliwość zawarcia  ubezpieczenia grupowego

       Następstw Nieszczęśliwych Wypadków   „Twoje Dziecko”,

       w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz

             Zawarcie ubezpieczenia odbywa się w następujący sposób - wystarczy wejść na  załączony  poniżej  link.

               Ważną częścią oferty jest :

      1)      Ubezpieczenie szkolne według potrzeb.

                   Ubezpieczenie obejmuje  6 różnych wariantów. Każdy z rodziców indywidualnie     

                   wybierze polisę dla swojego dziecka, tj. sumę ubezpieczenia i  wysokość składki, którą  

                   chce zapłacić.                      

      2)      Bezgotówkowe zawarcie ubezpieczenia.    

                   Rodzic otrzyma link od Szkoły, za pomocą którego dokona wyboru ubezpieczenia i od  

                   razu opłaci składkę przez system bankowy. Szkoła unika pobierania składek.

      3)      Likwidacja roszczenia

                  Aktualnie w większości Towarzystw odbywa się to przez infolinię lub mailowo.  

                  Placówka Partnerska Allianz  w Świdnicy pomoże w likwidacji roszczenia. Wystarczy

                  zadzwonić, umówić się na spotkanie. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

      4)      Pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

                   Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia  w wyniku wypadku. W praktyce oznacza to  

                   bezpłatne  prywatne wizyty lekarskie, czy płatne operacje lub rezonans.

                  Jeśli uczeń ulegnie wypadkowi i będzie potrzebna rehabilitacja, to w przychodni trzeba  

                  czekać od 3-8 miesięcy na bezpłatną rehabilitację. Ubezpieczenie również pokrywa  

                  koszty rehabilitacji.

      5)      Wyczynowe uprawianie sportu – ubezpieczenie  obejmuje wypadki wyczynowego 

           uprawiania sportu,  w zajęciach w szkole i poza szkołą.  

                          Zawarcie ubezpieczenia odbywa się poprzez wejście na załączony link.

      https://twojedziecko.allianz.pl/start/?token=8E0E8892596DA296677E62BB7D067BBF7B3BBE992F3850F9AC084EBFBB085ABF

      Szczegóły u wychowawców klas na wywiadówce.

      Proszę o zawarcie ubezpieczenia do  25 września  2022 r

      W załączeniu  przysyłam informację do wysłania dla rodziców :

      1.       Ulotka ubezpieczenia Twoje Dziecko - zakres

      2.       Ogólne Warunki  Ubezpieczenia „ Twoje Dziecko”

      3.        Logowanie instrukcja


      W razie pytań proszę o kontakt :

      Placówka Partnerska Allianz  w Świdnicy

      Tel. 500 018 998       kurnicki.piotr@allianz.com.pl

      ATT00074.pdf

      ATT00071.docx

      Ulotka_Twoje_dziecko_2.pdf

      LOGOWANIE_INSTRUKCJA_2022.pdf

     • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2022/2023

     • Podręczniki:

      • Edukacja wczesnoszkolna i język angielski- podręczniki i ćwiczenia uczeń otrzyma w szkole
      • Religia : (zakupić we własnym zakresie)

       „Poznaję Boży świat” – wyd. JEDNOŚĆ, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak - podręcznik

       

      Wyprawka

      • 2 zeszyty w kratkę i 2 zeszyty w linię 16-to kartkowe,
      • linijka 20 cm,
      •  nożyczki, gumka, temperówka,
      • klej: w sztyfcie, biurowy i magik,
      • 2 ołówki, pióro,
      •  kredki: ołówkowe, świecowe, pastelowe tłuste,
      • farby: plakatowe-12 kolorów i akwarelki,
      • 3 pędzle różnej grubości, kubek na wodę,
      • 1 ryza papieru ksero
      • 2 małe bloki techniczne (białe)
      • 2 małe bloki techniczne(kolorowe)
      • blok techniczny A3 z kolorowymi kartkami
      • papier kolorowy
      • bibuła marszczona (krepina) –  2 kolory,
      • brystol -2 arkusze  w różnych kolorach,
      • plastelina,
      • teczka z gumką na prace,
      • obuwie zmienne / pełne, na białej gumie – nie klapki /,
      • strój gimnastyczny w worku /  biała koszulka, czarne spodenki, białe skarpetki/,
      • chusteczki higieniczne / 100 sztuk w pudełku /, mydło w płynie,
      • 2 ręczniki  papierowe na semestr

      PROSZĘ O PODPISANIE  WSZYSTKICH  RZECZY  DZIECKA / strój, przybory

       

     • Talony obiadowe

     • W roku szkolnym 2022/2023 będą wprowadzone talony obiadowe.

      Talon obiadowy upoważnia do odbioru posiłku w stołówce szkolnej.Talon należy opłacić gotówką przy odbiorze lub w ciągu dwóch dni od daty wydania na rachunek bankowy nr 13 1020 5138 0000 9402 0061 6383 . W tytule podając: imię i nazwisko dziecka oraz S.P. Witoszów. W przypadku zgubienia talonu, po zgłoszeniu wydany będzie duplikat na podstawie prowadzonego rejestru. Przy odbiorze posiłków dziecko podaje talon, a osoba wydająca zakreśla dany dzień. W przypadku nieobecności dziecka w szkole, prosimy o zgłoszenie tego faktu do godz. 8,00 SMS na nr 693 470 974, podając imię nazwisko S.P. Witoszów oraz okres nieobecności. W takim przypadku opłata za posiłki zostaje przeniesiona na następny miesiąc. W przypadku niezgłoszenia nieobecności, posiłek można odebrać osobiście danego dnia. W przeciwnym razie posiłek zostanie zutylizowany, a  opłata za niego niezostanie zwrócona.

      Cena obiadu 11,00 PLN

      Drugie danie 9,00  PLN

      Zupa 4,00 PLN

       

                                                                           Zbigniew Krzyżaniak

       

       

       

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W piątek 24 czerwca 2022r. zakończył się rok szkolny 2021/2022. Mieliśmy zaszczyt przeżywać tę radosną chwilę w wyjątkowo uroczysty sposób, gdyż to w naszej szkole miało miejsce gminne zakończenie roku szkolnego, w obecności pani Wójt Teresy Mazurek i innych zaproszonych gości. Cała społeczność szkolna zgromadzona w hali sportowej - uczniowie, nauczyciele i wielu rodziców, to widok przejmujący. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez p. Marię Kubicę oraz Katarzynę Bazelę. Usłyszeliśmy piękne wykonanie piosenki "Szczęśliwej drogi już czas" przez jednego z ósmoklasistów, Szymona Kacprzaka z kl. 8a. Dwa utwory instrumentalne na skrzypcach i flecie zaprezentowały siostry Laura Konior (8b) i Hanna Konior (5a) z Kaliną Nowakowską (6a). Przedstawiciel klas siórdmych Witold Sikora pożegnał starszych kolegów inspirującą przemową, a na koniec piosenkę wakacyjną zaśpiewał zespół wokalny. Konferansjerami byli przdstawiciele samorządu Uczniowskiego - Wiktor Terka (8b), Bartosz Duszenko (8c) oraz Maja Wojtowicz (5b). Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia naukowe i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie otrzymali nagrody z rąk pani Wójt oraz Przewodnicącej Rady Gminy, pani Reginy Adamskiej. Czas zacząć wakacje!

      Zachęcamy do odwiedzenia strony Gmina Świdnica. Dzięki uprzejmości Rzecznika Gminy chyba każdy nagrodzony uczeń może siebie odnaleźć na zdjęciu!

     • Wycieczka klas 5a i 5b do Myśliborza

     • Klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczkach edukacyjnych do Myśliborza, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników ośrodka edukacyjnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra". Klasy pojechały na wycieczki w nagrodę jako laureaci dolnośląskiego konkursu pt. „Nasze ścieżki przyrodnicze”, wygranego przez kilkuosobowe reprezentacje obu klas. Zajęcia były ciekawe i różnorodne - robienie własnych zapachowych mydeł z rośinnej gliceryny, poznawanie bezkręgowców, poszukiwanie ich przedstawicieli w pobliskim potoku i oglądanie znalezonych okazów pod mikroskopem, zajadanie popcornu, gra terenowa na terenie ośrodka, a na koniec pyszny obiad. Warto brać udział w konkursach!

     • "Olimpiada Klasowa 5a"

     • Ostatni tydzień roku szkolnego był dla klasy 5a bardzo ciekawy, o co zadbali sami uczniowie. We wtorek samorząd klasowy zorganizował dla kolegów z klasy "Olimpiadę klasową", czyli całodzienne zajęcia oparte na rywalizacji drużynowej w różnych dysyplinach, nie tylko sportowych. Uczestnicy zajęć wykorzystywali różne talenty i umiejętności - artystyczne, sportowe, intelektualne, logiczne w wielu konkurencjach. Czas był wypełniony, a zabawa przednia. Zwycięska drużyna otrzymała przygotowane przez organizatorki (Wiola Walendowska, Julia i Amelka Rakowska) nagrody, a wszyscy słodkie upominki. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje za pomysł, przygotowanie i przeprowadzenie fantastycznych zajęć dla klasy!

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych