• Sukcesy pływaków
     • Sukcesy pływaków

     • W miniony wtorek - 5.03.2024r. Żarów gościł w swoim kompleksie wodnym młodych adeptów pływania, którzy zjechali ze strefy wałbrzyskiej na coroczny półfinał wojewódzki drużynowych zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Liczna reprezentacja naszej szkoły uzyskała wspaniale wyniki i awanse do finału wojewódzkiego. Pierwsze na starcie stanęły reprezentantki klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie: Leyla Kuliczkowska, Aleksandra Wajdzik, Hanna Wiśniewska, Julia Bawoł, Zuzanna Wójcik i Amelia Mróz zajmując drugie miejsce, a tym samym  awansując do finału wojewódzkiego, który już 19 marca we wrocławskiej
      "Orbicie". Wpływ na to miały, oprócz rezultatu sztafety 6x25m, indywidualne wyniki startu dziewcząt:

      Leyla Kuliczkowska – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 25m

      Julia Bawoł – 3 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m

      Hanna Wiśniewska – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m

      Reprezentacja chłopców w tej samej kategorii, w składzie: Franciszek Kaczmarczyk, Michał Łysiak, Ksawery Sobaszek, Filip Bujdasz, Eryk Wolak i Franciszek Walus po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu.

      W rywalizacji klas: 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta, w składzie: Julia Rokicka, Julia Rychel, Aleksandra Szpytma, Gabriela Hołdys, Lena Cech i Natalia Polaczek wygrały sztafetową rywalizację (6x50m), a po startach indywidualnych wróciły na tarczy z workiem medali:

      Julia Rokicka – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Julia Rychel – 3 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Aleksandra Szpytma – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Lena Cech – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Natalia Polaczek – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Gabriela Hołdys – 1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

           Chłopcy, startując w składzie: Jan Olszewski, Maciej Cisek, Adam Andrzejewski, Kacper Rączkowski, Maciej Sura i Aleksander Ptak zajęli w walce o drużynową nominację do finału wojewódzkiego drugie miejsce, na co niewątpliwy wpływ miały ich indywidualne sukcesy:

      Adam Andrzejewski – 2 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Aleksander Ptak – 3 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100m

      Maciej Cisek – 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m

      Kacper Rączkowski – 3 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Jan Olszewski – 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m

      Maciej Sura – 1 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 100m

            Zawodnikom gratulujemy i życzymy motywacji do dalszej pracy.

    • Nasi uczniowie wyróżnieni w Stypendiadzie Polonistycznej
     • Nasi uczniowie wyróżnieni w Stypendiadzie Polonistycznej

     •      Ponad 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypednialnym Stypendiada Polonistyczna, który odbył się w dniach 13-15 grudnia 2023 r. Temu popularnemu przedsięwzięciu przyświecają cele: propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, rozwijanie zainteresowań literackich oraz sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności ich stosowania.
           W ramach projektu odbyły się trzy konkursy: czytelniczy „Kreator”, ortograficzny „Ortograf” oraz literacki „Polonus”. Uczniowie skorzystali z pełnej oferty Firmy Edukacyjnej „Orzeł”. Największą popularnością cieszył się konkurs czytelniczy, bowiem znajomością treści utworów literackich pragnęło wykazać się 37 dzieci. Z ortograficznymi pułapkami zmierzyło 11 uczniów, a talentem literackim popisało się 6 uczestników Stypendiady. Stopień trudności zadań był dostosowany zarówno do wieku uczniów, jak i obowiązujących treści programowych.
           29 lutego br. poznaliśmy wyniki. Miło nam poinformować, że Tytuł „Orła literackiego” i wyróżnienie w konkursie „Polonus” zdobyli:

      Marcela Frycz – kl. VIIc

      Emilia Męczywór – kl. VIII

      Kacper Wąsowicz – kl. VIII

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Pomóżmy naszemu uczniowi

     • Jakub jest uczniem klasy 5 w naszej szkole, nie bądźmy obojętni na chorobę, która ponownie go dotknęła.

      Szanowni Państwo prosimy przekażcie 1,5 %, by wesprzeć Kubę w chorobie.

      Dziękujemy!

    • Historyczne spotkanie triathlonistów
     • Historyczne spotkanie triathlonistów

     •  W czwartek – 29 lutego, klasa 7b udała się na inspirujące spotkanie z Adrianem Kosterą, który bije rekord Guinessa w najdłuższym triathlonie na świecie. „Wyzwanie 365-Triathlon” polega na przepłynięciu 1205,1 km, przejechaniu na rowerze 31132 km i przebiegnięciu  7833 km.  Adrian Kostera rozpoczął swoją przygodę w czerwcu ubiegłego roku. Zaliczony ma już etap pływacki i kolarski. Obecnie jest na etapie biegowym. Pokonał już 2725 km. Pozostało mu jeszcze trzy miesiące, które od jutra aktywnie spędzi na Polanie Jakuszyckiej. Spotkanie ultratrathlonisty z młodymi adeptami triathlonu obfitowało w wiele pytań i ciekawych odpowiedzi. Następnie wszyscy razem z radością przebiegli 3 km.  Był to wyraz wsparcia dla Adriana i jego niebywale trudnego wyzwania.

    • Zajęcia zawodoznawcze z firmą Budimex
     • Zajęcia zawodoznawcze z firmą Budimex

     • W poniedziałek 26 lutego 2024 klasy 7a, 7b i 8a miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego podczas spotkania z panią Dagmarą Kolendą, reprezentuującą firmę Budimex. To największa firma budowlana w Polsce, która obok zadań związanych z budownictwem infrastrukturalnym, kubaturowym, hydrotechnicznym i innymi, angażuje się w działania edukacyjne. Budimex współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi m.in. organizując spotkania, wykłady i zajęcia warsztatowe dla studentów. Firma prowadzi również program praktyk dla studentów, z których wielu trafia w ich szeregi. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o działalności firmy oraz możliwościach pracy w takiej branży. Pani Dagmara w ciekawy sposób mówiła uczniom na temat ścieżki wyboru kariery zawodowej, podkreślając wagę rozwijania własnych talentów i podejmowania odważnych decyzji zgodnych z naszymi zainteresowaniami. Miłym akcentem były gadżety firmowe oraz upominki dla wszystkich uczniów i szkoły.

     • "Razem łatwiej" - program profilaktyki dla dzieci i młodzieży

     • Szanowni Państwo,

      W imieniu firmy Cogito oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pragnę serdecznie zaprosić Państwa Szkołę do wzięcia udziału w projekcie:

       

      „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego"

       

      Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tak ważnym projekcie pozwoli zadbać o zdrowie psychiczne uczniów Państwa Szkoły. W tym celu prosimy o wypełnienie deklaracji współpracy (załącznik) i odesłanie w ciągu 3 dni.

      Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby nadzór nad programem był jak najbardziej pomocny, dlatego dla Państwa Szkoły został przydzielony koordynator, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące projektu oraz będzie dla Państwa wsparciem w projekcie.  Chcemy, aby w Państwa szkole został wytypowany opiekun, który będzie osobą odpowiedzialną za przepływ informacji między szkołą a naszą firmą.

      Z poważaniem

      Małgorzata Maciejewska - bezpośredni opiekun Cogito

      tel. kont/ 789838434

      Szkolny koordynator - pani psycholog Beata Babicz.

       

       

    • Warsztaty szkoleniowe dotyczące działań Młodzieżowej Rady Gminy
     • Warsztaty szkoleniowe dotyczące działań Młodzieżowej Rady Gminy

     • W sobotę, 24.02. 24 r.  w świetlicy w Pszennie odbyły się warsztaty szkoleniowe Młodzieżowej Rady Gminy.

      Celem tego spotkania było zainteresowanie i zaangażowanie młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Dzięki takim działaniom młodzież rozwija kluczowe umiejętności obywatelskie oraz zyskuje przekonanie, że lokalne sprawy publiczne są ważne i godne ich uwagi. Dobrze działająca młodzież tworzy podwaliny dla aktywnego obywatelstwa w gminie.

                                                                                  Edyta Zerka- opiekun warsztatów

       

    • Zajęcia kulinarne w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie
     • Zajęcia kulinarne w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie

     • W środę 21.02.24 uczniowie z klasy 7a, pod opieką księdza Tomka i wychowawczyni, mieli okazję spędzić część swoich zajęć w Dziennym Domu Seniora w Dzierżoniowie. To miejsce aktywizujące około 100 starszych mieszkańców Dzierżoniowa, dbających o utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej i umysłowej. Nasi uczniowie tego dnia sprawili stałym bywalcom domu ogromną przyjemność szykując dla nich i wraz z nimi pyszne drugie śniadanie - tosty i gofry. Przy okazji toczyły się rozmowy międzypokoleniowe, a na koniec, dzięki uprzejmości pani dyrektor ośrodka, uczniowie mogli zwiedzić cały obiekt i poznać specyfikę pracy z osobami starszymi. Wyjazd stanowi część realizowanego w szkole programu "Edukacja dla starości - nawzajem sobie potrzebni."

    • Finaliści konkursu zDolny Ślązak
     • Finaliści konkursu zDolny Ślązak

     • Zaczynamy finały dolnośląskiego konkursu zDolny Ślązak.

      Z naszej szkoły aż czterech uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego:

      Dominik Muszewski    – matematyka, język polski, fizyka

      Kacper Wąsowicz       – język polski, chemia

      Jan Kaczmarczyk        – geografia

      Stanisław Pawłowski   – język angielski.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Organizatorem konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

      Konkursy zDolny Ślązak są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień i są skierowane do uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

    • II etap konkursu "Mały Poliglota"
     • II etap konkursu "Mały Poliglota"

     • W I LO w Wałbrzychu odbył się II etap konkursu "Mały Poliglota". Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowali się: Kacper Wąsowicz, Magdalena Wąsowicz i Kalina Nowakowska. Zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie matury, języka niemieckiego, łaciny i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Po zmaganiach testowych wyłoniono Finalistów.

      Z naszej trójki do ustnego finału zakwalifikował się Kacper.

      Trzymamy kciuki!

     • TENIS STOŁOWY

     • 12 lutego 2024 roku na świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się gminny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowały cztery drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy: Pszenno, Mokrzeszów, Lutomia i Witoszów. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawodnicy poszczególnych drużyn rozgrywali między sobą mecze singlowe i deble, do dwóch wygranych setów.

      Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej, sportowej atmosferze. Niektóre mecze były bardzo zacięte, co pokazywało wyrównany poziom zawodników. Nasi tenisiści, pozytywnie nastawieni z każdym meczem radzili sobie coraz lepiej, co jednak nie wystarczyło do wygranej. Ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy IV miejsce w turnieju.

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Kalina Nowakowska kl.8

      2. Aleksandra Pisarek kl.8

      3. Emilka Miałszygrosz kl.8

      4. Dominik Muszewski kl.8

      5. Szymon Danieluk kl.8

     • Informacja dla rodziców

     • Przypominamy, że w firmie cateringowej jest możliwość indywidualnego zamówienia obiadu (jednorazowo lub na kilka dni) po wcześniejszym zgłoszeniu do godz. 8.00 danego dnia pod numerem telefonu 693 470 974 lub zgłosić zamówienie u pani wydającej posiłki - dzień wcześniej. Informacje znajdują się na stronie szkoły w zakładce dla rodziców.

       

     • WIZYTA KLASY 8a W MUZEUM BRONI

     • 12.01.2024 klasa 8 w ramach realizowanego w szkole programu "Edukacja dla starosci - nawzajem sobie potrzebni" wybrała się do Muzeum Broni w Witoszowie Dolnym. Uczniowie zostali zapoznani z historią związaną z poszczególnymi eksponatami. Pan Stanisław Gabryś opowiadał o historii Dolnego Śląska w czasie II wojny światowej.

     • Ferie zimowe 2023/24

     • W dzisiejszym świecie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw, dlatego warto pokazywać, że można wypoczywać i bawić się bez telewizji oraz internetu. Wszyscy czasem potrzebujemy relaksu i chwili wytchnienia. Dlatego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym uczniowie podczas ferii zimowych mieli możliwość wziąć udział w różnych formach zajęć.

      Każdy dzień poświęcony byl innemu tematowi: teatr, kino, robotyka, warsztaty lawendowe i kulinarne. Dzieci miały również możliwość brania udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych tj.: lodowisko, basen, park trampolin. Wszystkie zajęcia pozwalały podobiecznym ciekawie i bezpieczne spędzić wolny czas. Zaplanowanych było mnóstwo atrakcji. Wszystkie pod okiem nauczycieli.

      To była już kolejna edycja zimowiska organizowana w szkole, ciesząca się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Każdego roku dzieci są zachwycone.

      To był wspaniały i niezapomniany czas. 

     • Ferie zimowe z drukiem 3D

     • „Weź to druknij” – ferie zimowe z drukiem 3D
      W dniu 16 stycznia br. grupa 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Weź to druknij” zorganizowanych przez Dolnośląskie Centrum Druku 3D we Wrocławiu.
      Celem feryjnego wyjazdu było poznanie nowoczesnych rozwiązań popularnego druku 3D i możliwości jego zastosowania w różnych dziedzinach współczesnego życia.  Uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzili nowoczesne przedsiębiorstwo, poznali warunki pracy specjalisty druku i modelowania 3D, obserwowali typy drukarek i zastosowane technologie. Podczas warsztatów uczniowie w praktyce zdobyli podstawy użytkowania drukarek, obsługiwali roboty i wykonywali testowe modele. Wiele wrażeń oraz radości dostarczyło uczestnikom spotkanie z wyjątkowym psem robotem, który został wydrukowany na drukarce 3D.
      Feryjny wyjazd pokazał odpoczywającym od szkoły uczniom, że na spotkanie z nauką zawsze jest dobry czas. 
      Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Joanna Michalska i Monika Janiszewska.

    • Wyjazd do Wrocławia w czasie ferii zimowych
     • Wyjazd do Wrocławia w czasie ferii zimowych

     • Informujemy, że w czasie ferii 16.01.(we wtorek) organizujemy wyjazd do centrum druku 3D na Bielanach Wrocławskich. Zbiórka uczniów o godz. 8.20 na parkingu koło przedszkola, wyjazd o godz. 8.30. Planowany powrót około godz. 15.

      Opiekunami wycieczki są p.Monika Janiszewska i p. Joanna Michalska.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych