• Laptopy do zdalnego nauczania
          • Laptopy do zdalnego nauczania

          • Laptopy do zdalnego nauczania od tygodnia służą uczniom i nauczycielom

            W związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa, celu zapewnienia warunków technicznych do zdalnego nauczania, Gmina Świdnica, na podstawie grantu przyznanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, zakupiła 22 laptopy wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do gminnych szkół w Bystrzycy Górnej (4), Grodziszczu (4), Lutomi Dolnej (4), Mokrzeszowie (3), Pszennie (3) i Witoszowie Dolnym (4).

            W ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Gmina Świdnica uzyska na ten cel grant w kwocie 69.999,82 zł

            Laptopy będą wykorzystywane przez uczniów, którzy nie posiadają własnego sprzętu komputerowego, lub w rodzinie jest kilkoro dzieci, które muszą uczyć się zdalnie oraz przez nauczycieli do realizacji zajęć dydaktycznych w ramach zdalnego nauczania w okresie zagrożenia epidemicznego. Zostały użyczone nieodpłatnie na czas zdalnego nauczania. Po tym czasie zostanie zwrócony do szkół i będzie użytkowany podczas zajęć lekcyjnych.

          • Wirtualne spacery po polskich muzeach

          • Utknęliśmy w domu i nie możemy swobodnie korzystać z różnych instytucji kultury muzeów, kin, teatrów czy filharmonii. W takie dni warto pamiętać o sile Internetu! Świetnym przykładem mogą być wirtualne spacery, które ofiarują nam możliwość zobaczenia miejsc i instytucji bez wychodzenia z domu. Dlatego zapraszamy na wirtualne spacery po polskich muzeach. 

            Muzeum Powstania Warszawskiego

            Powstanie Warszawskie było bez wątpliwości jednym z najbardziej bohaterskich zrywów patriotycznych w historii naszego kraju, a otwarte w sześćdziesiątą rocznicę jego wybuchu muzeum, dziś pozwala lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców Warszawy w tym czasie. Całe muzeum jest zaopatrzone w przeróżne elementy multimedialne, pozwalające na prześledzenie tych 44 dni pełnych walki o przyszłość miasta stołecznego. 

            SPACER PO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

             

            Kopalnia Soli w Wieliczce

            Kopalnia Soli położona w Wieliczce (województwo małopolskie) od wielu lat przyciąga wielu turystów. Teraz także i wy możecie dołączyć do tego grona! Wystarczy, że skorzystacie z wirtualnego spaceru, który zabierze was przez najważniejszą trasę tej atrakcji. Mająca aż 3 kilometry długości i 20 komór trasa położona jest na głębokości nawet 135 metrów! Kto wie, może taka wirtualna wycieczka zachęci was do odwiedzenie tego miejsca w gronie rodzinnym w przyszłości?

            SPACER PO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

             

            Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

            Nazwa tego muzeum mówi sama za siebie! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie skupia się na historii pierwszej stolicy naszego kraju oraz epoce średniowiecza. W zbiorach tego muzeum (oraz w trakcie odbywania wirtualnego spaceru) znajdziemy przeróżne artefakty archeologiczne i historyczne, pozwalające na lepsze poznanie pierwszych lat istnienia Polski jako państwa! Jeżeli lubicie historię, to być może to muzeum trafi w wasze potrzeby zdobywania kolejnych informacji!

            SPACER PO MUZEUM W GNIEŹNIE

             

            Zamek krzyżacki w Malborku

            Zamek w Malborku, będący niegdyś siedzibą mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w województwie pomorskim. Jego historia jest naprawdę bogata i sięga aż XIII wieku, a od 1997 roku wpisany jest on na światową listę dziedzictwa UNESCO, co tylko podkreśla jego wagę i atrakcyjność dla turystów. Jeżeli więc nie możecie odwiedzić Malborka, to być może wirtualny spacer spełni wasze potrzeby?

            SPACER PO ZAMKU W MALBORKU

             

            Muzeum Auschwitz-Birkenau

            Muzeum Auschwitz-Birkenau położone w Oświęcimiu powstało na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, powstałego w 1940 roku. Zbrodnie, które miały tam miejsce, nadal mrożą krew w żyłach, a samo wspomnienie tego miejsca na całym świecie powoduje dreszcze. Jeżeli aktualnie nie możecie udać się do Oświęcimia, to być może skorzystacie z dostępności wirtualnego spaceru?

            SPACER PO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

             

        • Balonikowo - relaksacja dla dzieci i młodzieży
          • Balonikowo - relaksacja dla dzieci i młodzieży

          • Głównym celem technik relaksacyjnych jest wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Relaks jest jednym ze sposobów na łagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu – zjawisk obecnych w życiu codziennym, także u dzieci i młodzieży. Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnię, redukuje lęki i agresję, poprawia relacje w grupie.

            Zapraszamy do relaksacji, którą proponuje nam pani Ela Marcińska- nauczycielka chemii, która uczy w naszej szkole, ale także miłośniczka i trenerka jogi.

            https://soundcloud.com/ela-marcinska/balonikowo

             

        • Bajki terapeutyczne dla najmłodszych dzieci
          • Bajki terapeutyczne dla najmłodszych dzieci

          • Na różnych stronach internetowych, ale i w naszej bibliotece szkolnej,  znajdziemy dużo inormacji o bajkach pomagajkach (terapeutycznych) – bajkach, które mogą pomóc Twojemu dziecku w przezwyciężeniu jego problemów. Niektórzy nazywają je “bajki terapeutyczne”, inni “bajki-pomagajki”. Pomagajki to przyjemna nazwa, bo pokazuje, że nie trzeba być “chorym”, żeby z nich korzystać. One są po to, by pomóc we wszystkich tych troskach dzieciństwa, które każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu ma.

            Poniżej umieszczone zostały właśnie takie bajeczki, które rodzice mogą czyać razem z dziećmi.

            bajki terapeutyczne

            Zapraszamy do lektury. 

          • ORGANIZACJA PRACY W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

          • ORGANIZACJA PRACY PEDAGOGA, PSYCHOLOGA, BIBLIOTEKARZA, ŚWIETLICY SZKOLNEJ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

             

            1. Pedagog i psycholog szkolny prowadzą porady i konsultacje związane ze zgłaszanymi przez rodziców i uczniów problemami, a także zajmują się wspieraniem nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów, prowadząc dyżury telefoniczne i kontaktując się poprzez dziennik elektroniczny.

            Psycholog dyżuruje pod numerem telefonu – 693 170 493

            w następujące dni: wtorek 9.00-12.00, czwartek 9.00-12.00, piątek 12.00-15.00

             

            Pedagog dyżuruje pod numerem telefonu - 661 878 763

            w następujące dni: poniedziałek 9.00-12.00, środa 12.00-15.00, piątek 9.00-12.00

             

            1. Biblioteka szkolna- systematycznie na stronie szkoły będą ukazywać się różnorodne ciekawostki literackie. Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych informacji                        i propozycji do miłego spędzenia czasu po zajęciach lekcyjnych.
            2. Świetlica szkolna- w każdy poniedziałek, środę i czwartek poprzez e-dziennik  -korespondencję z rodzicami będą zamieszczane ciekawe zabawy, zadania do wykonania, konkursy na kreatywne i relaksacyjne spędzenie czasu po nauce.
            3. Sekretariat szkoły- dyrektor i pracownicy administracji świadczą pracę, ale obiekt szkolny jest całkowicie zamknięty dla interesantów. Prosimy o kontakt telefoniczny            w dniach: poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 8.00 do 10.00 lub całodobowo drogą mailową oraz przez e-dziennik.

             

          • Światowy Dzień Czytania J. R. R. Tolkiena

          • ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA WIADOMOŚCI O TOLKIENIE, A NASTĘPNIE DO ROZWIĄZANIA QUIZU

            Jeżeli ktoś z uczniów, chce się pochwalić swoim wynikiem po rozwiązaniu quizu,to proszę napisać do mnie na dzienniku elektornicznym (B. JAS)

            John Ronald Reuel Tolkien - ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein w Oranii, obecnie na terytorium RPA, zm. 2 września 1973 w Bournemouth w Anglii – angielski filolog i pisarz. Najbardziej znany jako autor trylogii "Władca Pierścieni" i powieści "Hobbit", których akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia. Jeden z prekursorów współczesnej literatury fantasy.

            25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Fani Tolkiena obchodzą to święto w rozmaity sposób, na przykład organizują spotkania, imprezy cosplayowe i dyskusje dotyczące świata Śródziemia. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

            Światowy Dzień Czytania Tolkiena ustanowiono w 2003 roku. Zapraszamy do korzystania z materiałów opracowanych z okazji święta J.R.R.Tolkiena.

            Materiały pomocnicze 

            Quiz online

             

             

          • Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa

          • Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

            Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

             

            Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

            Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

             

             

          • Apel do Rodziców. ZOSTAŃ W DOMU!

          •  

            Apelujemy do Rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu.

            ✅ Zachowajcie bezpieczną odległość od innych osób.

            ✅ Nie spotykajcie się w trakcie spacerów ze znajomymi.

            ✅ Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni!

            Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakazu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz orlików znajdujących się na terenie Gminy Świdnica.

             

             

             

            Egzamin ósmoklasisty - materiały dydaktyczne

            Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy  od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

             

          • WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

          • MARYSIA MUSZEWSKA

            LAUREATKĄ KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

             

            Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Marysia Muszewska została laureatką  konkursu  Zdolny Ślązak z języka niemieckiego, który organizowany jest przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

            Konkurs składał się z kilku etapów: szkolnego, powiatowego i finału. Finał  składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej, które odbywały się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

            Marysia wykazała się bardzo dobrą  znajomością  języka niemieckiego.

            Gratulujemy jej serdecznie, że znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego z języka niemieckiego.

            Tytuł laureata uprawnia ją m.in. do zwolnienia z egzaminu z tego przedmiotu w klasie VIII.

            Ogromne brawa dla Marysi!

          • KOMUNIKAT MEN

          • Warszawa, 11 marca 2020 roku

             

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
            w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

             

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
            z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

             

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

             

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

             

            Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

            • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
            • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
            • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
            • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
            • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
            • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

             

            Dyrektorze,

             

            • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na
              2 tygodnie;  
            • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
            • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
            • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
            • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
            • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
            • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
            • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
            • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
            • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
            • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

             

            W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

             

            Rodzicu,

             

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

             

            Uczniu,

             

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

             

             

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

             

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

             

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

             

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
            e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

             

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

             

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

             

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

             

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • WAŻNE!

          • Szanowni Państwo

            W związku z ogłoszeniem przez Premiera działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa zajęcia w szkole są zawieszone od 12.03.2020r. do 25.03.2020r.

            W dniach 12 i 13.03.2020r. w ekstremalnych przypadkach zorganizujemy opiekę dzieciom, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić. Nie będzie kursował autobus szkolny.

            Od 16.03.2020- 25.03.2020r. szkoła będzie zamknięta.

            Możecie Państwo skorzystać z zasiłku opiekuńczego- szczegółowe informacje i deklaracja na stronie ZUS.

            Proszę śledzić informacje na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym.

                                                                     

                                                                                        Dyrektor szkoły – Krystyna Kwaśnik

             

            Zalecenia Ministra Edukacji Narodowej :

            Rodzicu,

            * ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

            * zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

            * jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

            * przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

            * rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

            * śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

          • ZAWODY PŁYWACKIE "O UŚMIECH DZIECKA"

          • W sobotę 29.02.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Zawody Pływackie klas trzeci " O uśmiech dziecka", w którym udział wzięli uczniowie z Witoszowa Dolnego. W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Maja Wojtowicz z klasy 3a z czasem 20.28, a na drugim miejscu uplasowała się Julia Rokicka z klasy 3 b z czasem 21.93. Udział również wzięli chłopcy, którzy bawili się świetnie i mogli zdobyć dodatkowe doświadczenie w nowej dla nich dziedzinie sportowej. Z zawodów uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Gratulujemy!!!

          • WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

          • Piątek nie był zwykłym dniem dla klasy 8a. Zamiast typowych lekcji języka angielskiego wynikających z planu zajęć uczniowie, podzieleni na dwie grupy, dostali podwójną dawkę języka zaserwowaną przez native speakera. John Mork pochodzący z Kanady to nauczyciel zaproszony do klasy przez wychowawczynię klasy 8a, p. Dorotę Nowakowską. Nie każdy miał dotąd okazję rozmawiać po angielsku z osobą posługującą się nim jako językiem macierzystym. Celem zajęć było stworzenie uczniom takiej sposobności, a także ćwiczenie umiejętności komunikacji w języku obcym i podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego jako narzędzia umożliwiającego poznawanie ludzi z innych stron świata. 
            Na początku zajęć John dał uczniom szansę zadania mu nurtujących ich pytań na temat jego życia w Polsce, a także doświadczeń z mieszkania w Kanadzie. Przez 90 minut nauczyciel angażował uczniów pracujących w parach i drużynach w różnorodne zadania wymagające aktywnego posługiwania się językiem mówionym. Czas minął zadziwiająco szybko! O wrażenia można pytać ósmoklasistów!

          • II ETAP KONKURSU "CHECK YOUR ENGLISH"

          • W czwartek 27 lutego Zuzanna Szponik, Aleksandra Sandecka i Milena Adamczewska z klasy 8a wzięły udział w II ustnym etapie Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim "Check your English/Prufe dein Deutsch" w Szkole Społecznej w Świdnicy. Po etapie pisemnym, który miał miejsce przed feriami zimowymi trzyosobowe drużyny ze szkół uczestniczących w konkursie zmierzyły się z zadaniem ustnym polegającym na odegraniu scenki w języku angielskim. Uczniowie wylosowali scenki, a następnie mieli 45 minut na opracowanie dialogów i w końcu zaprezentowanie je przezd jury i pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Nasze dziewczyny poradziły sobie z zadaniem na tyle dobrze, że ich scenka uplasowała się na trzecim miejscu. Punkty zgromadzone w testach z języka angielskiego, niemieckiego oraz w scence nie były wystarczające na nagrody. Na uwagę zasługuje wynik Zuzi, która ze swoimi punktami uplasowała się na 6. pozycji. Życzymy powodzenia w innych wyzwaniach językowych!

          • SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM "Pegazik"

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii konkurs "Pegazik".

            W dniu 27.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii "młodsi" Kalina Nowakowska, Adela Zaręba, Jan Kaczmarczyk, natomiast w kategorii "starsi" - Zuzanna Lebioda i Joanna Plewińska. Nasi uczniowie zaprezentowali sie wspaniale, otrzymując nagrodę i wyróżnienia.
            Wyróżnienia odebrały: Zuzanna Lebioda, Kalina Nowakowska i Adela Zaręba.

            Nagrodę otrzymała Joasia Plewińska, która będzie reprezentowała szkołę w etapie powiatowym konkursu w Świdnicy.
            Gratulujemy i trzymamy kciuki za Asię na dalszym etapie konkursu.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
      • 74-853-88-29
      • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
      • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych