• "Sybir. Utrwalone w kadrze...".Wystawa zdjęć i prac plastycznych

• W dniach  od 8.10-15.10. 24 r.  w bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę zatytułowaną „Sybir. Utrwalone w kadrze. Zapamiętane w obrazach”. Uczniowie klas 6-8 mieli okazję obejrzeć prezentację zdjęć i prac plastycznych.

Otwarta wystawa jest szczególną, bo jest to jedyny taki znany reportaż fotograficzny z pasiołka w Kazachstanie. Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń jest w posiadaniu oryginalnych klisz tych zdjęć i aparatu fotograficznego, którym były robione. Znajdziemy na wystawie również obrazy pastelowe pokazujące losy żydowskiej rodziny z Krakowa, która przeszła przez Sybir i trafiła do Palestyny.

• Aktualności 2024/2025

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

W dniu 30 września 2024r. obchodziliśmy  w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W role czytających wcielili się pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Od pierwszej godziny lekcyjnej w klasach I – VIII prezentowali dzieciom wybrane fragmenty wielu książek. Były to między innymi: „Wierszyki o zawodach, "Ambaras", "Wakacje z duchami", "Zbrodnia nie przystoi damie", "Magiczny domek na drzewie".

Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Inicjatywa wydarzenia powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 r., a patronką wybrano Janinę Porazińską – wybitną pisarkę. Data 29 września nie jest przypadkowa, wypada bowiem w dzień urodzin zasłużonej Polki.

Zachęcamy do czytania każdego dnia i zapraszamy do biblioteki szkolnej.