• OGÓLNOPOLSKI KONKURS "Do Hymnu"

     • W dniu 9 listopada 2023 r. o godz. 8.15 nasza szkoła weźmie udział w przesłuchaniach do ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Do Hymnu”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Projekt jest bardzo ważnym elementem w zakresie edukacji patriotycznej. Efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

      Cele konkursu:

      • doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,

      • edukację muzyczną poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,

      • rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,

      • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

      Przesłuchania konkursowe odbędą się w hali sportowej przy szkole w czwartek 9 listopada 2023. W wykonaniu naszych uczniów będzie można usłyszeć hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę.”

     • Dzień Edukacji Narodowej - apel

     • Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej - apel została dodana do albumu fotograficznego

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa 7a pod opieką wychowawczyni Doroty Nowakowskiej przygotowała apel integrujący społeczność szkolną. W programie artystycznym na kanwie teleturnieju Familiada bawili się wspólnie nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie, odpowiadając na pytania ankietowe dotyczące życia szkoły. Ankieta została przeprowadzona przez uczniów klasy 7a we wrześniu i obejmowała 6 pytań. Drużyny uczniów składały się przedstawicieli wszystkich klas od 4 do 8. W drużynie pracowników szkoły wystąpili najpierw wraz z przedstawicielami klas 6-8: pani M. Kubica, J. Michalska, B. Malina, pani Agnieszka oraz pan Zbyszek. W apelu dla klas 4-5 zgodzili się bawić: pani K. Kalita, S. Smok, M. Janiszewska, pani Wioletta oraz pan M. Burdek. Zabawę poprzedziła prezentacja multimedialna przygotowana i zaprezentowana przez Olę Jasinską oraz piękny występ wokalny w wykonaiu Hani Konior i Oli Szpytmy, które zaśpiewały piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat". Na koniec apelu wspaniale zaśpiewał także zespół wokalny pani Katarzyny Bazeli. Apel w niekonwencjonalnej formie bardzo sie podobał!

    • Życzenia pani dyrektor szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej
     • Życzenia pani dyrektor szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Szanowni Państwo Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi szkoły Janusz Korczak powiedział: "Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil".

      Życzę Państwu wiele takich natchnionych chwil, niegasnącego zapału i serca do codziennej pracy z uczniem, wytrwałości w dążeniu do osiągnia celów - tych małych codziennych i tych wielkich - życiowych, dobrego zdrowia i osobistego szczęścia.

      Życzę, by wdzięczność i uznanie Waszych uczniów było jak najczęściej obecne w Waszej pracy, by Nauczyciel zawsze brzmiało dumnie, a Wasza praca była doceniana nie tylko w Dniu Edukacji Narodowej.

      Wszystkim pracownikom niepedagogicznym, pracującym w naszej szkole, bez których właściwa realizacja zadań edukacyjnych nie byłaby możliwa, składam życzenia satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym,wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności,pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności.

                                                                                             Dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik

     • PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

     • Na początku października uczniowie klas ósmej, siódmych i szóstych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy. Głównym punktem wyjazdu była Msza Święta przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze – najważniejszym i najbardziej uczęszczanym sanktuarium maryjnym. Po Eucharystii uczniowie odwiedzili Skarbiec Jasnogórski, gdzie przechowywane są wota złożone w darze od czasów późnego średniowiecza, a następnie Rezerwat Archeologiczny, gdzie zobaczyli odkryty podczas wykopalisk cmentarz ludności kultury łużyckiej i poznali, jak wyglądało życie ludzi epoki żelaza. W muzeum archeologicznym odbyły się też warsztaty garncarskie, po którychi każdy mógł zabrać wykonane przez siebie gliniane naczynie. 

    • Wycieczka z przygodą klasy Vc
     • Wycieczka z przygodą klasy Vc

     •  

      6 października br. uczniowie klasy Vc pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę z przygodą do Srebrnej Góry. Celem wyprawy było poznanie regionu, podniesienie sprawności fizycznej uczniów, a także przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się na szlakach turystycznych. Wyjazd ponadto był szansą na pogłębienie wiedzy historycznej na temat unikatowej budowli w skali dziedzictwa kulturowego Europy jaką jest Twierdza Srebrnogórska. Miejscowy przewodnik z grupy rekonstrukcyjnej, ubrany w charakterystyczny mundur pruski, w nietuzinkowy sposób przybliżył zwiedzającym dzieje tego obiektu.

       

      Wycieczka obfitowała również w ekstremalne atrakcje z dużą dawką adrenaliny, bo pod okiem wyszkolonych instruktorów uczniowie uczestniczyli w zajęciach alpinistycznych - zaliczyli zjazd na linie oraz trening wspinaczkowy na filarze 30-metrowego wiaduktu. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia łucznicze. Po wyczerpujących zmaganiach poszukiwacze emocji niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek. Na przygotowanym przez organizatorów stanowisku czekał więc na nich ciepły poczęstunek - kiełbaski z ogniska, które tego dnia smakowały jak nigdy.

       

      Wszyscy bez wyjątku czerpali radość z aktywnego wypoczynku. Zarówno pogoda, piękny krajobraz jak i wyśmienite nastroje sprzyjały przedniej zabawie. To będą niezapomniane wspomnienia.

       

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach od 11-13 października 51 uczniów z klas 7-8  uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, historią miasta, oraz rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.

      Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania  Łazienek Królewskich. Potem udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, poszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza  i pojechaliśmy na Cmentarz Powązkowski, na którym oglądaliśmy groby żołnierzy walczących w wojnach o niepodległość Polski.  W drugim dniu zwiedziliśmy budynek Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, wjechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, odbyliśmy wycieczkę metrem. Tego dnia  duże wrażenie zrobiły na nas wizyty w Muzeum Polin oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego, w których poprzez interaktywne zajęcia mogliśmy się przekonać, jak wyglądały wydarzenia  powstańcze, życie polskich Żydów na przestrzeni długich wieków wspólnej historii. Ostatni dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego, podczas którego poznaliśmy historię siedziby królów, oglądaliśmy wytworne sale i rekwizyty z epoki króla Stanisława Poniatowskiego. Ostatnim już punktem wyjazdu do Warszawy było zwiedzanie stadionu PGE Narodowy.

      Wycieczka do Warszawy była niezapomnianym przeżyciem. Mogliśmy poznać historię, kulturę i piękno tego miasta. Spędziliśmy wspólnie wspaniały czas, podczas którego dopisywała nam pogoda i dobre nastroje.

      Opiekunami podczas wyjazdu były panie: J. Michalska, S. Smok, K. Kalita oraz M. Janiszewska.

       

    • Historyczny sukces uczniów klasy sportowej z Witoszowa Dolnego
     • Historyczny sukces uczniów klasy sportowej z Witoszowa Dolnego

     • Triathlonowa młodzież w natarciu

       

           To co nie udało się pierwszej klasie sportowej ukierunkowanej na triathlon Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, dokonali ich następcy …

           W noworudzkim kompleksie sportowym, po raz kolejny przeprowadzono Finał Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Dwuboju Nowoczesnym – bardzo trudnej dyscyplinie, gdzie po przebiegnięciu kilometra trzeba jeszcze przepłynąć 100 metrów. Triathloniści z Witoszowa Dolnego od lat ,,pukali” do niedostępnych drzwi, otwartych dotychczas wyłącznie dla dużych szkół wrocławskich, aż do pamiętnego piątku – szóstego października 2023 roku. To w tym dniu, zdeterminowane na walkę : Gabriela Hołdys i Julia Rokicka, na początek znakomicie zaprezentowały się w biegu. Zaprocentowały tutaj niewątpliwie tegoroczne starty w ,,Czwartkach Lekkoatletycznych” i w Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej, gdzie dziewczęta rywalizowały na zbliżonych dystansach. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie kryła Katarzyna Kalita, motywująca jednocześnie wychowanki do maksymalnego zaangażowania na pływalni, gdzie czekała je nie mniej trudna walka, bo głównie z rywalkami z pływackich klas sportowych. Dziewczęta i z tą presją poradziły sobie doskonale. Po najlepszych swoich tegorocznych rezultatach na pływalni pozostało już tylko wyczekać na werdykt sędziów, skrupulatnie przeliczających wyniki na punkty … Emocje sportowe przeszły w uzasadnione emocje nadziei na historyczny sukces, stąd ogromna radość po końcowym komunikacie sędziów, który wybrzmiał głośno i wyraźnie : trzecie miejsce w Finale Wojewódzkim Dwuboju Nowoczesnego dla drużyny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym !!! Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że startująca poza konkursem (za zgodą organizatorów) – Julia Rychel uzyskała wynik zbliżony do rezultatów swoich koleżanek, co w sposób naturalny, poprzez wewnętrzną rywalizację tworzy realne oczekiwanie na jeszcze lepszy wynik za rok.

    • PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW KLAS IV – VI
     • PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW KLAS IV – VI

     • 4 października na boisku „Orlik” w Lutomi odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców klas IV – VI. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z gminnych szkół podstawowych: SP Bystrzyca, SP Pszenno, SP Grodziszcze, SP Lutomia i SP Witoszów.

      Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby wyłonić najlepszą drużynę w turnieju. Zawody przebiegały w przyjemnej, sportowej atmosferze, a młodzi piłkarze rywalizowali zgodnie z zasadami „fair play”. Nasi piłkarze okazali się najmłodszą grupą, w której grało tylko dwóch szóstoklasistów, pozostali zawodnicy to uczniowie klas czwartych. Pomimo tego chłopcy od pierwszego meczu starli się dorównać starszym kolegom, prezentując niezłe umiejętności piłkarskie. Ostatecznie nasi piłkarze zakończyli turniej na IV miejscu. Gratulujemy!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Kacper Bawoł kl. VIb

      2. Sebastian Chrzan kl.VIa

      3. Filip Bujdasz kl. IVb

      4. Nataniel Goździejewski kl. IVb

      5. Michał Harasiuk kl. IVb

      6. Wiktor Kulik kl. IVb

      7. Filip Migdalewicz kl. IVb

      8. Kuba Reymont kl. IVb

      9. Eryk Wolak kl. IVb

    • BIEGI PRZEŁAJOWE
     • BIEGI PRZEŁAJOWE

     • 29 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w „Międzypokoleniowym przełajowym biegu pojednania” w Krzyżowej, pod hasłem: „Aktywna Wieś”. Celem imprezy było m.in. uczczenie pojednania polsko-niemieckiego, wspieranie inicjatyw służących solidarności międzypokoleniowej, tworzenie warunków do wartościowego spędzania czasu wolnego.

      W rywalizacji wzięła udział bardzo liczna grupa biegaczy, od przedszkolaków do seniorów. Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Nasi młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 400 m - klasy IV, do 800 m – klasy VI, VII i VIII. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali świetną formę. Najwyżej uplasował się Maciek Kaźmierczak z kl.8, który swój bieg ukończył na V miejscu. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła Emilka Męczywór z kl.8, kończąc bieg na VIII miejscu, tuż za nią na metę wbiegły Julia Rychel i Julia Rokicka z kl. VIIb. Pozostali nasi zawodnicy również świetnie się spisali i ukończyli swoje biegi na  punktowanych w klasyfikacji miejscach.

      Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Julia Bawoł kl.4b

      2. Martyna Liszka kl.4b

      3. Filip Bujdasz kl.4b

      4. Eryk Wolak kl.4b

      5. Jakub Reymont kl.4b

      6. Hubert Paterak kl.4a

      7. Maciej Piotrowski kl.4a

      8. Alan Zięba kl.4a

      9.Dawid Kulik kl.5c

      10. Kacper Bawoł kl.6b

      11. Tomasz Cisek kl.6b

      12. Gabriela Hołdys kl.7b

      13. Julia Rokicka kl.7b

      14. Julia Rychel kl.7b

      15. Aleksandra Szpytma kl.7b

      16. Maciej Cisek kl.7b

      17. Kamil Nizio kl.7b

      18. Szymon Nowak kl.7b

      19. Jan Olszewski kl.7b

      20. Karol Panek kl.7b

      21. Aleksander Ptak kl.7b

      22. Emilia Męczywór kl.8

      23. Maciej Kaźmierczak kl.8

      24. Szymon Paterak kl.8

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
     Poland
    • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych