W piątek, 30 października 2020 najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości "mądra sowa" wyznaczała dzieciom zadania, z którymi wszyscy poradzili sobie doskonale w zamian otrzymując klucz miłości, mądrości, a także pięknego śpiewu. Pierwszoklasiści znają barwy ojczyste, magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję oraz potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci zobowiązały się do przestrzegania praw i obowiązków ucznia, a także do godnego reprezentowania szkoły. Był to piękny i wyjątkowy dzień pełen radości i uśmiechu.
Aktualności
PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
Ilustracja do ulubionej książki- konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Zuzia Ignasiak - klasa 1a,
Leyla Kuliczkowska i Maja Herba- 2c,
Karol Kucała i Tomek Cisek z klasy 3b.
Oto zwycięzcy konkursu plastycznego pt. "Ilustracja do ulubionej książki", zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza. Wpłynęły 32 prace, z których komisja konkursowa wybrała i nagrodziła książkami 5 prac.
Gratulujemy serdecznie.
POMOC DLA ASI MALINOWSKIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM
Społeczność Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zmobilizowała siły i w dniach: 12.10-16.10.2020, na terenie szkoły przeprowadziła zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem na leczenie chorej onkologicznie Joanny Malinowskiej–byłej zawodniczce sekcji lekkoatletycznej GLKS Świdnica (finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siedmioboju), absolwentce SP w Bystrzycy Górnej, Gimnazjum w Lutomi Dolnej i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Przez tydzień uczniowie oraz ich rodzice , grono pedagogiczne, pracownicy szkoły wrzucali do puszki pieniądze, a wraz z nimi dobre słowo i dobrą energie wprost do serca Asi. Udało się zgromadzić 1800 zł. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc chociaż w taki sposób. Dziękujemy!!! A Asi życzymy zdrowia i zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!! Chętnych do dalszej pomocy zapraszamy do przekazania darowizny na konto:
Fundacja Sedeka
ul. Grzybowska 4 lok.132
00-131 Warszawa
Nr konta : 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
Tytułem : 11860 – Malinowska Joanna
Nauczanie zdalne
Organizacja nauczania w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym od 26.10. 2020r. w związku z zawieszeniem na dwa tygodnie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII
( 26.10.20r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych dla klas IV- VIII )
KLASY I- III
1. Zajęcia w klasach I – III odbywać się będą zgodnie z planem.2. Dowozy uczniów do szkoły zgodnie z rozkładem jazdy autobusów szkolnym z wyjątkiem: Słotwina – odjazd autobusu o godz. 7.25.
3. Odwóz po zajęciach klas I – III zapewniony będzie po 5 godzinach lekcyjnych: o godz. 12.40- Modliszów, o godz. 12.50- Komorów- Słotwina, Witoszów Górny- Pogorzała oraz po 6 godz. lekcyjnych o godz.13.45: Komorów - Słotwina, Witoszów Górny- Pogorzała- Witoszów Dolny.
4. Świetlica szkolna dla uczniów klas I – III funkcjonować będzie bez zmian: od 11.40. – 16.10.
5. Odbiór dzieci ze świetlicy po godz. 13.45 odbywać się będzie wyłącznie osobiście przez rodziców.
6. Dla uczniów klas I – III zgodnie z planem odbywać się będą zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą, zajęcia taneczne, zajęcia projektowe oraz funkcjonować będzie biblioteka szkolna.
7. Obiady będą wydawane przez catering na dotychczasowych zasadach.
KLASY IV – VIII
1. Od poniedziałku 26.10 uczniowie klas IV – VIII przechodzą na zdalne nauczanie.2. Od poniedziałku 26.10 w godz. 10.00- 15.00 wydawany będzie sprzęt komputerowy dla uczniów, których rodzice zgłosili zapotrzebowanie. Odbiór możliwy jest tylko przez rodzica po okazaniu DO i podpisaniu umowy użyczenia. Sprzęt wydawany będzie w wejściu do szkoły.
3. Wszelkie trudności techniczne (brak sprzętu, trudności internetowe, awarie łączy) rodzice zgłaszają do wychowawcy.
4. Zajęcia w kl. IV – VIII odbywać się będą zgodnie z planem za pomocą narzędzi zdalnych.
5. Nauczyciele łączyć się będą z uczniami na zajęciach i prowadzić lekcje zdalnie z zachowaniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
6. Na każdych zajęciach czas pracy ucznia z monitorem trwać będzie od 30 – 45 minut w zależności od rodzaju zajęć z zachowaniem przerw śródlekcyjnych.
7. Na każdych zajęciach sprawdzana będzie obecność ucznia.
8. Próby zakłócania transmisji wizji i fonii przez ucznia traktowane będą jako opuszczenie zajęć.
9. Uczestniczenie osób trzecich w sprawdzianach i pracach kontrolnych
i każde działanie niesamodzielne ucznia skutkować będzie unieważnieniem pracy.10. Tylko rodzic ma prawo zgłaszać trudności techniczne.
11. Na czas ograniczenia funkcjonowania szkoły zawiesza się dla uczniów kl. IV – VIII zajęcia SKS oraz zajęcia na basenie.
12. Dla uczniów klas IV – VIII zgodnie z planem odbywać się będą zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, zajęcia z psychologiem, pedagogiem, zajęcia projektowe, kółka zainteresowań z wykorzystaniem narzędzi zdalnych. Zgodnie z godzinami pracy funkcjonować będzie biblioteka szkolna.
13. Dla uczniów i rodziców prowadzone będą konsultacje psychol. – ped.
w godzinach pracy pedagoga i psychologa.14. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będzie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
zorganizowanego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
CELE KONKURSU
- kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich,
- rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej,
- rozwijanie pasji plastycznych,
- poszerzenie wiedzy historycznej uczniów,
OPIS KONKURSU
Konkurs o charakterze historyczno-plastycznym zorganizowany dla uczniów klas 6 – 8.
- temat pracy: „Odzyskanie Niepodległości w moich oczach”,
- praca powinna być płaska, wykonana dowolną techniką, format A4
TERMIN ODDANIA PRAC
- każdy uczestnik konkursu powinien podpisać pracę na odwrocie imieniem, nazwiskiem oraz do której klasy uczęszcza,
- prace plastyczne należy złożyć do Pani Renaty Marks lub do Pani Katarzyny Bazeli, do dnia 30 października 2020 r.
KRYTERIA OCENIANIA PRAC KONKURSOWYCH
Ocena komisji konkursowej jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Prace są oceniane wg następujących kryteriów:
- zgodność pracy z tematem konkursu,
- oryginalność i kreatywność w podejściu do tematu;,
- ogólne wrażenie estetyczne,
- staranność oraz samodzielność wykonania.
NAGRODY
Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wynikach.
Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- przekazując prace na konkurs uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy w szkole.,
- autorzy zgadzają się na publikowanie zwycięskich prac na stronie internetowej szkoły,
- biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin,
- regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie szkoły.
Mistrzostwa Polski w Duathlonie
Od minionej niedzieli (11.10.2020) Rumia będzie się kojarzyła wyłącznie pozytywnie młodym triathlonistom GLKS Świdnica - uczestnikom Mistrzostw Polski w Duathlonie. Słoneczna pogoda towarzyszyła rywalizacji zawodników wszystkich kategorii wiekowych. Już w pierwszym starcie, Jagoda Babiarz sprawiła wszystkim i sama sobie miłą niespodziankę, kończąc walkę w najmłodszej kategorii - ,,Żak” na czwartej pozycji. W młodzikach, Jakub Kierul zajął szóste miejsce w swoim roczniku, czyli o kilka pozycji wyżej, niż w tegorocznych Triathlonowych Mistrzostwach Polski. Oboje, to uczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Ich starsza koleżanka – Karolina Malinowska, wśród juniorek młodszych wywalczyła szóstą lokatę. Udane zawody na koniec sezonu, to dodatkowy bodziec do solidnej pracy przed kolejnym, bardzo wymagającym rokiem startów.
Marconi duathlon Świdnica
W minioną niedzielę (27.09.2020), na terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz drogach Gminy Wiejskiej Świdnica rywalizowało 357 duathlonistów z całej Polski na dwóch dystansach: Sprint (5 km biegu + 20 km jazdy na rowerze + 2,5 km biegu) oraz Classic (10 km biegu + 40 km jazdy na rowerze + 5 km biegu). Imprezę poprzedziły wyścigi dzieci – GREATKIDS. Uczniowie klas sportowych ukierunkowanych na triathlon z Witoszowa Dolnego dali przykład dorosłym, jak toczyć sportową walkę i cieszyć się z indywidualnych sukcesów. W kategorii Kids 2 (9-11 lat) po emocjonującej walce trzecie miejsca zajęli: Julia Rokicka i Adam Andrzejewski, a w Kids 3 (12- 13 lat) bezkonkurencyjna była Martyna Budzyń, przed Jagodą Babiarz i Alicją Korczyńską. W tej samej kategorii, wśród chłopców drugą pozycję zajął Nikodem Nowakowski. Równie dobrze zaprezentowali się ich nieco starsi koledzy startujący z dorosłymi na dystansie Sprint. W kategorii Młodzik wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Markiewicz, a w rywalizacji chłopców drugie miejsce zajął Jakub Kierul. W juniorkach młodszych bezapelacyjnie wygrała Karolina Malinowska. Ich sukcesy oraz znakomite rezultaty dorosłych zawodników ,,Żelaznej Świdnica” świadczą o rosnącej sile naszego regionalnego triathlonu. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali i znacząco pomagali organizatorom wolontariusze z klasy sportowej ze SP w Witoszowie Dolnym i to im należą się największe podziękowana za bardzo udane i sprawnie przeprowadzone zawody. Od ich zaangażowania zależeć będzie również sukces kolejnych dużych imprez: Półmaratonu Świdnickiego i Indoor Triathlon – obie w listopadzie.
2
Pobiegli dla Asi.
W sobotę, 19.09.2020 w Bystrzycy Górnej odbył się charytatywny festyn dla walczącej z nowotworem Joanny Malinowskiej. Nasi uczniowie byli widoczni i dominowali w biegach przełajowych, towarzyszących festynowi. Na dystansie 400 m Lena Cech (4B) zajęła trzecie miejsce, a Aleksandra Szpytma (4b) była druga. Na tym samym dystansie rywalizowali chłopcy: Karol Panek (4b) uplasował się na miejscu drugim, a zwyciężył Adam Andrzejewski (4b). Młodzież starsza rywalizowała na dystansie 900 m. Wśród dziewcząt trzecia lokata przypadła Alicji Korczyńskiej (7b), Hanna Świerczek (8b) była druga, a rywalizację wygrała Jagoda Babiarz (8b). W konfrontacji chłopców bezkonkurencyjny był Jakub Kierul (8b), a drugie miejsce na podium przypadło Wiktorowi Terce (7b). Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i podziękowania za sportową reakcję oraz empatię wobec cierpienia i bezwzględności choroby, której doświadcza ich starsza koleżanka, była zawodniczka – lekkoatletka.
"Zapraszamy na biegi do Bystrzycy Górnej - Pobiegnijmy dla Asi Malinowskiej"
UDANA INAUGURACJA JESIENNEJ EDYCJI ,,CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”
W dobie obostrzeń pandemicznych i tymczasowym braku rywalizacji sportowej w wydaniu międzyszkolnym, nasi uczniowie licznie stawili się na starcie jesiennej edycji ,,czwartków lekkoatletycznych”. Ilość przekuwali w jakość, dominując w swoich kategoriach wiekowych :
- rywalizację dzieci (ur. w 2011-2010), na dystansie 400 m wygrał Adam Andrzejewski
- wśród młodzików (ur. w 2007-2006), na dystansie 1000 m, z bardzo dobrym rezultatem zwyciężył Adam Wróblewski przed Jakubem Kierulem
- w niezmiernie pasjonującym biegu młodziczek, też na dystansie 1000 m, druga na metę przybiegła Martyna Markiewicz przed Jagodą Babiarz i Martyną Budzyń
To dopiero początek jesiennych startów. Mamy nadzieję, że ciąg dalszy relacji z kolejnych weekendowych zawodów nastąpi.
Ubezpieczenie grupowe Następstw Nieszczęśliwych Wypadków „Twoje Dziecko”, w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AVIVA
Informacje Dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym o organizacji kształcenia od 1 września 2020 r. – wariant „A”.
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie szkoły www.spwitoszow.edepage.org oraz na e-dzienniku. Bardzo proszę o zapoznanie się z procedurami i ścisłe ich przestrzeganie.
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:
- Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu (aktualne nr telefonów).
- Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
- Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
- Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
- Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić na teren szkoły tylko do drzwi wejściowych do szkoły.
- W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura wysoka) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.
- W szkole nie obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek podczas zajęć lekcyjnych, ale jeśli rodzic uważa to za konieczne nie ma przeciwskazań.
- Rodzic odprowadzający oraz dzieci i młodzież przychodzą w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta. Zaleca się noszenie maseczek na przerwach międzylekcyjnych.
- Uczeń nie przynosi do szkoły żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych z materiałów pluszowych lub tkanin.
- Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
- Rodzice nie przebywają na terenie placówki (w tym podwórko szkolne) dłużej niż istnieje potrzeba.
- Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni, w salach lekcyjnych lub przed indywidualnymi szafkami. Dzieciom młodszym pomaga pracownik obsługi szkoły.
- Zgodnie z zaleceniami GIS przebywanie osób trzecich w pomieszczeniach placówki zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.
- Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej w pomieszczeniach szkolnych, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.
Odbieranie dziecka ze szkoły. Powrót ucznia do domu ze szkoły.
- Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta. Przed wejściem do wyznaczonego obszaru (przedsionek szkoły), powinien użyć płynu dezynfekującego.
- Rodzic zgłasza odbiór dziecka pracownikowi szkoły i oczekuje na przyprowadzenie go na zewnątrz szkoły, lub do wyznaczonego miejsca (przedsionek), zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
- Nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły przygotowuje dziecko do wyjścia i odprowadza je do rodzica/prawnego opiekuna. Dziecko bezpośrednio przed opuszczeniem sali myje ręce.
- Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.
- Rodzic niezwłocznie po przejęciu opieki nad dzieckiem, nakłada mu zgodnie z instrukcją maseczkę, zasłaniającą nos i usta.
- Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać bezpośrednio od nauczyciela, przez kontakt mailowy lub telefoniczny z nauczycielem.
- Uczeń klasy IV – VIII, po zakończonych lekcjach udaje się do szatni i do wyznaczonego wyjścia w celu opuszczenia szkoly. Niezwłocznie przed wyjściem z budynku nakłada maseczkę na nos i usta. Udaje się do autobusu, odbierany jest przez rodziców lub idzie bezpośrednio do domu.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
INFORMACJA
PODRĘCZNIKI DO RELIGII ROK SZKOLNY 2020/2021
Uwaga! Nowa podstawa programowa w klasie 1 i 5
- KLASA 1:
„Poznaję Boży świat”, wyd. JEDNOŚĆ, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik)
- KLASA 2:
„Kochamy Pana Jezusa”, wyd. WAM, red. Ks. W. Kubik SJ (podręcznik + ćwiczenia);
- KLASA 3:
„Przyjmujemy Pana Jezusa”, wyd. WAM, red. Ks. W. Kubik SJ (podręcznik + ćwiczenia);
- KLASA 4:
„Zaproszeni przez Boga”, wyd. WAM, red. Ks. Z. Marek SJ (podręcznik + ćwiczenia)
- KLASA 5:
„Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, wyd. JEDNOŚĆ, ks. dr K. Mielnicki,
E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)- KLASA 6:
„Przemienieni przez Boga”, wyd. WAM, red. Ks. Z. Marek SJ (podręcznik + ćwiczenia);
- KLASA 7:
„Spotkanie ze Słowem”, wyd. Święty Wojciech, red. Ks. J. Szpet i D. Jackowiak (podręcznik + karta pracy)
- KLASA 8:
„Aby nie ustać w drodze”, wyd. Święty Wojciech, red. Ks. J. Szpet i D. Jackowiak (podręcznik + karta pracy)
Kolejne laptopy trafiły do gminnych szkół
W odpowiedzi na Konkurs Grantowy zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, Gmina Świdnica złożyła wniosek o przyznanie grantu w kwocie 94.980zł na zakup kolejnej transzy laptopów dla potrzeb uczniów, w szczególności z rodzin wielodzietnych oraz dla nauczycieli. Zakupiono 33 laptopy, które zostaną użyczone uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć dydaktycznych w formie zdalnego nauczania. Umowy użyczenia podpiszą dyrektorzy szkół i rodzice lub nauczyciele użyczający laptopy.
Sprzęt już trafił do gminnych szkół. Dzięki możliwości skorzystania z dodatkowych laptopów uczniowie będą mogli w wyższym stopniu uczestniczyć w zajęciach szkolnych – dzieci z rodzin wielodzietnych będą miały dodatkowe laptopy, co umożliwi równoczesny udział w zajęciach dwojga lub trojga dzieci z jednej rodziny.
Przeczytane, ale niezapomniane. Ulubione książki uczniów klas I-III
Wytrawny czytelnik wie, że czytanie to fascynująca przygoda. Ale ma ono także wymierne korzyści dla zdrowia.
Uczniowie klas I-III nadesłali swoje zdjęcia z ulubionymi książkami swoimi oraz swoich rodziców. Zdjęcia pokazują również w jakich nietypowych miejscach czytają swoje lektury.
2759
KOLOROWE KARTKI DLA SENIORÓW
Uczniowie kl. I - III ze SP w Witoszowie Dolnym chcąc poprawić humor oraz nastrój wszystkim pracownikom i pensjonariuszom z Domu Seniora Marconi w Świdnicy przygotowali kolorowe i pełne optymizmu wiosenne prace plastyczne. "Dzieła" dzieci, wywołały ogromne zadowolenie oraz uśmiech na twarzach mieszkańców Domu Seniora Marconi. W tak trudnym i nietypowym dla wszystkich osób czasie, ważna jest wzajemna pomoc, wsparcie i dobro słowo. Cieszymy się, że dziecięce prace, wykonane "od serca" sprawiły tak wiele radości.
Lektury kl. 1 -3 online
Lektury klasa 1
1. Jan Brzechwa - Wiersze CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
2. Jacob i Wilhelm Grimm - Jaś i Małgosia CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
3. Wanda Chotomska - Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy CZYTAJ SŁUCHAJ
4. Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik SŁUCHAJ 1 SŁUCHAJ 2
5. Charles Perrault - Śpiąca królewna SŁUCHAJ OGLĄDAJ
Lektury klasa 2
1. Hans Christian Andersen - Brzydkie kaczątko CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
2. Hans Christian Andersen - Calineczka CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
3. Justyna Bednarek - Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek SŁUCHAJ CZ.1 SŁUCHAJ 2
4. Alina i Czesław Centkiewiczowie - Zaczarowana zagroda SŁUCHAJ
5. Grzegorz Kasdepke - Detektyw Pozytywka SŁUCHAJ OGLĄDAJ
6. Barbara Kosmowska - Dziewczynka z parku SŁUCHAJ CZ. 1
7. Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn SŁUCHAJ CZ. 1 i tak dalej...
8. Danuta Parlak - Kapelusz Pani Wrony SŁUCHAJ CZ. 1
9. Łukasz Wierzbicki - Afryka Kazika SŁUCHAJ
10. Hans Christian Andersen Pięć ziarenek grochu CZYTAJ SŁUCHAJ
11. Jan Brzechwa Na wyspach Bergamutach CZYTAJ SŁUCHAJ
12. Wanda Chotomska Legenda o Warsie i Sawie CZYTAJ SŁUCHAJ
Lektury klasa 3
1. Hans Christian Andersen - Dziewczynka z zapałkami CZYTAJ SŁUCHAJ
2. Hans Christian Andersen - Królowa Śniegu CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
3. Agnieszka Frączek - Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą SŁUCHAJ CZ. 1
4. Mira Jaworczakowa - Oto jest Kasia SŁUCHAJ
5. Maria Kruger - Karolcia SŁUCHAJ CZ.1 SŁUCHAJ CZ. 2
6. Hugh Lofting - Doktor Dolittle i jego zwierzęta SŁUCHAJ
7. Marcin Pałasz - Sposób na Elfa SŁUCHAJ CZ. 1
8. Roman Pisarski - O psie, który jeździł koleją SŁUCHAJ
Lektury klas 1-3 dodatkowe do poczytania
1. Janina Porazińska - Pamiętnik Czarnego Noska SŁUCHAJ
2. Julian Tuwim - Wiersze dla dzieci CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
3. Leśne opowieści - Bajkowisko SŁUCHAJ
4. Danuta Wawiłow - Najpiękniejsze wiersze CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ I ŚPIEWAJ
5. Łukasz Wierzbicki - Dziadek i niedźwiadek SŁUCHAJ fragm. OGLĄDAJ film dokumentalny
6. Bajki, baśnie czytane przez polskich aktorów SŁUCHAJ
Lektury klasy 4-8 online
Lektury klasa 4
1. Jan Brzechwa - Akademia pana Kleksa CZYTAJ SŁUCHAJ fragm. OGLĄDAJ cz.1 OGLĄDAJ CZ.2
2. Clive Staples Lewis - Lew, czarownica i stara szafa CZYTAJ SŁUCHAJ
3. Janusz Christa - Kajko i Kokosz. Szkoła latania CZYTAJ SŁUCHAJ fragm.
4. Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempe - Mikołajek SŁUCHAJ
5. Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempe - Mikołajek i inne chłopaki SŁUCHAJ
6. Wybrane podania i legendy polskie CZYTAJ CZYTAJ I SŁUCHAJ
7. Wybrane baśnie polskie i europejskie CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE KLASA 4
8. Roald Dahl - Charlie i fabryka czekolady SŁUCHAJ cz.1 SŁUCHAJ
9. Andrzej Maleszka - Magiczne drzewo. Olbrzym SŁUCHAJ fragm. OGLĄDAJ
10. Carlo Collodi - Pinokio CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
Lektury klasa 5
1. Ferenc Molnar - Chłopcy z Placu Broni CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
2. Ignacy Krasicki - Bajki CZYTAJ CZYTAJ INNE SŁUCHAJ
3. Mity greckie CZYTAJ SŁUCHAJ fragm.
4. Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród CZYTAJ SŁUCHAJ
5. Carroll Lewis - Alicja w Krainie Czarów SŁUCHAJ roz. 1 SŁUCHAJ roz. 2 SŁUCHAJ roz. 3
SŁUCHAJ roz. 4 SŁUCHAJ roz. 5 SŁUCHAJ roz. 6
SŁUCHAJ roz. 7 SŁUCHAJ roz.8 SŁUCHAJ roz. 9
SŁUCHAJ roz. 10 SŁUCHAJ roz. 11 SŁUCHAJ roz. 12
LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE KLASA 5
5. Juliusz Verne - W 80 dni dookoła świata CZYTAJ SŁUCHAJ
6. Bolesław Leśmian - Przygody Sindbada Żeglarza CZYTAJ SŁUCHAJ
7. Henryk Sienkiewicz - Bajka CZYTAJ SŁUCHAJ
Lektury klasa 6
1. Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
2. John Ronald Reuel Tolkien - Hobbit, czyli tam i z powrotem CZYTAJ SŁUCHAJ
3. Rafał Kosik - Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi SŁUCHAJ
4. Bolesław Prus - Katarynka CZYTAJ SŁUCHAJ
Lektury klasa 7
1. Charles Dickens - Opowieść wigilijna CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
2. Aleksander Fredro - Zemsta CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
3. Adam Mickiewicz - Dziady. Cz. II CZYTAJ SŁUCHAJ
4. Stefan Żeromski - Syzyfowe prace CZYTAJ SŁUCHAJ OGLĄDAJ
5. Ignacy Krasicki - Żona modna CZYTAJ SŁUCHAJ
6. Jan Kochanowski - wybrane pieśni CZYTAJ SŁUCHAJ I CZYTAJ
7. Jan Kochanowski - wybrane treny CZYTAJ SŁUCHAJ
Lektury klasa 8
1.Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec SŁUCHAJ fragmentu OGLĄDAJ
2. Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz CZYTAJ SŁUCHAJ
3. Antoine de Saint Exupery - Mały Książę CZYTAJ SŁUCHAJ
4. Juliusz Słowacki - Balladyna CZYTAJ SŁUCHAJ
5. Jan Kochanowski - Fraszki CZYTAJ SŁUCHAJ i tak dalej...
6. Henryk Sienkiewicz - Quo vadis CZYTAJ SŁUCHAJ fragm. OGLĄDAJ
NA KWARANTANNIE NIE MUSI BYĆ NUDNO!
O tym, że czas kwarantanny można spędzić realizując się twórczo i wcale nie musi być wtedy nudno przekonali siebie i nas bracia Tomek i Jacek Chudzińscy. „Wyczarowali” oni przy pomocy taty, z różnorodnych pudełek, klamerek od bielizny i patyczków od lodów lotniskowce, samoloty i statki–niszczyciele. Spędzili wspólnie czas wspaniale się bawiąc. Podziwiamy ich za tą twórczość i oczekujemy na inne przejawy waszej aktywności nie tylko artystycznej. Chwalcie się swoimi umiejętnościami i talentami! Przesyłajcie zdjęcia na pocztę świetlicy szkolnej: swietlicawitoszow@wp.pl
Symbole narodowe Rzeczypospolitej Polskiej
Z okazji Dnia Flagi, obchodzonego 2 maja, polecamy materiały edukacyjne na temat symboli narodowych. Materiały opracowane przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu można wykorzystać podczas zdalnego nauczania, jak i zajęć w domu.
Archiwum Aktualności