• SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI
     • SUKCES MŁODEJ PŁYWACZKI

     • W dniu 12 maja uczennica klasy IIIa Hanna Suława wzięła udział w Charytatywnych Zawodach Pływackich w miejscowości Rudna (powiat lubiński). Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Shark”, a uczestniczyło w nich 327 zawodników w wieku od 7 do 26 lat z Dolnego Śląska i Wielkopolski. W swojej grupie wiekowej, na dystansie 50 m Hania zajęła II miejsce. Nie jest to pierwszy sukces pływacki Hani, która już od trzech lat trenuje w Klubie Rekin Świebodzice. Naszej młodej pływaczce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • WARSZTATY KULINARNE KLASY VI
     • WARSZTATY KULINARNE KLASY VI

     • Uczniowie klasy VI mieli okazję doświadczyć, jak mogą być "nawzajem sobie potrzebni" ludzie bardzo młodzi i przedstawiciele starszego pokolenia. W poniedziałek 15 maja szóstoklasiści wzięli udział w spokaniu z panią Władysławą Łach - twórczynią ludową, członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie i jedną z najbardziej doświadczonych sołtysów na Dolnym Śląsku. Dzięki swojej wieloletniej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu dla mieszkańców z terenu sołectwa i gminy Świdnica otrzymała odznaczenie "Zasłużony dla Gminy Świdnica".
      Spotkanie w naszej szkole miało formę warsztatów kulinarnych, podczas których pani Władysława podzieliła się z uczniami wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem przekąsek na rodzinne przyjęcia. Uczniowie zostali zaangażowani do wykonania prostych prac potrzebnych do przygotowania pysznych tortilli z różnymi nadzieniami, przekąski z tuńczykiem podanej na liściach cykorii lub sałaty oraz dwóch rodzajów sałatek. Wspólna uczta na koniec spotkania potwierdziła, że pomysły naszego gościa przypadły uczniom do gustu. Wszystkie przysmaki zostały spałaszowane w ekspresowym tempie! Pani Władysława z przyjemnością opowiedziała uczniom kilka historii związanych z jej życiem i przyznała, że każde spotkanie z uczniami to częściowe spełnianie marzenia z lat młodości - o pracy nauczyciela. Spotkanie było więc dla obu stron cennym doświadczeniem i miłą odskocznią od zwykłego rytmu pracy. Dziękujemy!

     • TORUŃ OCZAMI PIĄTOKLASISTÓW - 11-12.05.2018

     • Klasy piąte i czwartoklasiści w dniach 10 -11 maja br. brały udział w wycieczce turystyczno –edukacyjnej do Torunia. Podczas dwóch dni spędzonych poza szkołą wycieczkowiczom towarzyszyła  słoneczna pogoda i niepowtarzalna aura gościnnego miasta Kopernika.  Uczniowie pod opieką p. B. Maliny, p. K. Kality oraz p. M. Janiszewskiej obejrzeli najważniejsze  atrakcje Starego i Nowego Miasta m.in.: Rynek, Krzywą Wieżę, Kościół Mariacki, Bramę Klasztorną, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet. Młodzi turyści  z zainteresowaniem uczestniczyli też w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika, zajęciach w Orbitarium, zwiedzaniu Muzeum Podróżników  oraz seansie w Planetarium.  Wszystkim dopisywały humory, pogoda sprzyjała, a niezwykły zapach toruńskich pierników na długo pozostanie w pamięci…

       

     • GRATULACJE!

     • Uczennica klasy IIc, Zuzanna Pietrukiewicz zajęła drugie miejsce i zdobyła nagrodę w XIII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym Jan Paweł II! W konkursie oceniano 354 prace z 49 placówek oświatowych.

      17 maja 2018 roku o godzinie 16:00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy odbędzie się wernisaż prac. Na wernisażu będzie można obejrzeć pracę Zuzanny, a także pracę Martyny Czerniec (uczennicy klasy IIa), której praca również została zakwalifikowana do wystawy.

      Dziewczynom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

    • PROGRAM "NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI"
     • PROGRAM "NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI"

     • 8 maja klasy piąte wraz z wychowawczyniami i panią Anną Kasprzak uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w nietypowym miejscu. Salami lekcyjnymi tego dnia stały się szklarnie firmy Gama Flora, a wykładowcą pan Marian Gancarczyk – senior, emerytowany nauczyciel i założyciel firmy Gama Flora. Spotkanie było kontynuacją cyklu edukacyjnego realizowanego w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”. Zwiedzając szklarnie uczniowie z ciekawością poznawali zasady uprawy roślin ozdobnych, dowiedzieli się, jak pozyskiwać sadzonki, pielęgnować kwiaty. Przekonali się też, jak pięknie prezentują się kwitnące wiosną różnorodne gatunki kwiatów. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od pana Mariana Gancarczyka kwiat, który zobowiązał się zasadzić i pielęgnować. 
      Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję wśród pięknych kwiatów.

       

    • ENERGIA DO POMAGANIA
     • ENERGIA DO POMAGANIA

     • Brawa dla uczennic naszej Szkoły! Inicjatywa Wiktorii Mydłowskiej i Magdaleny Panek z klasy 2a jest doskonałym przykładem pokazującym, że zawsze jesteśmy potrzebni drugiemu człowiekowi.
      Dziewczęta samodzielnie wyszukały miejsce, w którym ich pomoc będzie potrzebna, zorganizowały zbiórkę środków higienicznych, przyborów szkolnych i rozpoczęły regularne wizyty w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Wałbrzychu. Magda i Wiktoria spędzają czas z najmłodszymi dziećmi, gdzie (jak twierdzą dziewczyny) najcenniejszą zapłatą jest uśmiech smileyJak wygląda praca wolontariusza z najmłodszymi? Kto pomaga dziewczynom w opiece? Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem? Pytajcie Wiktorii i Magdy!

    • LAUREATKA DOLNOŚLĄSKIEGO PEGAZIKA
     • LAUREATKA DOLNOŚLĄSKIEGO PEGAZIKA

     • Sylwia Borkowska została laureatką XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”W dniach 26-27 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki XXII DKR "Pegazik". Nasz powiat reprezentowała Sylwia Borkowska, która zaprezentowała w kategorii proza „Listy” F.i H. von Moltke oraz w kategorii poezja „Przesłanie Pana Cogito” Z. Herberta. Opiekunem artystycznym była p. Dorota GrzeszczukPo wysłuchaniu wszystkich uczestników jury podczas obrad jawnych przyznało wyróżnienia i nagrody. Nasza uczennica zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy!!!

    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA - APELE KLAS 4-6 ORAZ 7-IIIGIM
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA - APELE KLAS 4-6 ORAZ 7-IIIGIM

     • W czwartek 26 kwietnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Dorotą Nowakowską zaprosili wszystkich uczniów od klasy czwartej wzwyż na niecodzienny program upamiętniający Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję powtórzyć wiadomości dotyczące tego ważnego wydarzenia w historii Rzeczpospolitej dzięki formule testu wiedzy zaczerpniętej z popularnego telewizyjnego programu z serii "Wielki Test Wiedzy o...". W naszym szkolnym Wielkim Teście Wiedzy "Wokół Konstytucji 3 Maja" wzięły udział dwuosobowe reprezentacje wszystkich klas i zmierzyły sie z trzema rundami pytań o róznym stopniu trudności, przeplatanymi krótkimi występami artystycznymi. Na początek klasa VI na czele z Julią Karaś wykonała pieśń J. Pietrzaka "Taki kraj". Prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartosza Piekielnego z klasy VIIB na początku apelu była szansą na krótką powtórkę najważniejszych treści. Magda Borowska z klasy Vb uatrakcyjniła występ recytacją wiersza Janiny Majewskiej pod tytułem „Czy to można zrozumieć”. Nikodem Nowakowski z klasy Vb w ramach zagadki muzycznej dla uczestników quizu wykonał fragmenty kilku utworów na pianinie, a w całości zaprezentował Preludium A-dur op. 28 nr 7 Fryderyka Chopina. Uczniowie klasy szóstej wystąpili w rolach prowadzących cały program.
      Niespodzianką dla wszystkich był film nakręcony w Urzędzie Gminy Świdnica - Milena i Ola z klasy VI przeprowadziły wywiad z p. Teresą Mazurek, Wójt Gminy Świdnica. Pani Wójt opowiedziała uczniom o obchodach Święta Konstytucji w naszej gminie i jej ulubionych formach świętowania uroczystości państwowych. Na koniec życzyła wszystkim udanego wypoczynku podczas weekendu majowego.
      Forma quizu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii przypadła uczniom do gustu. Głosowali oni na wybrane odpowiedzi za pomocą interaktywnych pilotów, a wyniki wyświetlały się na tablicy po każdym pytaniu. W rozgrywce liczyła się poprawność, ale także czas udzielanych odpowiedzi, emocji zatem nie brakowało. Nad techniczną stroną całego przedsięwzięcia czuwała p. Joanna Michalska w asyście Franka Wolińskiego z klasy VI
      Pani Dyrektor wręczyła słodkie nagrody dla najlepszych duetów, którymi okazali się uczniowie z klasy VB (Zuzaanna i Julia) oraz IIB GIM (Ania i Kacper). Wszystkim występującym i uczestnikom dziękujemy!

    • WOLONTARIAT W "AZYLU"
     • WOLONTARIAT W "AZYLU"

     • 21.04. 2018 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie uczniowie klasy III B i II A udali się wraz z p. S. Smok do schroniska „Azyl” w Dzierżoniowie, by podarować psiakom odrobinę radości i wyprowadzić je na spacer.
      Chętnych czworonogów nie brakowało, gdyż w schronisku przebywa 97 psów. Nasi wolontariusze wraz z psiakami nabijali kilometry, potem był czas na czesanie i czułości. Najwięcej radości sprawiły cztery szczeniaki, które od razu skradły serca naszych uczniów, ale nie tylko uczniów….. Pani Sylwia zaadoptowała suczkę „Kokardkę”, tym samym zapewniała jej wspaniały dom. Już wkrótce „drzwi otwarte” i akcja zbierania fantów na loterię. Serdecznie zapraszamy.

    • 4 RAZY I MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • 4 RAZY I MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • Udział reprezentacji naszej szkoły w tegorocznym X Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Bystrzycy Górnej zakończył się ogromnym sukcesem naszej szkoły. W pięciu osobnych konkurencjach konkursowych zajęliśmy cztery razy I miejsce! Konkurs rozpoczął sie od rywalizacji wokalistów w konkursie piosenki anglojęzycznej. Naszą szkołę zaprezentowała w pięknym stylu Gabriela Ryngwelska z klasy VIIa. Uczniowie w dwóch drużynach pisali następnie test wiedzy leksykalno-gramatycznej (Bartosz Piekielny i Julia Tobiasz z klasy VIIb) oraz test wiedzy o krajach anglojęzycznych (Zuzanna Szponik i Viktoria Szczypińska z klasy VI). Następnym punktem programu był konkurs recytatorski poezji angielskiej, w którym bezkonkurencyjny był znowu Bartosz, a na koniec drużyny zaprezentowały wybrane przez siebie kraje w bardzo zróznicowanych programach, w których pojawiły się elementy takie jak: prezentacje multimedialne, odgrywane scenki, filmiki, quizy i inne. Sukces zawdzięczamy umiejętnościom językowym, wiedzy i talentom naszych uczniów oraz dobremu przygotowaniu najbardziej wymagającego zadania - 10-minutowej prezentacji wybranego kraju, którym w naszym przypadku była Walia. Uczniów przygotowała p. Dorota Nowakowska. Gratulujemy!!!

    • "BAJKOWA NOC" KLAS PIERWSZYCH
     • "BAJKOWA NOC" KLAS PIERWSZYCH

     • W piątek, 20 kwietnia, 2018 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pań wychowawczyń: p. Izabeli Rataj i p. Magdaleny Kokoszki, spędzili "BAJKOWĄ NOC W SZKOLE". Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły bardzo punktualnie. Każdy uczeń zamiast tradycyjnego plecaka z książkami przyniósł do szkoły: śpiwór, karimatę, poduszkę, ulubioną maskotkę oraz dobry humor. Podczas wspólnego wieczoru, pierwszoklasiści stworzyli własny regulamin, którego sumiennie przestrzegali, czytali bajki, grali w kalambury oraz poszukiwali „żółtych jajek” z niespodzianką. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce, pokazując swoje taneczne umiejętności. Atrakcją wieczoru była pyszna pizza i wieczorny seans bajkowy . Noc minęła bardzo szybko, a po porannej toalecie i śniadaniu nastąpił czas powrotu do domu. Uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem oraz pytaniem - „Kiedy następna noc w szkole?” Warto dodać, że dla niektórych pierwszoklasistów była to pierwsza noc poza domem – brawo, byliście naprawdę dzielni!

    • DZIEŃ ZIEMI KLAS I- III
     • DZIEŃ ZIEMI KLAS I- III

     • 23 kwietnia uczniowie klas I- III uczcili Dzień Ziemi pobytem w Krzyżowej. Celem wycieczki było między innymi zdobycie wiadomości na temat ekologicznych źródeł energii, obserwowanie zjawisk przyrody i konieczności dbania o nią. Oprócz dydaktycznych walorów pobytu w Krzyżowej dzieci miały zapewnione dodatkowe atrakcje. Naszym przewodnikiem była Pani Aleksandra Królak- Wąsowicz. Dzieci wróciły zadowolone i bogate w nowe doświadczenia i umiejętności.

    • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
     • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

     • Dnia 10.04.2018r. uczniowie z grupy teatralnej SP w Witoszowie Dolnym pod kierunkiem pani Izabeli Rataj, wzięli udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową 105 w Świdnicy. Mali aktorzy przedstawili spektakl pt. „Trzy małe świnki", zdobywając zasłużone wyróżnienie. Natomiast nagrodę indywidualną otrzymała Hanna Konior, która wcieliła się w rolę wilka. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych

     • Marta Luterek odniosła kolejny sukces w tym roku i zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, zorganizowanym przez II LO im. S. Banacha w Świdnicy. Konkurs, w formie testu, odbył się 15 marca br. i wzięło w nim udział 44 uczniów z 10 szkół naszego powiatu. Brawo Marta!

    • XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
     • XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

     • Dnia 10 kwietnia 2018r. miał miejsce XVI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy.
      Tematyka konkursu to wiedza o krajach niemieckojęzycznych, a dominujący temat w tej edycji to „Odkryj Emila Krebsa”. Wybór tematu był ściśle związany z realizacją projektu edukacyjnego organizowanego  przez Powiat Świdnicki oraz Fundację  Fondazione  LˡUnione Europea Berlin  we współpracy ze szkołami : Zespołem Szkół Hotelarsko-Turystycznych i II LO w Świdnicy.
      Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół gimnazjalnych. Składał się z części pisemnej sprawdzającej ogólną wiedzę o państwach niemieckojęzycznych i postaci Emila Krebsa, a także z części  ustnej: dla klas gimnazjalnych była to prezentacja postaci Emila Krebsa w formie plakatu: „Entdecke Emil Krebs” (uczniowie musieli zrobić plakat i zaprezentować go w języku niemieckim).
      Cztery uczennice naszej szkoły  znalazły się w dziesiątce laureatów konkursu:
      Anna Pętal – I miejsce
      Karolina Malinowska- III miejsce
      Julia Kot – VI miejsce
      Martyna Czerniec –IX miejsce
      Serdecznie gratulujemy!

     • LAUREACI VII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU JEZYKA NIEMIECKIEGO „Wie weit bist du jetzt?”

     • Już po raz siódmy 23.03.2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy miał miejsce Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Był on skierowany w szczególności do uczniów klas drugich i trzecich klas gimnazjalnych.

       Wzięło w nim udział 30 młodych gimnazjalistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego.

      Uczniowie naszej szkoły zajęli w nim następujące miejsca:

      II miejsce: Jakub Krzyśków

      III miejsce: Marta Luterek i Dominik Boesl

      Wyniki konkursu zostały ogłoszone dnia 7 kwietnia podczas Dnia Otwartego III LO.

      Gratulujemy!

    • ORTOGRAFICZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
     • ORTOGRAFICZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

     • Już po raz dwunasty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 11 kwietnia 2018 r. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Do rywalizacji w XII Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych zgłosiły się 103 drużyny w trzech kategoriach wiekowych: z SP 1 – 30 drużyn, z SP 2 -3 drużyny, z SP 4 – 4 drużyny, z SP 105 – 20 drużyn, z SP 6 – 24 drużyny, z SP 8 – 9 drużyn, z SP z Witoszowa Dolnego – 8 drużyn, z SP z Grodziszcza – 4 drużyny i z SP z Pszenna -1 drużyna. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to  rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali gry KUGEL, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, a w sali gimnastycznej na uczestników czekały występy judoków, akrobatów, mażoretek oraz gry i zabawy sportowe. Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Dwie nasze drużyny odniosły wielki sukces: Milena Adamczewska z siostrą Natalią zajęły I miejsce, a Julia Tobiasz z tatą Przemysławem - III miejsce! Wszyscy uczestnicy otrzymali podziekowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – cenne nagrody. Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom, którzy odważnie zmierzyli się z pułapkami polskiej ortografii, nie zrażając się faktem, że należy ona do najtrudniejszych wśród wszystkich języków świata.

    • LAUREATKA "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"
     • LAUREATKA "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"

     • Uczennica klasy VIIb, Julia Tobiasz została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Dzieci baśnie piszą". Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczestników ze szkół powiatu świdnickiego. Jury nagrodziło 5 prac i wyróżniło 3. Praca Julii została bardzo wysoko oceniona ze względu na oryginalną treść, dojrzały styl, bogate słownictwo , logiczną kompozycję oraz niezwykły pomysł oparty na nieograniczonej wyobraźni autorki. Julia wybrała temat " Tam, gdzie ziemia spotyka się z niebem” i stworzyła wyjątkową, pełną magii i artyzmu opowieść, za którą otrzymała zasłużoną nagrodę. Jesteśmy dumni z naszej utalentowanej pisarki.

    • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ II 2018”
     • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ II 2018”

     • 9 marca 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu odbył się etap międzypowiatowy konkursu „Być kimś II 2018” zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych.

      Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:Balant Agnieszka, Borkowska Sylwia, Halkowicz Jakub, Kędzierska Julia, Kończewski Piotr, Luterek Marta i Slatan Hanna. Opiekunem grupy była p. Dorota Grzeszczuk. 
      Materiał rzeczowy etapu powiatowego konkursu obejmował podstawę programową dla gimnazjum z przedmiotów:

       blok humanistyczny : język polski, historia, kultura i sztuka
       blok matematyczno-przyrodniczy: matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia
      Uczniowie rozwiązywali testy z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, które oceniała komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora szkoły p. R. Wróbla.
      6 kwietnia odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki. 

      Piotr Kończewski zajął II miejsce i uzyskał Tytuł Laureata. 
      Marta Luterek zajęła III miejsce i uzyskała Tytuł Laureata. 

      Agnieszka Balant, Jakub Halkowicz, Hanna Slatan i Sylwia Borkowska otrzymali Tytuł Finalisty I stopnia, a Julia Kędzierska - Tytuł Finalisty II stopnia.

      Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji ogólnej. Opiekunowi i uczniom GRATULUJEMY!

    • TEST PŁYWACKI DO KLASY TRIATHLONOWEJ
     • TEST PŁYWACKI DO KLASY TRIATHLONOWEJ

     • Zgodnie z harmonogramem działań zmierzających do utworzenia klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, w sobotę 7 kwietnia na basenie przy ul. Równej w Świdnicy przeprowadzony został test pływacki, który upewnił Katarzynę Kalitę – trenera i wychowawcę przyszłej klasy oraz Ryszarda Mydłowskiego – pomysłodawcę i propagatora tej klasy, że kandydaci to nieprzypadkowi uczniowie. Mimo zróżnicowania umiejętności pływackich wykazali się wraz ze swoimi rodzicami dużym zdyscyplinowaniem – w dzień wolny od nauki szkolnej punktualnie stawili się na basenie, rzetelnie realizowali zadania testu i entuzjastycznie reagowali na perspektywę nauki i pracy w klasie sportowej. Wcześniej hucznie dopingowali Pani Katarzynie Kalicie, biorącej udział w ,,MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA” (triathlon pod dachem). Pani Kasia z premedytacją zdecydowała się na start w tej prestiżowej imprezie, by przybliżyć uczniom specyfikę i charakter triathlonu, w myśl jednej z podstawowych zasad obowiązujących w wychowaniu fizycznym - ,,od kibicowania do uczestnictwa”. Na koniec zawodów, stojąc na podium nie kryła radości po ogromie braw od swoich wychowanków. Termin testu, zbieżnego z zawodami triathlonowymi, też nie był przypadkowy, bo wprowadził bezcenny czynnik emocjonalny, tworzący relacje między wychowawcą, uczniami i rodzicami, którzy razem pracować będą nad sukcesem zespołu.

      Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że w przeprowadzeniu zawodów bardzo aktywnie i profesjonalnie pomagały w ramach wolontariatu starsze uczennice szkoły oraz zawodniczki GLKS ,,Świdnica”:

      • Karolina Malinowska         
      • Zuzanna Pietrukiewicz
      • Grażyna Janiak
      • Patrycja Taratuta

      GALERIA

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych