• WIZYTA PARTNERSKA W CZECHACH

     • W dniach od 5 -7 czerwca br. grupa 30 uczniów i 3 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym brała udział w czwartym i ostatnim już spotkaniu odbywającym się w ramach projektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, który wspólnie realizują Gmina Świdnica i Miasto Kopidlno. Odbywające się po obu stronach granicy cykliczne wizyty miały na celu rozwijanie kompetencji językowych i społecznych uczestników oraz zapoznanie ich z atrakcjami turystycznymi polsko-czeskiego pogranicza.

      Podczas ostatniego spotkania czescy gospodarze zaprezentowali krainę zwaną „Czeskim Rajem”, która obfituje w liczne wąwozy, skały, punkty widokowe i zamki. Wspólne wycieczki do Zoo Safari, wspinaczki po Prachowskich Skałach, wizyta na Zamku Kost były nie tylko okazją do podziwiania widoków przepięknej okolicy, poznawania historii i kultury regionu, ale też treningiem językowym, pogłębianiem relacji oraz zdobywaniem nowych doświadczeń. Podczas warsztatów zorganizowanych w czeskiej szkole uczestnicy współpracowali w grupach poznając przydatne słownictwo oraz porównując czeskie i polskie tradycje i zwyczaje.

      Spotkanie zakończyło się podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu, wymianą doświadczeń i dobrych praktyk. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

    • BAJKOWA NOC W SZKOLE
     • BAJKOWA NOC W SZKOLE

     • W piątek, 24 maja 2019r. uczniowie klas drugich pod opieką pań wychowawczyń: p. Izabeli Rataj i p. Magdaleny Kokoszki, spędzili „BAJKOWĄ NOC W SZKOLE”. Tego dnia, wszystkie dzieci przyszły do szkoły bardzo punktualnie. Każdy uczeń zamiast tradycyjnego plecaka z książkami przyniósł do szkoły: śpiwór, karimatę, poduszkę, ulubioną maskotkę oraz dobry humor. Podczas wspólnego wieczoru, drugoklasiści stworzyli własny regulamin, którego sumiennie przestrzegali, czytali bajki,wspólnie bawili się na placu zabaw, grali w kalambury oraz spotkali się z "wróżką pandą". Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce, pokazując swoje taneczne umiejętności. Atrakcją wieczoru była pyszna pizza i wieczorny seans bajkowy . Noc minęła bardzo szybko, a po porannej toalecie i śniadaniu nastąpił czas powrotu do domu. Uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem oraz pytaniem - „Kiedy następna noc w szkole?” Warto dodać, że dla niektórych drugoklasistów była to pierwsza noc poza domem – brawo, byliście naprawdę dzielni!

     • PIERWSZE OFICJALNE PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GMINY WIEJSKIEJ ŚWIDNICA

     •      W miniony czwartek (30 maja), na basenie Gminnego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym rywalizację o gminny prymat podjęło 73 zawodników. Walczyli stylem dowolnym na dystansach od 25 m (kat. 2011-2010), poprzez 50 m (kat. 2009-2008), do 100 m (kat. 2007-2006 i kat. 2005-2003). Wszystkim wyścigom towarzyszył ogrom emocji, objawiany spontanicznym dopingiem koleżanek i kolegów oraz ich opiekunów. Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Krystyna Kwaśnik - dyrektor SP w Witoszowie Dolnym, Krzysztof Jas - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Julia Calów - z-ca dyrektora ds. zarządzania obiektami sportowo - rekreacyjnymi. Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy zadbało o podium i okolicznościowe dyplomy, a wolontariusze z klas gimnazjalnych SP oraz część uczniów z klasy sportowej w Witoszowie Dolnym bezbłędnie poprowadzili biuro zawodów i pomogli w przygotowaniu, przeprowadzeniu oraz zamknięciu zawodów. Poniższe rezultaty wskazują na wysoki poziom sportowy pływackich zmagań, niezależnie od wspaniałej atmosfery rywalizacji.

       

      MIEJSCA I CZASY DEKOROWANYCH ZAWODNIKÓW

      25 metrów (2011-2010)

       

      Dziewczęta:

      Maja Wojtowicz - 21,22 SP Witoszów Dolny

      Julia Drozdowska - 22,24 SP Lutomia Dolna

      Oliwia Matysiak - 23,67 SP Lutomia Dolna

      Julia Rokicka - 25,31 SP Witoszów Dolny

      Zuzanna Surowiec - 26,72 SP Pszenno

      Hanna Bilska - 31,29 SP Bystrzyca Górna

       

      Chłopcy:

      Bartłomiej Kutyba - 23,77 SP Lutomia Dolna

      Kamil Nizio - 23,98 SP Witoszów Dolny

      Jan Olszewski - 25,45 SP Witoszów Dolny

      Mateusz Politański - 25,73 SP Pszenno

      Alan Kłusek - 28,83 SP Pszenno

      Miłosz Zdybel - 30,04 SP Witoszów Dolny

       

      50 metrów (2009-2008)

       

      Dziewczęta:

      Maja Derewiecka - 44,26 SP Mokrzeszów

      Adela Zaremba - 49,44 SP Witoszów Dolny

      Hanna Suława - 49,96 SP Witoszów Dolny

      Maja Walendowska - 52,26 SP Witoszów Dolny

      Lena Skroboń - 54,30 SP Bystrzyca Górna

      Hanna Jawień - 61,86 SP Witoszów Dolny

       

      Chłopcy:

      Hubert Lepak - 50,20 SP Bystrzyca Górna

      Konrad Poliański - 52,86 SP Pszenno

      Maciej Kazimierczak - 62,99 SP Witoszów Dolny

       

      100 metrów (2007-2006)

       

      Dziewczęta:

      Jagoda Babiarz - 1:25,05 SP Witoszów Dolny

      Martyna Zając - 1:25,86 SP Witoszów Dolny

      Joanna Mojsej - 1:26,07 SP Witoszów Dolny

      Weronika Czubacka - 1:27,69 SP Witoszów Dolny

      Martyna Markiewicz - 1:27,97 SP Witoszów Dolny

      Amelia Miałszygrosz - 1:28,86 SP Witoszów Dolny

       

      Chłopcy:

      Jakub Kierul - 1:16,70 SP Witoszów Dolny

      Adam Wróblewski - 1:18,97 SP Witoszów Dolny

      Adrian Nizio - 1:27,46 SP Witoszów Dolny

      Jakub Janik - 1:28,86 SP Witoszów Dolny

      Igor Swałtek - 1:29,13 SP Witoszów Dolny

      Mateusz Samek - 1:29,49 SP Witoszów Dolny

       

      100 metrów (2005-2003)

       

      Dziewczęta:

      Weronika Zając - 1:27,20 SP Witoszów Dolny

      Karolina Malinowska - 1:33,81 SP Witoszów Dolny

      Aleksandra Sandecka - 1:52,37 SP Witoszów Dolny

      Maja Nawrot - 2:08,97 SP Witoszów Dolny

       

      Chłopcy:

      Jakub Kański - 1:18,30 SP Witoszów Dolny

      Karim Chromy - 1:18,42 SP Bystrzyca Górna

      Maciej Calów - 1:55,42 SP Witoszów Dolny

      Kacper Oko - 4:04,00 SP Mokrzeszów

    • II Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"
     • II Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

     • W dniu 28 maja 2019 r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem Konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią Polski, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz nauczycieli muzyki, Pani Lidii Bakalarczyk i Katarzyny Bazeli, oprócz Hymnu Narodowego przygotowali i wykonali dwie pieśni o charakterze hymnicznym: „Rotę” oraz „Odę do radości”. Konkurs odbył się w siedzibie Szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia Szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa. Wyniki Konkursu już 11 czerwca 2019 r. 

    • MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA
     • MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA

     • Uczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym w imponującym stylu rozpoczęli sezon startów udziałem w pierwszej edycji Marconi Duathlon Świdnica. W minioną niedzielę (05.05.2019), mimo niskiej temperatury i przy dotkliwym wietrze licznie stawili się w centrum morderczych zmagań kilkuset duathlonistów z całego kraju – na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Startem w GreatKids, polegającym na przebiegnięciu 700 metrów, przejechaniu na rowerze  2 kilometrów i ponownym przebiegnięciu 700 metrów, otworzyli wrota dla rywalizacji dorosłych zawodników w Classic i Sprint Duathlon. Już na rozgrzewce trudno było im ukryć intensywne emocje z powodu perspektywy walki, a także rangi imprezy, kosmicznie wyglądających rowerów czołowych polskich triathlonistów i obecności licznych kibiców. Sygnał startera uwolnił ich skumulowaną energię, a każde przebiegnięte i przejechane 100 metrów dystansu (w sumie 3400 m) niosło dynamiczne zmiany na czele stawki młodych adeptów triathlonu. Na finiszu najszybszy okazał się Jakub Kierul, odpierając dynamiczny atak Mateusza Samka. Zaraz za nimi przybiegł Dorian Augustyniak, a następnie pierwsza z dziewcząt – Martyna Markiewicz, druga – Amelia Miałszygrosz i trzecia – Wiktoria Błądzińska. Chwała  należy się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom! Po odebraniu gratulacji od swoich bliskich, młodzi zawodnicy Pani Katarzyny Kality kibicowali swojej wychowawczyni i trenerce podczas jej zwycięskiej walki w Sprint Duathlon. Na pokonanie 5 km biegu +  20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu potrzebowała 1:14,16 h. Drugie miejsce w tej rywalizacji sensacyjnie zajęła Karolina Malinowska – uczennica 3 klasy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, przygotowana do zawodów również przez Panią Kasię.

      WIĘCEJ >>

     • WIZYTA PARTNERSKA W CZECHACH

     • Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić swoich rówieśników z partnerskiej szkoły podstawowej w czeskim Kopidlnie w okolicach Jicina. W dniach 10-12 kwietnia grupa projektowa składająca się z 30 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami oraz 30 uczniami z zaprzyjaźnionej placówki uczestniczyła w trzecim już spotkaniu partnerskim w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach umożliwiających im rozwijanie kompetencji językowych i społecznych. Podczas warsztatów zorganizowanych w szkole współpracowali w grupach poznając realia tamtejszej szkoły, komunikując się w językach rodzimych i języku angielskim oraz poznając czeskie tradycje i zwyczaje. W efekcie ich pracy powstały minisłowniczki czesko-polskie, a także prace plastyczne. Ważnym punktem programu były także zajęcia sportowe oraz zajęcia turystyczno-rekreacyjne. Uczestnicy wymiany odbyli atrakcyjne wycieczki po urokliwej okolicy Kopidlna. Odwiedzili między innymi pobliski Jicin, miasto rozbójnika Rumcajsa oraz siedzibę rodu Wallenstein. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy między nauczycielami zaangażowanymi w projekt. Zaplanowano dalsze działania wykraczające poza plan wizyt partnerskich. Nauczyciele języka angielskiego z obu szkół podjęli pierwsze kroki zmierzające do komunikowania się pomiędzy uczniami drogą mailową. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i zachęceni do kolejnego spotkania zaplanowanego na początek czerwca. Odbędzie się ono ponownie po stronie czeskiej w dniach 5-7 czerwca 2019. Mikroprojekt „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

     • II Ogólnopolski Konkurs „DO HYMNU”

     • Nasza szkoła bierze udział w
      Ogólnopolskim Konkursie „DO HYMNU – II EDYCJA”
      dla Szkół Podstawowych w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
      w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

      Przesłuchanie naszej szkoły odbędzie się w dniu 28.05.2019 r. o godz. 12.00, w szkole.
    • LAUREATKA KONKURSU "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"
     • LAUREATKA KONKURSU "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"

     • Uczennica klasy VIIIb, Julia Tobiasz została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Dzieci baśnie piszą". Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczestników ze szkół powiatu świdnickiego. Jury nagrodziło 3 prace i wyróżniło 4. Praca Julii została bardzo wysoko oceniona ze względu na oryginalną treść, dojrzały styl, bogate słownictwo , logiczną kompozycję oraz niezwykły pomysł oparty na nieograniczonej wyobraźni autorki. Julia  stworzyła wyjątkową, pełną magii i artyzmu opowieść, za którą otrzymała zasłużoną nagrodę. Udany debiut literacki zaliczyła również uczennica klasy Vb- Nicola Wojtowicz, która otrzymała wyróżnienie za swoją baśń pt. „Historia pewnej Róży.” Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych pisarek.

    • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ”
     • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ”

     • W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu odbyła się Ww dniu 5.04.2019 uroczysta gala Międzypowiatowego Konkursu dla Uczniów Klas III Gimnazjum "Być Kimś II 2019". Tegorocznym hasłem konkursu były słowa Czesława Banacha: "Przyszłość to coś, co staje się w nas dziś".

      Cykliczny konkurs "Być Kimś" odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych. Tegoroczną edycję patronatem objął również Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wiedzą humanistyczną i matematyczno-przyrodniczą, popularyzowanie wiedzy, stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji, wdrażanie uczniów do samodoskonalenia, samoocenę własnych możliwości uczniów, przygotowanie uczniów do zdawania egzaminów zewnętrznych i propagowanie regionalnych tradycji w obszarze wspierania uzdolnień.

      Zakres tematyczny konkursu jest dość rozległy i w przypadku bloku humanistycznego obejmuje : język polski, historię, kulturę i sztukę, a w bloku matematyczno-przyrodniczym matematykę, chemię, biologię, fizykę i geografię.

      Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów i wszyscy znaleźli się na podium finałowym.

      Tytuł Laureata i III miejsce wśród ponad 180 uczniów zajął Michał Kałuski.

      Tytuły Finalistów I stopnia uzyskali:

      1. Miłosz Kozycz
      2. Aleksandra Krzemińska
      3. Ewelina Malinowska
      4. Magdalena Gursztyn
      5. Kacper Sułkowski
      6. Mikołaj Kubś

       

      Tytuły Finalistów II stopnia uzyskali:

      1. Kacper Klak
      2. Martyna Czerniec
      3. Zuzanna Pietrukiewicz

       

      Nasza szkoła w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce, na ponad 20 placówek.

      Opiekunem konkursowym naszych uczniów była p. Dorota Grzeszczuk

       

      Więcej>>

     • VIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Wie weit bist du jetzt”?

     • Dnia 22 marca 2019 roku odbyła  się VIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych: „Wie weit bist du jetzt?, organizowanego przez III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Świdnicy. Wzięli w nim udział uczniowie  ze szkół  świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem corocznych zmagań jest m.in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.

      Cieszymy się z sukcesu Bartosza Piekielnego, który  zajął w nim II miejsce.

       Uczestnicy mieli do rozwiązania  test leksykalno-gramatyczny, a także musieli wykazać się wiedzą  dotyczącą geografii, historii, polityki, kultury czy sportu krajów niemieckiego obszaru językowego. Dnia 30 marca 2019r. podczas Dnia Otwartego III LO zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

      Serdecznie gratulujemy!

    • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA
     • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

     • Dnia 28 marca br. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystość zaangażowali się uczestnicy kółka teatralnego, którzy pod opieką pani Izabeli Rataj wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat baśni o królewnie Śnieżce. Następnie pierwszoklasiści w obecności pani dyrektor i swoich wychowawczyń złożyli przysięgę, że będą chętnie czytać książki i o nie dbać. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. Najmłodsi czytelnicy chętnie odwiedzili też szkolną bibliotekę, w której zapoznali się z zasadami wypożyczania książek i zachowania się w czytelni.  

    • RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ
     • RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ

     • Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 27 marca 2019 r. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Do rywalizacji w XIII Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych zgłosiło się 90 drużyn, w tym 9 z Witoszowa Dolnego. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to  rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, a w sali gimnastycznej na uczestników czekały występy judoków, akrobatów, mażoretek oraz gry i zabawy sportowe. Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – cenne nagrody. Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom, którzy odważnie zmierzyli się z pułapkami polskiej ortografii, nie zrażając się faktem, że należy ona do najtrudniejszych wśród wszystkich języków świata.

    • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
     • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

     • 19  marca, grupa tearalna pod opieką pani Izabeli Rataj, wzięła udział w 18 Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Uczniowie przedstawili prezentacje teatralną pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Dzięki pięknej grze i doborze dźwięków grupa teatralna zdobyła wyróżnienie, a nagrodę indywidualną otrzymała Hanna Konior za rolę złej królowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • X POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM
     • X POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

     • 7 marca 2019r. odbył się Finał X Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prȕfe dein Deutsch”. Wśród reprezentantów ośmiu szkół biorących udział w konkursie znaleźli się także  uczniowie naszej szkoły: Bartosz Piekielny, Julia Tobiasz i Julia Ogrodnik. 
      Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się dużym sukcesem, gdyż Bartosz Piekielny zajął w nim I miejsce, a Julia Tobiasz zdobyła wyróżnienie.
      Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji "Naszej Szkole" w Świdnicy. Konkurs był zaadresowany dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. Składał się z etapu szkolnego i powiatowego. Etap szkolny i pierwsza część etapu powiatowego (pisemna), miała formę testu z języka angielskiego i niemieckiego, który sprawdzał:
      a) umiejętność rozumienia tekstu czytanego,
      b) znajomość gramatyki i słownictwa,
      c) ogólną wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
      W teście na etapie powiatowym sprawdzano dodatkowo umiejętność rozumienia ze słuchu. Część druga etapu powiatowego (drużynowa) polegała na stworzeniu i zaprezentowaniu wypowiedzi ustnej w języku angielskim na temat wylosowany przed rozpoczęciem rywalizacji. O ostatecznym wyniku decydowała łączna suma punktów uzyskanych przez uczestnika w etapie pisemnym i ustnym. Konkurs uprawnia laureatów do otrzymania dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

      Relacja na stronie Organizatora

    • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

     • Dnia 15.02.2019r. odbył się już po raz jedenasty KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu. Konkurs był zaadresowany do gimnazjalistów i uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej. Uczniowie mieli zaprezentować wiersz poety kraju niemieckojęzycznego w języku niemieckim. Oceniano poprawność i płynność recytacji, poprawność wymowy, interpretację wiersza. W konkursie wzięło udział 65 uczestników ze szkół wrocławskich i z całego województwa dolnośląskiego. Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy.
      Szkołę naszą reprezentowało troje uczniów: Martyna Czerniec, Zuzanna Pietrukiewicz i Bartosz Piekielny, którzy bardzo ładnie zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze. Dwoje z nich zajęło punktowane miejsca: Bartosz Piekielny zajął II miejsce (ex aequo), a Martyna Czerniec uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy całej naszej trójce!

      WIĘCEJ>>

    • NAGRODY DLA RECYTATOREK
     • NAGRODY DLA RECYTATOREK

     • Zuzanna Lebioda i Magda Borowska – uczennice z klas VI zostały nagrodzone Główną Nagrodą w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, który odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Nasze uzdolnione recytatorki świetnie zaprezentowały swój repertuar i popisowo zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Gratulujemy im sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

    • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105
     • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105

     • W tegorocznych Powiatowych Dniach Języka Angielskiego organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy nasi uczniowie odnieśli wspaniałe sukcesy. Kalina Nowakowska z klasy III zajęła I miejsce w II Powiatowym Konkursie na Komiks w Języku Angielskim, a Lena Piotrowska zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie. Aleksandra Sandecka z klasy VII wywalczyła III miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w kategorii klas VI-VII. Sara Bilska z klasy IIIc gimnazjalnej zwyciężyła w X Powiatowym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym w kategorii klas VIII-III gim. Tego dnia w Konkursie Recytatorskim Dziecięcej Poezji Anglojęzycznej naszą szkołę dobrze zaprezentował Oskar Bielecki z klasy VII w wierszu pod tytułem "Vacation" Mary Ann Hoberman. 

    • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT
     • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT

     • Dnia 21 lutego klasę 6a odwiedziły pani Małgorzata Prończuk, pracownik Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy oraz pani Anna Rewrowska, wolontariuszka tej instytucji. Na wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, ponieważ panie do szkoły przybyły wraz z podopiecznym schroniska - psem Portosem. Niecodzienna wizyta wiązała się z wirtualną adopcją, jakiej wspólnie podjęła się od października klasa 6a. Była nagrodą za starania i pracę dzieci. Przybyłe panie opowiedziały uczniom, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami, jak funkcjonuje schronisko oraz jak wygląda codzienna praca wolontariuszy w schronisku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii związanych z trudnymi losami zwierząt przebywających w schronisku. Dzięki klasowej inicjatywie, która jest wspierana przez rodziców, uczniowie uczą się odpowiedzialności, budowania przyjaznych relacji ludzko-zwierzęcych oraz prawidłowej opieki nad czworonogami. Ponadto w praktyce poznają ideę wolontariatu, do której po ukończeniu 16 roku życia mogą samodzielnie przystąpić.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych