• Głośne czytanie w bibliotece

W naszej szkole czerpiemy radość z czytania, dlatego wzięliśmy kolejny raz udział w projekcie głośnego czytania.

W dniu 29.09.21 r. uczniowie klas młodszych odwiedzili bibliotekę szkolną i słuchali jak pani dyrektor oraz uczennica klasy 5 Hania Konior, czytały "Franklina", natomiast dzieci z klas III same przedstawiły "Tajemnicę pływalni" z podziałem na role.

Czytelnik potrzebny od zaraz!
        „Dziecko nie będzie czytać, jeśli nie czytają mu rodzice”
        W dobie komputerów, e-booków, audiobooków i elektroniki trudno zachęcić uczniów do czytania
        tradycyjnych książek. Pokolenie obrazkowe chciałoby połączyć czytanie z ruchomymi ilustracjami, bohaterami, którzy przenoszą w świat fantazji, baśni. Działania zachęcające do czytania proponowane w naszej szkole przedstawiają książkę jako integralną część współczesnej kultury. Dlatego też w naszej bibliotece znajdują się też filmy, audiobooki, programy multimedialne, które
        mają swoje pierwowzory w postaci drukowanej.

Czytelnika najłatwiej jest wychowywać od dziecka, więc
        w naszej szkole edukacja czytelnicza zaczyna się od przedszkola.

Uczniowie klasy 2b, wraz z wychowawcą p. Izą Rataj, odwiedzają dzieci w przedszkolu i podczas długiej przerwy czytają im różne książeczki.

„Kochamy dzieci za ich dziecinność. Za szczerość i uśmiech, ale też i smutna minę, w których nie ma ani kropli fałszu. Uwielbiamy spędzać z nimi czas i od nich się uczyć. Bo radość przynosi radość. My dajemy coś im, ale one dają też nam bardzo wiele".

• Kosmiczne bajanie Stanisława Lema

•

Uczniów  i dorosłych zainteresowanych życiem i twórczością Stanisława Lema zapraszamy do udział w Kosmicznym bajaniu, którego narratorem jest sam Autor "Bajek robotów". Scenariusz spotkania ułożyła Pani Wanda Śliwowska, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.