• ZAKOŃCZENIE MINIPROJEKTU "TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM II"

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym informuje, że realizowany przez Szkołę mikroprojekt pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” w okresie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r. dobiegł końca.
      Mikroprojekt realizowany był w partnerstwie z Miastem Kopidlno/Szkołą Podstawową w Kopidlnie, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów, Oś priorytetowa 4 Współdzialanie instytucji i społeczności, Dzialanie 1. Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym.
      Całkowita wartość mikroprojektu wyniosła 19 869,96 EUR, natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 16 889,46 EUR.   
      Głównym celem mikroprojektu było usuwanie istniejących barier w tym barier językowych i mentalnych, integracja grupy docelowej projektu z obu stron granicy oraz pogłębianie i rozwijanie współpracy partnerskiej na obszarze polsko - czeskiego pogranicza. Ponadto celem projektu było wzajemne poznanie, zrozumienie oraz zwiększenie zaufania poprzez obalanie istniejących stereotypów. Założone cele mikroprojektu zostały osiągnięte poprzez organizację wspólnych spotkań partnerskich po obu stronach granicy, które ukierunkowane były na doskonalenie umiejętności językowych, zwiększanie wiedzy na temat partnera, jego regionu, historii, kultury, tradycji czy atrakcji turystycznych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.
      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

       

     • Finał Dolnośląskich jesiennych biegów przełajowych

     • W czwartek 26 września na terenach przylegających do zespołu pałacowego Fundacji Krzyżowa rozegrany został Finał Dolnośląski Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS. W gronie najlepszych, prawie pięciuset dolnośląskich młodych biegaczy nie mogło zabraknąć biegowej elity ze SP w Witoszowie Dolnym. Najlepszy rezultat tym razem uzyskała Aleksandra Świerczek, docierając do mety na czwartej pozycji w biegu na dystansie 400 m. Szóste miejsce na dwukrotnie dłuższym biegu (800 m), po zaciętej walce na finiszu zajęła Jagoda Babiarz. Na wyróżnienie zasługują z pewnością jeszcze : Martyna Markiewicz, Hanna Świerczek i Adam Wróblewski, którzy dzięki ambitnej postawie na trasach swoich biegów plasowali się na mecie w pierwszych piętnastkach.

      Już za tydzień – 3 października kolejne emocje związane z biegami – drugi start tegorocznej, jesiennej edycji "czwartków lekkoatletycznych". Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

     • KOLARSKI START MŁODYCH TRIATLONISTÓW

     • Piękna pogoda towarzyszyła czteroosobowej reprezentacji witoszowskiej klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w kolejnym tegorocznym starcie. Tym razem, w niedzielę 22 września, w Kobierzycach walczyli w zawodach kolarskich na rowerach MTB. Broniąc barw ,,Bike Center" i ,,Żelaznej Świdnicy" nie zawiedli swoich sponsorów. W mocnej i licznej obsadzie wyścigów wykazali się skutecznością w walce. Rywalizację obiecująco rozpoczęła Jagoda Babiarz zajmując w kategorii żaków na dystansie 4 km trzecie miejsce. Wśród młodziczek, 5 kilometrową trasę na drugiej pozycji ukończyła Martyna Markiewicz. Na tym samym dystansie, w kategorii młodzików trzeci był Jakub Kierul, a piąty - Adam Wróblewski. Wszyscy po pasjonującej i wyczerpującej walce, dlatego zasługują na gratulacje i ciepłe podziękowania. Ich odpoczynek od startów nie będzie trwał długo, bo już w czwartek kolejne zmagania w Finale Dolnośląskim Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej. Trzymamy za nich kciuki. 

     • PUCHARY DLA STRAŻAKÓW Z WITOSZOWA

     • W sobotę 21 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które rozegrane zostały na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, III miejsce wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kat. chłopców 12-15 lat wywalczyła drużyna z Witoszowa. OSP Witoszów reprezentowali: Maciej Calów, Mikołaj Calów, Kacper Klęsk, Wojciech Radwański,  Krzysztof Truty, Jakub Wicher, Jan Wicher, Jakub Wojewoda, Franciszek Woliński. Zmagania rozegrały się w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. W tych samych kategoriach zmierzyły się również drużyny seniorów. OSP Witoszów Dolny zdobywając I miejsce obroniło tytuł MISTRZÓW POWIATU ŚWIDNICKIEGIO.

     • PRZEŁAJEM W NOWY SEZON

     • Kolejnym udanym startem mogą pochwalić się nasi uczniowie. Po obiecującej inauguracji ,,czwartków” lekkoatletycznych na bieżni stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tym razem 19 września na młodych biegaczy oczekiwały trasy biegowe w gościnnym Dobrocinie, gdzie o prymat najlepszych w strefie wałbrzysko – kłodzkiej rywalizowała młodzież z powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego imdzierżoniowskiego. Z tak dużą konkurencją najlepiej poradzili sobie: Amelia Miałszygrosz i Adam Wróblewski zajmując na dystansie 800 m trzecie lokaty, a tym samym już teraz zapewniając sobie stypendia sportowe za starty w pierwszy semestrze bieżącego roku szkolnego. Tuż za podium przybiegały: Aleksandra Świerczek – czwarta w 300 metrowym sprincie, Martyna Markiewicz – czwarta w biegu na 800 m i Jagoda Babiarz – piąta na dystansie 600 m. Ogromne brawa i gratulacje należą się też pozostałym startującym. Kolejne starcie, w Finale Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS już 26.09.2019 w Krzyżowej.

     • FESTYN RODZINNY

     • W niedzielę 15 września podczas Festynu Rodzinnego dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy! Festyn o charakterze sportowym spodobał się naszym uczniom, którzy wraz z rodzicami chętnie wzięli udział w potyczkach rodzinnych, zawodach pływackich, konkurencjach TKKFu z nagrodami i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów - Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym oraz Ligę Kobiet Polskich, Koło w Świdnicy. Młodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji, gry w dwa ognie w hali sportowej oraz punktu zabawy kreatywnej. Dla dorosłych gości festynu organizatorzy z Ligi Kobiet Polskich przygotowali punkty profilaktyki zdrowotnej tj. pomiar ciśnienia, cukru, tkanki tłuszczowej, a nawet prezentacje samobadania piersi. Firma CrossBox74, partner imprezy, przygotowała możliwość wygrania wejściówek na treningi sportowe dla uczestników festynu korzystających z ich atrakcji. Popularnością cieszyła się kawiarenka z ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów oraz pyszna kawa parzona przez rodziców i uczniów klasy triatlonowej. Dodatkową atrakcję stanowiła wystawa licznych prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie "15 lat Polski w Unii Europejskiej", który został rozstrzygnięty podczas Festynu. 

     • REAKTYWACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

     • W czwartek, 12.09.2019 r. odbyły się pierwsze zawody z cyklu „czwartków lekkoatletycznych”. Po blisko dwudziestoletniej przerwie królowa sportu wróciła do Świdnicy na błękitną bieżnię stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć zdolnej młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Na starcie, we wszystkich kategoriach wiekowych stanęło 125 młodych adeptów lekkoatletyki, z tego aż 40 zawodników z witoszowskiej szkoły. Mimo, że to pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie, a już zakończone szeregiem indywidualnych sukcesów. Pierwsze miejsce w biegu na 400 m (rocznik 2009-2010) zajęła Aleksandra Świerczek, która  zmotywowała starszych kolegów i koleżanki do walki o najwyższe trofea. Na dystansie 800 m (rocznik 2007-2008) III lokatę zajęła Martyna Budzyń, a na 1000 m (rocznik 2005-2006) w biegu dziewcząt bezapelacyjnie wygrała Martyna Markiewicz, a miejsce III zajęła Oliwia Gryga. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wygrał Adam Wróblewski, a III miejsce, po pasjonującej walce zajął Mateusz Samek.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Kolejne zawody z cyklu odbędą się 3.10.2019 r. Wszystkich chętnych zapraszamy do rywalizacji!

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
    • sp-witoszow@wp.pl
    • 74-853-88-29
    • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
    • SPWitoszow
  • Galeria zdjęć

    brak danych