• Laptopy do zdalnego nauczania
     • Laptopy do zdalnego nauczania

     • Laptopy do zdalnego nauczania od tygodnia służą uczniom i nauczycielom

      W związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa, celu zapewnienia warunków technicznych do zdalnego nauczania, Gmina Świdnica, na podstawie grantu przyznanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, zakupiła 22 laptopy wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do gminnych szkół w Bystrzycy Górnej (4), Grodziszczu (4), Lutomi Dolnej (4), Mokrzeszowie (3), Pszennie (3) i Witoszowie Dolnym (4).

      W ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Gmina Świdnica uzyska na ten cel grant w kwocie 69.999,82 zł

      Laptopy będą wykorzystywane przez uczniów, którzy nie posiadają własnego sprzętu komputerowego, lub w rodzinie jest kilkoro dzieci, które muszą uczyć się zdalnie oraz przez nauczycieli do realizacji zajęć dydaktycznych w ramach zdalnego nauczania w okresie zagrożenia epidemicznego. Zostały użyczone nieodpłatnie na czas zdalnego nauczania. Po tym czasie zostanie zwrócony do szkół i będzie użytkowany podczas zajęć lekcyjnych.

     • Wirtualne spacery po polskich muzeach

     • Utknęliśmy w domu i nie możemy swobodnie korzystać z różnych instytucji kultury muzeów, kin, teatrów czy filharmonii. W takie dni warto pamiętać o sile Internetu! Świetnym przykładem mogą być wirtualne spacery, które ofiarują nam możliwość zobaczenia miejsc i instytucji bez wychodzenia z domu. Dlatego zapraszamy na wirtualne spacery po polskich muzeach. 

      Muzeum Powstania Warszawskiego

      Powstanie Warszawskie było bez wątpliwości jednym z najbardziej bohaterskich zrywów patriotycznych w historii naszego kraju, a otwarte w sześćdziesiątą rocznicę jego wybuchu muzeum, dziś pozwala lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców Warszawy w tym czasie. Całe muzeum jest zaopatrzone w przeróżne elementy multimedialne, pozwalające na prześledzenie tych 44 dni pełnych walki o przyszłość miasta stołecznego. 

      SPACER PO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

       

      Kopalnia Soli w Wieliczce

      Kopalnia Soli położona w Wieliczce (województwo małopolskie) od wielu lat przyciąga wielu turystów. Teraz także i wy możecie dołączyć do tego grona! Wystarczy, że skorzystacie z wirtualnego spaceru, który zabierze was przez najważniejszą trasę tej atrakcji. Mająca aż 3 kilometry długości i 20 komór trasa położona jest na głębokości nawet 135 metrów! Kto wie, może taka wirtualna wycieczka zachęci was do odwiedzenie tego miejsca w gronie rodzinnym w przyszłości?

      SPACER PO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

       

      Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

      Nazwa tego muzeum mówi sama za siebie! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie skupia się na historii pierwszej stolicy naszego kraju oraz epoce średniowiecza. W zbiorach tego muzeum (oraz w trakcie odbywania wirtualnego spaceru) znajdziemy przeróżne artefakty archeologiczne i historyczne, pozwalające na lepsze poznanie pierwszych lat istnienia Polski jako państwa! Jeżeli lubicie historię, to być może to muzeum trafi w wasze potrzeby zdobywania kolejnych informacji!

      SPACER PO MUZEUM W GNIEŹNIE

       

      Zamek krzyżacki w Malborku

      Zamek w Malborku, będący niegdyś siedzibą mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w województwie pomorskim. Jego historia jest naprawdę bogata i sięga aż XIII wieku, a od 1997 roku wpisany jest on na światową listę dziedzictwa UNESCO, co tylko podkreśla jego wagę i atrakcyjność dla turystów. Jeżeli więc nie możecie odwiedzić Malborka, to być może wirtualny spacer spełni wasze potrzeby?

      SPACER PO ZAMKU W MALBORKU

       

      Muzeum Auschwitz-Birkenau

      Muzeum Auschwitz-Birkenau położone w Oświęcimiu powstało na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, powstałego w 1940 roku. Zbrodnie, które miały tam miejsce, nadal mrożą krew w żyłach, a samo wspomnienie tego miejsca na całym świecie powoduje dreszcze. Jeżeli aktualnie nie możecie udać się do Oświęcimia, to być może skorzystacie z dostępności wirtualnego spaceru?

      SPACER PO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

       

    • Balonikowo - relaksacja dla dzieci i młodzieży
     • Balonikowo - relaksacja dla dzieci i młodzieży

     • Głównym celem technik relaksacyjnych jest wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Relaks jest jednym ze sposobów na łagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu – zjawisk obecnych w życiu codziennym, także u dzieci i młodzieży. Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnię, redukuje lęki i agresję, poprawia relacje w grupie.

      Zapraszamy do relaksacji, którą proponuje nam pani Ela Marcińska- nauczycielka chemii, która uczy w naszej szkole, ale także miłośniczka i trenerka jogi.

      https://soundcloud.com/ela-marcinska/balonikowo

       

    • Bajki terapeutyczne dla najmłodszych dzieci
     • Bajki terapeutyczne dla najmłodszych dzieci

     • Na różnych stronach internetowych, ale i w naszej bibliotece szkolnej,  znajdziemy dużo inormacji o bajkach pomagajkach (terapeutycznych) – bajkach, które mogą pomóc Twojemu dziecku w przezwyciężeniu jego problemów. Niektórzy nazywają je “bajki terapeutyczne”, inni “bajki-pomagajki”. Pomagajki to przyjemna nazwa, bo pokazuje, że nie trzeba być “chorym”, żeby z nich korzystać. One są po to, by pomóc we wszystkich tych troskach dzieciństwa, które każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu ma.

      Poniżej umieszczone zostały właśnie takie bajeczki, które rodzice mogą czyać razem z dziećmi.

      bajki terapeutyczne

      Zapraszamy do lektury. 

     • ORGANIZACJA PRACY W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

     • ORGANIZACJA PRACY PEDAGOGA, PSYCHOLOGA, BIBLIOTEKARZA, ŚWIETLICY SZKOLNEJ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

       

      1. Pedagog i psycholog szkolny prowadzą porady i konsultacje związane ze zgłaszanymi przez rodziców i uczniów problemami, a także zajmują się wspieraniem nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów, prowadząc dyżury telefoniczne i kontaktując się poprzez dziennik elektroniczny.

      Psycholog dyżuruje pod numerem telefonu – 693 170 493

      w następujące dni: wtorek 9.00-12.00, czwartek 9.00-12.00, piątek 12.00-15.00

       

      Pedagog dyżuruje pod numerem telefonu - 661 878 763

      w następujące dni: poniedziałek 9.00-12.00, środa 12.00-15.00, piątek 9.00-12.00

       

      1. Biblioteka szkolna- systematycznie na stronie szkoły będą ukazywać się różnorodne ciekawostki literackie. Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych informacji                        i propozycji do miłego spędzenia czasu po zajęciach lekcyjnych.
      2. Świetlica szkolna- w każdy poniedziałek, środę i czwartek poprzez e-dziennik  -korespondencję z rodzicami będą zamieszczane ciekawe zabawy, zadania do wykonania, konkursy na kreatywne i relaksacyjne spędzenie czasu po nauce.
      3. Sekretariat szkoły- dyrektor i pracownicy administracji świadczą pracę, ale obiekt szkolny jest całkowicie zamknięty dla interesantów. Prosimy o kontakt telefoniczny            w dniach: poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 8.00 do 10.00 lub całodobowo drogą mailową oraz przez e-dziennik.

       

     • Światowy Dzień Czytania J. R. R. Tolkiena

     • ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA WIADOMOŚCI O TOLKIENIE, A NASTĘPNIE DO ROZWIĄZANIA QUIZU

      Jeżeli ktoś z uczniów, chce się pochwalić swoim wynikiem po rozwiązaniu quizu,to proszę napisać do mnie na dzienniku elektornicznym (B. JAS)

      John Ronald Reuel Tolkien - ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein w Oranii, obecnie na terytorium RPA, zm. 2 września 1973 w Bournemouth w Anglii – angielski filolog i pisarz. Najbardziej znany jako autor trylogii "Władca Pierścieni" i powieści "Hobbit", których akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia. Jeden z prekursorów współczesnej literatury fantasy.

      25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Fani Tolkiena obchodzą to święto w rozmaity sposób, na przykład organizują spotkania, imprezy cosplayowe i dyskusje dotyczące świata Śródziemia. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

      Światowy Dzień Czytania Tolkiena ustanowiono w 2003 roku. Zapraszamy do korzystania z materiałów opracowanych z okazji święta J.R.R.Tolkiena.

      Materiały pomocnicze 

      Quiz online

       

       

     • Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa

     • Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

      Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

       

      Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

      Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

       

       

     • Apel do Rodziców. ZOSTAŃ W DOMU!

     •  

      Apelujemy do Rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu.

      ✅ Zachowajcie bezpieczną odległość od innych osób.

      ✅ Nie spotykajcie się w trakcie spacerów ze znajomymi.

      ✅ Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni!

      Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakazu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz orlików znajdujących się na terenie Gminy Świdnica.

       

       

       

      Egzamin ósmoklasisty - materiały dydaktyczne

      Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy  od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

       

     • WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

     • MARYSIA MUSZEWSKA

      LAUREATKĄ KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

       

      Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Marysia Muszewska została laureatką  konkursu  Zdolny Ślązak z języka niemieckiego, który organizowany jest przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

      Konkurs składał się z kilku etapów: szkolnego, powiatowego i finału. Finał  składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej, które odbywały się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

      Marysia wykazała się bardzo dobrą  znajomością  języka niemieckiego.

      Gratulujemy jej serdecznie, że znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego z języka niemieckiego.

      Tytuł laureata uprawnia ją m.in. do zwolnienia z egzaminu z tego przedmiotu w klasie VIII.

      Ogromne brawa dla Marysi!

     • KOMUNIKAT MEN

     • Warszawa, 11 marca 2020 roku

       

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
      w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

       

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
      z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

       

      Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

       

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

       

      Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

      • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
      • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
      • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
      • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
      • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
      • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

       

      Dyrektorze,

       

      • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na
       2 tygodnie;  
      • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
      • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
      • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
      • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
      • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
      • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
      • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
      • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
      • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
      • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

       

      W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

       

      Rodzicu,

       

      • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

       

      Uczniu,

       

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

       

       

      Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

       

      Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

       

      Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

      • dziennik elektroniczny;
      • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
      • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

       

      Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
      e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

       

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

       

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

       

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

       

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

       

      Departament Informacji i Promocji

      Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • WAŻNE!

     • Szanowni Państwo

      W związku z ogłoszeniem przez Premiera działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa zajęcia w szkole są zawieszone od 12.03.2020r. do 25.03.2020r.

      W dniach 12 i 13.03.2020r. w ekstremalnych przypadkach zorganizujemy opiekę dzieciom, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić. Nie będzie kursował autobus szkolny.

      Od 16.03.2020- 25.03.2020r. szkoła będzie zamknięta.

      Możecie Państwo skorzystać z zasiłku opiekuńczego- szczegółowe informacje i deklaracja na stronie ZUS.

      Proszę śledzić informacje na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym.

                                                               

                                                                                  Dyrektor szkoły – Krystyna Kwaśnik

       

      Zalecenia Ministra Edukacji Narodowej :

      Rodzicu,

      * ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

      * zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      * jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

      * przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

      * rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      * śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     • ZAWODY PŁYWACKIE "O UŚMIECH DZIECKA"

     • W sobotę 29.02.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Zawody Pływackie klas trzeci " O uśmiech dziecka", w którym udział wzięli uczniowie z Witoszowa Dolnego. W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Maja Wojtowicz z klasy 3a z czasem 20.28, a na drugim miejscu uplasowała się Julia Rokicka z klasy 3 b z czasem 21.93. Udział również wzięli chłopcy, którzy bawili się świetnie i mogli zdobyć dodatkowe doświadczenie w nowej dla nich dziedzinie sportowej. Z zawodów uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Gratulujemy!!!

     • WARSZTATY Z NATIVE SPEAKEREM

     • Piątek nie był zwykłym dniem dla klasy 8a. Zamiast typowych lekcji języka angielskiego wynikających z planu zajęć uczniowie, podzieleni na dwie grupy, dostali podwójną dawkę języka zaserwowaną przez native speakera. John Mork pochodzący z Kanady to nauczyciel zaproszony do klasy przez wychowawczynię klasy 8a, p. Dorotę Nowakowską. Nie każdy miał dotąd okazję rozmawiać po angielsku z osobą posługującą się nim jako językiem macierzystym. Celem zajęć było stworzenie uczniom takiej sposobności, a także ćwiczenie umiejętności komunikacji w języku obcym i podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego jako narzędzia umożliwiającego poznawanie ludzi z innych stron świata. 
      Na początku zajęć John dał uczniom szansę zadania mu nurtujących ich pytań na temat jego życia w Polsce, a także doświadczeń z mieszkania w Kanadzie. Przez 90 minut nauczyciel angażował uczniów pracujących w parach i drużynach w różnorodne zadania wymagające aktywnego posługiwania się językiem mówionym. Czas minął zadziwiająco szybko! O wrażenia można pytać ósmoklasistów!

     • II ETAP KONKURSU "CHECK YOUR ENGLISH"

     • W czwartek 27 lutego Zuzanna Szponik, Aleksandra Sandecka i Milena Adamczewska z klasy 8a wzięły udział w II ustnym etapie Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim "Check your English/Prufe dein Deutsch" w Szkole Społecznej w Świdnicy. Po etapie pisemnym, który miał miejsce przed feriami zimowymi trzyosobowe drużyny ze szkół uczestniczących w konkursie zmierzyły się z zadaniem ustnym polegającym na odegraniu scenki w języku angielskim. Uczniowie wylosowali scenki, a następnie mieli 45 minut na opracowanie dialogów i w końcu zaprezentowanie je przezd jury i pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Nasze dziewczyny poradziły sobie z zadaniem na tyle dobrze, że ich scenka uplasowała się na trzecim miejscu. Punkty zgromadzone w testach z języka angielskiego, niemieckiego oraz w scence nie były wystarczające na nagrody. Na uwagę zasługuje wynik Zuzi, która ze swoimi punktami uplasowała się na 6. pozycji. Życzymy powodzenia w innych wyzwaniach językowych!

     • SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM "Pegazik"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii konkurs "Pegazik".

      W dniu 27.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii "młodsi" Kalina Nowakowska, Adela Zaręba, Jan Kaczmarczyk, natomiast w kategorii "starsi" - Zuzanna Lebioda i Joanna Plewińska. Nasi uczniowie zaprezentowali sie wspaniale, otrzymując nagrodę i wyróżnienia.
      Wyróżnienia odebrały: Zuzanna Lebioda, Kalina Nowakowska i Adela Zaręba.

      Nagrodę otrzymała Joasia Plewińska, która będzie reprezentowała szkołę w etapie powiatowym konkursu w Świdnicy.
      Gratulujemy i trzymamy kciuki za Asię na dalszym etapie konkursu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych