• WIZYTA CZESKICH KOLEGÓW W NASZEJ SZKOLE

     • Witamy naszych czeskich przyjaciół!
      W dniach 17-19 października br. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły w Kopidlnie. Wizyta trzydziestu uczniów i ich opiekunów była pierwszym spotkaniem w ramach projektu pn. „Tu i tam przyjaciół mam II”, który wspólnie realizują Gmina Świdnica/Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym i Miasto Kopidlno/ Szkoła Podstawowa w Kopidlnie.
      Podczas integracyjnej gry terenowej nasi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli gospodarzy oprowadzając czeskich rówieśników po szkole. W czasie odbywających się wycieczek do Świdnicy, Zagórza, Książa i Lubachowa wspólnie zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki okolicy: Zamek Książ, Grodno, świdnicki Rynek, Katedrę i Kościół Pokoju. Wizyta obfitowała w liczne atrakcje, zajęcia integracyjne, warsztaty językowe, odbyły się zajęcia sportowe na hali i basenie, dyskoteka i ognisko, przy którym mi.in. śpiewaliśmy znane czeskie i polskie utwory. Aktywnie i miło spędzony czas pozwolił nam przezwyciężyć pierwsze bariery wynikające z nieznajomości języka i nieśmiałości. Powyższe działania realizowane w ramach w/w mikroprojektu miały na celu zaangażowanie uczniów i nauczycieli partnerskich Szkół, a tym samym realizację założonych celów jak wzajemne poznanie, poznanie regionu partnera jego historii, kultury, atrakcji turystycznych, nawiązanie nowych przyjaźni, zdobywacie nowych doświadczeń i umiejętności oraz integrację uczestników projektu z obu stron granicy. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu, wymianą doświadczeń i dobrych praktyk oraz zaproszeniem na kolejną wizytę partnerską, która odbędzie się w grudniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

    • DZIEŃ PIŻAMY w klasach IV-VI
     • DZIEŃ PIŻAMY w klasach IV-VI

     • „Dzień piżamy” to pierwsza akcja zorganizowana przez nowy samorząd szkolny dla klas IV – VI. W poniedziałek 15.10.2018r. zamiast szkolnego mundurka uczniowie klas IV – VI mogli do szkoły przyjść w piżamie. Do zabawy przyłączyła się całkiem spora grupa uczniów, ale nie wszyscy podjęli wyzwanie. Liczymy, że w kolejnej tego typu akcji weźmie udział cała społeczność uczniowska. Czekamy na kolejne ciekawe pomysły nowego samorządu uczniowskiego.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ KLAS STARSZYCH
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ KLAS STARSZYCH

     • W piątek 13 października uczciliśmy w szkole nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Klasa 7 wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Nowakowską, przedstawiła krótki program artystyczny w niekonwencjonalnej formie. Uczniowie udając, że są dopiero w trakcie przygotowań do apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zaprezentowali kilka zabawnych scenek z typowymi elementami apeli szkolnych takimi jak prezentacja multimedialna, reytacja wiersza, śpiewanie piosenki. Przedstawiciele klasy w imieniu Samorządu Uczniowskiego i uczniów szkoły złożyli życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a także przekazali im kwiaty i kartki z życzeniami wykonane przez uczniów.Pani Dyrektor dołączyła się do życzeń składanych nauczycielom oraz podziękowała klasie 7 za przygotowanie apelu w ciekawej formie. Na koniec ks. Kamil Raczycki z pania katechetka Katarzyna Halkowicz ogłosili wyniki konkursu związanego z Janem Pawłem II, wręczyli nagrody wyróżnionym uczniom i słodki upomine wszystkim uczestnikom konkursu.

    • FINAŁ POWIATOWY PIŁKI NOŻNEJ
     • FINAŁ POWIATOWY PIŁKI NOŻNEJ

     • 11.10.2018r. na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Świdnicy odbył się finał powiatowy piłki nożnej chłopców klas V i VI. W turnieju wzięły udział drużyny z Żarowa, Świebodzic, Świdnicy i reprezentacja naszej szkoły. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Młodzi piłkarze zaprezentowali bardzo wysoki poziom nie tylko umiejętności piłkarskich, ale także gry zgodnie z zasadami „fair play”. Pomimo zaangażowania naszej drużyny ukończyli oni turniej na IV miejscu. W kolejnym etapie rozgrywek naszą gminę reprezentować będzie drużyna z Żarowa, która wygrała wszystkie swoje mecze.
      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Maks Jaworski kl.VIa

      2. Igor Swałtek kl.VIb

      3. Mikołaj Szpytma kl.VIb

      4. Wojtek Radwański kl.Vb

      5. Kacper Klęsk kl.Vb

      6. Janek Wicher kl.Vb

      7. Szymon Urbański kl.Vb

      8. Bartek Grzechynia kl.Va

      9. Filip Łuczak kl.Va

      10. Alek Karnas kl.Va

      11. Antek Mróz kl.IVc

    • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
     • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

     • 11 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody, dzięki obecności podopiecznych krakowskiej Agencji Klaps-Art - gadów.  Podczas zajęć dzieci mogły poznać zwyczaje, budowę, sposób odżywiania, a także miejsca  występowania tych niezwykłych egzotycznych zwierząt.
      Nietypowe spotkanie z przyrodą, okazało się bardzo interesujące. Uczniowie podczas spotkania poznali ciekawostki z życia zwierząt i najdziwniejsze cechy charakterystyczne danego gatunku. Dużą atrakcją dla dzieci było to, że mogli zwierzęta dotknąć, pogłaskać, a nawet wziąć na ręce – oczywiście pod okiem ich właściciela. Przysporzyło to dzieciom wiele radości i wrażeń.Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.
    • BIEGOWA SOBOTA W BYSTRZYCY GÓRNEJ
     • BIEGOWA SOBOTA W BYSTRZYCY GÓRNEJ

     • Jeszcze nie ostygły wspomnienia po udanym mityngu w biegach przełajowych w Bielawie (29 września) i starcie w dwuboju nowoczesnym w Nowej Rudzie (2.10.) , a już w sobotę, szóstego października uczniowie z klasy triathlonowej wraz z wychowawczynią i swoimi rodzicami wzbogacili swoją obecnością kolejną edycję Festynu ,,Razem po Odnowę” w Bystrzycy Górnej. Na trasach wokół boiska piłkarskiego, przy ładnej pogodzie odgrywali pierwszoplanowe role w rywalizacji młodzieżowej. Ich obecność i aktywność nie umknęła uwadze Pani Wójt – Teresie Mazurek

           Na drugich miejscach w swoich biegach plasowali się :

      • Mateusz Samek
      • Malwina Kuska

      Trzecie lokaty zajęli Jakub Janik, Oliwia Gryga, a czwarta była Zuzanna Gawryniszyn.

      W biegu głównym na dystansie 5 km trzecią lokatę zajęła  Karolina Malinowska.

      WIĘCEJ

    • GMINNE ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE NOŻNEJ
     • GMINNE ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE NOŻNEJ

     • W poniedziałek 08 października  2018 roku na boisku w Lutomi Dolnej odbyły się  Gminne Zawody Sportowe Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych z Pszenna, Grodziszcza, Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej  i Witoszowa Dolnego. 

      W kategorii klas IV- VI uzyskano następujące wyniki:

      Witoszów – Pszenno  4:9
      Witoszów – Lutomia  2:1
      Witoszów – Bystrzyca  2:0

      1. miejsce- Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym
      2. miejsce- Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

      3. miejsce- Szkoła Podstawowa w Pszennie
      4. miejsce- Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej

      Reprezentacja naszej szkoły awansowała do rozgrywek powiatowych.

      Zwycięska drużyna  wystąpiła w składzie:

      Jan Wicher, Szymon Urbański, Kacper Klęsk, Filip Łuczak, Mikołaj Szpytma i Maks Jaworski.

      Natomiast w kategorii klas VII- VIII i gimnazjum uzyskano wyniki:

      Witoszów- Grodziszcze 6:0
      Witoszów- Bystrzyca 1:3

      Witoszów- Pszenno 0:4
      Witoszów- Lutomia 3:0

      1. miejsce- Szkoła Podstawowa w Pszennie
      2. miejsce- Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej

      3. miejsce- Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym
      4. miejsce- Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
      5. miejsce- Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

      Reprezentacja ze starszych klas naszej szkoły wystąpiła w składzie:

      Daniel Bronikowski, Arkadiusz Panek, Maciej Kolasa, Maciej Szelezin, Miłosz Kozycz, Patryk Koźbiał, Sebastian Ponisz, Damian Sienkiewicz.

      Gratulujemy zawodnikom!

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Za nami kolejne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI.
      4 października w szkolnej świetlicy zorganizowany został lokal wyborczy z komisją wyborczą, w której zasiadały uczennice klasy VIa: Martyna Zając, Ala Zając i Magda Borowska. Każda klasa wspólnie z nauczycielem przychodziła zagłosować na wybranego kandydata. Dziewczyny ciężko pracowały, dbając o prawidłowy przebieg głosowania, bardzo sprawnie podliczyły wszystkie oddane, ważne głosy i ogłosiły oficjalne wyniki.
      W tym roku szkolnym przewodniczącą została Hania Rokicka z klasy Va,
      zastępcą przewodniczącej został Bartek Duszenko z klasy Vb,
      skarbnikiem została Wiktoria Szychowska z klasy Vb.
      GRATULUJEMY i liczymy na zaangażowanie w pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

    • DEBATA PRZEDWYBORCZA
     • DEBATA PRZEDWYBORCZA

     • Tuż przed wyborami w naszej szkole, 03.10.2018, odbyła się przedwyborcza debata kandydatów do władz nowego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o stanowisko przewodniczącego ubiegają się:

      1. Basia Biela kl.Vb
      2. Emilia Konarska kl.Vb
      3. Wiktoria Szychowska kl.Vb
      4. Hania Rokicka kl.Va
      5. Filip Trzaska kl.Vb
      6. Bartek Duszenko kl.Vb
      7. Wiktor Terka kl.Vb

      W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV – VI.

      Tegoroczna debata składała się z dwóch części. W pierwszej kandydaci mieli okazję zaprezentować siebie i swój program wyborczy, w drugiej odpowiadali na wylosowane pytanie. Wszyscy kandydaci byli dobrze przygotowani, dzięki czemu wyborcy mogli bliżej zapoznać się z ich propozycjami i dokonać właściwego wyboru.

    • WOLONTARIAT SCHRONISKO „AZYL”
     • WOLONTARIAT SCHRONISKO „AZYL”

     • 22 września 2018r., przy pięknej słonecznej pogodzie, uczennice naszego Gimnazjum:

      A. Mackiewicz

      O. Ruszkowska

      W. Ridel

      P. Fudali

      pod opieką p. S. Smok pracowały w ramach wolontariatu w schronisku dla zwierząt „Azyl”. Pogoda dopisywała, więc chciałyśmy wyprowadzić na spacer, jak najwięcej psów. Wybiegane i radosne, zostały porządnie wyczesane i grzecznie wróciły do boksów. Do schroniska wybieramy się za 2 tygodnie.

      Zwracamy się z apelem do wszystkich uczniów, by włączyli się do akcji zbierania koców, kołder, ręczników, wszystkiego, czym można ocieplić budy na zimę oraz środków czystości do mycia boksów.

      Opiekun SU Dorota Grzeszczuk

      WIĘCEJ

    • CIĄG DALSZY MARATONU BIEGOWEGO NASZYCH UCZNIÓW
     • CIĄG DALSZY MARATONU BIEGOWEGO NASZYCH UCZNIÓW

     • Tym razem, w sobotę 29 września, w VI edycji Memoriału Michała Wojtanowskiego – zmarłego trenera sekcji lekkoatletycznej ULKS ,,Muflon” Bielawa, wystartowali uczniowie klasy sportowej. Rywalizowali na szybkich trasach w sąsiedztwie malowniczego zalewu bielawskiego. Wspaniale zaprezentował się Mateusz Samek, który na dystansie 800 m skutecznym finiszem wywalczył trzecią lokatę. Nagrodę wręczył mu Łukasz Krawczuk – HALOWY MISTRZ I REKORDZISTA ŚWIATA W SZTAFECIE 4 x 400 m. To pierwszy, a przez to historyczny sukces ucznia klasy triathlonowej!!!

    • PONOWNIE W MYŚLIBORZU
     • PONOWNIE W MYŚLIBORZU

     • W dniach 26 -27 września grupa 41 uczniów z klas 6-8 ponownie odwiedziła myśliborskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”.  Nasi uczniowie uczestniczyli tam w laboratoryjnych i terenowych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników centrum „Salamandra”, jak również integrowali się podczas sportowych gier rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Dwudniowy pobyt ufundowany w całości przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych był nagrodą za zajęcie II miejsca podczas V Szkolnego Myśliborskiego Festynu Przyrodniczego. Opiekę nad uczniami podczas zajęć sprawowały panie: Bogusława Malina, Anna Kasprzak i Małgorzata Klęsk-Guźlińska.

    • OPTIMUS INTER PARES (najlepsi wśród równych)
     • OPTIMUS INTER PARES (najlepsi wśród równych)

     • W czwartek - 27 września, na finał dolnośląski jesiennych biegów przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej zjechało ponad 500 uczestników z całego województwa, wyselekcjonowanych tydzień wcześniej w zawodach strefowych. Na starcie każdego z czternastu biegów wszyscy byli równi.
      O kolejności na mecie decydowały zacięte walki na trasach, szczególnie że do punktacji zespołowej zaliczano tylko 20 miejsc, a indywidualnie nagradzano jedynie pierwsze szóstki poszczególnych biegów.  Wśród nagrodzonych nasza etatowa reprezentantka – Karolina Malinowska (kl. IIIa G), która w biegu na dystansie 1000 m zajęła drugie miejsce. Na uwagę zasługuje też dziesiąta lokata na 600 m Amelii Miałszygrosz (VIb SP). Tradycyjnie już w biegu OPEN kobiet na 3 – kilometrowej trasie wystartowała i bezapelacyjnie zwyciężyła Katarzyna Kalita.

     • „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym ma przyjemność poinformować, że Szkoła rozpoczęła realizację mikroprojektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów, Oś priorytetowa 4 Współdzialanie instytucji i społeczności, Dzialanie 1. Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym.

      Mikroprojekt realizowany jest w okresie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r. w partnerstwie z Miastem Kopidlno/Szkołą Podstawową w Kopidlnie (Republika Czeska).

      Głównym celem mikroprojektu jest usuwanie istniejących barier w tym barier językowych i mentalnych, integracja grupy docelowej projektu z obu stron granicy oraz pogłębianie i rozwijanie współpracy partnerskiej na obszarze polsko - czeskiego pogranicza. Ponadto celem projektu jest wzajemne poznanie, zrozumienie oraz zwiększenie zaufania między innymi poprzez obalanie istniejących stereotypów. Założone cele mikroprojektu zostaną osiągnięte poprzez organizację wspólnych spotkań partnerskich po obu stronach granicy, które ukierunkowane będą na doskonalenie umiejętności językowych, zwiększanie wiedzy na temat partnera, jego regionu, historii, kultury, tradycji czy atrakcji turystycznych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. W dniach 17 - 19 października 2018 r., będzie miało miejsce pierwsze spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu, którego gospodarzem będzie Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

       

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

       

       

       

    • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • Corocznie w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na 29 września. Tradycją stało się czytanie książek przez zaproszonych gości. W tym roku gościem honorowym była Pani Dyrektor Krystyna Kwaśnik. Głownym beneficjentem tego święta są dzieci, dlatego też w tym roku coraz więcej młodych czytelników z zaangażowaniem chciało podzielić się swoim ulubionym utworem literackim z rówiesnikami. Dużą popularnością cieszyły się utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

     • ZBIÓRKA UBRAŃ

     • Wiktoria Mydłowska i Magdalena Panek, uczennice klasy III gimnazjalnej organizują zbiórkę ubranek dla dzieci (od pierwszego miesiąca życia do 8 r.ż.) z Centrum Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Wałbrzychu. Osoby, które posiadają niepotrzebne ubrania w dobrym stanie prosimy o przynoszenie ich do pomieszczenia pracowniczego Pań sprzątających lub o kontakt z dziewczynami albo szkolnym psychologiem.

      DZIĘKUJEMY smiley

     • UROCZYSTE OTWARCIE STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO W ŚWIDNICY Z NASZYM UDZIAŁEM

     • W piątek - 21 września, w uroczystym otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Świdnicy, na zaproszenie Urzędu Miejskiego, wzięła udział  klasa triathlonowa wraz z wychowawczynią – Katarzyną Kalitą i Panią Dyrektor – Krystyną Kwaśnik. Nasi przedstawiciele zaprezentowali się wspaniale. Uczestniczyli w korowodzie uczniów - sportowców szkół miejskich. Ubrani w jednolite koszulki klubowe ,,GLKS – Żelazna Świdnica” dumnie przeszli 400 m po pięknej, błękitnej bieżni. Towarzyszyli im dorośli zawodnicy sekcji triathlonowej z Krzysztofem Dominikowskim na czele, który kilka dni wcześniej ukończył zawody IRONMAN w Malborku z doskonałym rezultatem – 9:46 h (3860 m pływania + 180,2 km jazdy na rowerze + 42,195 km biegu). Wśród gości przyglądających się i oklaskujących młodych adeptów sportu wyróżniał się swoją posturą dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski. Wydarzenie to wywarło na wszystkich uczestnikach duże wrażenie, a uczniów klasy triathlonowej ucieszyła perspektywa korzystania z tak pięknego obiektu.

     • PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

     • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 wypadła dla uczniów naszej Szkoły bardzo pomyślnie. Ograniczona do 12 osób reprezentacja znacznie przyczyniła się do kolejnego z rzędu zwycięstwa Gminy Świdnica w jesiennej edycji Strefowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w czwartek – 20.09.2018 w przyjaznym dla biegaczy Dobrocinie. Szczególny wkład wnieśli ci zawodnicy, którzy plasowali się na linii mety swoich biegów na pozycjach I – X, tak więc na wyróżnienie zasługują:

       

       

      • Karolina Malinowska - I miejsce w kategorii młodziczek
      • Anna Drożdż - II miejsce w kategorii młodziczek
      • Hanna Świerczek - IV miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Mikołaj Szpytma - IV miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Kinga Kubisztal - IV miejsce w kategorii młodziczek                        
      • Wiktoria Błądzińska - V miejsce w kategorii dzieci starszych
      • Katarzyna Kalita - I miejsce w biegu OPEN kobiet

      Za tydzień kolejna konfrontacja biegaczy. Tym razem areną zmagań młodych adeptów sportu będą trasy na terenie Fundacji Krzyżowa, która w tym roku ugości finalistów Wojewódzkich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS.

    • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA
     • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

     • Wieś Witoszów Górny

      oraz Stowarzyszenie "Daisy"

      zapraszają na

      Święto Ziemniaka,

      które odbędzie się w dniu 22 IX 2018r.

      o godz. 13:00

      Miejsce spotkania: "Agroturystyka Witoszów Górny".

      Zapraszamy na super zabawę!

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych