• JESIENNY KONKURS JUŻ ZA NAMI!!!

     • Uczniowie klas I, II oraz III przy wsparciu najbliższych, wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik wykonany z darów jesieni. Przyniesione przez uczniów prace były bardzo pomysłowe, kolorowe i w pełni odzwierciedliły obecną porę roku. We wtorek, 05 listopada 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Ze względu na wyrównany poziom i dużą ilość prac, 15 uczniów otrzymało nagrodę i dyplom. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim upominkiem. GRATULUJEMY i życzymy dalszego zaangażowania w szkolone konkursy.

    • SPOTKANIE Z RODZICAMI
     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

     • Przypominamy, że w dniu 4.11.2019 r.  o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami.

      O godz. 16.30, rodziców uczniów klas 4-6, zapraszamy na spotkanie z lekarzem stomatologiem w świetlicy szkolnej (w dawnym gimnazjum).

    • KIERMASZ NOWYCH KSIĄŻEK
     • KIERMASZ NOWYCH KSIĄŻEK

     • 4.11.2019 r. (w dniu spotkań z rodzicami) organizujemy kiermasz nowych książek. W godzinach od 16-18 w świetlicy szkolnej (dawnego gimnazjum), będzie można, kupić w promocyjnych cenach, książki z księgarni z Tuliszkowa, które mogą być wspaniałym prezentem mikołajkowo-świątecznym.

      Serdecznie zapraszamy.

     • PAMIĘTAMY

     • Samorząd uczniowski tradycyjnie przed Świętem Zmarłych wybrał się na pobliski cmentarz aby uczcić pamięć zmarłych związanych z naszą szkołą. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na ich grobach.

     • MISTRZYNI TAEKWON–DO

     • Uczennica klasy IV, Magdalena Malina w niedzielę 27.10.2019r. wzięła udział w Mistrzostwach Polski Południowej Taekwon-do ZS PUT. Zawody odbyły się na hali sportowej w Świdnicy. Wystartowało niemal 200 zawodników z klubów z różnych zakątków Polski. 
      Magdalena w  kategorii młodzik wywalczyła I miejsce w formule „Touch contact” i III miejsce w technikach specjalnych. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

     • XVII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

     • 22 października odbył się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

      Szkołę naszą reprezentowała Milena Adamczewska, która zajęła III miejsce.

      Tematyka konkursu to wiedza o krajach niemieckojęzycznych. W tej edycji tematem dominującym było: „30 lat minęło -  upadek Muru Berlińskiego”. W części pisemnej uczniowie musieli się zmierzyć z testem, w którym były pytania z zakresu wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych oraz pytania na temat  muru berlińskiego.

      W części ustnej laureaci prezentowali wykonany przez siebie  plakat  pod hasłem: „30 Jahre  Fall der Berliner Mauer”.

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 25 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostal iprzyjęci do grona społeczności szkolnej. Uroczystość pasowania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, pokazując swoje umiejętności i zdolności wokalne i recytatorskie. Swoim występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki i pracy w szkole, następnie złożyli ślubowanie. Potem dyrektor szkoły pani Krystna Kwaśnik, dokonała aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia, a wychowawczynie wręczyły okolicznościowe dyplomy i upominki.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ MŁODSZYCH KLAS

     • 11 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, młodsza grupa teatralna pod opieką Pani Izabeli Rataj wystawiła przedstawiene pt. "Klasa jak z bajki". Uczniowie wcielili się w bajkowe postacie, które nie zawsze  zachowywały się grzecznie podczas lekcji. Humorystyczny i zabawny występ został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec uczniowe złożyli życzenia i zaśpewali sto lat nauczycielom i pracownikom szkóły.

     • 2019 X 10 ŻYWA LEKCJA HISTORII "KERIN"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2019 X 10 Żywa lekcja historii Kerin.

      Jak co roku, naszą szkołę odwiedziło zaprzyjaźnione Bractwo Rycerskie KERIN z Gniewu. Tym razem spotkanie, tradycyjnie zorganizowane przez p. Jolantę Gałuszkę, odbyło się w czwartek 10 października 2019 r. Była to kolejna wizyta, która w ramach tzw. „żywej lekcji historii” wzbogaciła ofertę edukacyjną naszej szkoły. W ten sposób upamiętniliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Bractwo Rycerskie poprowadziło nas przez ten tragiczny okres historii naszego kraju. W ciekawy sposób angażując do współpracy wielu uczniów, przybliżyło nam sytuację Polski tuż przed wybuchem wojny, kampanii wrześniowej, zbrodni katyńskiej, bitwy pod Monte Cassino oraz dramatyczne przeżycia związane z okupacją. Najwięcej entuzjazmu wywołały scenki nawiązujące do wydarzeń historycznych, w których nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali  udział.  Wiele faktów przedstawionych przez prowadzących pozostanie nam długo w pamięci. Przeżyliśmy wspaniałą i interesującą lekcję historii. Zapamiętamy również, że II wojna światowa jest nie tylko podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bractwie Rycerskim Kerin, odwiedź stronę internetową: www.kerin.pl

     • PIŁKA NOŻNA „ORLIK 2019”

     • 7 i 10 października reprezentacja piłkarzy z naszej szkoły wzięła udział w gminnych rozgrywkach piłki nożnej. Zawody odbyły się na boisku „Orlik” w Lutomi. W zawodach wystartowało sześć drużyn z gminnych szkół podstawowych. W pierwszym dniu rywalizowali chłopcy z klas V i VI, w drugim dniu z klas VII i VIII. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, zwycięzcy każdej z grup walczyli o pierwsze miejsce, z drugiego miejsca o trzecie miejsce w turnieju. Zawody rozegrane zostały w przyjemnej, sportowej atmosferze. Reprezentacja z klas V i VI naszej szkoły ukończyła turniej na III miejscu, a z klas VII i VIII na miejscu IV. Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Naszą szkołę reprezentowali:

      Klasa V – VI :

      1. Filip Łuczak kl. VIa

      2. Bartek Grzechynia kl. VIa

      3. Bartek Czoraj kl. VIa

      4. Alek Karnas kl. VIa

      5. Kuba Matuszyk kl. VIa

      6. Szymon Kacprzak kl. VIa

      7. Szymon Urbański kl. VIb

      8. Janek Wicher kl. VIb

      9. Kacper Klęsk kl. VIb

      10. Wojtek Radwański kl. VIb

       

      Klasa VII – VIII

      1. Maks Jaworski kl. VIIa

      2. Krzysiek Czoraj kl. VIIa

      3. Bartek Korga kl. VIIa

      4. Brajan Bryk kl. VIIb

      5. Igor Swałtek kl. VIIb

      6. Janek Kawałko kl. VIII

      7. Janek Kaźmierczak kl. VIII

      8. Oskar Bielecki kl. VIII

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ KLASY IV-VIII

     • 11 października o godz. 9.00 uczniowie z klas IV- VIII i pracownicy szkoły spotkali się w świetlicy, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim serdeczne i szczere życzenia, wręczył też piękne kwiaty, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienną, żmudną pracę nauczycieli i wszystkich innych pracowników szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zespół kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marii Kubicy przygotował pełen humoru program kabaretowy polegający na parodii życia szkolnego. Przedstawienie było wzbogacone piosenkami wykonywanymi przez szkolny chór pod opieką pani Katarzyny Bazeli. Publiczność wspaniale się bawiła, a więc aktorzy osiągnęli zamierzony cel. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie oczywiście nie zabrakło podziękowań i życzeń za strony Pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu podkreśliła wartość pracy wszystkich zatrudnionych w naszej szkole, dzięki którym uczniowie mogą się wszechstronnie rozwijać w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. To była naprawdę wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

    • KONKURS JĘZYKOWY „KREBSOMANIACY”
     • KONKURS JĘZYKOWY „KREBSOMANIACY”

     •  

      Dnia 26.09.2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Banacha w Świdnicy odbył się  po raz drugi konkurs językowy „Krebsomaniacy”, którego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży nauki języków obcych oraz sylwetki Emila Krebsa- niemieckiego poligloty.
      Konkurs miał charakter drużynowy. Wśród szkół Powiatu Świdnickiego znalazła się także drużyna z naszej szkoły. Zadania do wykonania bazowały na  znajomości aż 6 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego. W rozwiązywaniu zadań  liczył się refleks, szybkość, sprawność językowa i intuicja językowa. 
      Szkołę naszą reprezentowały: Marysia Muszewska, Zuzanna Szponik, Maja Nawrot. Drużyna nasza zajęła IV miejsce.  Gratulujemy!

     • ZAKOŃCZENIE MINIPROJEKTU "TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM II"

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym informuje, że realizowany przez Szkołę mikroprojekt pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” w okresie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r. dobiegł końca.
      Mikroprojekt realizowany był w partnerstwie z Miastem Kopidlno/Szkołą Podstawową w Kopidlnie, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów, Oś priorytetowa 4 Współdzialanie instytucji i społeczności, Dzialanie 1. Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym.
      Całkowita wartość mikroprojektu wyniosła 19 869,96 EUR, natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 16 889,46 EUR.   
      Głównym celem mikroprojektu było usuwanie istniejących barier w tym barier językowych i mentalnych, integracja grupy docelowej projektu z obu stron granicy oraz pogłębianie i rozwijanie współpracy partnerskiej na obszarze polsko - czeskiego pogranicza. Ponadto celem projektu było wzajemne poznanie, zrozumienie oraz zwiększenie zaufania poprzez obalanie istniejących stereotypów. Założone cele mikroprojektu zostały osiągnięte poprzez organizację wspólnych spotkań partnerskich po obu stronach granicy, które ukierunkowane były na doskonalenie umiejętności językowych, zwiększanie wiedzy na temat partnera, jego regionu, historii, kultury, tradycji czy atrakcji turystycznych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.
      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

       

     • Finał Dolnośląskich jesiennych biegów przełajowych

     • W czwartek 26 września na terenach przylegających do zespołu pałacowego Fundacji Krzyżowa rozegrany został Finał Dolnośląski Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS. W gronie najlepszych, prawie pięciuset dolnośląskich młodych biegaczy nie mogło zabraknąć biegowej elity ze SP w Witoszowie Dolnym. Najlepszy rezultat tym razem uzyskała Aleksandra Świerczek, docierając do mety na czwartej pozycji w biegu na dystansie 400 m. Szóste miejsce na dwukrotnie dłuższym biegu (800 m), po zaciętej walce na finiszu zajęła Jagoda Babiarz. Na wyróżnienie zasługują z pewnością jeszcze : Martyna Markiewicz, Hanna Świerczek i Adam Wróblewski, którzy dzięki ambitnej postawie na trasach swoich biegów plasowali się na mecie w pierwszych piętnastkach.

      Już za tydzień – 3 października kolejne emocje związane z biegami – drugi start tegorocznej, jesiennej edycji "czwartków lekkoatletycznych". Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

     • KOLARSKI START MŁODYCH TRIATLONISTÓW

     • Piękna pogoda towarzyszyła czteroosobowej reprezentacji witoszowskiej klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w kolejnym tegorocznym starcie. Tym razem, w niedzielę 22 września, w Kobierzycach walczyli w zawodach kolarskich na rowerach MTB. Broniąc barw ,,Bike Center" i ,,Żelaznej Świdnicy" nie zawiedli swoich sponsorów. W mocnej i licznej obsadzie wyścigów wykazali się skutecznością w walce. Rywalizację obiecująco rozpoczęła Jagoda Babiarz zajmując w kategorii żaków na dystansie 4 km trzecie miejsce. Wśród młodziczek, 5 kilometrową trasę na drugiej pozycji ukończyła Martyna Markiewicz. Na tym samym dystansie, w kategorii młodzików trzeci był Jakub Kierul, a piąty - Adam Wróblewski. Wszyscy po pasjonującej i wyczerpującej walce, dlatego zasługują na gratulacje i ciepłe podziękowania. Ich odpoczynek od startów nie będzie trwał długo, bo już w czwartek kolejne zmagania w Finale Dolnośląskim Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej. Trzymamy za nich kciuki. 

     • PUCHARY DLA STRAŻAKÓW Z WITOSZOWA

     • W sobotę 21 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które rozegrane zostały na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, III miejsce wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kat. chłopców 12-15 lat wywalczyła drużyna z Witoszowa. OSP Witoszów reprezentowali: Maciej Calów, Mikołaj Calów, Kacper Klęsk, Wojciech Radwański,  Krzysztof Truty, Jakub Wicher, Jan Wicher, Jakub Wojewoda, Franciszek Woliński. Zmagania rozegrały się w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. W tych samych kategoriach zmierzyły się również drużyny seniorów. OSP Witoszów Dolny zdobywając I miejsce obroniło tytuł MISTRZÓW POWIATU ŚWIDNICKIEGIO.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych