• WIZYTA PARTNERSKA W CZECHACH

     • Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić swoich rówieśników z partnerskiej szkoły podstawowej w czeskim Kopidlnie w okolicach Jicina. W dniach 10-12 kwietnia grupa projektowa składająca się z 30 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami oraz 30 uczniami z zaprzyjaźnionej placówki uczestniczyła w trzecim już spotkaniu partnerskim w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach umożliwiających im rozwijanie kompetencji językowych i społecznych. Podczas warsztatów zorganizowanych w szkole współpracowali w grupach poznając realia tamtejszej szkoły, komunikując się w językach rodzimych i języku angielskim oraz poznając czeskie tradycje i zwyczaje. W efekcie ich pracy powstały minisłowniczki czesko-polskie, a także prace plastyczne. Ważnym punktem programu były także zajęcia sportowe oraz zajęcia turystyczno-rekreacyjne. Uczestnicy wymiany odbyli atrakcyjne wycieczki po urokliwej okolicy Kopidlna. Odwiedzili między innymi pobliski Jicin, miasto rozbójnika Rumcajsa oraz siedzibę rodu Wallenstein. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy między nauczycielami zaangażowanymi w projekt. Zaplanowano dalsze działania wykraczające poza plan wizyt partnerskich. Nauczyciele języka angielskiego z obu szkół podjęli pierwsze kroki zmierzające do komunikowania się pomiędzy uczniami drogą mailową. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i zachęceni do kolejnego spotkania zaplanowanego na początek czerwca. Odbędzie się ono ponownie po stronie czeskiej w dniach 5-7 czerwca 2019. Mikroprojekt „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

     • II Ogólnopolski Konkurs „DO HYMNU”

     • Nasza szkoła bierze udział w
      Ogólnopolskim Konkursie „DO HYMNU – II EDYCJA”
      dla Szkół Podstawowych w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
      w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

      Przesłuchanie naszej szkoły odbędzie się w dniu 28.05.2019 r. o godz. 12.00, w szkole.
    • LAUREATKA KONKURSU "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"
     • LAUREATKA KONKURSU "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"

     • Uczennica klasy VIIIb, Julia Tobiasz została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Dzieci baśnie piszą". Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczestników ze szkół powiatu świdnickiego. Jury nagrodziło 3 prace i wyróżniło 4. Praca Julii została bardzo wysoko oceniona ze względu na oryginalną treść, dojrzały styl, bogate słownictwo , logiczną kompozycję oraz niezwykły pomysł oparty na nieograniczonej wyobraźni autorki. Julia  stworzyła wyjątkową, pełną magii i artyzmu opowieść, za którą otrzymała zasłużoną nagrodę. Udany debiut literacki zaliczyła również uczennica klasy Vb- Nicola Wojtowicz, która otrzymała wyróżnienie za swoją baśń pt. „Historia pewnej Róży.” Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych pisarek.

    • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ”
     • SUKCES W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE „BYĆ KIMŚ”

     • W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu odbyła się Ww dniu 5.04.2019 uroczysta gala Międzypowiatowego Konkursu dla Uczniów Klas III Gimnazjum "Być Kimś II 2019". Tegorocznym hasłem konkursu były słowa Czesława Banacha: "Przyszłość to coś, co staje się w nas dziś".

      Cykliczny konkurs "Być Kimś" odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych. Tegoroczną edycję patronatem objął również Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wiedzą humanistyczną i matematyczno-przyrodniczą, popularyzowanie wiedzy, stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji, wdrażanie uczniów do samodoskonalenia, samoocenę własnych możliwości uczniów, przygotowanie uczniów do zdawania egzaminów zewnętrznych i propagowanie regionalnych tradycji w obszarze wspierania uzdolnień.

      Zakres tematyczny konkursu jest dość rozległy i w przypadku bloku humanistycznego obejmuje : język polski, historię, kulturę i sztukę, a w bloku matematyczno-przyrodniczym matematykę, chemię, biologię, fizykę i geografię.

      Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów i wszyscy znaleźli się na podium finałowym.

      Tytuł Laureata i III miejsce wśród ponad 180 uczniów zajął Michał Kałuski.

      Tytuły Finalistów I stopnia uzyskali:

      1. Miłosz Kozycz
      2. Aleksandra Krzemińska
      3. Ewelina Malinowska
      4. Magdalena Gursztyn
      5. Kacper Sułkowski
      6. Mikołaj Kubś

       

      Tytuły Finalistów II stopnia uzyskali:

      1. Kacper Klak
      2. Martyna Czerniec
      3. Zuzanna Pietrukiewicz

       

      Nasza szkoła w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce, na ponad 20 placówek.

      Opiekunem konkursowym naszych uczniów była p. Dorota Grzeszczuk

       

      Więcej>>

     • VIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Wie weit bist du jetzt”?

     • Dnia 22 marca 2019 roku odbyła  się VIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych: „Wie weit bist du jetzt?, organizowanego przez III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Świdnicy. Wzięli w nim udział uczniowie  ze szkół  świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem corocznych zmagań jest m.in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.

      Cieszymy się z sukcesu Bartosza Piekielnego, który  zajął w nim II miejsce.

       Uczestnicy mieli do rozwiązania  test leksykalno-gramatyczny, a także musieli wykazać się wiedzą  dotyczącą geografii, historii, polityki, kultury czy sportu krajów niemieckiego obszaru językowego. Dnia 30 marca 2019r. podczas Dnia Otwartego III LO zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

      Serdecznie gratulujemy!

    • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA
     • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

     • Dnia 28 marca br. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystość zaangażowali się uczestnicy kółka teatralnego, którzy pod opieką pani Izabeli Rataj wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat baśni o królewnie Śnieżce. Następnie pierwszoklasiści w obecności pani dyrektor i swoich wychowawczyń złożyli przysięgę, że będą chętnie czytać książki i o nie dbać. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. Najmłodsi czytelnicy chętnie odwiedzili też szkolną bibliotekę, w której zapoznali się z zasadami wypożyczania książek i zachowania się w czytelni.  

    • RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ
     • RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ

     • Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 27 marca 2019 r. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Do rywalizacji w XIII Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych zgłosiło się 90 drużyn, w tym 9 z Witoszowa Dolnego. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to  rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, a w sali gimnastycznej na uczestników czekały występy judoków, akrobatów, mażoretek oraz gry i zabawy sportowe. Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – cenne nagrody. Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom, którzy odważnie zmierzyli się z pułapkami polskiej ortografii, nie zrażając się faktem, że należy ona do najtrudniejszych wśród wszystkich języków świata.

    • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
     • PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

     • 19  marca, grupa tearalna pod opieką pani Izabeli Rataj, wzięła udział w 18 Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Uczniowie przedstawili prezentacje teatralną pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Dzięki pięknej grze i doborze dźwięków grupa teatralna zdobyła wyróżnienie, a nagrodę indywidualną otrzymała Hanna Konior za rolę złej królowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • X POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM
     • X POWIATOWE POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

     • 7 marca 2019r. odbył się Finał X Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prȕfe dein Deutsch”. Wśród reprezentantów ośmiu szkół biorących udział w konkursie znaleźli się także  uczniowie naszej szkoły: Bartosz Piekielny, Julia Tobiasz i Julia Ogrodnik. 
      Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się dużym sukcesem, gdyż Bartosz Piekielny zajął w nim I miejsce, a Julia Tobiasz zdobyła wyróżnienie.
      Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji "Naszej Szkole" w Świdnicy. Konkurs był zaadresowany dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. Składał się z etapu szkolnego i powiatowego. Etap szkolny i pierwsza część etapu powiatowego (pisemna), miała formę testu z języka angielskiego i niemieckiego, który sprawdzał:
      a) umiejętność rozumienia tekstu czytanego,
      b) znajomość gramatyki i słownictwa,
      c) ogólną wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
      W teście na etapie powiatowym sprawdzano dodatkowo umiejętność rozumienia ze słuchu. Część druga etapu powiatowego (drużynowa) polegała na stworzeniu i zaprezentowaniu wypowiedzi ustnej w języku angielskim na temat wylosowany przed rozpoczęciem rywalizacji. O ostatecznym wyniku decydowała łączna suma punktów uzyskanych przez uczestnika w etapie pisemnym i ustnym. Konkurs uprawnia laureatów do otrzymania dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

      Relacja na stronie Organizatora

    • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

     • Dnia 15.02.2019r. odbył się już po raz jedenasty KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu. Konkurs był zaadresowany do gimnazjalistów i uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej. Uczniowie mieli zaprezentować wiersz poety kraju niemieckojęzycznego w języku niemieckim. Oceniano poprawność i płynność recytacji, poprawność wymowy, interpretację wiersza. W konkursie wzięło udział 65 uczestników ze szkół wrocławskich i z całego województwa dolnośląskiego. Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy.
      Szkołę naszą reprezentowało troje uczniów: Martyna Czerniec, Zuzanna Pietrukiewicz i Bartosz Piekielny, którzy bardzo ładnie zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze. Dwoje z nich zajęło punktowane miejsca: Bartosz Piekielny zajął II miejsce (ex aequo), a Martyna Czerniec uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy całej naszej trójce!

      WIĘCEJ>>

    • NAGRODY DLA RECYTATOREK
     • NAGRODY DLA RECYTATOREK

     • Zuzanna Lebioda i Magda Borowska – uczennice z klas VI zostały nagrodzone Główną Nagrodą w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, który odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Nasze uzdolnione recytatorki świetnie zaprezentowały swój repertuar i popisowo zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Gratulujemy im sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

    • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105
     • SUKCESY W POWIATOWYCH DNIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 105

     • W tegorocznych Powiatowych Dniach Języka Angielskiego organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy nasi uczniowie odnieśli wspaniałe sukcesy. Kalina Nowakowska z klasy III zajęła I miejsce w II Powiatowym Konkursie na Komiks w Języku Angielskim, a Lena Piotrowska zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie. Aleksandra Sandecka z klasy VII wywalczyła III miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w kategorii klas VI-VII. Sara Bilska z klasy IIIc gimnazjalnej zwyciężyła w X Powiatowym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym w kategorii klas VIII-III gim. Tego dnia w Konkursie Recytatorskim Dziecięcej Poezji Anglojęzycznej naszą szkołę dobrze zaprezentował Oskar Bielecki z klasy VII w wierszu pod tytułem "Vacation" Mary Ann Hoberman. 

    • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT
     • TROSKA UCZNIÓW KLASY 6A O LOS OPUSZCZONYCH ZWIERZĄT

     • Dnia 21 lutego klasę 6a odwiedziły pani Małgorzata Prończuk, pracownik Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy oraz pani Anna Rewrowska, wolontariuszka tej instytucji. Na wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, ponieważ panie do szkoły przybyły wraz z podopiecznym schroniska - psem Portosem. Niecodzienna wizyta wiązała się z wirtualną adopcją, jakiej wspólnie podjęła się od października klasa 6a. Była nagrodą za starania i pracę dzieci. Przybyłe panie opowiedziały uczniom, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami, jak funkcjonuje schronisko oraz jak wygląda codzienna praca wolontariuszy w schronisku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii związanych z trudnymi losami zwierząt przebywających w schronisku. Dzięki klasowej inicjatywie, która jest wspierana przez rodziców, uczniowie uczą się odpowiedzialności, budowania przyjaznych relacji ludzko-zwierzęcych oraz prawidłowej opieki nad czworonogami. Ponadto w praktyce poznają ideę wolontariatu, do której po ukończeniu 16 roku życia mogą samodzielnie przystąpić.

    • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA
     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWA

     • DZIEŃ WALENTYNEK w naszej szkole upłynął w prawdziwie walentynkowym nastroju. W czasie zajęć szkolnych rozdane zostały kartki walentynkowe, które wcześniej były wrzucane do przygotowanych pudełek. Kartki z miłymi słowami trafiły do wszystkich adresatów.

      Po południu w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W zabawie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV – VI . Odpowiednią do tańca muzykę przygotowały dziewczęta z klasy VI, Martyna Zając, Ala Anioł i Jagoda Babiarz. Dziewczyny świetnie się spisały, ponieważ wszyscy dobrze się bawili. Martyna Zając i Marysia Muszewska poprowadziły również zabawę taneczną, w której uczestniczyli niemal wszyscy młodzi tancerze. Po tanecznych szaleństwach był również czas na krótką przerwę, podczas której uczniowie częstowali się przygotowanymi smakołykami.

    • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW
     • KOLEJNY SUKCES MŁODYCH TRIATHLONISTÓW

     • Klasa sportowa ukierunkowana na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wciąż o sobie przypomina. Tym razem sukcesem zakończyła start w półfinale wojewódzkim drużynowych zawodów w pływaniu (sztafeta 6x25 m + konkurencje indywidualne na dystansach 50 m i 25 m w stylu motylkowym), w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.
      Chłopcy w składzie: Jakub Kierul - styl dowolny, Adam Wróblewski - styl klasyczny, Jakub Janik - styl grzbietowy, Mateusz Samek - styl klasyczny, Igor Swałtek - styl grzbietowyi Adrian Nizio - styl dowolny, zajęli II miejsce, ulegając jedynie rówieśnikom ze SP nr 4 w Świdnicy, a pozostawiając za sobą rywali z Bielawy, Dzierżoniowa, Świebodzic, Kudowy i SP nr 6 w Świdnicy. Jakub Kierul nagrodzony został również za trzeci rezultat zawodów w stylu dowolnym. Niebawem czeka ich kolejny sprawdzian w finale wojewódzkim!
      D
      ziewczęta w tych samych zawodach, wzmocnione dwoma koleżankami z równoległej klasy zajęły V miejsce. Skład dziewcząt: Martyna Markiewicz - styl klasyczny, Jagoda Babiarz - styl dowolny, Amelia Miałszygrosz - styl dowolny, Weronika Czubacka - styl motylkowy, Alicja Anioł - styl motylkowy, Martyna Zając - styl motylkowy. 
      Zadowolenia z wyników swoich podopiecznych nie kryła trenerka i wychowawczyni – Pani Katarzyna Kalita.

    • TENIS STOŁOWY
     • TENIS STOŁOWY

     • 19.02.2019r. na świetlicy wiejskiej w Lutomi odbył się gminny drużynowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny z Lutomi, Pszenna, Grodziszcza, Mokrzeszowa i z naszej witoszowskiej szkoły. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV – VI i VII – III Gim. w grupach dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a reprezentacja naszej szkoły ukończyła zawody na wysokich lokatach.

      Karolina Malinowska i Anna Paździora z kl. IIIa – I miejsce

      Kuba Danko z kl. VII i Arek Panek z kl. IIIb – III miejsce

      Maks Jaworski z kl. VIa i Bartek Czoraj z kl. Va – II miejsce

    • FERIE W ZAKOPANEM
     • FERIE W ZAKOPANEM

     • Bardzo dużo atrakcji czekało na uczniów, którzy zdecydowali się na wyjazd w czasie ferii z p. K. Halkowicz i ks. K. Raczyckim. Pierwszego dnia wyprawy odwiedzili Wawel i krakowski rynek oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnego dnia wyciągiem wjechali na skocznię narciarską w Zakopanem i pojeździli na lodowisku, a trzeciego dnia wjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr. Resztę dnia aktywnie spędzili na basenie termalnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy na śniegu, którego w Zakopanem było pod dostatkiem, a także spaceru po Krupówkach – słynnym zakopiańskim deptaku. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili sanktuarium w Ludźmierzu, gdzie bp Wojtyła podczas koronacji figury MB Ludźmierskiej złapał wypadające z jej ręki berło. Wydarzenie to uznano za prorocze – został papieżem – i już jako Jan Paweł II odwiedził ponownie to miejsce. Nasi uczniowie pojechali również do Wadowic, rodzinnego miasta Papieża Polaka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i żałowali, że wycieczka tak szybko się skończyła.

    • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO
     • PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZAKOŃCZONY PŁYWAJĄCO

     • Ostatnie dwa dni pierwszego tygodnia ferii grupa uczniów naszej szkoły spędziła na basenie. Młodzi pływacy mogli doskonalić swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników, którzy przed wejściem do wody przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące na basenie. Dziewczęta i chłopcy świetnie się bawili, korzystając ze wszystkich atrakcji naszego basenu.

    • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?
     • PRZYSZLI HIMALAIŚCI?

     • W kolejnym dniu sportowych ferii uczniowie ze szkół naszej gminy mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem prawdziwych fachowców w tej dziedzinie, z panem Piotrem Snopczyńskim na czele. Znany himalaista przybliżył uczestnikom zasady wspinaczki i asekuracji. Po krótkim wstępie chętni mogli wspiąć się na sam szczyt ścianki różnymi trasami. Trzeba było wykazać się dużą odwagą i sprawnością żeby dotrzeć na szczyt. Nie wszystkim się to udało za pierwszym razem, ale już pod koniec zdecydowana większość zdołała wejść na samą górę.
      W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział: Milena Sproska kl.4c, Judyta Szydłowska kl.4c, Karolina Dudziec kl.4c, Gabryś Idczak kl.4c, Błażej Zborowski kl.4c, Mateusz Biela kl.4b, Basia Biela kl.5b, Magda Biała kl.4a, Magda Mróz kl.6a, Basia Kucała kl.4b i Karol Kucała kl.1b.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
   • sp-witoszow@wp.pl
   • 74-853-88-29
   • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie Poland
   • SPWitoszow
 • Galeria zdjęć

   brak danych