• PIŁKA NOŻNA „ORLIK 2019”

  7 i 10 października reprezentacja piłkarzy z naszej szkoły wzięła udział w gminnych rozgrywkach piłki nożnej. Zawody odbyły się na boisku „Orlik” w Lutomi. W zawodach wystartowało sześć drużyn z gminnych szkół podstawowych. W pierwszym dniu rywalizowali chłopcy z klas V i VI, w drugim dniu z klas VII i VIII. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, zwycięzcy każdej z grup walczyli o pierwsze miejsce, z drugiego miejsca o trzecie miejsce w turnieju. Zawody rozegrane zostały w przyjemnej, sportowej atmosferze. Reprezentacja z klas V i VI naszej szkoły ukończyła turniej na III miejscu, a z klas VII i VIII na miejscu IV. Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Naszą szkołę reprezentowali:

  Klasa V – VI :

  1. Filip Łuczak kl. VIa

  2. Bartek Grzechynia kl. VIa

  3. Bartek Czoraj kl. VIa

  4. Alek Karnas kl. VIa

  5. Kuba Matuszyk kl. VIa

  6. Szymon Kacprzak kl. VIa

  7. Szymon Urbański kl. VIb

  8. Janek Wicher kl. VIb

  9. Kacper Klęsk kl. VIb

  10. Wojtek Radwański kl. VIb

   

  Klasa VII – VIII

  1. Maks Jaworski kl. VIIa

  2. Krzysiek Czoraj kl. VIIa

  3. Bartek Korga kl. VIIa

  4. Brajan Bryk kl. VIIb

  5. Igor Swałtek kl. VIIb

  6. Janek Kawałko kl. VIII

  7. Janek Kaźmierczak kl. VIII

  8. Oskar Bielecki kl. VIII

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

 • 2019 IX Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  25.09.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2019 IX Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 • KONKURS JĘZYKOWY „KREBSOMANIACY”

  KONKURS JĘZYKOWY „KREBSOMANIACY”

   

  Dnia 26.09.2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Banacha w Świdnicy odbył się  po raz drugi konkurs językowy „Krebsomaniacy”, którego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży nauki języków obcych oraz sylwetki Emila Krebsa- niemieckiego poligloty.
  Konkurs miał charakter drużynowy. Wśród szkół Powiatu Świdnickiego znalazła się także drużyna z naszej szkoły. Zadania do wykonania bazowały na  znajomości aż 6 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego. W rozwiązywaniu zadań  liczył się refleks, szybkość, sprawność językowa i intuicja językowa. 
  Szkołę naszą reprezentowały: Marysia Muszewska, Zuzanna Szponik, Maja Nawrot. Drużyna nasza zajęła IV miejsce.  Gratulujemy!

 • ZAKOŃCZENIE MINIPROJEKTU "TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM II"

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym informuje, że realizowany przez Szkołę mikroprojekt pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” w okresie od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r. dobiegł końca.
  Mikroprojekt realizowany był w partnerstwie z Miastem Kopidlno/Szkołą Podstawową w Kopidlnie, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów, Oś priorytetowa 4 Współdzialanie instytucji i społeczności, Dzialanie 1. Inicjatywy zmierzające do wzmacniania integracji na poziomie lokalnym, współpraca społeczeństwa obywatelskiego i inne działania przyczyniające się do spójności na poziomie lokalnym.
  Całkowita wartość mikroprojektu wyniosła 19 869,96 EUR, natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 16 889,46 EUR.   
  Głównym celem mikroprojektu było usuwanie istniejących barier w tym barier językowych i mentalnych, integracja grupy docelowej projektu z obu stron granicy oraz pogłębianie i rozwijanie współpracy partnerskiej na obszarze polsko - czeskiego pogranicza. Ponadto celem projektu było wzajemne poznanie, zrozumienie oraz zwiększenie zaufania poprzez obalanie istniejących stereotypów. Założone cele mikroprojektu zostały osiągnięte poprzez organizację wspólnych spotkań partnerskich po obu stronach granicy, które ukierunkowane były na doskonalenie umiejętności językowych, zwiększanie wiedzy na temat partnera, jego regionu, historii, kultury, tradycji czy atrakcji turystycznych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.
  Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

   

 • Finał Dolnośląskich jesiennych biegów przełajowych

  W czwartek 26 września na terenach przylegających do zespołu pałacowego Fundacji Krzyżowa rozegrany został Finał Dolnośląski Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS. W gronie najlepszych, prawie pięciuset dolnośląskich młodych biegaczy nie mogło zabraknąć biegowej elity ze SP w Witoszowie Dolnym. Najlepszy rezultat tym razem uzyskała Aleksandra Świerczek, docierając do mety na czwartej pozycji w biegu na dystansie 400 m. Szóste miejsce na dwukrotnie dłuższym biegu (800 m), po zaciętej walce na finiszu zajęła Jagoda Babiarz. Na wyróżnienie zasługują z pewnością jeszcze : Martyna Markiewicz, Hanna Świerczek i Adam Wróblewski, którzy dzięki ambitnej postawie na trasach swoich biegów plasowali się na mecie w pierwszych piętnastkach.

  Już za tydzień – 3 października kolejne emocje związane z biegami – drugi start tegorocznej, jesiennej edycji "czwartków lekkoatletycznych". Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 • KOLARSKI START MŁODYCH TRIATLONISTÓW

  Piękna pogoda towarzyszyła czteroosobowej reprezentacji witoszowskiej klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w kolejnym tegorocznym starcie. Tym razem, w niedzielę 22 września, w Kobierzycach walczyli w zawodach kolarskich na rowerach MTB. Broniąc barw ,,Bike Center" i ,,Żelaznej Świdnicy" nie zawiedli swoich sponsorów. W mocnej i licznej obsadzie wyścigów wykazali się skutecznością w walce. Rywalizację obiecująco rozpoczęła Jagoda Babiarz zajmując w kategorii żaków na dystansie 4 km trzecie miejsce. Wśród młodziczek, 5 kilometrową trasę na drugiej pozycji ukończyła Martyna Markiewicz. Na tym samym dystansie, w kategorii młodzików trzeci był Jakub Kierul, a piąty - Adam Wróblewski. Wszyscy po pasjonującej i wyczerpującej walce, dlatego zasługują na gratulacje i ciepłe podziękowania. Ich odpoczynek od startów nie będzie trwał długo, bo już w czwartek kolejne zmagania w Finale Dolnośląskim Jesiennych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Krzyżowej. Trzymamy za nich kciuki. 

 • PUCHARY DLA STRAŻAKÓW Z WITOSZOWA

  W sobotę 21 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które rozegrane zostały na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, III miejsce wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kat. chłopców 12-15 lat wywalczyła drużyna z Witoszowa. OSP Witoszów reprezentowali: Maciej Calów, Mikołaj Calów, Kacper Klęsk, Wojciech Radwański,  Krzysztof Truty, Jakub Wicher, Jan Wicher, Jakub Wojewoda, Franciszek Woliński. Zmagania rozegrały się w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. W tych samych kategoriach zmierzyły się również drużyny seniorów. OSP Witoszów Dolny zdobywając I miejsce obroniło tytuł MISTRZÓW POWIATU ŚWIDNICKIEGIO.

 • 2019 X 3 DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 8

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2019 X 3 Dzień Chłopaka w klasie 8.

 • PRZEŁAJEM W NOWY SEZON

  Kolejnym udanym startem mogą pochwalić się nasi uczniowie. Po obiecującej inauguracji ,,czwartków” lekkoatletycznych na bieżni stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tym razem 19 września na młodych biegaczy oczekiwały trasy biegowe w gościnnym Dobrocinie, gdzie o prymat najlepszych w strefie wałbrzysko – kłodzkiej rywalizowała młodzież z powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego imdzierżoniowskiego. Z tak dużą konkurencją najlepiej poradzili sobie: Amelia Miałszygrosz i Adam Wróblewski zajmując na dystansie 800 m trzecie lokaty, a tym samym już teraz zapewniając sobie stypendia sportowe za starty w pierwszy semestrze bieżącego roku szkolnego. Tuż za podium przybiegały: Aleksandra Świerczek – czwarta w 300 metrowym sprincie, Martyna Markiewicz – czwarta w biegu na 800 m i Jagoda Babiarz – piąta na dystansie 600 m. Ogromne brawa i gratulacje należą się też pozostałym startującym. Kolejne starcie, w Finale Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS już 26.09.2019 w Krzyżowej.

 • FESTYN RODZINNY

  W niedzielę 15 września podczas Festynu Rodzinnego dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy! Festyn o charakterze sportowym spodobał się naszym uczniom, którzy wraz z rodzicami chętnie wzięli udział w potyczkach rodzinnych, zawodach pływackich, konkurencjach TKKFu z nagrodami i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów - Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym oraz Ligę Kobiet Polskich, Koło w Świdnicy. Młodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji, gry w dwa ognie w hali sportowej oraz punktu zabawy kreatywnej. Dla dorosłych gości festynu organizatorzy z Ligi Kobiet Polskich przygotowali punkty profilaktyki zdrowotnej tj. pomiar ciśnienia, cukru, tkanki tłuszczowej, a nawet prezentacje samobadania piersi. Firma CrossBox74, partner imprezy, przygotowała możliwość wygrania wejściówek na treningi sportowe dla uczestników festynu korzystających z ich atrakcji. Popularnością cieszyła się kawiarenka z ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów oraz pyszna kawa parzona przez rodziców i uczniów klasy triatlonowej. Dodatkową atrakcję stanowiła wystawa licznych prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie "15 lat Polski w Unii Europejskiej", który został rozstrzygnięty podczas Festynu. 

 • REAKTYWACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

  W czwartek, 12.09.2019 r. odbyły się pierwsze zawody z cyklu „czwartków lekkoatletycznych”. Po blisko dwudziestoletniej przerwie królowa sportu wróciła do Świdnicy na błękitną bieżnię stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć zdolnej młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Na starcie, we wszystkich kategoriach wiekowych stanęło 125 młodych adeptów lekkoatletyki, z tego aż 40 zawodników z witoszowskiej szkoły. Mimo, że to pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie, a już zakończone szeregiem indywidualnych sukcesów. Pierwsze miejsce w biegu na 400 m (rocznik 2009-2010) zajęła Aleksandra Świerczek, która  zmotywowała starszych kolegów i koleżanki do walki o najwyższe trofea. Na dystansie 800 m (rocznik 2007-2008) III lokatę zajęła Martyna Budzyń, a na 1000 m (rocznik 2005-2006) w biegu dziewcząt bezapelacyjnie wygrała Martyna Markiewicz, a miejsce III zajęła Oliwia Gryga. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wygrał Adam Wróblewski, a III miejsce, po pasjonującej walce zajął Mateusz Samek.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Kolejne zawody z cyklu odbędą się 3.10.2019 r. Wszystkich chętnych zapraszamy do rywalizacji!

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 • WIZYTA PARTNERSKA W CZECHACH

  W dniach od 5 -7 czerwca br. grupa 30 uczniów i 3 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym brała udział w czwartym i ostatnim już spotkaniu odbywającym się w ramach projektu pn. „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, który wspólnie realizują Gmina Świdnica i Miasto Kopidlno. Odbywające się po obu stronach granicy cykliczne wizyty miały na celu rozwijanie kompetencji językowych i społecznych uczestników oraz zapoznanie ich z atrakcjami turystycznymi polsko-czeskiego pogranicza.

  Podczas ostatniego spotkania czescy gospodarze zaprezentowali krainę zwaną „Czeskim Rajem”, która obfituje w liczne wąwozy, skały, punkty widokowe i zamki. Wspólne wycieczki do Zoo Safari, wspinaczki po Prachowskich Skałach, wizyta na Zamku Kost były nie tylko okazją do podziwiania widoków przepięknej okolicy, poznawania historii i kultury regionu, ale też treningiem językowym, pogłębianiem relacji oraz zdobywaniem nowych doświadczeń. Podczas warsztatów zorganizowanych w czeskiej szkole uczestnicy współpracowali w grupach poznając przydatne słownictwo oraz porównując czeskie i polskie tradycje i zwyczaje.

  Spotkanie zakończyło się podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu, wymianą doświadczeń i dobrych praktyk. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 • BAJKOWA NOC W SZKOLE

  BAJKOWA NOC W SZKOLE

  W piątek, 24 maja 2019r. uczniowie klas drugich pod opieką pań wychowawczyń: p. Izabeli Rataj i p. Magdaleny Kokoszki, spędzili „BAJKOWĄ NOC W SZKOLE”. Tego dnia, wszystkie dzieci przyszły do szkoły bardzo punktualnie. Każdy uczeń zamiast tradycyjnego plecaka z książkami przyniósł do szkoły: śpiwór, karimatę, poduszkę, ulubioną maskotkę oraz dobry humor. Podczas wspólnego wieczoru, drugoklasiści stworzyli własny regulamin, którego sumiennie przestrzegali, czytali bajki,wspólnie bawili się na placu zabaw, grali w kalambury oraz spotkali się z "wróżką pandą". Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce, pokazując swoje taneczne umiejętności. Atrakcją wieczoru była pyszna pizza i wieczorny seans bajkowy . Noc minęła bardzo szybko, a po porannej toalecie i śniadaniu nastąpił czas powrotu do domu. Uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem oraz pytaniem - „Kiedy następna noc w szkole?” Warto dodać, że dla niektórych drugoklasistów była to pierwsza noc poza domem – brawo, byliście naprawdę dzielni!

 • PIERWSZE OFICJALNE PŁYWACKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GMINY WIEJSKIEJ ŚWIDNICA

       W miniony czwartek (30 maja), na basenie Gminnego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym rywalizację o gminny prymat podjęło 73 zawodników. Walczyli stylem dowolnym na dystansach od 25 m (kat. 2011-2010), poprzez 50 m (kat. 2009-2008), do 100 m (kat. 2007-2006 i kat. 2005-2003). Wszystkim wyścigom towarzyszył ogrom emocji, objawiany spontanicznym dopingiem koleżanek i kolegów oraz ich opiekunów. Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Krystyna Kwaśnik - dyrektor SP w Witoszowie Dolnym, Krzysztof Jas - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Julia Calów - z-ca dyrektora ds. zarządzania obiektami sportowo - rekreacyjnymi. Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy zadbało o podium i okolicznościowe dyplomy, a wolontariusze z klas gimnazjalnych SP oraz część uczniów z klasy sportowej w Witoszowie Dolnym bezbłędnie poprowadzili biuro zawodów i pomogli w przygotowaniu, przeprowadzeniu oraz zamknięciu zawodów. Poniższe rezultaty wskazują na wysoki poziom sportowy pływackich zmagań, niezależnie od wspaniałej atmosfery rywalizacji.

   

  MIEJSCA I CZASY DEKOROWANYCH ZAWODNIKÓW

  25 metrów (2011-2010)

   

  Dziewczęta:

  Maja Wojtowicz - 21,22 SP Witoszów Dolny

  Julia Drozdowska - 22,24 SP Lutomia Dolna

  Oliwia Matysiak - 23,67 SP Lutomia Dolna

  Julia Rokicka - 25,31 SP Witoszów Dolny

  Zuzanna Surowiec - 26,72 SP Pszenno

  Hanna Bilska - 31,29 SP Bystrzyca Górna

   

  Chłopcy:

  Bartłomiej Kutyba - 23,77 SP Lutomia Dolna

  Kamil Nizio - 23,98 SP Witoszów Dolny

  Jan Olszewski - 25,45 SP Witoszów Dolny

  Mateusz Politański - 25,73 SP Pszenno

  Alan Kłusek - 28,83 SP Pszenno

  Miłosz Zdybel - 30,04 SP Witoszów Dolny

   

  50 metrów (2009-2008)

   

  Dziewczęta:

  Maja Derewiecka - 44,26 SP Mokrzeszów

  Adela Zaremba - 49,44 SP Witoszów Dolny

  Hanna Suława - 49,96 SP Witoszów Dolny

  Maja Walendowska - 52,26 SP Witoszów Dolny

  Lena Skroboń - 54,30 SP Bystrzyca Górna

  Hanna Jawień - 61,86 SP Witoszów Dolny

   

  Chłopcy:

  Hubert Lepak - 50,20 SP Bystrzyca Górna

  Konrad Poliański - 52,86 SP Pszenno

  Maciej Kazimierczak - 62,99 SP Witoszów Dolny

   

  100 metrów (2007-2006)

   

  Dziewczęta:

  Jagoda Babiarz - 1:25,05 SP Witoszów Dolny

  Martyna Zając - 1:25,86 SP Witoszów Dolny

  Joanna Mojsej - 1:26,07 SP Witoszów Dolny

  Weronika Czubacka - 1:27,69 SP Witoszów Dolny

  Martyna Markiewicz - 1:27,97 SP Witoszów Dolny

  Amelia Miałszygrosz - 1:28,86 SP Witoszów Dolny

   

  Chłopcy:

  Jakub Kierul - 1:16,70 SP Witoszów Dolny

  Adam Wróblewski - 1:18,97 SP Witoszów Dolny

  Adrian Nizio - 1:27,46 SP Witoszów Dolny

  Jakub Janik - 1:28,86 SP Witoszów Dolny

  Igor Swałtek - 1:29,13 SP Witoszów Dolny

  Mateusz Samek - 1:29,49 SP Witoszów Dolny

   

  100 metrów (2005-2003)

   

  Dziewczęta:

  Weronika Zając - 1:27,20 SP Witoszów Dolny

  Karolina Malinowska - 1:33,81 SP Witoszów Dolny

  Aleksandra Sandecka - 1:52,37 SP Witoszów Dolny

  Maja Nawrot - 2:08,97 SP Witoszów Dolny

   

  Chłopcy:

  Jakub Kański - 1:18,30 SP Witoszów Dolny

  Karim Chromy - 1:18,42 SP Bystrzyca Górna

  Maciej Calów - 1:55,42 SP Witoszów Dolny

  Kacper Oko - 4:04,00 SP Mokrzeszów

 • WYCIECZKA KLASY 6A I 7 DO KRAKOWA

 • II Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

  II Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

  W dniu 28 maja 2019 r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wzięli udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem Konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią Polski, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz nauczycieli muzyki, Pani Lidii Bakalarczyk i Katarzyny Bazeli, oprócz Hymnu Narodowego przygotowali i wykonali dwie pieśni o charakterze hymnicznym: „Rotę” oraz „Odę do radości”. Konkurs odbył się w siedzibie Szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia Szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa. Wyniki Konkursu już 11 czerwca 2019 r. 

 • MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA

  MEDALOWY WYSTĘP NA MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA

  Uczniowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym w imponującym stylu rozpoczęli sezon startów udziałem w pierwszej edycji Marconi Duathlon Świdnica. W minioną niedzielę (05.05.2019), mimo niskiej temperatury i przy dotkliwym wietrze licznie stawili się w centrum morderczych zmagań kilkuset duathlonistów z całego kraju – na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Startem w GreatKids, polegającym na przebiegnięciu 700 metrów, przejechaniu na rowerze  2 kilometrów i ponownym przebiegnięciu 700 metrów, otworzyli wrota dla rywalizacji dorosłych zawodników w Classic i Sprint Duathlon. Już na rozgrzewce trudno było im ukryć intensywne emocje z powodu perspektywy walki, a także rangi imprezy, kosmicznie wyglądających rowerów czołowych polskich triathlonistów i obecności licznych kibiców. Sygnał startera uwolnił ich skumulowaną energię, a każde przebiegnięte i przejechane 100 metrów dystansu (w sumie 3400 m) niosło dynamiczne zmiany na czele stawki młodych adeptów triathlonu. Na finiszu najszybszy okazał się Jakub Kierul, odpierając dynamiczny atak Mateusza Samka. Zaraz za nimi przybiegł Dorian Augustyniak, a następnie pierwsza z dziewcząt – Martyna Markiewicz, druga – Amelia Miałszygrosz i trzecia – Wiktoria Błądzińska. Chwała  należy się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom! Po odebraniu gratulacji od swoich bliskich, młodzi zawodnicy Pani Katarzyny Kality kibicowali swojej wychowawczyni i trenerce podczas jej zwycięskiej walki w Sprint Duathlon. Na pokonanie 5 km biegu +  20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu potrzebowała 1:14,16 h. Drugie miejsce w tej rywalizacji sensacyjnie zajęła Karolina Malinowska – uczennica 3 klasy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, przygotowana do zawodów również przez Panią Kasię.

  WIĘCEJ >>

 • WIZYTA PARTNERSKA W CZECHACH

  Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić swoich rówieśników z partnerskiej szkoły podstawowej w czeskim Kopidlnie w okolicach Jicina. W dniach 10-12 kwietnia grupa projektowa składająca się z 30 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami oraz 30 uczniami z zaprzyjaźnionej placówki uczestniczyła w trzecim już spotkaniu partnerskim w ramach projektu „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach umożliwiających im rozwijanie kompetencji językowych i społecznych. Podczas warsztatów zorganizowanych w szkole współpracowali w grupach poznając realia tamtejszej szkoły, komunikując się w językach rodzimych i języku angielskim oraz poznając czeskie tradycje i zwyczaje. W efekcie ich pracy powstały minisłowniczki czesko-polskie, a także prace plastyczne. Ważnym punktem programu były także zajęcia sportowe oraz zajęcia turystyczno-rekreacyjne. Uczestnicy wymiany odbyli atrakcyjne wycieczki po urokliwej okolicy Kopidlna. Odwiedzili między innymi pobliski Jicin, miasto rozbójnika Rumcajsa oraz siedzibę rodu Wallenstein. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy między nauczycielami zaangażowanymi w projekt. Zaplanowano dalsze działania wykraczające poza plan wizyt partnerskich. Nauczyciele języka angielskiego z obu szkół podjęli pierwsze kroki zmierzające do komunikowania się pomiędzy uczniami drogą mailową. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i zachęceni do kolejnego spotkania zaplanowanego na początek czerwca. Odbędzie się ono ponownie po stronie czeskiej w dniach 5-7 czerwca 2019. Mikroprojekt „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
  Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
 • 74-853-88-29

Galeria zdjęć