Dnia 25 czerwca w "Leśniczówce" odbyła się zorganizowana przez naszą szkołę uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wójt gminy Teresa Mazurek najlepszym uczniom w gminie Świdnica wręczyła aż 223 takie nagrody. Uczniowie naszej szkoły otrzymali w sumie 24 stypendia, w tym 2 sportowe. Natalia Męczywór (6b) odebrała nagrodę dla Prymusa Szkoły, a Krzysztof Wróblewski (6b) dla Osobowości Szkoły. Miłą niespodzianką była I nagroda w lidze szkół podstawowych LZS, którą wygrała nasza szkoła! Dodatkowo na koniec uroczystości pani wójt wręczyła upominki uczniom wyróżnionym w konkursie Listy do Ziemi. Agata Sudomierska (6a) i Krzysztof Wróblewski (6b) znaleźli się pośród dwunastu nagrodzonych w tym konkursie. W pierwszej artystycznej części gali wystąpili uczniowie przygotowani przez panią M. Kubicę: Julia Zerka i Martyna Jasińska z klasy 5a bawiły zebranych w inscenizacji teatralnej, urozmaiconej występami muzycznymi Miłosza Nowakowskiego (4a), Krzysztofa Wróblewskiego (6b), Michała Roniewskiego (3) oraz Hanny Guźlińskiej (6b). Gratulujemy wszystkim stypendystom i liczymy, że to grono powiększy się w przyszłym roku!
NASI STYPENDYŚCI
DZIEŃ SPORTU
18.06.2014r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu szkolne ławki zamieniliśmy na boisko wiejskie w Witoszowie. Do sportowych zmagań, pod opieką nauczycieli, przystąpili uczniowie klas 4-6. Międzyklasową rywalizację rozpoczęliśmy od gry w „kwadranta”: klasa 4a z klasą 4b, klasa 5a z 5b, a klasa 6a z 6b. Pierwsze punkty zdobyły klasa 4b, 6b, a klasy 5, z racji remisu, musiały punkty podzielić między siebie. W dalszej części rywalizacji reprezentanci poszczególnych klas zaliczali kolejne stacje, na których wykonywali przeróżne ćwiczenia: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, skoczność, rzut piłką lekarską, hula hop, żonglerka piłką nożną. We wszystkich konkurencjach drużyny zdobywały cenne punkty. Ostatnim punktem programu, niemniej pasjonującym, było przeciąganie liny. W tej konkurencji klasa 4a okazała się silniejsza od 4b, 5a od 5b, a 6a od 6b. Bardzo ważną rolę pełnili kibice, którzy za swoje zaangażowanie mogli zdobyć dodatkowe punkty dla swojej drużyny. W tej roli najlepiej sprawdzili się uczniowie obu klas 4 i to oni rozdzielili te punkty między siebie. Po podliczeniu wszystkich punktów poznaliśmy zwycięzców tegorocznych zmagań: I miejsce – klasa 5a; II miejsce – klasa 6b; III miejsce – klasa 6a; IV miejsce – klasa 4a i 4b; V miejsce – klasa 5b. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę. Przy okazji sportowego święta zostały rozdane dyplomy drużynom, które wzięły udział w międzyklasowych rozgrywkach halowej piłki nożnej. Mecze odbywały się przez cały semestr systemem ”każdy z każdym”. Wyniki końcowe:
I miejsce – klasa 6a
II miejsce – klasa 6b
III miejsce – klasa 5a
IV miejsce – klasa 5b
V miejsce – klasa 4bDyplomami zostali również wyróżnieni uczniowie, którzy w tym roku szkolnym byli wyjątkowo aktywni na lekcjach WF i byli zawsze przygotowani do lekcji (100% zajęć ćwiczących). Do takich uczniów należą:
-
Zuzanna Pietrukiewicz kl.4a
-
Liliana Kazimierska kl. 6a
-
Maciej Bednarz kl. 6a
-
Jakub Tuński kl. 6b
Na tych podsumowaniach zakończyliśmy obchody tegorocznego Dnia Sportu.-
FESTYN RODZINNY
Zgodnie z tradycją naszej szkoły w niedzielę 15 czerwca 2014 r. na boisku szkolnym odbył się Festyn Rodzinny. Impreza bez wątpienia należała do udanych - pogoda dopisała i gości nie brakowało. Uczniowie wraz z całymi rodzinami skorzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, a było ich sporo. Festyn rozpoczęły występy naszych uczniów. Pierwszaki i drugoklasiści zaśpiewali piosenki, trzecioklasiści recytowali wiersze, a Michał Roniewski z klasy III zagrał na pianinie. Wystąpiły również uczennice klasy II i klas IV-VI biorące udział w zajęciach tanecznych w ramach projektu "Moja Szkoła"; tym drugim Hania Guźlińska z klsay VIb towarzyszyła śpiewając piosenkę Majki Jeżowskiej pt."Dłonie". Uczniowie klasy IVa biorący udział w zajęciach teatralnych projektu "Moja Szkoła" wystawili zabawną adaptację "Kopciuszka". Grupa uczniów z klasy IVa dała też pokaz gry na kubkach "Cup Game", a Miłosz Nowakowski z tej samej klasy zaśpiewał "Bluesa bujanego" Majki Jeżowskiej. Wszystkie występy spotkaly się z gromkimi brawami licznie zebranej publiczności. W dalszej części festynu goście korzystali z kawiarenki oferującej napoje i pyszne, domowe ciasta upieczone przez mamy uczniów, kupowali losy na loterii fantowej, częstowali się kiełbaskami z grilla, grochówką lub naleśnikami z polewą truskawkową. Wiele rodzin wzięło udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez LZS, a w hali sportowej odbyły się rozgrywki w piłkę nożną pomiędzy reprezentantami 4 rodzin. Pod koniec imprezy wiele z nich otrzymało atrakcyjne upominki i słodkości. Dmuchane zamki do końca dnia były oblegane przez dzieci. Wiele z nich skorzystało też z "usług" festynowego salonu urody, czyli malowania twarzy i zdobienia fryzur. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdzki konne, wata cukrowa, lody i maskotki z balonów. Dzieci mogły też brać udział w konkursach przygotowanych przez panie z SANEPIDu, natomiast dorośli mogli korzystać z usług pań reprezentujących ZUS. Festyn jak zwykle był okazją do tego, by cała społeczność szkoły, czyli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli spędzić ze sobą przyjemny czas i poznawać się w innych okolicznościach niż w codziennym szkolnym życiu.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika, która odbyła się 11 czerwca 2014r. w świetlicy szkolnej. Organizatorem imprezy była pani Monika Janiszewska – opiekun szkolnej biblioteki. W krótkiej pogadance pierwszoklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad korzystania z książek oraz świetnie wymienili korzyści wynikające z czytania. Następnie zgodnie z tradycją szkoły w obecności pani Dyrektor wypowiedzieli tekst uroczystej przysięgi i złożyli swoje podpisy w Kronice Biblioteki, przez co zostali uznani za prawdziwych czytelników. Sympatyczne spotkanie umilił udany występ klasy 4a, która odegrała współczesną wersję „Kopciuszka”. Bohaterowie przedstawienia z humorem przekonywali młodych widzów, że warto czytać książki i uprawiać sport. Na pamiątkę pasowania na czytelnika każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominki – zakładki i bajkowe naklejki promujące czytanie.
XV GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI MŁODYCH ARTYSTÓW "WYSYPISKO"
W czwartek 05.06.2014 r. w świetlicy w Lutomi Górnej odbył sie konkurs piosenki, podczas którego uczniowie ze szkół podstawowwych i gimnazjalnych naszej gminy wykonali wybrane utwory Majki Jeżowskiej. Naszą szkołę reprezentowali Hanna Guźlińska z klasy 6b oraz Miłosz Nowakowski z 4a. Oba występy należały do bardzo udanych. Hania z piosenką "Dłonie" zdobyła wyróżnienie, czyli II miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Miłosz zakończył rywalizację tuż za "podium" i był czwarty. Gratulujemy! Podczas imprezy odbył się również mini koncert grupy z Gminnych Warsztatów Wokalnych w Lubachowie pod przewodnictwem pana Dariusza Jarosa. Wraz z nimi zaśpiewali: Hania, Miłosz, Julia Zerka i Ala Fostyk.
BIEGI PRZEŁAJOWE
5.06.2014 r. na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej odbyły się biegi przełajowe w ramach Gminnej Ligi Szkół. W zawodach wzięły udział drużyny z Witoszowa, Pszenna, Mokrzeszowa, Lutomi, Grodziszcza i Bystrzycy. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III – IV (bądź młodsze) i klasy V – VI. W każdej kategorii wiekowej szkoła mogła wystawić 4 dziewczynki i 4 chłopców. Młodzi sportowcy walczyli indywidualnie, a także zbierali cenne punkty dla szkoły. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce, a chłopcy IV miejsce. Jako cała szkoła w tzw. "kategorii open” zawody ukończyliśmy na wysokim II miejscu. Najlepsi reprezentanci naszej szkoły:
W kategorii klas III – IV: Karolina Malinowska kl.IVa – III miejsce
W kategorii klas V – VI: Agnieszka Ostaszewska kl.VIa – I miejcse
Liliana Kazimierska kl.VIa – II miejsce
Krzysztof Cegielski kl.VIa – I miejsce
Miłosz Skrzypczak kl.VIa – II miejsce
Naszą szkołę reprezentowali również:
Gładysz Martyna, 4a
Pietrukiewicz Zuzanna, 4a
Dec Natalia, 4b
Procyk Grzegorz, 4b
Wilmanowicz Maciej, 4b
Panek Arek, 4b
Ciećko Sebastian, 4b
Męczywór Natalia, 6b
Krzyśpiak Wiktoria, 5b
Dereń Kamil, 5a
Kazimierski Adam, 5b
Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
CERTYFIKAT Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo
SZKOŁA PODSTAWOWA W WITOSZOWIE DOLNYM otrzymała od Kuratora Oświaty certyfikat SZKOŁY DBAJĄCEJ O BEZPIECZEŃSTWO
„.....Dolnośląski Kurator Oświaty zaświadcza, że system działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa został oceniony i uznany jako spełniający standardy jakości i efektywności ...."
Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym wzięła udział w konkursie, w ramach programu ogłoszonego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Po zaplanowaniu i realizacji licznych działań na rzecz bezpieczeństwa, spełniając wszystkie standardy jakości i efektywności, placówka otrzymała po raz trzeci CERTYFIKAT Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo. Uroczystość wręczenia certyfikatów laureatom odbyła się w dniu 29 maja 2014 roku we Wrocławiu, w której wzięły udział dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik i koordynator programu Joanna Jaros. Cały cykl działań profilaktycznych zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole i poza nią zakończył się pełnym sukcesem. O nadaniu certyfikatu decydowały:
- efektywność działań wykazana poprzez porównawcze wyniki ankiet diagnozujących stan bezpieczeństwa w szkole
- ocena szkolnego programu bezpieczeństwa
- analiza wypadkowości
- zakres i formy edukacji społeczno-prawnej
- zakres współpracy z instytucjami wspierającymi pracę szkoły
Na podstawie obserwacji i wyników analizy przeprowadzonych ankiet stwierdziliśmy, że udało nam się poprawić stan bezpieczeństwa uczniów, zmniejszyć na terenie szkoły i poza nią zjawiska agresji, nietolerancji oraz innych ryzykownych zachowań. Wzrosła świadomość dzieci o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych własnego, nieodpowiedzialnego zachowania, a także znajomość i umiejętność stosowania przez uczniów technik relaksacyjnych oraz radzenia sobie w sytuacji gniewu i złości.
Zwiększyła się umiejętność rozpoznawania źródeł przemocy i form jej przeciwdziałania. Pogłębiła się wiedza uczniów na temat zasad higienicznego trybu życia i dbania o zdrowie psychiczne, a także, że współpraca z odpowiednimi służbami jest gwarancją dobrego samopoczucia oraz poczucia bezpieczeństwa.
Dodatkowo jednym z założonych celów, który udało nam się zrealizować było także zaangażowanie rodziców w działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów, udział w szkoleniach oraz wspólnych przedsięwzięciach środowiskowych.
Podjęty wysiłek wielu osób zaowocował nagrodą. Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym znalazła się w gronie nielicznych szkół, które otrzymały Certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”.
LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA ZDOBYTY!
W dniu 28 maja 2014 roku w sali świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się VII finał konkursu wiedzy samorządowej o Laur Młodego Samorządowca przygotowany przez Gimnazjum w Lutomi Dolnej. W konkursie brały udział Gimnazja oraz Szkoły Podstawowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy VIb: Natalia Męczywór, Bartłomiej Łach oraz Krzysztof Wróblewski. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna - po raz piąty zdobyliśmy I miejsce oraz Laur Młodego Samorządowca! Uroczyste wręczenie statuetek w konkursie o Laur Młodego Samorządowca odbyło się 29 maja 2014 roku w Urzędzie Gminy. Nasi zwycięzcy odebrali statuetkę z rąk pani wójt Teresy Mazurek. Serdecznie gratulujemy Laureatom!
WYCIECZKA DO ZAMKU LEGEND POLSKICH
Klasy IVa, IVb oraz Va w dniu 27 maja 2014 roku uczestniczyły w wycieczce do Pławnej Dolnej, zorganizowanej przez wychowawczynie tych klas. Programem wycieczki była integracja klasowa, poznanie walorów regionu oraz poznanie legend śląskich. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Były to prace na prasie litograficznej, w pracowni kowala – sztuka kowalstwa oraz w pracowni ceramicznej - lepienie z gliny. Uczniowie również zobaczyli arkę Noego zbudowaną przez lokalnego artystę. Na zakończenie wycieczki na uczniów czekały zabawy na zamku, ognisko i pieczenie kiełbasek.
I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM "MOJA MAMA"
Krystian Plewiński z klasy III zwyciężył w VIII edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Moja Mama" w kategorii: prace plastyczne, uczniowie klas II-III. Za swoją pracę, wraz z innymi laureatami z naszego regionu, został nagrodzony 26. maja podczas uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu. GRATULUJEMY!
WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM
Szkoła niemalże zupełnie ucichła na trzy dni od 19 do 21 maja, gdy uczniowie z klas VIa, VIb, Vb oraz 4 z klasy IVa przemierzali Szlak Piastowski podczas wycieczki do Torunia, Gniezna i Biskupina. Wycieczka okazała się udana pod każdym względem! Pogoda wyśmienita, warunki hotelowe na wysokim poziomie (pokoje dwuosobowe z łazienkami, basen, ogród...), ciekawe miejsca na trasie naszych wędrówek oraz dobra atmosfera w całej grupie. Duże wrażenie zrobiła na większości uczniów wizyta w toruńskim Planetarium i Orbitarium. Sporą atrakcją była również przejażdżka kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji, zwiedzanie skansenu kolei wąskotorowej z największą liczbą eksponatów w Europie oraz ruin zamku tzw. "Diabła Weneckiego". Z kolei wielu uczniów z pewnością dobrze będzie wspominać wizytę w niezapomnianym Biskupinie. Warto poznawać piękne zakątki naszego kraju! Całą grupą podczas wycieczki opiekowali się wychowawcy klas: p. Marcin Burdek, p. Dorota Nowakowska oraz p. Bożena Dębkowska.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 5 maja br. klasy czwarte przygotowały apel patriotyczny będący wspomnieniem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to pierwszy apel przygotowany przez czwartoklasistów. Uczniowie przybliżyli nam doniosłe wydarzenia z 1791 roku. W ciekawy sposób przedstawili tło historyczne momentu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący pięknie recytowali teksty poetyckie, przedstawili postać ostatniego króla Rzeczypospolitej - Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz scenkę pokazującą wrogą działalność obcych mocarstw – zaborców Polski. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas czwartych - p. J. Gałuszka i p. M. Janiszewska. Nad oprawą muzyczną apelu czuwała p. K. Bazela.
VI GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Możemy pogratulować sobie sukesu w VI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Wójta Gminy Świdnica. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kacer (6a), Natalia Męczywór (6b) i Krzysztof Wróblewski (6b) zajęła I miejsce w konkursie! Na II miejscu znalazła się SP z Mokrzeszowa, a na III - SP z Lutomi Dolnej. Zwycięzcą konkursu dla gimnazjów zostało Gimnazjum z Pszenna. Nagrody wręczyli nasi goście: pani Maria Jaworska, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, pan Zbigniew Karnowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, oraz pani Agnieszka Markiewicz Zaradna, przewodnicząca jury i reprezentantka Wydawnictwa Macmillan - sponsora nagród dla szkół podstawowych. Pani Kamila Bartoszek z Wydawnictwa Pearson reprezentowała z kolei sponsora nagrody dla gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego w formie testu językowego pisanego indywidualnie przez każdego z uczniów oraz ustnego w formie prezentacji wylosowanego kraju anglojęzycznego. W trakcie testu językowego jury oceniło poszczególne stoiska krajów przyznając punkty za bogactwo treści, pomysłowość i estetykę wykonania prac. W części ustnej drużyny wykazały się wysokimi umiejętnościami językowymi, a przede wszystkim niesamowitą pomysłowością przekazując ciekawe informacje na temat swoich krajów. Były scenki przybliżające zwyczaje mieszkańców niektórych krajów, prezentacje z wykorzystaniem plakatów i innych eksponatów związanych z danym krajem, prezentacje wzbogacone o prezentacje multimedialne, utwory muzyczne, a nawet słodkie poczęstunki charakterystyczne dla wybranych krajów. Jury brało pod uwagę pomysłowość, bogactwo słownictwa oraz poprawność i płynność wypowiedzi uczniów. W trakcie konkursu uczniowie weszli dodatkowo w rolę jurorów i sami wybrali najlepsze stoisko spośród szkół podstawowych i gimnazjów - SP z Grodziszcza i Gimnazjum z Lutomi Dolnej otrzymały nagrody publiczności. Na koniec, już po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, odbył się pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu znanej już w naszej szkole tancerki z wrocławskiego zespołu „Ellorien”, pani Marty Zielińskiej. Po raz pierwszy byliśmy jako szkoła organizatorem Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Było to nie lada wyzwanie, więc tym bardziej cieszymy się, że zaproponowana przez nas formuła konkursu spotkała się z pozytywnym przyjęciem - nasi goście wyrazili słowa uznania, a niektórzy nawet zachwytu:) Impreza udała się dzięki współpracy nauczycieli i pomocy ze strony uczniów i rodziców - ci ostatni przygotowali pyszne ciasta umilające czas naszym gościom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie! Pomysłodawczynią oraz koordynatorem konkursu była p. Dorota Nowakowska.
DZIEŃ ZIEMI
W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody "Dnia Ziemi" pod hasłem "Zmień nawyki - nie klimat". Wcześniej uczniowie klas 4-6 na zajęciach z przyrody poznali problemy związane z ochroną środowiska, w którym żyjemy, a na lekcjach j. polskiego pisali listy dla Ziemi (10 najlepszych prac zostanie przekazanych do Urzędu Gminy Świdnica na konkurs). Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie w swoich klasach zastanawiali się nad rozwiązaniem problemów ekologicznych w różnych obszarach działalności człowieka. Efektem tych przemyśleń były prace plastyczne w formie plakatów proekologicznych, które zostały zaprezentowane przez ich autorów podczas spotkania w świetlicy szkolnej. Troje uczniów: Hanna Guźlińska, Krzysztof Wróblewski i Jakub Suława odczytali swoje listy dla Ziemi. Były to najlepsze i najbardziej przejmujące prace w szkole. Agata Sudomierska przedstawiła prezentację multimedialną o zagrożeniach dla czystości naszego środowiska, natomiast pani Bożena Dębkowska, nauczyciel przyrody, opowiedziała uczniom o ekologicznych źródłach energii. Na koniec spotkania wszyscy złożyli ślubowanie "Dekalogu człowieka dbającego o naszą Ziemię".
PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE
W środę przed przerwą świąteczną odbył się uroczysty apel świąteczny, składający się z dwóch części - występu koła teatralnego pod przewodnictwem p. Marii Kubicy oraz wiosennego występu klasy II przygotowanego przez p. Agnieszkę Zaruską. Spotkanie to, zakończone złożeniem życzeń świątecznych przez panią Dyrektor, stanowiło doskonałe wprowadzenie w tematykę przeżywania Świąt Zmartwychwstania. Gratulujemy występu wszystkim artystom.
I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
15 kwietnia w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego. Wzięło w nim udział 88 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Naszą szkołę reprezentował 4-osobowy zespół w składzie: Natalia Męczywór (6b), Agata Sudomierska (6a), Jakub Halkowicz (5a) i Krzysztof Zawada (5b), którzy wygrali eliminacje szkolne zorganizowane przez pana Marcina Burdka i panią Joannę Michalską. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, indywidualnym, uczniowie rozwiązywali 20 zadań testowych z różnych działów matematyki. Drugi etap, zespołowy, polegał na rozwiązaniu w określonym czasie kolejnych dziesięciu zadań pokazujących matematykę w zastosowaniu praktycznym (np. konstrukcja okręgu z użyciem sznurka i pisaka, czy odnalezienie położenia na planie miasta), a także zadania wykazujące umiejętność uogólniania, wykonywania poprawnych rachunków czy też rozwiązywania krzyżówek liczbowych. Nasi uczniowie uplasowali się na 11. pozycji jako drużyna w powiecie świdnickim i na 2. w Gminie Świdnica. W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsce zajęła Natalia Męczywór - 13. miejsce. W Gminie Świdnica Natalia była najlepsza. Gratulujemy!!!
ZIELONA SZKOŁA
W dniach 31.03.2014 – 04.04.2014 uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami p. Agnieszką Zaruską i p. Jolantą Knerowicz wzięli udział w Zielonej Szkole w ramach projektu „AsertywNie używkom” w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Dzieci miały zajęcia szkolne z wychowawcami oraz ciekawe warsztaty: socjoterapeutyczne, z profilaktyki prozdrowotnej, udzielania pierwszej pomocy i zajęcia muzyczno – ruchowe. Uczestnicy uczyli się, ale i dobrze bawili, poznając okolice schroniska - zwiedzili Elektrownię Wodną w Lubachowie oraz Zaporę Wodną. Wspaniale wszyscy bawili się na wspólnej dyskotece i podczas ogniska. Na spotkaniu z p. Piotrem Snopczyńskim, himalaistą, ratownikiem GOPR oraz instruktorem narciarskim, dzieci poznały nie tylko ciekawego człowieka, ale i jego pasję, która „zaraża” innych. Na zakończenie projektu uczniowie przygotowali wspólny występ, który wzbudził ogólny aplauz rodziców zaproszonych przez stęsknione dzieci. Organizatorzy Zielonej Szkoły otrzymali piękne laurki wykonane i podpisane przez uczniów obu klas, a każdy uczestnik z rąk pani Magdaleny Urbańskiej - dyrektor schroniska - Certyfikat „Samodzielnego Juniora”. Nie możemy też zapomnieć o kochanych i troskliwych mamach, które z wielkim sercem wspierały dzieci podczas ich pierwszego, samodzielnego wyjazdu z domu. Smutne było pożegnanie, ale obiecaliśmy często wracać do tak przyjaznego nam miejsca i zawsze uśmiechniętej pani dyrektor M. Urbańskiej.
SPRAWDZIAN 6-KLASISTY
Nasi 6-klasiści zmierzyli się już ze sprawdzianem podsumowującym etap nauki w szkole podstawowej. Odczucia większości zapytanych uczniów po sprawdzianie były pozytywne. Oby takie też były wyniki ich testów!
I MIEJSCE NATALII W X GMINNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
27 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Świdnica walczyło w piątek, 28 marca w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs ortograficzny odbywał się w II kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Natalia Męczywór z klasy 6b! GRATULUJEMY! Dzielnie w konkursie walczyli również Aleksandra Michalska i Jakub Suława z klasy 6a.
Archiwum Aktualności