Jak obyczaj każe stary,
Według przodków naszej wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
Co przyświeca nam o zmroku,
Doprowadzi Was do szczęścia
W nadchodzącym Nowym Roku.
Jak obyczaj każe stary,
Według przodków naszej wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
Co przyświeca nam o zmroku,
Doprowadzi Was do szczęścia
W nadchodzącym Nowym Roku.
Piątek 20 grudnia w naszej szkole upłynął we wspaniałej, świątecznej atmosferze. Już od rana trwały gorączkowe przygotowania do klasowych wigilii i uroczystego apelu. O 10.00 wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie spotkali się w świetlicy szkolnej. Samorząd Uczniowski składał serdeczne życzenia świąteczne pracownikom i całej społeczności szkolnej. Były też miłe słowa Pani Dyrektor, która dziękowała wszystkim za cały rok rzetelnej pracy i nawiązując do tradycji Bożego Narodzenia, kierowała najlepsze życzenia do wszystkich zebranych. Zespół teatralny przedstawił jasełka pod tytułem „W drodze do Betlejem”. Na scenie pojawiła się cała plejada postaci. Wszyscy aktorzy wspaniale kreowali swoje role. Przedstawienie było wzbogacone witrażowym teatrzykiem cieni, co bardzo podobało się widzom. Jasełka przygotowała pani Maria Kubica przy dużym współudziale pani Anny Kasprzak, która zajęła się scenografią. Gromkie brawa widowni świadczyły o poziomie prezentacji. Po spektaklu Pani Dyrektor wraz z p. M. Janiszewską wręczyły dyplomy i upominki uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na stroik bożonarodzeniowy. Pozostając w świątecznym nastroju, uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas i tam rozpoczęły się spotkania wigilijne. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, opłatka, szczerych, świątecznych życzeń, a nawet obietnic poprawy. W tym wyjątkowym dniu długo jeszcze rozbrzmiewały w naszej szkole dźwięki pięknych, niepowtarzalnych kolęd i unosił się zapach świeżej, pięknie przystrojonej choinki.
Już po raz ostatni w ramach Projektu Odnowy Wsi mieszkańcy Witoszowa i okolic spotkali się poznawać zabytki i historyczne miejsca Witoszowa. Ostatni spacer zaprowadził nas do kościoła parafialnego w Witoszowie Dolnym. Historię odnowionego w ostatnim czasie kościoła przybliżył proboszcz parafii - ks. Jarosław Lipniak. Dorośli i starsze dzieci mieli okazję wejść na wieżę kościoła. Po zwiedzeniu świątyni wszyscy udali się do domu parafialnego na słodki poczęstunek oraz oglądanie kroniki parafialnej.
W dniach 12-13 grudnia 2013r. grupa 21 uczniów z naszej szkoły brała udział w warsztatach z zakresu komunikacji w Krzyżowej. Większość z nich od października 2012r. uczestniczyła w Projekcie English Teaching. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w ramach Projektu prowadziła p. D. Nowakowska, która też wybrała wyjazd na warsztaty jako formę nagrody za zaangażowanie uczniów w zajęcia. Warsztaty prowadzą trenerzy Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, a naszą grupą opiekowała się pani Ada Zaremba-Kiepura - mama jednej z uczennic klasy pierwszej. Zajęcia odbywały się w kompleksie pałacowym w Krzyżowej, w sali balowej pałacu. Miały formę ćwiczeń opartych na współpracy w zespole. Uczestnicy warsztatów uczyli się dobrej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, a przy tym wykazywali się kreatywnym myśleniem i umiejętnością autoprezentacji. Zdobywali również wiedzę na temat historii tego niezwykłego miejsca, a w wolnym czasie bawili się w hali sportowej lub w swoich pokojach. Niektóre wytwory pracy uczniów można podziwiać na zdjęciach w galerii.
W dniu dzisiejszym klasy I-III miały możliwość „odwiedzić” niezwykłe miejsce, przenośne planetarium - Bajkonur. Pan Tomasz - astronom, podróżnik i zapalony popularyzator nauki - odkrywał i wyjaśniał w nim zagadki Kosmosu. Dzieci były zachwycone odbytą podróżą w pozaziemską przestrzeń. Na „sztucznym niebie” uczniowie mogli podziwiać gwiezdne konstelacje oraz wschód i zachód słońca. Uczniowie klas starszych dowiedzieli się między innymi, dlaczego gwiazdy "migoczą" i o której w dniu Wigilii pojawi się "pierwsza gwiazdka". Z kolei szóstoklasiści obserwowali zmiany na niebie w kolejnych porach roku. Te niezwykłe pokazy wywołały wiele emocji i nieziemskich wrażeń.
Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym również uczniów naszej szkoły odwiedził MIKOŁAJ. Była duża porcja radości i śmiechu. Do zobaczenia za rok Mikołaju! :)
3 grudnia 2013 r. na hali sportowej przy naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej piłki halowej chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn z gminy Świdnica: SP Pszenno, SP Lutomia, SP Grodziszcze, SP Bystrzyca, a gospodarzem turnieju była nasza szkoła, SP Witoszów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym“, po 12 minut. Na boisku można było podziwiać sportową walkę w myśl zasady „fair play“. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom piłkarskich umiejętności, ale nasza drużyna okazała się najlepszą, nie tracąc ani jednej bramki podczas całego turnieju. Naszym piłkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Naszą szkołę reprezentowali:
Wyniki turnieju:
I miejsce SP Witoszów
II miejsce SP Bystrzyca
III miejsce SP Grodziszcze
IV miejsce SP Lutomia
V miejsce SP Pszenno
Niemal wszystkie klasy IV-VI w zeszłym oraz obecnym tygodniu zdecydowały się na skorzystanie z oferty świdnickiego lodowiska. Wspólna zabawa na lodzie to nie tylko ruch, odskocznia od codziennej pracy w szkolnej ławce, ale przede wszystkim okazja do integracji zespołów klasowych oraz lepszego poznania swoich kolegów i wychowawców. Taką formę wyjazdu wybrały klasy 6a, 6b, 5a, 4a i 4b. Natomiast klasa 5b w środę odwiedza kino.
Już po raz czwarty drużyna z naszej szkoły wygrała VI edycję konkursu „Dach nad Głową”! Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 listopada w siedzibie marketu Leroy Merlin w Świdnicy. Nagroda to bilety do kina oraz bon o wartości 1000zł. Ale najważniejsze jest to, że wszystkie zbudowane i udekorowane budy będą przeznaczone dla czworonogów z Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Szczególne podziękowania składamy na ręce rodziców Macieja oraz Eryka.
W środę odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Wystarczy pooglądać zdjęcia, by przekonać się, jak wspaniale bawili się wszyscy jej uczestnicy. Klasy przygotowały dla siebie poczęstunki oraz wróżby andrzejkowe, ktore urozmaiciły wspólną zabawę. W trakcie dyskoteki ja zwykle odbyły się konkursy. Konkurs tańca w parach wygrali tym razem: Dawid Andrzejewski i Magda Panek z klasy 4a, Grzegorz Procyk i Natalia Zdybel z 4b oraz Dorian Łysoń i Paulina Opolska z 6b. Przyznano również tytuł Miss i Mistera dyskoteki za wspaniały taniec indywidualny podczas całej zabawy. Nagrody w tej kategorii otrzymali Kamila Gałecka z 4a oraz Jakub Tuński z 6b. Gratulujemy wyróżnionym!
W poniedziałek 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III uczcili kolejne urodziny tego milutkiego pluszaka, przynosząc do klas małe, duże i baaardzo duże miśki. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego pochodu maskotek , w którym misie poznały okolice szkoły. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i rozeszliśmy się do swoich sal, gdzie spożywając „misiowe smakołyki” rozmawialiśmy o misiach-bohaterach książek i filmów. Na zakończenie dnia każda z klas wykonała prace plastyczne . Zrobione różnymi technikami misie ozdabiają nasze sale i szkołę, przypominając jednocześnie, że MIŚ jest potrzebny nam wszystkim…
16 listopada 2013 roku, w sobotę wzięliśmy udział w 6 edycji konkursu „Dach nad głową” – buda dla psa. Organizatorem konkursu jest market Leroy Merlin. Przez tydzień można głosować na naszą budę. Warunkiem jest dokonanie zakupu w markecie Leroy Merlin oraz wypełnienie kuponu konkursowego. Prosimy dokładnie wypełnić kupon, bo tylko taki będzie ważny i wrzucić do przygotowanej urny. Wygrywa buda, która zdobędzie najwięcej głosów (kuponów) od klientów.
W sobotę odbył się trzeci spacer po Witoszowie zorganizowany w ramach projektu Odnowy Wsi. Tym razem ponad 40-osobowa grupa zwiedziła Muzeum Broni w Witoszowie Dolnym. Gości oprowadzał po muzeum jego właściciel i organizator - pan Stanisław Gabryś. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania wystawy militariów zgromadzonych w budynku, a zakończyła oglądaniem pojazdów wojskowych na zewnątrz, gdzie uczestnicy spaceru mogli między innymi wejść do środka czołgu T-72 i innych pojazdów. To był bardzo udany dzień!
13.11.2013 r. w hali sportowej przy naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach rywalizowały czwórki siatkarskie z sześciu różnych szkół. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym“ równocześnie na dwóch boiskach. Dziewczęta w swojej grupie walczyły z siatkarkami z Mokrzeszowa (15 : 17, 13 : 15), Bystrzycy (15 : 4, 15 : 1), Pszenna (15 : 8, 15 : 10) i Lutomii (15 : 10, 15 : 11). Chłopcy w swojej grupie rywalizowali z drużynami z Lutomii (15 : 8, 15 : 9), Bystrzycy (15 : 7, 15 : 10), Grodziszcza (15 : 6, 15 : 3) i Pszenna (15 : 13, 13 : 15, 13 : 15). A oto wyniki końcowe:
DZIEWCZĘTA:
I miejsce – Mokrzeszów
II miejsce – Witoszów
III miejsce – Lutomia
IV miejsce – Pszenno
V miejsce – Bystrzyca
CHŁOPCY:
I miejsce – Pszenno
II miejsce – Witoszów
III miejsce – Bystrzyca
IV miejsce – Lutomia
V miejsce – Grodziszcze
Naszą szkołę godnie reprezentowali:
Kacer Julia, VIa
Kazimierska Lilian, VIa
Michalska Aleksandra, VIa
Jaworska Sandra, VIa
Malinowska Karolina, IVa
Bednarz Maciej, VIa
Suława Jakub, VI a
Cegielski Krzysztof, VIa
Dereń Kamil, Va
Terka Sebastian, Va
We wtorek 12 listopada uczciliśmy w uroczysty sposób 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowany przez klasę 6b i 6a miał formę konkursu pieśni patriotycznych, w którym wzięły udział klasy IV-VI. W jury pracowali: pan organista z Witoszowa, pani Dyrektor, p. B. Malina oraz uczennica klasy III Maja Skórska. Każda z klas wykonała jedną wylosowaną wcześniej pieśń z okresu Legionów Polskich. Wszystkie występy zrobiły na jury duże wrażenie, a podjęcie decyzji o poszczególnych miejscach w konkursie okazało się niezwykle trudne. Każda z klas postarała się przygotować choreografię oraz stroje bądź elementy strojów odpowiednie do wykonywanych utworów. W trakcie obrad jury cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała kilka pieśni, które nie pojawiły się w części konkursowej. Dodatkową atrakcją była prezentacja broni i innych akcesoriów militarnych z okresu walk wyzwoleńczych, której dokonał dla nas pan Bogusław Kowalski. Broń została specjalnie na tę okazję wypożyczona od grup rekonstrukcyjnych. A oto wyniki naszego konkursu: I miejsce - klasa 4a, II miejsce - klasa 5a, III miejsce - klasa 4a i 6b.
Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt. „Kocham Polskę”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Na konkurs wpłynęło 16 prac przedstawiających m.in. sceny z życia ułanów, walczących żołnierzy, pola bitewne oraz symbole narodowe. Jury w składzie: p. Jolanta Galuszka, p. Monika Janiszewska i Sandra Jaworska dokonało oceny dostarczonych prac plastycznych i przyznało następujące miejsca:
W kategorii uczniów młodszych:
I miejsce: Martyna Zając
Wyróżnienia: Tymoteusz Mak i Helena Guźlińska
W kategorii uczniów starszych:
I miejsce: Miłosz Nowakowski
Wyróżnienia: Olga Mak, Karolina Malinowska oraz Natalia Męczywór.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dlatego w dniu 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc.Dzieci klas I-III wraz z wychowawcami organizują w swoich klasach Kluby Śniadaniowe, w których nauczyciele przekazują swoim młodym podopiecznym cenne informacje o zasadach zdrowego żywienia.Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla nas wychowawców, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów rozdaliśmy naszym podopiecznym odblaskowe breloczki.
"Rzeczpospolita naszakochana pomocy potrzebuje. Na koń bracia, na pospolite ruszenie ruszać nam trzeba. Żupany, kontusze i szable do boku, bo w granicach Szwed stoi. Husaria - do ataku!" We wtorek 6 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole pokaz Bractwa Rycerskiego KERIN pt. „Szlachta polska". Uczniowie mieli okazję zobaczyć wybrane eksponaty w postaci muszkietu szwedzkiego, zbroi husarskiej oraz ubiorów z epoki, np. kontusz szlachecki. Było dużo radości, gdy poprzebierani uczniowie wcielali się w role polskiej szlachty i odgrywali sytuacyjne scenki. Na zakończenie pokazu został zaprezentowany pojedynek między szlachcicem polskim a kozakiem zaporoskim. Żywa lekcja historii przybliżyła dzieciom wartości patriotyzmu i historię Polski siedemnastowiecznej. Zaproponowana przez Bractwo Rycerskie „Kerin” i nauczycielkę historii p. Jolantę Gałuszkę formuła „żywych lekcji historii” bardzo spodobała się uczniom naszej szkoły. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bractwie Rycerskim Kerin, odwiedź stronę internetową: www.kerin.pl
Już po raz czwarty uczniowie klas I-III będą brać udział w programie SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK. Dzieci będą zdobywać kolejne sprawności sportowe przewidziane w projekcie. Projekt potrwa do czerwca 2014 roku.
Powered by aSc EduPage