• GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ
          • GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

          • W piątek 17 października w Pszennie odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej, w którym wzięło udział ponad 70 wykonawców z terenu Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Grupa naszych recytatorów zaprezentowała się wspaniale w swoich utworach poetyckich. Doskonała interpretacja, wyrazistość przekazu, dobór repertuaru - to najmocniejsze punkty artystów ze SP w Witoszowie Dolnym. Znowu udało się sięgnąć po najwyższe laury! Wiktoria Mytych z klasy Va zajęła I miejsce, Karol Firlej z klasy IV – II miejsce (wspaniały debiut), a Martyna Jasińska z klasy VIa otrzymała jedno z trzech wyróżnień. Wszystkich recytatorów przygotowały nauczycielki języka polskiego: pani Monika Janiszewska i pani Maria Kubica. Dziękujemy aktorom i życzymy sukcesów w następnych artystycznych przedsięwzięciach!

        • XIV DZIEŃ PAPIESKI
          • XIV DZIEŃ PAPIESKI

          • 15 października, w przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, nasza szkoła obchodziła XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Świętymi bądźcie!”. Klasa 6a z panią Katarzyną Halkowicz przygotowała z tej okazji krótki program artystyczny. Uczniowie przypomnieli sobie postać świętego Jana Pawła II słuchając ciekawostek i anegdot z jego życia. Mogli również obejrzeć zdjęcia Ojca Świętego, posłuchać jego słów wzywających do pracy nad sobą i podkreślających rolę młodych w przyszłości ojczyzny. Część uczniów przygotowała na tę okazję narysowane przez siebie portrety Jana Pawła II, które można było podziwiać. Tradycyjnie już wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża, „Barkę”. Na koniec Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że mamy niesamowite szczęście mogąc pamiętać osobę, która teraz jest już święta. Powinniśmy wzorować się na świętym Janie Pawle II, wsłuchiwać w jego ciągle aktualne słowa: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali…”

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dzień 14 października był w naszej szkole niezwykle uroczysty. O godz. 9.00  uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się w świetlicy, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim pracownikom naszej szkoły serdeczne i szczere życzenia, wręczył też piękne kwiaty z dedykacją: „Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach”. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zespół kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marii Kubicy przygotował pełen humoru program kabaretowy polegający na parodii życia szkolnego. Publiczność wspaniale się bawiła, a więc aktorzy osiągnęli zamierzony cel. Najmłodsi uczniowie z klasy IIa, pod opieką wychowawczyni pani Violetty Malickiej, również dołączyli się do życzeń, dedykując nauczycielom swój występ artystyczny. Został on nagrodzony gromkimi brawami.. Na zakończenie oczywiście nie zabrakło podziękowań i życzeń za strony Pani Dyrektor, która podkreśliła wartość pracy wszystkich zatrudnionych w naszej szkole, dzięki którym uczniowie mogą się wszechstronnie rozwijać w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. Gromkie „Sto lat” zakończyło tę wzruszającą uroczystość, po której wszyscy udali się na wspólne spotkania z wychowawcami klas.

        • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • We wtorek odbyło się spotkanie z panem policjantem, który przypomniał uczniom z klas I-II oraz III-VI o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się w terenie zabudowanym oraz poza nim. Pan policjant zwrócił szczególną uwagę na obowiązek posiadania odblasków, gdy poruszamy się po zmroku poza terenem zabudowanym. Uczniowie zadali policjantowi kilka pytań na koniec spotkania.

        • DYSKOTEKA SZKOLNA
          • DYSKOTEKA SZKOLNA

          • W czwartek 2 października odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez nowy Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie dopisali i jak zwykle bawili się tak dobrze, że żal im było kończyć wspólną zabawę. Klasy zorganizowały sobie poczęstunek w czasie przerwy. Podczas dyskoteki odbyły się także konkursy tańca indywidualnego oraz tańca w parach, a zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

        • PROJEKT "MOJA SZKOŁA"
          • PROJEKT "MOJA SZKOŁA"

          • Od połowy września wielu uczniów naszej szkoły uczestniczy w zajęciach dodatkowych z różnych przedmiotów i dziedzin w ramach projektu "Moja Szkoła". Tak jak w tamtym semestrze dzieci rozwijają wszystkie kompetencje kluczowe poprzez aktywny udział w proponowanych im zadaniach. Uczestnicy i uczestniczki zajęć na każdym spotkaniu otrzymują poczęstunek, który pomaga im wykrzesać enrgię na koniec pracowitego dnia. Życzymy sukcesów w realizacji wszystkich projektów.

        • BIEGI PRZEŁAJOWE
          • BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 2.10.2014r. w Jeżowie Sudeckim odbyły się „Jeleniogórskie Biegi Przełajowe LZS – Złota Jesień”. Był to Finał Wojewódzki XV Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast 2014. W zawodach wystartowało wielu zawodników, w różnych kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Nasz powiat reprezentowali najlepsi biegacze, a wśród nich uczennice naszej szkoły: Wiktoria Krzyśpiak z kl. VIb i Karolina Malinowska z kl. Va. Dziewczęta wystartowały na dystansie 600 m., walcząc do końca uplasowały się w drugiej dziesiątce. Trzeba przyznać, że jest to niezły wynik, zważywszy na fakt, że w zawodach wystartowało wielu zawodników z klubów sportowych. Dziewczętom gratulujemy!

        • I OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE „BIEG POJEDNANIA”
          • I OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE „BIEG POJEDNANIA”

          • 30.09.2014r. w Krzyżowej odbyły się I Otwarte Biegi Przełajowe „BIEG POJEDNANIA” w ramach obchodów 25 - lecia pojednania polsko – niemieckiego. W zawodach wystartowało wielu zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 – 2005 i 2002 – 2003. Uczniowie z klas IV mieli do pokonania dystans 300m, uczniowie klas V i VI biegli na dystansie 600m. Najlepszymi biegaczkami okazały się: Wiktoria Krzyśpiak (6b) – II miejsce i ​Karolina Malinowska (5a) – III miejsce.
            Naszą szkołę godnie reprezentowali:

            1. Paździora Aleksandra kl. IV

            2. Mytych Wiktoria kl. Va

            3. Malinowska Karolina kl. Va

            4. Pietrukiewicz Zuzanna kl. Va

            5. Dec Natalia kl. Vb

            6. Panek Arkadiusz kl. Vb

            7. Bronikowski Dawid kl. Vb

            8. Terka Sebastian kl. VIa

            9. Basik Gracjan kl. VIb

            10. Kazimierski Adam kl. VIb

            11. Krzyśpiak Wiktoria kl. VIb


            Dziewczętom i pozostałym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • To, jak ważne jest czytanie, wie chyba każdy. Rozbudza ono wyobraźnię, wzmacnia więzi między czytającym dorosłym i dzieckiem, uczy myślenia, doskonali zdolność pisania i czytania. Dlatego też w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania. Tego dnia w świetlicy szkolnej rozbrzmiewały ulubione dziecięce wierszyki, historie i baśnie. Sympatycy książek wcielili się w baśniowe postacie, posłuchali m.in. uniwersalnych baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu pani Moniki Janiszewskiej –nauczycielki j. polskiego oraz starszych kolegów i koleżanek. Chętni uczniowie –najliczniej z klas II - mogli też sami pięknie przeczytać swoją ulubioną książkę. Nie zabrakło pięknych charakteryzacji, rekwizytów oraz skupienia nad książką i słowem pisanym. 
            Wszystko udało się bajkowo, w szkole zagościła baśniowa atmosfera, a czas tego dnia minął bardzo szybko. Spotkanie przygotowały p. Monika Janiszewska - lider kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz pani Anna Kasprzak – opiekun świetlicy szkolnej. 

        • 75 ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
          • 75 ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

          • W dniu 26 września 2014 roku w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odbyło się spotkanie poświęcone 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, przygotowane przez p. J. Gałuszkę.  Apel prowadzili Zuzanna Pietrukiewicz (5a) oraz Arkadiusz Panek (5b). Uczniowie przedstawili historię powstania Polskiego Państwa Podziemnego ilustrując temat gazetką historyczną oraz prezentacją multimedialną przygotowaną przez Jakuba Płomińskiego i Jakuba Halkowicza z kl. 6a. Podczas apelu oddano cześć tym, którzy życie swoje poświęcili za wolność, tym, którzy tej wolności nie doczekali, a przede wszystkim tym, którzy wciąż żyją wśród nas. Na koniec spotkania uczniowie wysłuchali hymnu Polski Podziemnej.

            Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Uchwalone zostało 11 września 1998 r. przez Sejm RP. Najważniejszym celem AK było prowadzenie walki z Niemcami oraz przygotowywanie kadr, a następnie sformowanie jednostek wojskowych w celu jawnego wystąpienia przeciw okupantowi w najbardziej sprzyjającym momencie wojny. Tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu nazywano po wojnie Polskim Państwem Podziemnym. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie. Polskie Państwo Podziemne było prawdziwym fenomenem w historii świata. W warunkach okrutnej okupacji niemieckiej i sowieckiej odtworzono w konspiracji, w łączności z przebywającym na uchodźstwie Rządem, struktury administracji cywilnej (w kraju działał wicepremier, Krajowa Rada Ministrów, 18 ministerstw, 17 urzędów wojewódzkich), powołano podziemny parlament, stworzono tajne organa sądownicze, utworzono największą ochotniczą armię podziemną, liczącą ponad 400 tysięcy żołnierzy Armię Krajową. Szacuje się, że w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego czynnie działał ponad 1 milion Polaków. Polskie Państwo Podziemne ukazało swoją prężność organizacyjną, najwyższe walory patriotyczne i obywatelskie w czasie realizowanej strefami, w miarę przesuwania się frontu wschodniego, akcji powstańczej – operacji „Burza" oraz podczas Powstania Warszawskiego. Wobec okupacji Polski przez Armię Sowiecką oraz cofnięcia uznania Rządu RP przez aliantów zachodnich Polskie Państwo Podziemne w dniu 1 lipca 1945 roku przestało istnieć, pozostawiając przyszłym pokoleniom Testament Polski Walczącej oraz imperatyw moralny walki o najwyższe wartości do końca, bez względu na koniunkturę.

            Świat nie zna jeszcze ogromu ofiar poniesionych przez Polskę w tej walce. Doszczętnie zniszczenie stolicy, 5 milionów pomordowanych w obozach, kilka milionów „żywych trupów”, zrujnowanych psychicznie i fizycznie, miliony wywiezionych w głąb Rosji i rozproszonych po świecie, bezprzykładne spustoszenie gospodarcze – oto wkład Polski do tej wojny, przewyższający to, co złożyły na ołtarzu wspólnej sprawy wszystkie inne narody demokratyczne.

            Polska ma zatem niezaprzeczalne prawo do szacunku i pomocy całej ludzkości cywilizowanej, stała się bowiem symbolem wierności sojuszom, bezkompromisowości i walczącej demokracji”

            Testament Polski Walczącej, 1 lipca 1945 r.

        • SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY
          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

          • W czwartek 25.09.2014 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto skład naszego samorządu: 1. Miłosz Nowakowski, 5a; 2. Martyna Jasińska, 6a; 3. Karolina Malinowska, 5a. Gratulujemy wygranym i życzymy im sukcesów w realizacji ambitnych planów na ten rok szkolny!

        • DEBATA PRZEDWYBORCZA
          • DEBATA PRZEDWYBORCZA

          • 23.09.2014 r. odbyła się pierwsza debata przedwyborcza w naszej szkole. Prowadziła ją Alicja z zespołu wyborczego, a zaprezentowało się sześcioro kandydatów w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Debata była okazją do tego, by bliżej poznać kandydatów w szkolnych wyborach oraz ich pomysły na zmiany w szkole. Przy okazji była to dla wszystkich zebranych praktyczna nauka wyrażania swoich poglądów i argumentowania. 5 kandydatek i 1 kandydat najpierw w kilku zdaniach przedstawili siebie i swoje programy wyborcze, a następnie odpowiedzieli na jedno wylosowane pytanie. Wszyscy byli mocno przejęci sytuacją i bardzo poważnie potraktowali swoje wystąpienia. Zebrani uczniowie klas IV-VI słuchali przemówień z uwagą i nagradzali wszystkich głośnymi brawami. Pani Dyrektor pogratulowała całej szóstce odwagi i życzyła powodzenia w tych wyborach, ale i w przyszłości, gdy podobne wyzwania będą im stawiane. Z ust nauczyciela opiekuna Samorządu Uczniowskiego padł termin wyborów, które będą miały miejsce już w czwartek. 

        • PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO WAMBIERZYC
          • PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO WAMBIERZYC

          • W sobotę 20.09.2014 kilkunastu uczniów z klas IV – VI pod opieką pani katechetki K. Halkowicz wzięło udział w diecezjalnej pielgrzymce młodzieży do WambierzycPo drodze, w Bardzie, dzieci odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary. Tu była okazja do krótkiej modlitwy, obejrzenia sanktuarium, a także ucałowania figurki Matki Bożej. Ciekawym punktem pielgrzymki była pochodząca z drugiej połowy XIX w. ruchoma szopka w Wambierzycach, która zachwyciła uczniów. Na terenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odbyła się Msza święta z udziałem Biskupa Adama Bałabucha w intencji młodzieży. Później o. Jarosław Zatoka przeprowadził ciekawą konferencję na temat miłości, szacunku dla drugiej osoby, aktualności Dekalogu i konieczności przestrzegania przykazań Bożych. Po modlitwie, chwilach skupienia i refleksji była okazja do doskonałej zabawy podczas koncertu zespołu Anastasis. Diecezjalną Pielgrzymką do Wambierzyc zakończył się Tydzień Wychowania obchodzony również w naszej szkole.

             

        • "SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS"
          • "SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS"

          • Od poniedziałku 15.09.14. trwa w szkole akcja wyborcza kandydatów do szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 6 kandydatów - Miłosz Nowakowski (5a), Zuzia Pietrukiewicz (5a), Maja Skórska (4), Karolina Malinowska (5a), Kalina Szmit (6b) i Martyna Jasińska (6a). Uczniowie mogą zapoznać się z ich pomysłami i postulatami na plakatach wiszących na korytarzu obok pokoju nauczycielskiego. Od tej chwili przebieg wyborów można też śledzić tutaj. Nasza szkoła włączyła się bowiem w akcję "SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS". Jest to ogólnopolski projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej mający na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej w polsich szkołach poprzez organizację demokratyczych wyborów oraz wypracowanie mechanizmów współdecydowania uczniów o sprawach szkoły. Projekt jest realizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Relacja z działań w ramach akcji przedwyborczej jest umieszczana na stronie projektu. Znajdują się tam m.in. sylwetki kandydatów, a po wyborach zostaną umieszczone ich wyniki. Specjalny zespół dba o przebieg kampanii i samych wyborów, które będą miały miejsce w ostatnim tygodniu września. We wtorek 23. września odbędzie się debata, podczas której kandydaci zaprezentują swoje programy i odpowiedzą na pytania kolegów i koleżanek z klas IV-VI. Opiekun SU p. M. Janiszewska wraz z koordynatorem akcji "Samorządy mają głos" p. D. Nowakowską i uczennicami klasy 6a - Julią Zerką i Alicją Fostyk odpowiadają za realizację przedsięwzięcia. 

        • SPOTKANIE Z RODZICAMI
          • SPOTKANIE Z RODZICAMI

          • W poniedziałek 15.09.14. odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami. W pierwszej części pani Anna Szywała, której firma szkoleniowa koordynuje realizowany w szkole projekt "Moja Szkoła", przedstawiła zebranym rodzicom podsumowanie zajęć projektowych z poprzedniego roku szkolnego. Ewaluacja odbytych zajęć uwzględniała między innymi opinie uczestniczących w nich dzieci oraz ich rodziców wyrażone w ankietach. Rekrutacja do zajęć w tym semestrze jest zakończona, a od poniedziałku odbywają się już zajęcia. Pani Szywała życzyła naszym uczniom i nauczycielom kolejnych sukcesów i owocnej pracy nad rozwijaniem kompetencji kluczowych u wszystkich uczestników. Rodzice w tej cześci spotkania zostali również zapoznani przez p. J. Michalską z zasadami wprowadzonego w tym roku szkolnym punktowego systemu oceniania zachowania, a pani Dyrektor przekazała im ważne informacje związane z organizacją całego roku szkolnego. Na koniec rodzice spotkali się z wychowawcami klas, by dopełnić niezbędnych formalności i wybrać Rady Oddziałowe poszczególnych klas.

          • Wykaz podręczników na rok szk. 2014/2015

          •  

               Wykaz podręczników dla klasy II w roku szkolnym 2014/2015

            1.

            „Nasze razem w szkole” - edukacja wczesnoszkolna w kl. 2. Podręcznik z ćwiczeniami

            J. Brzózka, A. Jasiocha
            K, Hamak, K. Izbińska, K. Glinka, W.Went

            WSiP Warszawa

            2.

            Język angielski – „Our Discovery Island 2”
            Podręcznik + ćwiczenia

            Steve Masland, Gabriella Lazzeri, Regina Raczyńska, Barbara Muszyńska

            Pearson

            3.

            Religia – Bliscy sercu Jezusa

            Ks. W. Kubik,

            WAM Kraków

             

               Wykaz podręczników dla klasy III w roku szkolnym 2014/2015

            1.

            Nasze Razem w Szkole. Edukacja wczesnoszkolna kl.3
            Komplet dla klasy 3 - wydanie II (2012)

            Anna Jasiocha
            Teresa Panek
            Katarzyna Glinka
            Kamila Izbińska
            Jolanta Brzózka
            Katarzyna Harmak

            WSiP Warszawa

            2.

             

             

             

            Język angielski – Footprints 3
            Podręcznik + ćwiczenia

            Steve Masland, Gabriella Lazzeri, Regina Raczyńska, Barbara Muszyńska

            Pearson Longman

            3.

            Religia – „Jezusowa wspólnota serc”
            Podręcznik + zeszyt ucznia

            Ks. W. Kubik,

            WAM  Kraków

             

                               Wykaz podręczników kl. IV na rok szkolny 2014/2015

            l.p.

            Tytuł podręcznika, ćwiczeń

            Autor

            Wydawnictwo

            1.

            Język polski - „Słowa na start” – podręcznik do kształcenia literatury

            „Słowa na start” – podręcznik do nauki o języku cz. 1 i 2

            M. Derlukiewicz
            M. Szulc
            A. Gorzałczyńska
            D. Chwastniewska
            D. Różek

            Nowa Era

            2.

            Matematyka – „Matematyka wokół nas”. Podręcznik do klasy 4
            (do nowej podstawy programowej)

            Helena Lewicka
            Marianna Kowalczyk

            WSiP

            3.

            Przyroda „Na tropach przyrody” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

             

            Marcin Braun
            Wojciech Grajkowski
            Marek Więckowski

            Nowa Era

            4.

            Historia „Wczoraj i dziś” – podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy czwartej szkoły podstawowej

            Ćwiczenia – zeszyt ucznia „Wczoraj i dziś” oraz dodatek „Sprawdź się”

            Grzegorz Wojciechowski

            Nowa Era

            5.

            Plastyka
            Podręcznik „Do dzieła!” dla klas 4-6
            Dodatek „Historia sztuki”

            Jadwiga Lukas
            Krystyna Onak

            Nowa Era

            6.

            Zajęcia techniczne
            „Jak to działa?” – podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla klas 4-6.
            Dodatek: Rysunek techniczny „Jak to działa?”

            Lech Łabecki
            Marta Łabecka

            Nowa Era

            7.

            Muzyka
            „I gra muzyka” – podręcznik IV-VI
            „I gra muzyka” – zeszyt ucznia IV-VI

            Monika Gromek
            Grażyna Kilbach

            Nowa Era

            8.

            Język angielski
            „Evolution Plus 1” podręcznik+ćwiczenia

            Nick Beare

            MACMILLAN

            9.

            Informatyka „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej” klasy 4-6
            (do nowej podstawy programowej)

            Grażyna Koba

            MiGra

            10.

            Religia „Zaproszeni przez Boga”
            Nowa podstawa programowa

            Ks. Zbigniew Marek

              WAM Kraków 2012

                                 

            Wykaz podręczników kl. V na rok szkolny 2014/2015

            l.p.

            Tytuł podręcznika, ćwiczeń

            Autor

            Wydawnictwo

            1.

            Język polski - „Słowa na start” – podręcznik do kształcenia literackiego
            „Słowa na start” – podręcznik do nauki o języku, cz. I i II

            M. Derlukiewicz
            A. Wojciechowska

            Nowa Era

            2.

            Matematyka – Matematyka wokół nas. Podręcznik dla szkoły podstawowej 5
            Zeszyt ćwiczeń cz. I i II (do nowej podstawy programowej)

            H. Lewicka
            M. Kowalczyk

            WSiP Warszawa

            3.

            Przyroda – „Na tropach przyrody”
            podręcznik  + zeszyt ćwiczeń

             

            Marcin Braun
            W. Grajkowski
            M. Więckowski

            Nowa Era

            4.

            Historia „Wczoraj i dziś” – podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy piątej szkoły podstawowej
            Ćwiczenia – zeszyt ucznia „Wczoraj i dziś” oraz dodatek „Sprawdź się”

            Grzegorz Wojciechowski
            Tomasz Maćkowski

            Nowa Era

            5.

            Plastyka – Do dzieła! Podręcznik
            do plastyki dla klas IV – VI 
            + Bezpłatny dodatek „Historia sztuki”

            J. Lukas
            K. Onak

            Nowa Era

            6.

            Język angielski – „Evolution Plus 2”

            Nick Beare

            Macmillan

            7.

            Muzyka
            „I gra muzyka” – podręcznik IV-VI
            „I gra muzyka” – zeszyt ucznia IV-VI

            Monika Gromek
            Grażyna Kilbach

            Nowa Era

            8.

            Religia – „Obdarowani przez Boga”
            (nowa podstawa programowa)

            Zbigniew (SJ) Marek

            WAM Kraków 2013

            9.

            Informatyka „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej” klasy 4 - 6

            Grażyna Koba

            Migra

            10.

            Zajęcia techniczne
            „Jak to działa?” – podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla klas 4-6.
            Dodatek: Rysunek techniczny „Jak to działa?”

            Lech Łabecki
            Marta Łabecka

            Nowa Era

             

                          Wykaz podręczników kl. VI na rok szkolny 2014/2015

            l.p.

            Tytuł podręcznika, ćwiczeń

            Autor

            Wydawnictwo

            1.

            Język polski - „Słowa na start” – podręcznik do kształcenia literackiego
            „Słowa na start” – podręcznik do nauki o języku, cz. I i II
            (do nowej podstawy programowej)

            M. Derlukiewicz
            A. Wojciechowska

            Nowa Era

            2.

            Matematyka – Matematyka wokół nas. Podręcznik dla szkoły podstawowej 6
            Zeszyt ćwiczeń cz. I i II (do nowej podstawy programowej)

            H. Lewicka
            M. Kowalczyk

            WSiP Warszawa

            3.

            Przyroda – „Na tropach przyrody”
            podręcznik  + zeszyt ćwiczeń

            Marcin Braun
            W. Grajkowski
            M. Więckowski

            Nowa Era

            4.

            Historia „Wczoraj i dziś” – podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy szóstej szkoły podstawowej (do nowej podstawy programowej)
            Ćwiczenia – zeszyt ucznia „Wczoraj i dziś” Część 1 i część 2

            Grzegorz Wojciechowski

            Tomasz Maćkowski

            Nowa Era

            5.

            Plastyka – Do dzieła! Podręcznik (biała okładka)
            do plastyki dla klas IV – VI 
            + Bezpłatny dodatek „Historia sztuki” + płyta CD

            J. Lukas
            K. Onak

            Nowa Era

            6.

            Język angielski – „Evolution Plus 3” + ćwiczenia

            Nick Beare

            Macmillan

            7.

            Muzyka
            „I gra muzyka” – podręcznik IV-VI
            „I gra muzyka” – zeszyt ucznia IV-VI

            Monika Gromek
            Grażyna Kilbach

            Nowa Era

            8.

            Religia – „Przemienieni przez Boga”
            (nowa podstawa programowa)

            Zbigniew (SJ) Marek

            WAM Kraków 2014

            9.

            Informatyka „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej” klasy 4 - 6

            Grażyna Koba

            Migra

            10.

            Zajęcia techniczne
            „Jak to działa?” – podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla klas 4-6.
            Dodatek: Rysunek techniczny „Jak to działa?”

            Lech Łabecki
            Marta Łabecka

            Nowa Era

             

        • POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW
          • POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

          • Uczniowie klasy 6a i 6b pożegnali się ze społecznością szkolną podczas uroczystego spotkania w świetlicy szkolnej 26 czerwca 2014 r. Wystąpili przed zebranymi kolegami z klas III-V, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami, którzy mogli przybyć na to spotkanie, z zabawnym przedstawieniem mówiącym o "typowym" dniu ucznia klasy szóstej w naszej szkole. Różnorodne scenki rodzajowe z lekcji i przerw, urozmaicone aranżacjami znanych piosenek z tekstami napisanymi przez uczniów, pokazały ich w dwóch odsłonach - lepszej i gorszej, wyidealizowanej i niegrzecznej. Salwy śmiechu płynące z widowni wskazywały na pozytywny odbiór występu kończącego poczynania dzisiejszych bohaterów w szkole podstawowej. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie stwierdzili, że udało się artystom oddać charakterystyczne gesty i słowa prezentowanych osób. Na koniec uroczystości pani Dyrektor, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali kwiaty i pamiątkowe zakładki z wizerunkami uczniów klas 6. Tradycyjnie szóstoklasiści zostali pożegnani w krótkim przemówieniu przez przedstawicieli klas piątych w osobach Jakuba Płomińskiego i Kamila Derenia oraz obdarowani różami. Pani Dyrektor w bardzo ciepłych słowach pożegnała tegorocznych absolwentów życząc im sukcesów i szczęścia w przyszłości.

        • NASI STYPENDYŚCI
          • NASI STYPENDYŚCI

          • Dnia 25 czerwca w "Leśniczówce" odbyła się zorganizowana przez naszą szkołę uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wójt gminy Teresa Mazurek najlepszym uczniom w gminie Świdnica wręczyła aż 223 takie nagrody. Uczniowie naszej szkoły otrzymali w sumie 24 stypendia, w tym 2 sportowe. Natalia Męczywór (6b) odebrała nagrodę dla Prymusa Szkoły, a Krzysztof Wróblewski (6b) dla Osobowości Szkoły. Miłą niespodzianką była I nagroda w lidze szkół podstawowych LZS, którą wygrała nasza szkoła! Dodatkowo na koniec uroczystości pani wójt wręczyła upominki uczniom wyróżnionym w konkursie Listy do Ziemi. Agata Sudomierska (6a) i Krzysztof Wróblewski (6b) znaleźli się pośród dwunastu nagrodzonych w tym konkursie. W pierwszej artystycznej części gali wystąpili uczniowie przygotowani przez panią M. Kubicę: Julia Zerka i Martyna Jasińska z klasy 5a bawiły zebranych w inscenizacji teatralnej, urozmaiconej występami muzycznymi Miłosza Nowakowskiego (4a), Krzysztofa Wróblewskiego (6b), Michała Roniewskiego (3) oraz Hanny Guźlińskiej (6b). Gratulujemy wszystkim stypendystom i liczymy, że to grono powiększy się w przyszłym roku!

        • DZIEŃ SPORTU
          • DZIEŃ SPORTU

          • 18.06.2014r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu szkolne ławki zamieniliśmy na boisko wiejskie w Witoszowie. Do sportowych zmagań, pod opieką nauczycieli, przystąpili uczniowie klas 4-6. Międzyklasową rywalizację rozpoczęliśmy od gry w „kwadranta”: klasa 4a z klasą 4b, klasa 5a z 5b, a klasa 6a z 6b. Pierwsze punkty zdobyły klasa 4b, 6b, a klasy 5, z racji remisu, musiały punkty podzielić między siebie. W dalszej części rywalizacji reprezentanci poszczególnych klas zaliczali kolejne stacje, na których wykonywali przeróżne ćwiczenia: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, skoczność, rzut piłką lekarską, hula hop, żonglerka piłką nożną. We wszystkich konkurencjach drużyny zdobywały cenne punkty. Ostatnim punktem programu, niemniej pasjonującym, było przeciąganie liny. W tej konkurencji klasa 4a okazała się silniejsza od 4b, 5a od 5b, a 6a od 6b. Bardzo ważną rolę pełnili kibice, którzy za swoje zaangażowanie mogli zdobyć dodatkowe punkty dla swojej drużyny. W tej roli najlepiej sprawdzili się uczniowie obu klas 4 i to oni rozdzielili te punkty między siebie. Po podliczeniu wszystkich punktów poznaliśmy zwycięzców tegorocznych zmagań: I miejsce – klasa 5a; II miejsce – klasa 6b; III miejsce – klasa 6aIV miejsce – klasa 4a i 4b; V miejsce – klasa 5b. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę. Przy okazji sportowego święta zostały rozdane dyplomy drużynom, które wzięły udział w międzyklasowych rozgrywkach halowej piłki nożnej. Mecze odbywały się przez cały semestr systemem ”każdy z każdym”. Wyniki końcowe:

            I miejsce – klasa 6a
            II miejsce – klasa 6b
            III miejsce – klasa 5a
            IV miejsce – klasa 5b
            V miejsce – klasa 4b

            Dyplomami zostali również wyróżnieni uczniowie, którzy w tym roku szkolnym byli wyjątkowo aktywni na lekcjach WF i byli zawsze przygotowani do lekcji (100% zajęć ćwiczących). Do takich uczniów należą:

            1. Zuzanna Pietrukiewicz kl.4a

            2. Liliana Kazimierska kl. 6a

            3. Maciej Bednarz kl. 6a

            4. Jakub Tuński kl. 6b


            Na tych podsumowaniach zakończyliśmy obchody tegorocznego Dnia Sportu.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
      • 74-853-88-29
      • Witoszów Dolny 59-60, 58-100 Świdnica, dolnośląskie
        Poland
      • SPWitoszow/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych