Od połowy września tego roku szkolnego grupa uczniów z klasy V uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym na platformie współpracy szkół europejskich - eTwinning. Po raz drugi uczniowie naszej szkoły komunikują się, współpracują i dzielą doświadczeniami z rówieśnikami z kilku innych państw. Oczywiście narzędziem komunikacji jest język angielski.
Administratorem projektu o nazwie "European friends", obok nauczycielki z Francji, jest pani Dorota Nowakowska. Celem współpracy 9 szkół z Polski, Francji, Turcji, Cypru, Włoch, Grecji, Ukrainy i Hiszpanii jest rzeczywista komunikacja w języku angielskim pomiędzy uczniami za pośrednictwem forum, czatu i konferencji online oraz poznawanie realiów życia rówieśników z innych krajów. Uczestnicy projektu przygotowują prezentacje swoich grup z uwzględnieniem podstawowych informacji o sobie, swoich zainteresowaniach, rodzinie, szkole. Jednym z zadań projektu będzie także opracowanie informacji turystycznych na temat swojej okolicy i kraju, a także przygotowanie filmików pokazujących życie w szkole oraz świętowanie szczególnych okazji.
Realizacja projektu to także doskonała okazja dla nauczycieli do wymiany doświadczeń z zakresu nauczania dzieci z tej samej grupy wiekowej oraz wzajemnego uczenia się sprawdzonych metod prezentacji materiałów edukacyjnych za pomocą technologii komputerowej. Projekt potrwa do końca roku szkolnego 2016/2017. Zapraszamy do odwiedzania strony projektu, na której stopniowo będą dodawane efekty współpracy jego uczestników: European friends
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT KLASY V
RAJD SZKOLNEGO KOŁA PTSM
W piątek 30 września klasa V wzięła udział w Rajdzie Szkolnych Kół PTSM po Świdnicy, pod opieką wychowawczyni p. D. Nowakowskiej i p. A. Kasprzak. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wszystkich uczestników z kilku Szkolnych Kół PTSM było ponad 200! Na trasie zwiedzania znalazły się najważniejsze skarby zabytków Świdnicy, czyli Rynek, Kościół Pokoju, Katedra, Apteka pod Bykami. Pogoda tego dnia była wspaniała, a więc i wycieczka bardzo udana.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
30.09.2016r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”. Lokal wyborczy usytuowany został w szkolnej bibliotece. W komisji wyborczej zasiadły uczennice klas VI, Gabrysia Ryngwelska i Wiktoria Sornat. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie z klas IV – VI. Każdy z nich po podpisaniu listy wyborców otrzymał kartę do głosowania, na której zaznaczał nazwisko kandydata, na którego oddawał swój głos. W tym roku wybierano spośród 5 kandydatów: Oliwia Kruczek kl. VIb, Oliwia Opalach kl. VIa, Fabian Hrycak kl. VIa, Viktoria Szczypińska kl. V i Asia Plewińska kl. IVa.
Wybory przebiegały bez zakłóceń, komisja sprawnie przeliczyła wszystkie głosy i podała oficjalne wyniki. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski tworzą:
Przewodnicząca – Viktoria Szczypińska kl. V
Zastępca – Oliwia Kruczek kl. VIb
Skarbnik – Fabian Hrycak kl. VIa
Gratulujemy i liczymy na Wasze zaangażowanie w życie społeczności uczniowskiej.
AKCJA WYBORCZA W SZKOLE
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”.
Akcja ma na celu przygotowanie i przeprowadzenie w szkole demokratycznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego.
Chętni uczniowie zgłaszali swoje kandydatury opiekunowi samorządu. W tym roku o stanowisko przewodniczącego samorządu ubiegali się: Oliwia Kruczek z kl.VIb, Oliwia Opalach z kl. VIa, Fabian Hrycak z kl. VIa, Viktoria Szczypińska z kl. V i Asia Plewińska z kl. IVa.
Kolejnym etapem było samodzielne przygotowanie przez kandydatów plakatów wyborczych, na których prezentowali siebie i swój program wyborczy w taki sposób aby zainteresować przyszłych wyborców. Akcja wyborcza trwała dwa tygodnie, a ostatnim jej punktem była szkolna debata przedwyborcza. Podczas debaty każdy kandydat miał czas na zaprezentowanie siebie i swojego programu wyborczego, aby przekonać wyborców, że to właśnie oni są odpowiednią osobą do objęcia stanowiska przewodniczącego. W drugiej części debaty kandydaci losowali pytania, na które musieli udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
Wybory odbyły się w piątek 30 września, a walka pomiędzy kandydatami była wyjątkowo wyrównana. Ostatecznie skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017 wygląda nastepująco:
Przewodnicząca SU - Viktoria Szczypińska (kl. V)
Zastępca przewodniczącej SU - Oliwia Kruczek ( kl. VIa)
Skarbnik SU - Fabian Hrycak (kl. VIb)
Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy przy realizacji podejmowanych działań!
BIEGI PRZEŁAJOWE
29.09.2016r. w Krzyżowej odbył się III Międzypokoleniowy Otwarty Przełajowy Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy” Krzyżowa 2016. Celem imprezy było m.in. uczczenie pojednania polsko – niemieckiego, wspieranie inicjatyw służących solidarności międzypokoleniowej, wyrównywanie szans, promowanie wolontariatu sportowego.
W biegach wystartowało wielu zawodników z powiatu świdnickiego. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 300m i 600m. Wszyscy nasi sportowcy ukończyli swoje biegi w pierwszych 10.
Największy sukces odnotowały dziewczęta:
Alicja Anioł kl. IVa – I miejsce, Wiktoria Błądzińska kl. IVa – III miejsce, Kinga Kubisztal kl. VIb – II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali również: Aleksandra Paździora kl. VIb, Emilia Szelezin kl. VIb, Krzysztof Truty kl. V, Martyna Zając kl. IVa, Brajan Bryk kl. IVb, Mateusz Samek kl. IVa, Maksymilian Jaworski kl. IVa.
Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy!
OGOLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
„Dzieci uwielbiają czytanie. Od nas, dorosłych, zależy, czy zaspokoimy ich naturalną potrzebę i gotowość do słuchania baśni i historii, czy też pozwolimy jej zaniknąć wśród agresji i zgiełku reklam i gier komputerowych, elektronicznych gadżetów i medialnego szumu. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować codziennie czytając dziecku dla przyjemności. Dzieci, którym czytamy, wyrastają na czytelników – ludzi, którzy żyją mądrzej, lepiej, a nawet dłużej. Wybierzmy czytanie dzieciom!”
Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”
Szanowni Państwo,
dnia 29 września (czwartek) br. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wzorem lat ubiegłych promując kulturę czytelniczą chcemy Państwa serdecznie zaprosić tego dnia do szkoły, aby wziąć udział w kampanii propagującej dwudziestominutowe czytanie na głos dzieciom w klasach. Chętnych Rodziców, Dziadków prosimy o kontakt z wychowawcami klas w celu omówienia szczegółów.
Serdecznie zapraszamy
PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY
We wtorek 27 wrzesnia o godz. 10.00 miał miejsce próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. W tym roku m.in. ze względu na udział Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak” do alarmu wprowadzono dodatkowe rozwiązania i ćwiczenia, które koordynowali strażacy należący do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Celem przeprowadzonych pod kierunkiem wykwalifikowanych strażaków ćwiczeń było uświadomienie uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia oraz jak i na co zwrócić uwagę ewakuując niepełnosprawną osobę.
Wszystkim jednostkom straży pożarnej uczestniczącym w ćwiczeniach składamy serdeczne podziękowanie za pomoc, wsparcie i praktyczne uwagi, a całej społeczności szkolnej gratulujemy zdyscyplinowania, mobilizacji i odpowiedzialności wykazanej podczas próbnego alarmu.
SUKCES KINGI
22.09.2016r. uczennica klasy VIb Kinga Kubisztal wzięła udział w Finale Dolnośląskim w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Roztoce. Kinga rywalizowała w biegu na dystansie 600m. Nasza uczennica świetnie się spisała kończąc bieg na wysokim II miejscu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
PROJEKT "MOJA EKOOJCZYZNA”
W dniach 14-16 września 2016r uczniowie klas VI-tych już po raz drugi wyjechali do Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie na warsztaty ekologiczne w ramach Projektu „Moja EKOOJCZYZNA”. Przez trzy dni nasza młodzież miała różne zajęcia, które wdrażały ją do proekologicznych zachowań i nawyków. Uczniowie uczyli się jak segregować odpady, co nadaje się do kompostowania, jakie odpady są niebezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia. Aby łatwiej było zrozumieć te zagadnienia oprócz zajęć warsztatowych w Schronisku Młodzieżowym uczestnicy odwiedzili elektrownię wodną w Lubachowie, Biologiczną Oczyszczalnię Ścieków i Ekologiczny Domek Ogrodnika w Krzyżowej oraz Zakład Utylizacji Odpadów w Świdnicy. W trzecim dniu wszyscy pojechali na zajęcia do Stacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica, a potem do szkółki leśnej w Burkatowie. Uwieńczeniem poznanych zasad segregowania odpadów było wykonanie przez uczestników plansz na temat segregacji śmieci i dzieł „śmieciosztuki”. Po trzech dniach pełnych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły i mogą edukować swoich młodszych kolegów.
„ZEJDŹ Z KANAPY I GŁOŚ EWANGELIĘ”
Pod takim hasłem odbył się w sobotę 17 września Diecezjalny Dzień Młodzieży w Wambierzycach przy Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Wzięła w nim udział grupa uczniów naszej szkoły i Gimnazjum pod opieką pań Katechetek, pani Pedagog i księdza Mariusza. Mimo deszczowej pogody młodzież wysłuchała konferencji o. Kamila Tymeckiego z Góry św. Anny, potem w skupieniu wzięła udział we Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. W homilii przypomniał on najważniejsze słowa papieża Franciszka do młodych ze Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się latem w Krakowie.
Po zjedzeniu pysznej zupy była okazja do obejrzenia Sanktuarium i kupienia pamiątek, a potem do tańca przy muzyce rapera Bęsiu. Wszyscy zadowoleni, choć nieco zmoknięci, wrócili do Witoszowa.
PIERWSZACZKI W KOŚCIELE
W czwartek 15 września nasi najmłodsi uczniowie pod opieką pani Katechetki wybrali się do kościoła parafialnego, aby z bliska obejrzeć wystrój świątyni. Spotkali się również z Księdzem Proboszczem, który odpowiadał na ich pytania i rozdał pamiątkowe obrazki. Dzieci dzwoniły dzwonkami, mogły dokładnie obejrzeć prezbiterium, a nawet usiąść na „tronie” księdza. Na zakończenie zostały obficie pokropione wodą święconą i zaproszone na coniedzielny udział we Mszy świętej.
KOŁO WOLONTARIATU STARTUJE!
Członkowie rozpoczynającego w naszej szkole działalność Wolontariatu proszą o przynoszenie przyborów szkolnych i słodyczy. Przekażemy je na kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie dla Domu Dziecka w Betlejem prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki. Zbiórka potrwa do końca września. Przybory szkolne i słodycze prosimy przynosić do Pani Katechetki lub przekazywać wychowawcom.
DZIĘKUJEMY ZA POMOC!
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016 / 2017
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w czwartek 1 września 2016r. o godzinie 8:00. Społeczność naszej szkoły powiększyła się nie tylko o nowych uczniów klasy I (20 osób), ale także o 5 uczniów klas starszych. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom, by nowy rok szkolny był czasem wszechstronnego rozwoju i budowania dobrych relacji z innymi.
Pierwsze w nowym roku szkolnym zebranie z rodzicami odbędzie się w poniedziałek 19 września o godzinie 16:30.
WITAJ SZKOŁO !
DZIEŃ SPORTU KLAS IV-VI
W środe przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV-VI rywalizowali ze sobą podczas Dniu Sportu. Sześcioosobowe drużyny reprezentujące zespoły klasowe w wielu różnych konkurencjach wałczyły zacięcie o tytuł najlepszej klasy w rywalizacji sportowej tego roku szkolnego. Oczywiście udział w zawodach poprzedziła solidna rozgrzewka, poprowadzona przez Karolinę Malinowską z klasy 6a, która tego dnia została uhonorowana tytułem Sportowca Roku w naszej szkole za całoroczna pracę na zajęciach w-fu oraz reprezentowanie szkoły w licznych zawodach sportowych. Dzień Sportu ostatecznie wygrała klasa 6b! Gratulujemy!
II miejsce zajęła klasa 6a, III - klasa 5b, IV - klasa IV, a V - klasa Va. Tego dnia jednak liczył się przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Organizacją imprezy zajęła się oczywiście pani Bogumiła Malina, której pomagała pani Anna Kasprzak.
TELEEKSPRESOWO KOŃCZYMY SZKOŁĘ!
We wtorek 21 czerwca br. w teleekspressowym stylu klasy szóste pożegnały się ze szkołą. Uroczystość podsumowania szkoły podstawowej przez szóstoklasistów odbyła się w szkolnej świetlicy. Na spotkaniu obecni byli nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz klasy czwarte i piąte. Przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń - p. Moniki Janiszewskiej i p. Jolanty Gałuszki program utrzymany był w teleekspressowej konwencji. W roli debiutantki - nowej „twarzy teleekspressu” wystąpiła Wiktoria Mytych. W wydaniu specjalnym szkolnego teleekspressu mowa była m.in. o uczniowskich inicjatywach, historycznym sprawdzianie szóstoklasisty, nowoczesnym transporcie szkolnym, klasowych wycieczkach i szkolnej rzeczywistości. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć stałego punktu programu - takiego jak wakacyjna prognoza pogody, którą poprowadziła Sandra Hauzer. Szkolni mistrzowie ortografii: Martyna Czerniec i Arkadusz Panek w uczniowskich zeszytach wytropili wpisy, którym przyznali złotą czcionkę. W rolę Marka Sierockiego wcielił się Miłosz Parużyński, a komentarze sportowe wygłosili Arkadiusz Panek i Jakub Wicher. O klasowych wycieczkach opowiedziały Sara Swałtek, Kelly Terka i Wiktoria Mydłowska. Specjalnymi gośćmi w szkolnej redakcji byli młodzi muzycy – Miłosz Nowakowski i Kacper Sułkowski, którzy zagrali dla publiczności utwór „Zawsze tam gdzie Ty…”. Zagraniczną wysłanniczką opowiadającą o walorach nauki języka w programie e–twining była niezastąpiona Ewelina Malinowska. Ciekawie zaprezentowali się też Młodzi Obywatele z klasy 6a, którzy opowiedzieli o udanych lokalnych akcjach, przedsięwzięciach i inicjatywach, w których brali udział. Teleekspressowe kamery zarejestrowały też interesujący materiał „ z terenu”, z którego relację zdały reporterki: Magdalena Panek i Olga Mak.
Dla szóstoklasistów i ich nauczycieli spotkanie przyniosło wyjątkowe i wzruszające chwile, które niewątpliwie pozostaną w pamięci. Pani dyrektor Krystyna Kwaśnik w słowach skierowanych do przyszłych absolwentów pochwaliła wyjątkową postawę tegorocznych szóstoklasistów, życzyła im dalszych sukcesów i pomyślności w dalszej edukacji.
Na zakończenie spotkania wystąpiły klasy piąte, które skierowały do starszych koleżanek i kolegów miłe słowa pożegnania oraz gorące życzenia powodzenia w gimnazjum. Szóstoklasistom młodsi uczniowie zadedykowali piosenkę o radości odkrywania otaczającego świata oraz ofiarowali piękne róże.
WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS PIĄTYCH I CZWARTEJ
W dniach 16-17 czerwca 2016r. grupa uczniów z klas Va, Vb i IV wraz z wychowawczyniami zwiedziła stolicę. Podczas pierwszego dnia pod opieką pani przewodnik odwiedzilismy jedne z najważniejszych atrakcji Warszawy, zaczynając od cmentarza i Alei Zasłużonych na Starych Powązkach. Nasi szkolni harcerze ze szczególnym zainteresowaniem słuchali historii harcerskiego batalionu „Zośka” biorącego udział m.in. w powstaniu warszawskim. Spacer po parku w Łazienkach Królewskich, zwanych "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", był okazją do wytchnienia w kontakcie z piękną naturą i kulturą. Oczywiście wszyscy zrobili sobie zdjęcie z pomnikiem Fryderyka Chopina, ale też popularnymi wiewiórkami i pawiami. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Trasa prowadziła od Zamku Królewskiego, przez Stary Rynek z Syrenką do pomnika Małego Powstańca. Wszyscy uczniowie, bogatsi o wiedzę o stolicy i obowiązkowe pamiątki, z zadowoleniem udali się do miejsca noclegu na obrzeżach Warszawy. Niecodzienną atrakcją wieczoru było wspólne kibicowanie polskiej druzynie piłkarskiej podczas meczu z Niemcami na Euro 2016. Stworzylismy prawdziwą strefę kibica!
Drugi dzień wycieczki to wyprawa do Centrum Nauki Kopernik, gdzie kilka godzin spędziliśmy odkrywając tajniki nauki i bawiąc się na licznych instalacjach wystawy. Na pożegnanie z Warszawą zrobiliśmy sobie zdjęcie na dachu Centrum Nauki Kopernik na tle Stadionu Narodowego.
LEKCJA Z MISTRZEM
Uczniowie klas I i II biorący udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz” wzięli udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego – „Lekcja z Mistrzem”. W tym roku naszym Mistrzem była pani Jolanta Kumor, nauczycielka wychowania fizycznego w I LO w Świdnicy i trenerka lekkoatletyki. Jest pierwszą trenerką Pawła Fajdka, dwukrotnego Mistrza Świata w rzucie młotem, którego trenowała przez 9 lat, pod okiem której zaczął odnosić pierwsze sportowe sukcesy.
Pani Jola opowiedziała naszym małym mistrzom o swojej pracy trenerskiej i o tym jak zaangażowaniem i ciężką pracą osiągnąć sukces. Każdy z uczestników zajęć mógł przez chwilę potrzymać prawdziwy młot i przekonać się jak trudna to dyscyplina. Na pamiątkę wszystkie klasy otrzymały zdjęcie z autografem Pawła Fajdka.
W części praktycznej zająć klasa I uczyła się techniki biegu przez płotki, klasa II rzutu piłeczką palantową. Pod okiem trenerki nasi mali sportowcy poznali ćwiczenia niezbędne do opanowania nowych umiejętności, rzutu piłeczką i biegu przez płotki. Mali Mistrzowie z zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia, czym bardzo zaimponowali trenerce. Pani Jola obiecała, że wróci do nas we wrześniu z nowymi wyzwaniami. Dziękujemy za tę nietypową lekcję.
BEZPIECZNIKI TAURONA
W dniu 15 czerwca 2016r odbyło się spotkanie edukacyjne z przedstawicielem Przedsiębiorstwa TAURON w ramach projektu "Bezpieczniki Taurona" z uczniami klas IV-VI (łącznie 90 osób, nauczyciel przyrody i wychowawcy). Spotkanie miało charakter warsztatów. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych, zabawach i quizie, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał książeczkę edukacyjną, a szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie "Bezpieczniki Taurona" oraz film edukacyjny do wykorzystania na zajęciach o bezpiecznym użytkowaniu urządzeń elektrycznych.
FESTYN RODZINNY
Dnia 12 czerwca br. w Witoszowie Dolnym odbył się coroczny festyn rodzinny „Mama, tata i ja” współorganizowany m.in. przez placówki oświatowe w Witoszowie Dolnym, Ligę Kobiet Polskich, GOKSiR, Urząd Gminy Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Komendę Powiatową Policji oraz OSP Witoszów Dolny. Podczas udanej zabawy, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zintegrowanie społeczności lokalnej w działaniach na rzecz dzieci, można było skorzystać z wielu atrakcji „dla ciała i ducha”. Sponsorzy i organizatorzy festynu dla uczestników przygotowali smaczne ciepłe dania, kawiarenkę z pysznymi ciastami, losy z nagrodami, bezpłatne badania zdrowotne (cukru, cholesterolu, ciśnienia, prawidłowej postawy) oraz możliwośc skorzystania z porad prwanych. Na scenie można było podziwiać nie tylko roztańczonych i rozśpiewanych uczniów, ale też rodziców i nauczycieli z klasy IIb, którzy zaprezentowali żartobliwą wersję bajki „Czerwony Kapturek”. Dodatkową atrakcją był występ zespołu tanecznego "Pląs" z Pszenna i "Smyki" ze Słotwiny.
Dzieci z rodzinami chętnie brały udział w zawodach sportowo-zręcznościowych, turniejach siatkarskich oraz możliwości wspinaczki na ściance w hali sportowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na dmuchanym placu zabaw, malowanie twarzy, układanie fryzur oraz możliwość zwiedzania wozu strażackiego i policyjnego radiowozu. Chętne dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzonego przez policjantów. Główną atrakcją niedzielnego popołudnia było losowanie wśród rodzin, które wzięły udział w zawodach sportowych, nagrody rzeczowej – roweru ufundowanego przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
Słoneczna pogoda, szereg różnorodnych atrakcji ufundowanych przez sponsorów: firmę Sonel, Colgate Palmolive, „Śnieżka” Świebodzice, MC Donald, Bank Zachodni WBK, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Piekarnię „Piekarz” i Kulczyckich sprzyjały aktywnemu i rodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
ZDOLNY SIATKARZ
Jakub Danko, uczeń klasy IV odniósł ogromny sukces na siatkarskim boisku. Wziął udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kinder+Sport 2016 w Mini Siatkówce, w kategorii „Dwójek siatkarskich”, gdzie wywalczył wysokie II miejsce. Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Polski Związek Piłki Siatkowej przy udziale Fundacji Polska Siatkówka oraz firmy Ferrero. Dzięki temu zakwalifikował się do XXII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki, który odbędzie się w lipcu w Częstochowie. Samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski jest ogromnym sukcesem. Uczestnicy pokonali wiele drużyn podczas rozgrywek w różnych miejscowościach w trakcie roku szkolnego. Kubie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw na siatkarskich boiskach!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie