W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. A są to Emilia Konarska i Filip Trzaska oboje z klasy III B. Emilka i Filip otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy najmłodszym i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu matematyki.
DWA WYRÓŻNIENIA W KANGURZE MATEMATYCZNYM
PIŁKA NOŻNA
18.05.2017r. na boisku „ORLIK” w Lutomi odbył się turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych z naszej gminy. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: Witoszów, Bystrzyca, Pszenno, Grodziszcze, a gospodarzem turnieju była drużyna z Lutomi.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, tak aby młodzi piłkarze mogli zmierzyć się na boisku ze wszystkimi drużynami. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a na boisku można było obserwować zawodników grających zgodnie z zasadami „fair play”. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny z Pszenna.
Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła w każdym meczu, pokazując sportowe zacięcie i spory potencjał. Chłopcy z zawodów wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Reprezentacja naszej szkoły:
1. Janek Kawałko kl.V
2. Adam Wróblewski kl. IVb
3. Mikołaj Szpytma kl. IVb
4. Igor Swałtek kl. IVa
5. Kacper Klęsk kl. IIIb
6. Janek Wicher kl. IIIb
7. Wojtek Radwański kl. IIIb
8. Szymon Urbański kl. IIIb
9. Wojtek Majka kl. IIIa
KOLEJNY SUKCES KINGI
Uczennica klasy VIb, Kinga Kubisztal wzięła udział w biegach przełajowych – „Bieg Pamięci Rogoźnica – Gross Rosen”.
Zawody odbyły się 6 maja w Rogoźnicy. Kinga pobiegła w swojej grupie wiekowej na dystansie 800m i jak zwykle nas nie zawiodła kończąc bieg na III miejscu, zdobywając brązowy medal i statuetkę. Uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy piłki.
Naszej biegaczce gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zawodach!
SUKCES NASZYCH SIATKARZY
30.04.2017 r. uczniowie klasy V, Jakub Danko i Janek Kawałko, zawodnicy Klubu Piłki Siatkowej „Dekoria” Świdnica, wraz z kolegami ze Świdnicy wzięli udział w etapie wojewódzkim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder+Sport w Miliczu.
Młodzi siatkarze rywalizowali w kategorii „trójek siatkarskich” z ośmioma innymi zespołami. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a Kuba z Jankiem zaprezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Po zaciętej rywalizacji chłopcy ukończyli turniej na wysokim III miejscu i tym samym są trzecią najlepszą drużyną siatkarską na Dolnym Śląsku. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Piłki Siatkowej przy udziale Fundacji Polska Siatkówka oraz firmy Ferrero.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!
KINGA ZNOWU NA PODIUM
25.04.2017r. uczennica klasy VIb Kinga Kubisztal wzięła udział w dolnośląskim finale wiosennych biegów przełajowych w ramach XVIII dolnośląskich igrzysk LZS mieszkańców wsi i miast. Kinga rywalizowała z zawodniczkami w swojej kategorii wiekowej na dystansie 800m. Nasza biegaczka zaprezentowała się doskonale kończąc bieg na II miejscu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
DZIEŃ ZIEMI
W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy w poniedziałek 24.04.2017 pod hasłem "Opiekuję się moim zwierzakiem". Gościem na naszej imprezie była pani Grażyna Grzesik z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, która bardzo ciekawie opowiadała o działalności TOZ. Uczniowie klas 4-6 bardzo mocno zaangażowali się w przygotowania do tego ważnego wydarzenia: zgromadzili karmę dla stowarzyszenia, zespoły klasowe opracowały zasady opieki nad zwierzakami, którymi uczniowie zajmują się w swoich domach, niektórzy przygotowali portrety zwierząt towarzyszących ludziom. Był również konkurs dla chętnych na prezentację o swoim pupilu. Wśród dziewięciu prac najlepszą okazała się praca Gabrysi Rewrowskiej z klasy 4b. Na podsumowanie Adaś Pisarek i Bartek Piekielny przedstawili w prezentacji podstawowe wymagania różnych zwierząt trzymanych w domach.
APEL WIELKANOCNY
12.04.2017 odbył się w naszej szkole uroczysty, przedświąteczny apel wielkanocny, w którym uczestniczyła społeczność uczniowska z klas IV-VI, grono pedagogiczne, grupa rodziców i opiekunów. Spotkanie rozpoczął Samorząd Uczniowski, który życzył wszystkim zebranym zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz wręczył nauczycielom drobne upominki.
Zespół teatralny pod kierunkiem pani Marii Kubicy zaprezentował przedstawienie wielkanocne pod tytułem "Nie bój się, nie lękaj się", którego tekst skłaniał widzów do głębszych refleksji dotyczących m.in. sensu cierpienia, istoty człowieczeństwa i właściwych wyborów życiowych. W roli Jezusa wystąpił Karol Firlej z klasy VIa. Inscenizacja była wzbogacona utworami wokalnymi w wykonaniu uczennic z klasy VIb. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami, doceniając ich zaangażowanie i profesjonalną grę aktorską .W drugiej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała zespołowi teatralnemu za wzruszające misterium wielkanocne, a wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzyła spokojnych, ciepłych, prawdziwie wiosennych Świąt Wielkanocnych.
BARTEK WŚRÓD TRZECH NAJLEPSZYCH ZDOLNYCH ŚLĄZACZKÓW!
W czwartek 06.04.2017 r. Bartek Piekielny, uczeń klasy VIb, podczas Gali Laureatów tegorocznej edycji dolnośląskich konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista odebrał nagrodę w Konkursie Języków Obcych Zdolny Ślązaczek. Bartek znalazł sie wśród trzech najlepszych uczniów szkół podstawowych konkursu języka angielskiego i zdobył główną nagrodę osiagając 72 na 80 punktów. Ogromne gratulacje!
zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista to konkursy przedmiotowe, których laureaci otrzymują zaświadczenia podpisane przez kuratora i tym samym nadają im uprawnienia egzaminacyjne i rekrutacyjne. zDolny Ślązaczek, adresowany do uczniów szkół podstawowych, to konkurs interdyscyplinarny, którego historia rozpoczęła się w 2003 r.
W tegorocznej edycji do konkursów na etapie szkolnym przystąpiło ponad 20 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a nagrodzono 318 z nich (102 ze szkól podstawowych i 214 z gimnazjów). Uczniowie najpierw musieli przebrnąć przez etap powiatowy, a następnie błysnąć w finale wojewódzkim. Organizatorami konkursów są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.
NAGRODA ZA "PRZEBÓJ Z JAJEM"
W dniu 31 marca 2017 roku w Klubie Bolko w Świdnicy odbył się XIII Przegląd Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Przebój z Jajem”. W konkursie wzięło udział 35 solistów i zespołów. Bartek Piekielny po raz kolejny błysnął talentem, tym razem popisując sie zdolnościami wokalnymi i zdobył jedną z siedmiu przyznanych nagród indywidualnych. Gratulujemy!
NAGRODA DLA BARTKA W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "DZIECI BAŚNIE PISZĄ"
Uczeń klasy VIb, Bartosz Piekielny został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Dzieci baśnie piszą". Do konkursu przystąpiło 47 uczestników ze szkół powiatu świdnickiego. Jury nagrodziło 6 prac i wyróżniło 9. Praca Bartka została bardzo wysoko oceniona ze względu na oryginalną treść, dojrzały styl, bogate słownictwo i logiczną kompozycję. Bartek wybrał temat "Po drugiej stronie tęczy" i stworzył niezwykłą, pełną magii i artyzmu opowieść, za którą otrzymał zasłużoną nagrodę. Jesteśmy dumni z naszego utalentowanego twórcy.
RODZINNE POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ
Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce 29 marca 2017 r. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Do rywalizacji w XI Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych stawiło się 123 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych:Taką drużynę tworzyli: dziecko i jego opiekun, np. mama, tata, babcia, ciocia. Dzieci pisały dyktando w dwóch kategoriach: kategoria „młodsi” to uczniowie klasy I-III i w kategorii „starsi” – uczniowie klas IV-VI. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem swoich opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Naszą szkołę reprezentowało 17 drużyn. Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand, mali uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali gry KUGEL, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym, a w sali gimnastycznej na uczestników czekały występy judoków, akrobatów, mażoretek oraz gry i zabawy sportowe. Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Jedna z naszych drużyn w składzie : Milena Adamczewska i Natalia Adamczewska - zajęła wysokie, drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i konkursowe gadżety, a najlepsi – puchary, gry edukacyjne. Tegoroczne nagrody ufundowała Gmina Miasto Świdnica i Szkoła Podstawowa nr 105. Najlepsi otrzymali również upominki od Pani Prezydent.
Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom, którzy odważnie zmierzyli się z pułapkami polskiej ortografii, nie zrażając się faktem, że należy ona do najtrudniejszych wśród wszystkich języków świata.
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKA
Dnia 28 marca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki. Spotkanie, w którym uczestniczyła również w roli aktorów klasa III b, odbyło się w szkolnej świetlicy. Pierwszoklasiści w obecności pani dyrektor złożyli uroczystą przysięgę, którą zobowiązali się do czytania książek i poszerzania swojej wiedzy. Klasa IIIb pod kierunkiem pani Izabeli Rataj zaprezentowała swoim młodszym koleżankom i kolegom zabawną i uwspółcześnioną wersję baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W zaprezentowanym przedstawieniu motyw księżniczki czekającej na rycerza nabrał nowego i bawiącego pierwszaków wymiaru. Uczniowie przekonali się, że warto czytać książki, dbać o kulturę słowa i odwiedzać szkolną bibliotekę. Na pamiątkę pasowania na czytelnika każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz zakładki promujące czytanie.
POLECIELI BALONEM!
W poniedziałek 27 marca br. spełniło się marzenie naszych uczniów nagrodzonych w szkolnym konkursie „Moje największe marzenie”, którzy wznieśli się balonem ku chmurom. Sprzyjająca tego dnia pogoda pozwoliła panu Krzysztofowi Zapartowi przeprowadzić obiecany na Szkolnej Gali Talentów lot.
Zanim balon wzniósł się w powietrze, wszyscy mieli okazję zobaczyć, jak przebiegają techniczne przygotowania do startu. Podziwialiśmy wielkość pompowanego balonu oraz sprawność i szybkość startu. Już po kilkunastu sekundach po zajęciu miejsc w koszu balon znalazł się kilkadziesiąt metrów nad ziemią, a szczęśliwcy którzy w nim szybowali, machali radośnie do pozostałych zgromadzonych na szkolnym boisku.
Dzieci uczestniczące w pokazie przyznały, że lot był niesamowitą frajdą, pozwalającą zobaczyć szkołę z innej perspektywy, jakiej nie miały okazji do tej pory oglądać. Zachwyciło ich pięknie świecące tego dnia słońce, widoki budzącej się dożycia przyrody, zabudowania okolicznych miejscowości oraz machający ludzie.
„Chcę podziękować za fantastyczny dzień w mojej szkole, gdy mogłem polecieć balonem, zamiast siedzieć w ławce na lekcjach” – podsumował swoje wrażenia Wojtek z III klasy.
„Atrakcjom i niesamowitym przeżyciom tego dnia nie było końca. Mieliśmy okazję wznieść się w górę z mistrzem lotów balonem, przejść chrzest balonowy, zobaczyć naszą okolicę z lotu ptaka i poczuć bezcenne uczucie wolności, której nie da się z niczym porównać. To była niesamowita przygoda, z której wspomnienia pozostaną na zawsze!” – podsumowała dyrektor Krystyna Kwaśnik, która razem z dziećmi wyruszyła w podniebną podróż.
UWAGA NA NIEBEZPIECZNE GRY KOMPUTEROWE !!!
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
GDY TWOJE DZIECKO ZA DUŻO CZASU SPĘDZA GRAJĄC NA KOMPUTERZE
• Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
• Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
• Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
• Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
• Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
• Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
• Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
• Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
Gdzie można uzyskać pomoc ?
Rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc.
Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).
KOLEJNY SUKCES BARTKA!
Bartosz Piekielny - uczeń klasy VIb - laureat gminnych eliminacji recytatorskich w dniu 24 marca br. brał udział powiatowym etapie Konkursu „Pegazik”. W konkursie wzięło udział 24 finalistów eliminacji gminnych. Jury miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia laureatów, ponieważ poziom recytatorów był bardzo wysoki i wielu z nich zasługiwało na nagrody oraz wyróżnienia. Wśród nagrodzonych wykonawców znalazł się uczeń naszej szkoły. Bartosz przedstawił wiersz Mariana Załuckiego pt. "Hipochondryk". Awansował do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 27 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury. To już kolejny sukces Bartka. Życzymy mu dalszych osiągnięć w tej dziedzinie. Trzymamy kciuki za naszego uzdolnionego aktora.
EDUKACJA EKOLOGICZNA KLAS CZWARTYCH W "DOMU OGRODNIKA"
W piątek 24 marca br. klasy czwarte uczestniczyły w ciekawej wycieczce edukacyjnej do Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Celem wyjazdu była przede wszystkim edukacja ekologiczna oraz poznanie sposobów pozyskiwania czystej energii. Naszym przewodnikiem była sympatyczna p. Aleksandra Wąsowicz, która o zespole pałacowym w Krzyżowej wie wszystko. Z przyjemnością zwiedziliśmy ważne z ekologicznego punktu widzenia miejsca. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób ekonomicznie ogrzewa się wszystkie zabudowania w kompleksie oraz jaka jest różnica między konwencjonalnymi, a ekologicznymi sposobami otrzymywania energii. Podczas zwiedzania byliśmy pod wielkim wrażeniem rozwiązań zastosowanych w „Domku Ogrodnika” tj. zainstalowanych tam nowoczesnych technologii – pomp ciepła, paneli słonecznych i fotowoltaicznych, systemu odzyskiwania wody deszczowej, wiatraku. Dowiedzieliśmy się o różnicach w między „ekologicznym parterem”, a „standardowym piętrem”, o zasadach bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych. W drugiej części wycieczki znaleźliśmy czas na obejrzenie wystawy upamiętniającej historię pojednania polsko – niemieckiego oraz krótką zabawę na placu zabaw. Opiekunami podczas naszej wycieczki były: p. B. Dębkowska, p. M. Anioł i p. M. Janiszewska.
LAUREACI POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
10 marca w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się VIII edycja Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH“ dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 46 uczniów z 14 szkół miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego, w tym troje uzdolnionych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym: Maja Skórska, Wiktoria Patynowska oraz Bartosz Piekielny. Konkurs składał się z dwóch etapów: ustnego i pisemnego. I etap miał formę rywalizacji drużynowej sprawdzającej umiejętność stworzenia i zaprezentowania krótkich wypowiedzi ustnych – scenek językowych. II etap miał formę indywidualnego testu językowego sprawdzającego umiejętności gramatyczno–leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych.
Uczniowie z Witoszowa zaprezentowali się rewelacyjnie w zadaniu drużynowym zdobywając, jako jedyni, maksymalną liczbę punktów! Bartosz Piekielny wraz z Mają Skórską jako laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w siedzibie szkoły 23 marca. Wiktorii zabrakło zaledwie 1 punktu, by znaleźć sie w gronie najlepszych. Decyzją organizatorów 13 laureatów konkursu języka angielskiego otrzymało równorzędne symboliczne nagrody rzeczowe oraz nagrodę dodatkową pod nazwą „Strzał w dziesiątkę", uprawniającą do kontynuowania bezpłatnej nauki w Szkole Społecznej w klasie 7 i 8 z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego. Pomysł niewyłaniania zwycięzców nie wszystkim przypadł do gustu. Sądzimy, że Bartosz, który zdobył 96 punktów na 100 możliwych do zdobycia, może czuć się jego zwycięzcą!
BALONOWA PASJA
Istotnym punktem uświetniającym VII Szkolną Galę Talentów było spotkanie z panem Krzysztofem Zapartem – pasjonatem latania balonami, rekordzistą Polski w lotach balonem, zwycięzcą prestiżowych zawodów w Ameryce i Europie. Podczas spotkania wyjątkowy gość - założyciel Balloon Club Świdnica uświadomił nam, jak ważna w życiu jest determinacja w dążeniu do realizacji marzeń.
Pan Krzysztof w rozmowie z uczniami przyznał, że o lataniu marzył od dawna, interesował się historią lotów w przestworzach, zbierał pocztówki i znaczki ilustrujące ten temat. Młodzi słuchacze mieli przyjemność posłuchać wielu ciekawostek o bogatej historii latania balonami na świecie, o wydarzeniach rozgrywających się w przedwojennej Świnicy, w której lądowały balony i sterowce z Berlina. Pytający uczniowie dowiedzieli się jak wysoko i jak długo można latać, ile ważą balony, czy naprawdę bocian jest w stanie zrobić dziurę w balonie, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się pilotem. Podczas swojej interesującej prezentacji, którą uzupełniały niepowtarzalne zdjęcia i filmy z lotów i zawodów pan Zapart przekonywał młodych słuchaczy, że lot balonem to wyjątkowa atrakcja. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pięknych widoków utrwalonych na zdjęciach z lotów nad naszą okolicą, Śnieżką, Tatrami i Alpami. Prezentacja filmowa pokazująca podróż z pasażerami, którzy lecą balonem pierwszy raz udowodniła, jak wspaniałą przygodą jest lot balonem. Zdjęcia szczęśliwych i uśmiechniętych pasażerów nad kłębiącymi się chmurami, widok wschodzącego słońca i pięknej przyrody potwierdziły, że lot balonem to fascynujące przeżycie. Uczniowie mieli wile pytań do pana Krzysztofa, potrafili też udzielać wielu poprawnych odpowiedzi, za które byli nagradzani upominkami promującymi działania Balloon Club Świdnica.
Niestety pogoda popsuła nam drugą część spotkania i uniemożliwiła zaplanowany lot balonem nad szkołą z laureatami konkursu „Moje największe marzenie”. Pozostało nam zasmakować balonowej frajdy wchodząc do kosza i wypuszczać gorące strumienie ognia. Była to dla wielu z nas wielka atrakcja! Miło wspominamy niesamowite spotkanie z naszym gościem i już dziś nie możemy doczekać się poprawy pogody i obiecanego dla szczęśliwców lotu.
VII SZKOLNA GALA TALENTÓW 2017
Wiosną w naszej szkole budzą się talenty!
Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Podczas tegorocznej VII Szkolnej Gali Talentów z przyjemnością podziwialiśmy interesujące występy utalentowanych w różnych dziedzinach uczniów. W tym roku najliczniejszą grupę reprezentowali umuzykalnieni uczniowie, którzy umilili widowni czas muzyką i śpiewem wykonywanym na żywo. Ciekawość wzbudziły również sportowe dyscypliny tj.: siatkówka, aikido, taekwondo i narciarstwo biegowe. Oryginalne prace zaprezentowali chłopcy interesujący się modelarstwem i sztuką malarską. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali też fragmentu bajki pt. „Kot w butach” w wersji niemieckojęzycznej. Galę poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego –uczniowie klasy szóstej Aleksandra Paździora i Bartosz Piekielny.
A oto lista uczestników VII Szkolnej Gali Talentów:
Szymon Wiśniewski, pianino, „Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena.
Maja Nawrot, śpiew przy akompaniamencie gitary, „Opadły mgły”.
Kalina Nowakowska, skrzypce, utwór „Żabka”, akompaniament Nikodem Nowakowski, pianino.
Mateusz Biela, Oliwier Boesl, modelarstwo.
Magda Borowska, Oliwia Wasilewicz, taniec hip-hop, „Get ugly”.
Gabriela Ryngwelska, Kinga Basik, śpiew, „Dreszcze – porady na zdrady”.
Adam Wróblewski, flet poprzeczny, „Taniec groteskowy”.
Nikodem Nowakowski, pianino, „Sonatina G-dur”.
Szymon Majka, prace plastyczne.
Alicja Anioł, Martyna Zając, siatkówka.
Wojciech Majka, narciarstwo biegowe.
Weronika Czubacka, taekwondo.
Maria Muszewska, „Kot w butach” w języku niemieckim.
Zuzanna Lebioda, gitara, „Malaguena”.
Gabriela Rewrowska, skrzypce, „Canon”.
Gabriela Ryngwelska, śpiew, „Pół kroku stąd”.
Kamil Rączkowski, aikido.
Gratulujemy uczestnikom wspaniałych umiejętności i osiągniętych sukcesów . Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pasji, pracy i wielkiego talentu! Zachęcamy wszystkich do spełniania swoich marzeń, rozwijania zainteresowań i wytrwałej pracy, która pozwala się tak profesjonalnie prezentować scenie.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie