24.01.2017r. na hali sportowej w Witoszowie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt – „ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2017r.” Już po raz trzeci dziewczęta z gminnych szkół podstawowych mogły wziąć udział w tych niecodziennych zawodach, zorganizowanych przez MKS POLONIA ŚWIDNICA i LZS przy współpracy Urzędu Gminy Świdnica i pani Wójt Teresy Mazurek.
Dziewczęta rywalizowały w trzech grupach wiekowych, klasy IV zagrały „dwójki”, klasy V „trójki”, a klasy VI „czwórki”. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Młode siatkarki dzielnie walczyły o każdy punkt, pokazując prawdziwego sportowego ducha walki. Cały turniej przebiegał w bardzo przyjemnej, sportowej atmosferze i liczymy na kolejny taki w następnym roku.
Reprezentantki naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze, wszystkie siatkarki otrzymały medale i puchar w swoich kategoriach.
Drużyna „dwójek” w składzie: Martyna Zając kl. IVa, Alicja Anioł kl. IVa i Weronika Czubacka kl. IVa zajęły II miejsce.
Drużyna „trójek” w składzie: Zuzanna Szponik kl. V, Milena Adamczewska kl. V, Wiktoria Kozłowska kl. V i Justyna Jerzyk kl. V zajęły III miejsce.
Drużyna „czwórek” w składzie: Kinga Kubisztal kl. VIb, Martyna Jakowicz kl. VIb, Wiktoria Sornat kl. VIb, Emilia Szelezin kl. VIb i Nicola Kaczmarczyk kl. VIa zajęły III miejsce.
NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ ZOSTAŁA MARTYNA ZAJĄC.
Wszystkim naszym siatkarkom GRATULUJEMY!!!
ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2017
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
W piątek, 20 stycznia 2017r. do Świetlicy Wiejskiej „Leśniczówka” wszyscy uczniowie kl. I – III zaprosili ukochane babcie i ukochanych dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Wnuczęta podczas swoich występów śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Z uśmiechem na twarzy, przybyłym gościom życzyły dużo zdrowia, pozytywnej energii i samych pogodnych dni. Własnoręcznie przygotowane przez dzieci prezenty: serca, ramki i krawaty sprawiły babciom i dziadkom wiele radości. Był to wyjątkowy dzień, pełen miłości, ciepła i wzruszeń.
KONCERT KOLĘD W HOSPICJUM
Kończy się już okres kolędowania, jednak troje naszych uczniów: Zuzia Lebioda, Gabrysia Rewrowska i Adaś Wróblewski w minioną niedzielę wzięło udział w koncercie kolęd i pastorałek w Hospicjum Ojca Pio. Była to kolejna akcja Wolontariatu naszej szkoły i Gimnazjum. Po koncercie wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej w kaplicy, podczas której również rozbrzmiewały dźwięki kolęd śpiewanych wspólnie przez naszych uczniów i pensjonariuszy placówki. Przyjęto nas tam ciepło, koncert bardzo się podobał i dostaliśmy zapewnienie, że zawsze jesteśmy mile widziani, więc do następnego razu….
CZWÓRKI SIATKARSKIE - SUKCES NASZYCH CHŁOPCÓW
19.01.2017r. w hali sportowej w Witoszowie odbył się turniej „czwórek siatkarskich” dziewcząt i chłopców w ramach Gminnej Ligi Szkół Podstawowych. W turnieju wystartowały drużyny z Mokrzeszowa, Lutomii, Pszenna, Grodziszcza, Bystrzycy i Witoszowa. Dziewczęta i chłopcy w pierwszym etapie rozgrywali mecze w dwóch grupach. Zwycięzca grupy awansował do finału rozgrywek.
Siatkarki reprezentujące naszą szkołę dzielnie walczyły z rywalkami, ale niestety nie udało im się awansować do finału.
Chłopcy z naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności siatkarskie wygrywając wszystkie mecze w grupie i awansując tym samym do finału. O pierwsze miejsce nasi siatkarze rozegrali zacięty mecz z drużyną z Bystrzycy. Ale i tym razem nasi chłopcy popisali się świetnymi zagraniami wygrywając w dwóch setach 16:14 i 15:6 zajmując w całym turnieju I miejsce! GRATULUJEMY!
Reprezentacja naszej szkoły:
Kuba Danko kl. V
Janek Kawałko kl. V
Krzysztof Truty kl. V
Oskar Bielecki kl. V
Wiktor Chojecki kl. VIb
Kinga Kubisztal kl. VIb
Laura Samek kl. VIb
Wiktoria Sornat kl. VIb
Martyna Jakowicz kl. VIb
Emilia Szelezin kl. VIb
Nicola Kaczmarczyk kl. VIa
Zuza Szponik kl. V
WIECZÓR KOLĘD
Nowy Rok kalendarzowy w naszej szkole rozpoczął się wyjątkowo. W piątek, 13 stycznia 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się piękny, pełen ciepła i radości ,,Wieczór Kolęd." Licznie przybyłych gości przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Dyrektor. Rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy Witoszowa Dolnego i pobliskich miejscowości obejrzeli jasełka przygotowane przez szkolny zespół teatralny, występy instrumentalne Nikodema Nowakowskiego i Adama Wróblewskiego z klasy IVb, a następnie wysłuchali kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez uczennice klasy I i IIIb. W drugiej części wspólnego wieczoru inicjatywę przejął pan Jan Bromberek, który zachęcał do wspólnego kolędowania, akompaniując rozśpiewanej publiczności. Cudownie było móc jeszcze przez chwilę poczuć urok Świąt Bożego Narodzenia.
WYCIECZKA DO FABRYKI "ŚNIEŻKA"
Dnia 12 stycznia br. klasy czwarte wybrały się na wyjątkowo słodką wycieczkę do zakładu produkującego słodycze w Świebodzicach – „Śnieżki - Invest” SP z o.o.. Dzieci zapoznały się z technologią produkcyjną cukierków, zobaczyły pracę osób zatrudnionych w zakładzie i spróbowały słodyczy, które produkowane są już od 70 lat!
Zwiedzając fabrykę wszyscy musieliśmy ubrać ochronne czepki i zachować ostrożność przy pracujących taśmach i maszynach. Panie, które nas oprowadzały bardzo ciekawie opowiadały nam o produktach, procesie powstawania cukierków oraz o historii i legendzie zakładu. Dowiedzieliśmy się m.in., że w fabryce stosuje się tradycyjne, sprawdzone i naturalne składniki, które gwarantują, że każdy cukierek to produkt najwyższej jakości. Podczas zwiedzania mogliśmy skosztować do woli gorącej polewy, różnego rodzaju produktów, wśród których najsmaczniejsze okazały się „Michałki”.
JASEŁKA W HOSPICJUM
We wtorek 10 stycznia, w ramach działającego w naszej szkole wolontariatu, grupa teatralna przygotowana przez panią Marię Kubicę zaprezentowała swój program jasełkowy w świdnickim Hospicjum Ojca Pio. Nasi aktorzy mogli ofiarować chwilkę radości i zapomnienia od codziennych zmaganiach z dolegliwościami starszym już pensjonariuszom, ale też członkom obsługi hospicjum, za co dostali podziękowania i torbę cukierków. To była również lekcja dla naszych dzieci, że zawsze można pomagać, dzielić się sercem i radością.
KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE
W niedzielę 8 grudnia w kościele parafialnym w Witoszowie Dolnym odbył się koncert kolęd, który był wspólnym przedsięwzięciem uczniów naszej szkoły i Gimnazjum. Szkołę Podstawową reprezentowali Zuzia Lebioda, Gabrysia Rewrowska i Adaś Wróblewski. Zuzia zagrała na gitarze kolędę „Lulajże Jezuniu”, Gabrysia na skrzypcach „Gdy się Chrystus rodzi”, a Adaś na flecie „Cichą noc”. Swoim muzycznym talentem pochwalił się też nasz absolwent – Miłosz Nowakowski, który na wiolonczeli zagrał „Przybieżeli do Betlejem”. Chór z Gimnazjum pięknie zaśpiewał kilka pastorałek, którymi poruszył serca zebranych. Po koncercie Ksiądz Proboszcz podziękował artystom, że swoim talentem chwalą Pana Jezusa, przypominając słowa św. Augustyna, że „Kto dobrze śpiewa ten dwa razy się modli”.
JASEŁKA SZKOLNE
Czwartek 22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Upłynął we wspaniałej, świątecznej atmosferze. Od rana wszystkie klasy przygotowywały się do spotkań wigilijnych i uroczystego apelu, który rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i całej społeczności uczniowskiej. Wręczyli też nauczycielom drobne upominki wykonane własnoręcznie na zajęciach plastycznych. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za cały rok wspólnej pracy. Życzyła też wszystkim wspaniałych, rodzinnych i zdrowych świąt. Następnie zespół teatralny przedstawił jasełka pod tytułem „Piekło i Niebo czyli walka dobra ze złem". Na scenie pojawiła się cała plejada postaci. Wszyscy aktorzy wspaniale kreowali swoje role. Przedstawienie było wzbogacone żywym teatrem cieni. Sceny obrazujące Zwiastowanie i narodziny Jezusa w Betlejem wyróżniały się oryginalna formą przekazu, co bardzo spodobało się widzom. Jasełka przygotowała pani Maria Kubica przy dużym współudziale pani Anny Kasprzak, która zajęła się scenografią. Po apelu wszyscy rozeszli się do klas, aby spotkać się w kameralnym gronie i pozostając w uroczystym nastroju, wspólnie z kolegami i koleżankami przeżyć chwile pełne wrażeń i ciepłych, świątecznych uczuć. Kolędy, wigilijny opłatek, barszczyk z uszkami, zapach choinki - to właśnie sprawiło, że uczniowie w tym dniu wcale nie spieszyli się do domu, chcąc jak najdłużej przeżywać ten niepowtarzalny czas. Oby nadchodzący 2017 rok przyniósł całej społeczności szkolnej wiele pięknych i wzruszających przeżyć, takich jak te związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem.
KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami i wychowawczynią, panią Izabelą Rataj, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Dawnego Kupiectwa. Tematem konkursu była "Świdnicka szopka bożonarodzeniowa", która miała zawierać elementy wykonane własnoręcznie, a także nawiązywać do architektury Świdnicy. Trzecioklasiści zdobyli II miejsce w kategorii szkół podstawowych i wygrali robota cyfrowego. Natomiast do 28 stycznia 2017r. w Muzeum Dawnego Kupiectwa można oglądać wernisaż prac konkursowych i podziwiać naszą szopkę.
FINALIŚCI ZDOLNEGO ŚLĄZACZKA
Gratulujemy trójce naszych uczniów, którzy wzięli udział w II Dolnośląskim Konkursie Języka Angielskiego oraz Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek i wywalczyli dla siebie udział w etapie finałowym. Maja Skórska z klasy VIa i Bartosz Piekielny z klasy VIb wraz z pozostałą czwórką finalistów z powiatu świdnickiego (razem 6 osób) wezmą udział w części pisemnej Finału Konkursu Języka Angielskiego już 27 stycznia 2017 r. Marysia Muszewska z klasy IVb jest jedną z dwóch przedstawicielek powiatu świdnickiego w Finale Konkursu Języka Niemieckiego, który będzie miał z kolei miejsce 23 stycznia 2017 r. Pytania zarówno części pisemnej jak i ustnej etapu finałowego konkursu mogą odnosić się do zagadnień lektury konkursowej wskazanej przez organizatorów. W tym roku angliści mają za zadanie przeczytać uproszczoną wersję książki "White Fang" Jacka Londona ("Biały Kieł"), natomiast uczestnicy konkursu języka niemieckiego - "Tim und Claudia suchen ihren Freund" Maureen Simpson. Zakres wiedzy i umiejętności w konkursie opiera się na treściach wynikających z obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego na II etapie edukacyjnym w zakresie języka obcego nowożytnego i jest zgodny z wymaganiami biegłości językowej na poziomach A1 i A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Podczas finału konkursu wymagane są ponadto umiejętności z zakresu słuchania ze zrozumieniem, pisania i mówienia, zgodne z wymaganiami biegłości językowej na poziomie A2 i B1. Życzymy naszym uczniom owocnych przygotowań i trzymamy za nich kciuki!
HALOWA PIŁKA NOŻNA
14.12.2016r. na hali sportowej w Witoszowie odbyły się międzyszkolne rozgrywki halowej piłki nożnej chłopców w ramach „Gminnej Ligi Szkół”.
W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy: Pszenno, Lutomia, Bystrzyca, Grodziszcze, Mokrzeszów i Witoszów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich, jak również prawdziwej sportowej rywalizacji zgodnie z duchem „fair play”.
Nasza drużyna dzielnie walczyła w każdym meczu, nie tracąc ducha walki i dobrego nastroju. To jednak nie wystarczyło aby móc myśleć o zwycięstwie w turnieju. Zwycięstwo w zawodach wywalczyła ostatecznie drużyna z Pszenna.
Reprezentacja naszej szkoły:
1. Janek Kawałko kl. V
2. Kuba Danko kl. V
3. Krzysiek Truty kl. V
4. Oskar Bielecki kl. V
5. Maks Jaworski kl. IVa
6. Mateusz Samek kl. IVa
7. Igor Swałtek kl. IVa
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
W dniu 12 grudnia odbył się już tradycyjny w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Chętni rodzice, goszczący w szkole z racji wywiadówek, mogli zakupić wykonane przez uczniów ozdoby, stroiki świąteczne, a także ciasteczka i babeczki. Zainetresowanych na szczęście nie brakowało, za co serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców, którzy zadbali o kiermaszowy asortyment, a także do uczennic, które poświęciły poniedziałkowe popołudnie i pracowały podczas kiermaszu.
SZLACHETNA PACZKA
"Święta, to szczególny czas kiedy spotykamy się całymi rodzinami i nie martwimy się o nic. Chciałabym, aby rodzina, której w tym roku pomagamy miała tak samo" - Julia z klasy V.
19 listopada wystartowała XVI edycja Szlachetnej Paczki, która ma na celu wsparcie rodzin w potrzebie w świątecznym okresie. Uczniowie klasy V wraz z rodzicami i wychowawczynią już po raz czwarty wzięli udział w akcji, pomagając tym razem rodzinie z Wałbrzycha. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w organizację zbiórki produktów potrzebnych wielodzietnej rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem, wykazując się empatią, wrażliwością i zrozumieniem dla słabszych i uboższych. W piątek 9 grudnia wraz z kilkoma rodzicami uczniowie spakowali gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki, a nastepnie pięknie ozdobili malunkami wszystkie paczki. Efekt to 19 kartonów i z pewnością bardzo udane Święta w obdarowanej rodzinie.
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W SCHRONISKU W LUBACHOWIE
Uczniowie klasy V spędzili mikołajkowy wtorek w wyjątkowy sposób. Wzięli oni udział w warsztatach świątecznych opracowanych specjalnie na tę okazję przez dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie pana Sebastiana Krzywdę oraz wychowawczynię Dorotę Nowakowską. Warsztaty pieczenia świątecznych pierników oraz wykonania ozdób choinkowych z szyszek pomogli przeprowadzić uczniowie klasy o profilu gastronomicznym Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, pracownicy recepcji schroniska pod kierunkiem pana Krzywdy, a także dwoje nauczycieli i dwoje rodziców uczestników. Trudno rozstrzygnąć, kto czerpał więcej przyjemności i satysfakcji ze wspólnej pracy kulinarno-artystycznej. Działanie praktyczne jak zwykle okazało się świetną propozycją dla dzieci, które najlepiej czują się, gdy są zaangażowane w ciekawe zajęcia, gdy pracują zespołowo, a przy tym zdobywają umiejętności przydatne na co dzień. Szczególny nacisk został położony na wzajemne relacje uczniów, kulturalne odnoszenie się do siebie i stosowanie zasad uprzejmości.
Uczniowie spędzili w schronisku cały lekcyjny dzień. Warsztaty zostały perfekcyjnie przygotowane. Dzieci pracowały w kilkuosobowych zespołach na przydzielonych im stanowiskach, pod opieką konkretnych osób. Podczas zajęć kulinarnych wykonały dwa rodzaje ciasteczek świątecznych – makaroniki orzechowe oraz pięknie zdobione pierniczki. Uczniowie z chęcią posługiwali się mikserami, wałkami do ciasta i foremkami, a piękne korzenne zapachy umilały czas spędzony w kuchni. W oczekiwaniu na wypieki szlifowali nawet umiejętności językowe. Wychowawczyni-anglistka nie mogła przegapić okazji i przygotowała ćwiczenia leksykalne w oparciu o przepisy na ciasteczka. Drugą połowę warsztatów, wypełniło tworzenie ozdób świątecznych z szyszek sosnowych i jodłowych, poprzedzone prezentacją multimedialną na temat tradycji świątecznych i znaczenia popularnych symboli obecnych w naszych domach w okresie Narodzenia Pańskiego. Gotowe ozdoby zostaną sprzedane podczas tradycyjnego kiermaszu świątecznego w szkole, który odbędzie się już 12.12.2016 r.
Oczywiście tak pracowite dzieci musiał odwiedzić Mikołaj! Wszyscy otrzymali na koniec dnia miłe upominki, co dopełniło szczęścia uczestników warsztatów. Nauka poza murami szkoły to wspaniała przygoda, która urozmaica codzienny rytm roku szkolnego.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH W BIBLIOTECE
Okazuje się, że w naszej szkole jest wielu miłośników gier planszowych. 6 grudnia tłumnie pojawili się oni w szkolnej bibliotece, by rozegrać partię swojej ulubionej gry. Tego dnia w czytelni odbył się Mikołajkowy turniej gier planszowych, w którym wzięli udział chętni uczniowie. Obok najbardziej zatwardziałych czytelników, którym nie przeszkadzały emocje gry, pojawili się m.in. miłośnicy szachów, gry Scrabble, Monopoly. Na przerwach i podczas wolnych zajęć przy stolikach toczyły się emocjonujące pojedynki uczące dzieci logicznego myślenia, kojarzenia, refleksu i cierpliwości. Mamy nadzieję, że chwile spędzone z grami planszowymi nie odciągnęły czytelników od ich lektur.
TURNIEJ KOSZYKÓWKI
14.11.2016r. w Bystrzycy Górnej odbył się turniej koszykówki dziewcząt i chłopców w ramach Gminnej Ligi Szkół. W zawodach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych naszej gminy: Lutomia, Pszenno, Mokrzeszów, Grodziszcze, Bystrzyca i Witoszów.
Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, a zwycięzca grupy awansował do finału, gdzie walczył o pierwsze miejsce w turnieju.
W wyniku losowania dziewczęta z naszej szkoły trafiły na bardzo mocne rywalki i pomimo wielkiego zaangażowania nie udało im się zakwalifikować do finału turnieju. Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce w grupie i w finale zagrała z drużyną z Grodziszcza o trzecie miejsce. Mecz był niezwykle zacięty i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka, w której nasi reprezentanci przegrali tylko jednym koszem i zajęli w całym turnieju IV miejsce. GRATULUJEMY!
Reprezentacja naszej szkoły:- Kinga Kubisztal kl. VIb
- Martyna Jakowicz kl. VIb
- Ola Paździora kl. VIb
- Laura Samek kl. VIb
- Wiktoria Sornat kl. VIb
- Ola Sandecka kl. V
- Zuza Szponik kl. V
- Kuba Danko kl. V
- Krzysztof Truty kl.V
- Janek Kawałko kl. V
- Mateusz Łach kl. VIa
- Kuba Pietraszek kl. VIa
- Wiktor Chojecki kl. VIb
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W czwartek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas IV-VI wzięli udział w patriotycznym apelu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V, w strojach nawiązujących do minionej epoki, przypomnieli kolegom historię Polski od momentu powstania państwa Piastów, poprzez najważniejsze wydarzenia społeczne, wojny, bitwy, tragiczne lata walki o niepodległość po okresie rozbiorów, aż do czasów I Wojny Światowej i objęcia władzy przez Marszałka Piłsudskiego. Było to możliwe dzieki wykorzystaniu animowanego filmu krótkometrażowego z 2010 roku w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającego wybrane fakty z historii Polski. Z pomocą p. Jolanty Gałuszki klasa V przygotowała komentarz, dzięki któremu pokazane obrazy stały się zrozumiałe dla widowni. Komentarz odczytała bardzo dobrze Milenka Adamczewska. Klasa V wykonała także utwór pod tytułem "Ojczyzno ma", którego poważny charakter wprowadził słuchaczy w bardziej podniosły nastrój. W solowych partiach piosenki wystąpiła Maja Nawrot, a także Maciek Calów i Oskar Bielecki.
W drugiej części spotkania cała społeczność uczniów i nauczycieli wykonała pięć pieśni patriotycznych z okresu Legionów. Narratorzy przybliżyli historię każdego z utworów, a następnie zostały one wyświetlone w wersji karaoke na ekranie. Były to znane i lubiane pieśni takie jak "Legiony", "Maszerują strzelcy, maszerują", "Hej, hej, ułani!", "Wojenko, wojenko" i "Przybyli ułani". Z prawdziwą przyjemnością i dużym zaangażowaniem wszyscy zebrani włączyli się w taki rodzaj manifestacji uczuć patritycznych, a tym samym oddali hołd pokoleniom przodków, którzy wywalczyli niepodległość dla naszego kraju.
Pani Dyrektor pogratulowała klasie udanego występu i zachęciła wszystkich do świętowania Dnia Niepodległości w gronie najbliższych. Na koniec zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym Samorządu Uczniowksiego "Oto Polska właśnie". Pośród osób wyróżnionych znalazła się Wiktoria Urbańczyk z klasy V i Asia Plewińska z klasy IVa. Apel przygotowała p. Dorota Nowakowska. Klasie V w przygotowaniach pomogła także p. Anna Kasprzak.
POWIATOWY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Uczeń klasy VIa - Karol Firlej oraz Bartosz Piekielny z klasy VI b reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej: "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Wykonywali utwory Mariana Hemara oraz Ludwika Jerzego Kerna. Spośród 60 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wybrano 15 do etapu finałowego , w którym nagrodzono pięciu recytatorów. Bartosz Piekielny został laureatem konkursu, a ponadto otrzymał nagrodę indywidualną przyznaną przez Dyrektora MDK w Świdnicy, co jest bardzo dużym osiągnięciem tego utalentowanego recytatora. Natomiast Karol otrzymał tytuł finalisty i nagrodę książkową. Jesteśmy dumni z osiągnięć chłopców i czekamy na dalsze sukcesy artystyczne naszych zdolnych szóstoklasistów.
SZKOLNY WOLONTARIAT NA ŚWIDNICKIM PÓŁMARATONIE
W sobotę 5 listopada odbyła się wielka impreza sportowa - 2. Świdnicki Półmaraton, w którego organizację włączyło się siedem uczennic ze Szkolnego Wolontariatu. Maja Skórska, Iwona Halkowicz, Aleksandra Paździora, Wiktoria Sornat, Martyna Boguszewska, Julia Karaś i Viktoria Szczypińska pod opieką pani Katarzyny Halkowicz rozdawały wodę mineralną i pyszne jabłka dobiegającym do mety uczestnikom biegów. A była ich ogromna ilość: prawie półtora tysiąca zawodników biegnących w półmaratonie, a oprócz tego wiele osób startujących w 5 – kilometrowym biegu z rynku świdnickiego i w nordic walking. Dziewczynki rozdały dwadzieścia skrzynek jabłek! Pracowały bardzo intensywnie, bo na metę wbiegało równocześnie wielu zawodników. Wysiłek dziewcząt był duży, ale satysfakcja z możliwości niesienia pomocy jeszcze większa. Z uśmiechem na ustach gratulowały biegaczom i częstowały owocami. Wszystkie dziewczynki otrzymały certyfikaty od Dyrektora biegu – pani Danuty Pilarz – Małkiewicz.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie